Simona Kartousová, dcéra vplyvného riaditeľa miestneho kultúrneho domu a Filipova budúca matka, sa stratila. Je nešťastne zamilovaná do dlhovlasého Honzu Marvana, ktorý patrí medzi sledovaných príslušníkov "závadovej mládeže", podozrivej z negatívnych postojov a provokácií voči režimu. Simonin otec zadáva úlohu policajtom zo Špalkovho oddelenia, aby jeho dcéru čo najrýchlejšie našli. Len Filip vie, že tu ide o život. O jeho vlastný život, pretože Simona je tehotná... (TV JOJ)

Mlle

Tento díl mě příliš nezaujal. Prvních dvacet minut je takové Kosmo, zbytek plytká rodinná sága, v níž nevýrazný humor nahradil jen mírně kriminální nádech. Ve srovnání s předcházejícími třemi díly je to vpodstatě úplně jiný seriál – hloubku nahradily povrchní vtípky, je tu jiné tempo, jiné stěžejní téma… jako bychom si předtím prohlíželi Colloseum a teď si dali rozchod v nákupním centru Letňany. ()

sud

Na zahradě jsem našel masovej hrob a ty obkladačky jsou z prdele nakřivo! Díky subotniku tu máme zase nějakou srandu (excelující Václav Kopta), i když jde o epizodu spíše vážnou a napínavou. Při závěrečné záchraně mladé Simony jsem byl skutečně napjatý jak kšandy. Výborný Roman Skamene a závěr se sklápěčkou je stylovou tečkou za humorem v seriálu. 100%. ()

Ozzy2

Jediné, co mi na jinak dokonalém seriálu vadí, je přítomnost Judit Bárdos.pro mě je naprosto nevýrazná, vadí mi i v Bohémě.V takové roli by měla být mnohem energičtější herečka, stejně jako Lily Krallové ji nevěřím, že je prvorepubliková filmová hvězda.S tím nevinným, tuctovým ksichtíkem by měla hrát řádové sestry, nebo prodavačky. ()

Jara.Cimrman.jr

"Filip je dobrej policajt. Jenom tady na okrese ještě není úplně zorientovanej." Mně se tedy "dobrovolný" subotnik u náčelníka dost líbil, řešení problému s masovým hrobem mě rozesmálo, sledování rozházených chlapíků mě hodně pobavilo a ani Klementovo machrování s jeřábem nemělo chybu. Ať žije Klement a náčelníkovy takřka rovně nalepené dlaždičky. A příště bych už prosil, aby se dopadl nějaký ten živel rozkrádající majetek v socialistickém vlastnictví podle § 132 zákona č. 140/1961 Sb. ()

IvcaSammet

Vím, že se u komentářů u epizod docela opakuju, ale ... Co psát ke každé epizodě zvlášť? Svět pod hlavou je absolutně parádní seriál a za mě si i v tak "brzké době" rozhodně vysloužil titul "Nejlepší seriál roku 2017" ... Takže proč se nezopakovat, Dvojboj byl pro mě zatím nejlepší epizodou celého seriálu. Už se opravdu nemůžu dočkat na další díl! ()

• Vůz, na kterém přivezou dlaždičky, je Praga S5T – nákladní třístranný sklápeč s hydraulickou rukou. (sator)
  • Mikrobus, kterým příslušníci SNB cestující na „sobotník“ u velitele Špalka (Václav Kopta), je Chavdar C-51, vyráběný od roku 1980 v bulharském Botevgradu nedaleko Sofie. Podvozek, převodovka a motor jsou shodné s nákladním automobilem Avia A31 a potřebné komponenty dodával do Bulharska n. p. Avia Letňany. V záběru odjezdu od budovy okresní správy SNB je ale použit postsynchron se zvukem autobusu Karosa ŠL 11 včetně typického hučení maďarské zadní nápravy Rába. (Martin_L)