Luděk Říha stratil prácu, dlhuje šéfovi miestneho podsvetia, jeho bývalá manželka si vzala Nemca a syn Tonda sa za neho hanbí. A v tej najhoršej chvíli mu poštár Ondra prináša  pozvanie do televíznej relácie Pošta pre teba. Pri prvom stretnutí po mnohých rokoch bude Luděk veľmi prekvapený, ako sa jeho brat Pavel za tú dobu zmenil. Dnes je z neho Dáša a plánuje sa vrátiť do rodného Mostu... (TV JOJ)

Socrates

Chci věřit, že je tam opravdu všechno z Kolečkovy (potažmo Prušinovskýho) hlavy, ale nějak mi to prostě neštimuje, spíš mi přijde, že ČT chtěla opět vychovávat. Hlavně vykreslení skinů (schůze na téma "průser, nemáme se s kým rvát") a chánovskejch cikánů (vlastně pořádkumilovní dobráci od kosti a těžký charaktéři)? Nenechte se vysmát, víc reality by tomu jen prospělo, nemuselo se to tahat až tak ad absurdum, ostatní věci se dají s přimhouřeným okem spolknout. Je to škoda, ale chápu, Česká platí s přehledem nejlíp (a dobře víme, co je to za politickou organizaci). ___ Z předvedenejch výkonů si pochvalu zaslouží obzvlášť Hofmann, Isteník a Cinův dabing. ()

Kothy

Poměrně zajímavý počin české televize. Docela to vybočuje z řady běžných seriálů. Představuje nám to vybranou společnost Mostu, která má město reprezentovat. O Humor ani vtipné situace není nouze. Seriál je dost sprostý, ale paradoxně díky fiktivnímu projektu Snědá tíseň nepůsobí ani moc rasisticky. Hlavní postavy se musí vypořádat se všedními i nevšedními situacemi v jejich životě. Například s přijetím přeoperovaného bráchy do rodiny se s vztahem s cikánkou. Některé situace působí fakt bizarně. Třeba úvod s Poštou pro tebe je skvělý. "Chánov není Jeruzalém." :D ()

Dzeyna

První díl byla pecka, dalšími díly už ta sranda nebyla taková. Nicméně je to povedené hodně. V každém dílu se člověk zasměje. Prostředí Mostu naprosto super a herci také. ()

boshke

Ač televizi nemám a (tudíž) nesleduji, v případě MOST!u jsem byl nucen udělat výjimku, protože jsem měl dojem, že jsem poslední občan republiky, který ho ještě neviděl. A neprohloupil jsem. Už Kosmo pro mne bylo se svými narážkami na příslušníky různých národů či fungování (české) politiky zjevením, ale MOST! to doopravdy posouvá o několik úrovní výš. A snad se i divím, že se půlka republiky nebouří, co že si to zase pražská kavárna dovolila, protože tohle není o buranech pro burany á la Troška, ale o buranech pro lepšolidi. Minimálně si nedokážu představit příslušníky zobrazených tříd, jak se smějí něčemu, co jim přijde normální a co na denní bázi dělají / říkají... 100% ()

MikeCool

TV-seriál. DYCKY MOST! | 1.díl (85%), 2.díl (85%), 3.díl (85%), 4.díl (90%), 5.díl (85%), 6.díl (85%), 7.díl (85%), 8.díl (85%),> Průměr: 86% (5*) | ()

eileen

Jsem asi z jiný planety, soudě dle zdejšího hodnocení, ale humor tohoto ražení mě opravdu míjí. Při sledování takového typu seriálu se mi dělá zle. Jen si tak říkám, kam spějeme, když se tohle tak líbí. Nehodnotím, jelikož jsem nedokázala dokoukat ani jeden díl, to se prostě nedá vydržet. ()

Ratemus

Předem říkám, že jsem z Mostu, žil jsem tam 25 let a pořád tam jezdím za příbuznými, takže je dost možný, že budu nadržovat. No, za mě absolutní překvapení a rozhodně úžasný seriál. Já se bavil od začátku do konce, neskutečné hlášky, neskutečné herecké výkony, všechny postavy byly maximálně sympatické a bavily mě, musím opravdu vypíchnout Michala Isteníka jako Edu, ten byl výbornej a samozřejmě Martina Hoffmana a Jitku Čvančarovou, od které bych něco takového nečekal. Výborné, tenhle humor prostě umíme jen my, Češi. PS: hned, jak přijedu za rodinou do Mostu, zajdu na jedno do Severky. ()

PetrPan

Nějak mi nepřišlo, že by se Most! chtěl tvářit realisticky, byť otevřel všechny černobílý díry naší společnosti, ale asi záleží na úhlu pohledu, Na rozdíl tady od přítele verbala jsem v Mostu zahlédl zmrdy bílé i černé. Černá tu rozkuřovala, cikáni kradli, prodávali drogy či házeli odpadky do křoví, ale to bylo samozřejmě asi málo, páč   zcela a jasně nerealisticky se tu vyskytovala skupina těch, co chtěli  i něco změnit. To samozřejmě  není možné! To kurva ani náhodou!  Také manipulace si strčtě do řitě či urny, ANO?  Cikán vždy bude cikánem, NE?  --- Tak jsem si trochu zavymezoval a teď k Mostu!   Vulgární kokotina, kde jsem se těm kokotinám smál až jsem se za břicho popadal a zdaleka to nebyly jen ty nadužívaný piče.   Dycky Most! za pět. ()

Slarque

Skvěle vypointovaný komediální seriál o vážných věcech. Petr Kolečko a Jan Prušinovský se odvážně pustili do materiálu, na kterém si mohli snadno nabít nosy, ale za pomoci nekorektního humoru namířeného snad rovnoměrně do všech směrů společnosti to ustáli. Martin Hofmann ukazuje, že je skvělý komediální herec. Erika Stárková a Jan Cina vytvořili postavu, na jakou si u nás zatím nikdo netroufl, a udělali z ní nejspíš nejsympatičtější seriálovou postavu vůbec. Bonusem jsem mnohé slavné písně použité v naprosto nečekaných kontextech, při kterých jsem smíchy málem padal z pohovky. ()

SeBig

První díl mě z části dost sral.. přišlo mi, že většina z herců tam vůbec neumí hrát, vtipný mi to taky nepřišlo...spíš trapný, ale nějakým záhadným způsobem jsem se dokopal k tomu, abych ten seriál zkouknul celý a nakonec jsem se i minimálně trochu pobavil, ale že bych tady řikal něco o nejlepším seriálu? Že bych konečně poznal důvod, proč je okolo toho takovýho halo? To teda vůbec. ()

korbitch22 odpad!

Prušinovský a jeho typická žumpa televizní zábavy. Seriál o retardovaných pro retardované. Horší postavy už měl snad jen Okresní přebor. Česká tvorba stále hledá své dno. ()

Arsenal83

Za 45 minút sa človek ani raz nezasmeje, pseudohumor na úrovni debilného dedinčana, vulgárny, o ničom. Aspoň že dvakrát som tam počul dobrú pesničku, keď našťastie postavy nič nehovorili. Inak jasný odpad. ()

Chrustyn

Most má své kvality a přestože se odehrává v prostředí ztracených existencí, není hloupý a většinou i dává smysl. Pořád je ale v našich končinách možná až zbytečně adorovaný a to převážně z toho důvodu, že podobné kousky u nás nevznikají a vedle klasické české, seriálové tvorby, vyčnívá jak vztyčení prostředník. Když se na to ale člověk podívá nezaujatě, zjistí, že se toho v jednotlivých epizodách vlastně moc neděje a veškerý humor je založený na vulgarismu (rozhodně proti němu nic nemám a naopak ho kvituji) a jednoduchosti postav a jejich myšlení. Což je i na těch 45 minut docela málo. ()

Marze

Režisér Prušinovský s Kolečkem vytvořili lidovou zábavu, která zabírá na obyvatele Mostu i Prahy, na dělníky i intelektuály. Tvůrčí dvojice, která poprvé zabodovala roku 2010 seriálem Okresní přebor, tvoří výborný tandem právě proto, že nejde o dokonalé splynutí myslí. Scenárista Kolečko ze sebe chrlí gagy, nezajímají ho lidi, ale pointy. Až režisér Prušinovský dává scénářům také sociální rozměr, aniž by však na něj prvoplánově myslel. Zásadní devízou Mostu! je tak přirozenost. Most! je seriál, kde Romové někdy hlučí a přiznávají, že kradou. Ale kde také dělají spoustu jiných věcí. Most! je seriál rovnou měrou sprostý a chlapácký i něžný, romantický. V tom je jeho největší kouzlo. Neproměňuje stereotypy nejsilněji pomocí vtípků na účet "domestikovaného cikána" Franty a dalších podobných gagů. Nakonec nejvíc působí na emoce, kde se skutečně "láme chleba". Most! boduje přinejmenším tím, že ukazuje množství postav prolezlých traumaty soužití na maloměstě, kde není práce ani budoucnost, se kterými se však hrdinové pozvolna perou. Tvůrci netočí čistou sociální satiru , ale zvolna otářejí perspektivu pohledu na Romy. ()

marhoul

Cinovi - cenu. Nevím jakou, ale prostě cenu. Navrhuji vytvořit speciální, třeba aspoň symbolickou cenu diváků, kteří si z jeho dabingu sedají na zadek. Ale protože to asi neklapne, tak Vám tímto, milý Honzo Cino, jménem všech uznalých, uděluji Řád zlaté Dáši. Budiž Vám tento skromný Řád k radosti, nechť je ozdobou celé Vaší umělecké dráhy. ;) Dycky Most! "Ahoj tati, kde je teta?" ".....teta...." :-D Po závěrečné epizodě: Jo. Souhlas. Sedlo mi to celé. Líbí se mi, co se kolem toho děje, líbí se mi články v Reflexu, ze kterých se prvně dovídám, jak hezké město to kdysi bývalo, co všechno se tam zplundrovalo a díky seriálu můžu vidět, co z toho dneska zbylo. Tady nejde jenom o mezilidské vztahy, rasovou otázku a ekonomickou situaci lidí v Mostě, tady jde i o to, že stačilo cca 50let a bylo "vymalováno". A přestože diskuze už se vede, bojím se bojím, že tady se řešení těžko najde.. Nebo snad někdo udělá velikášské gesto a postaví nové, přijatelně vyhlížející město? Tvůrcům gratuluji. Tohle se vám, vážně povedlo, ať už mají lidé názory jakékoli. Tak Dycky Most ! A DOST! ()

raroh odpad!

Trapný humor plný rasistických stereotypů (což mi potvrdily i Kolečkovy výroky o mee too a o tom, že "vtipy o cikánech" nemohou říkat rasisté). ()

heyda

Pro lidi, kteří si myslí, že je ČT multikulturalistická, prohomosexuální a sluníčková televize, to je vskutku pěkný úder do ksichtu. Most je velmi povedený seriál, který kašle na korektnost a lidské starosti podává s lehkostí jako málokterý konkurenční seriál. Prušinovský opět režijně září a má neskutečný čich na výběr herců. 90% ()

Flego

Chápem, že kontroverznosť tohto seriálu a zároveň neprijatie skupinou divákov je v odvahe poukazovať na neznášanlivosť a xenofóbiu tým najlepším spôsobom. V mnohom je to práve preto, lebo sa sami ešte nevysporiadali s touto témou a sú istým spôsobom presne ako hlavný predstaviteľ Luďan ( výborný Martin Hofmann ). Je to ozaj práve tá odvaha a politická nekorektnosť, s akou sa tvorcovia pustili na tenký ľad. Treba uznať, že vykreslenie mesta Most, ktoré voľakedy komunisti "poctili" presídlením rómskeho etnika na jedno sídlisko, popísanú robotnícku triedu, ktorá sa zastavila kdesi v minulosti a neriešením mnohých problémov súčasnými politickými elitami, je dokonalé, pravdivé a úprimné. A vôbec nejde len o charakteristiku lúzra Luďana, či jeho exmanželky, ktorá by bola najradšej, aby ich syn neštudoval, ale čo najrýchlejšie pracoval, aby ho mala z krku, či kňaza alkoholika alebo cigáňa Frantu, za ktorým potajme behajú "biele" ženy. Kolečkov ( scenár ) a Prušinovského ( réžia ) svet je presne odpozorovaný, podobných miest a obcí je v Čechách a na Slovensku neúrekom, ale len títo dvaja a Česká televize našla odvahu tento svet ukázať divákom svojsky, neobvykle a vtipne nám ukázať, aký v skutočnosti sme. Iste sa dá polemizovať nad používaným hrubým slovníkom, mierou intolerancie nad všetkými inakosťami v seriáli, pre mňa je však práve toto smutná reality show dnešných dní. Myslím, že niektoré hlašky, ktorých je tu neúrekom, určite zľudovejú a hlavne som presvedčený, že tento potrebný projekt dokáže v ľuďoch prevetrať mozgové závity. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

27. Český lev – výsledky

27. Český lev – výsledky

07.03.2020

Letošní 27. ročník cen České filmové a televizní akademie Český lev se tradičně udílel v pražském Rudolfinu. Večer, inspirovaný tradičním českým cibulákem, plný největších hvězd českého filmu… (viac)

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

03.01.2020

Padesátka českých filmových kritiků oznámila své nominace pro Ceny české filmové kritiky 2019. V čele seznamu stojí film o pomstě Staříci a komedie Jiřího Havelky Vlastníci, oba filmy mají po pěti… (viac)

PF 2020

PF 2020