Během vyšetřování série brutálních vražd se detektiv Han Tae Joo připlete k nehodě, po níž se probudí v minulosti. Nemá tušení, jak se to mohlo stát nebo jak se dostane domů. Takže mu nezbývá nic jiného než se připojit k místní policii a pokračovat v lovu zločinců. Zjistí totiž, že nejdůležitější při pochopení naší budoucnosti je znalost minulosti. (topr harley)

Krysap

Originál ani americký remake jsem neviděla. Líbilo, bavilo, zajímavý téma a super postavy. Samozřejmě se počítá s další sérií a už aby byla. ()

jarah

Skvele obsadený seriál pod taktovkou skúseného režiséra, ktorý má za sebou niekoľko podarených seriálov. Už ma ani neprekvapuje, že kvalita neprichádza s peknými tváričkami. Pôvodný seriál som nevidela a to je možno dobre, vyhnem sa porovnávaniu. Nejde o novinku medzi seriálmi, napriek tomu má svoju iskru a osloví diváka aj po rokoch od natočenia, vďaka dobre odvedenej práci juhokórejskej produkcie. ()

Mkqp

V podstatě je to po průměrný seriál. Případy ničím nevynikají a z šedého průměru téměř nevykouknou, vyšetřování a sledovačky jsou občas až přehnaně stupidní, dokonce ani postavy z počátku dostatečně nezaujmou, jelikož postrádájí pořádné charisma, nicméně i přesto dokáží s divákem natolik pracovat, že postupem času v něm svou nesmazatelnou stopu zanechají. V době kdy seriál pomalu mířil ke konci, začal mé pocity formovat do nových podob, které mě opravdu hodně bavily, ale pro moje neštěstí to bohužel nevydrželo dlouho, přičemž dojezd musel přijít s utlumovacími prášky, které mi zanechaly akorát tak hořkou pachuť v ústech. Škoda, že si neudělali vlastní konec a neutli vše před polovinou posledního dílu. Tento happy end podle mě seriálu akorát uškodil a odebral mu na vážnosti. ()

Vavča

Další předělávka západního vzoru z Asie, tentokrát ale výrazně povedená. OCN prostě kriminálky umí, zejména, když je v hlavní roli Jeong Kyeong-ho, který se pro ty role policajtů snad narodil. Málomluvný neústupný charakter, který se časem mění. Jeho detektiv Han Tae-Joo z forenzního oddělení se kvůli případu sériového vraha dostane do vážné nehody, ocitá se v roce 1988 a zjistí postupem času, že tady není náhodou a pro poznání zločinů současnosti je minulost nejdůležitější. Má kolem sebe povedené obsazení policajtů starého střihu, kteří pro ránu nejdou daleko a vědecké metody práce jsou jim cizí. Vede je kapitán Gang Dong-cheol (vynikající a charismatický Park Seong-woong). Seriál dává zdařilé kriminální případy, ukazuje perfektní introspekci hrdiny, který neví, co je realita a sen až do konce. Seriál perfektně zapracoval reálie a nešvary tamní doby a ukazuje nelichotivé věci, na které možná už mnozí zapomněli a západní divák o nich těžko mohl vědět... Seriál nemá slabé místo, ztrátu tempa, nebo nějaké nelogické zkraty, navíc občas je i vtipný a dává tušit jen velmi vzdáleně možnost romance. Nad závěrem může nastat škrábání hlavy, nespokojenost, a i já mám mnohé otázníky, přesto bych se možná přimlouval za nepokračování, takto je to dokonalé. Dobře zvládnutá kamera, detaily, polodetaily, decentní nerušivá hudba, která však pokud zní výrazně zvyšuje atmosféru. Nebýt toho, že je to remake BBC tak pět hvězd. První letošní výrazně povedený korejský seriál, jinak je Korea stejně jako ČR na suchu. ()

• Být všechno dle původních představ a plánů, v hlavních rolích by se neobjevila dvojice, která se tam nakonec objevila, ale dvojice úplně jiná, a to Chang-jeong Lim a Ji-hoon Seo. Oba ale nabídku odmítli ještě v době produkčních příprav, a tak se s tím seriáloví tvůrci vypořádali po svém. (Conspi)