Svet pod hlavou

• Česko Svět pod hlavou (viac)
Dráma / Mysteriózny / Psychologický / Krimi
Česko, 2017, 9 h 38 min (Minutáž: 54–60 min)

Václav Neužil ml., Ivan Trojan, Judit Pecháček, Jan Budař, Václav Kopta, Tomáš Jeřábek, Michal Dalecký, Marie Doležalová, David Máj, Jan Plouhar (viac)

Píše sa rok 2016. Policajt Filip Marvan musí ukradnúť dôkaz, aby zachránil svojho brata pred mafiou. Čoskoro ho zrazí auto a on upadá do bezvedomia. Prebúdza sa v severočeskej nemocnici v roku 1982. Ako sa ocitol v minulosti? Prečo? Aká je cesta späť? Filip stretne svojich vlastných rodičov Jana a Simonu niekoľko mesiacov pred tým, ako sa im má narodiť. Spoznáva otca, ktorého si pamätal len ako zlomeného muža, čo dobrovoľne ukončil svoj život. Rozhodne sa, že vypátra príčiny, ktoré zničili jeho rodinu. Aby spoznal pravdu, musí sa stať členom tímu okresnej kriminálky a vyšetrovať sériu detektívnych prípadov zo Sokolova 80. rokov minulého storočia. Nájde tu kľúčový dôkaz v prípade, kvôli ktorému ho zrazilo auto? Dozvie sa, prečo zomrel jeho otec? A čo má poradiť svojej dvadsaťročnej matke, ktorá práve zistila, že je tehotná a len on vie, že sa jej narodí chlapec a bude sa volať Filip? (TV JOJ)

Recenzie používateľa inachisio k tomuto seriálu (11)

Svet pod hlavou (2017)

Tento seriál považuji za naprosto skvělou podívanou. Je skvěle ztvárněn jak herecky, především ze strany Trojana, Budaře a dalších, ale také naprosto dokonalým scénářem i atmosferickou hudbou. Člověk je okamžitě vtažen do děje a nemůže se přestat dívat. Detektivní případy jsou poutavé a zajímavé, především pak rozvíjející se Marvanův příběh je neuvěřitelně napínavý. Originální zápletka dává už tak dobře ztvárněnému dramatu prudký spád. Nejprve mi vadila Marvanova pasivita, ale pak jsem zjistila, jak se to tam vlastně všechno hodí a dokonale do sebe zapadá. ()

Tieň papradia (2017) (E01)

Skvělý začátek seriálu, který okamžitě vtáhne do děje. Hrdinové jsou od začátku skvělí a okamžitě se do nich zamilujete a samozřejmě budete i velice zvědaví, jak to s nimi dopadne. Vtipné hlášky střílí herci od boku a všechno je tak přesné a skvěle ztvárněné, jak jen může být. ()

Anjel odplaty (2017) (E02)

Nyní nás filmaři hodili do děje příběhu, který je od začátku napínavý a kvalitní. Trojanovy hlášky a komunistické proslovy nás drží od začátku v dobré náladě a zajímavá zápletka ve střehu a v napětí. Dokonalé je prolínání s realitou a fikcí, které je opravdu propracované. ()

Mŕtvi ľudia (2017) (E03)

Další přehlídka skvělých hereckých výkonů a hlášek, opět z trochu jiného soudku - tentokrát ze zákulisí věčné kapely, jejíž texty jsou tak strašné, že prostě musí být slavné. Tento díl je zajímavý především tím, že je úplně jiný než ty předešlé, velice komediální i satirický. ()

Orchidea na smetisku (2017) (E04)

Teď už to tedy začíná být napínavé a to v pravém smyslu slova. Nechybí však ani vtip, který tvoří z naprosto šíleného, neuvěřitelně originálního a propracovaného příběhu velice rozporuplnou podívanou, žánr nevím - něco mezi satirou, thrillerem, dramatem a komedií. Vynikající děj, při němž také trochu víc poznáme postavu Martina Plachého, což byl velice chytrý krok od tvůrců. ()

Závadová mládež (2017) (E05)

Konečně se dozvídáme důvod Marvanovy návštěvy minulého století. Příběh je napínavý, chvílemi až absurdní, hlavně v tom, co se děje ve Filipově hlavě. Opravdu, za tento musím pochválit hlavního hrdinu, jelikož dramatičnost a právě tu absurdnost a zvláštní rozporuplné pocity ve mě vyvolal jeho projev, výrazy i slova, která pronášel a jak je pronášel. Po shlédnutí vlastně nevíme, co si máme o Filipovo otci myslet. ()

Dvojboj (2017) (E06)

Zjišťujeme, co jsou hlavní postavy vlastně zač. Co se schovává pod maskou vysoce postavených soudruhů? Opět velice vtipná podívaná, chvílemi odlehčená absurditou doby, chvílemi strašná realitou doby. Tento díl nám dává pochopit, jaký je vlastně směr, kterým se seriál ubírá a rozhodně nám nenechá naše myšlenky jednoznačné a uspořádané. A také nás rozhodně nenechá chladnými. ()

Smrť špióna (2017) (E07)

Seriál se opět ubírá úplně jiným a nečekaným směrem. Tentokrát také z úplně jiného prostředí a v úplně jiné náladě. Atmosféra je napínavá, překvapivá, napjatá. ()

Rodinná záležitosť (2017) (E08)

Dostáváme se zase úplně jinam. Tentokrát mezi vysoce postavené soudruhy, kteří se konečně nemůžou spolehnout jenom na dobrou pověst. A co s tím mají společného soudruzi od StB? Při sledování se nabízí spousta otázek ohledně děje a napětí s cynickým humorem a absurdními momenty neskončí ani po shlédnutí. Ale zůstane nám i potom ležet v hlavě. ()

Mŕtvy muž (2017) (E09)

Napětí vrcholí a nenechá nás bez otázek. V neuvěřitelném a leckdy až příliš šíleném scénáři však vidíme i světlé momenty v podobě přátelství a věrnosti. Díl byl velice překvapivý a i přes hrozivou situaci, v níž se hlavní hrdina nacházel i komický. ()

1983 (2017) (E10)

Až na posledních pár minut se jednalo o velice vydařené dílo. Žasla jsem, kolik se toho do jedné hodiny vejde. Závěr byl překvapivý a originální, konečně jsme vše úplně pochopili. Opravdu mě mrzelo, že je seriál tak krátký a konec tak nepovedený. Opravdu bych si zakončení tak povedeného, výborně zpracovaného a atmosférického seriálu představovala poněkud lepší. Ale když přehlédnu tento drobný nedostatek, opět skvělá podívaná. ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky

10.03.2018

Předáváním výročních 25. Českých lvů provázela slovenská moderátorka Adéla Vinczeová. O hudební složku večera se postarala nominovaná muzikantka Vladivojna La Chia. Večer také narážel na současnou… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů