Svet pod hlavou

• Česko Svět pod hlavou (viac)
Dráma / Mysteriózny / Psychologický / Krimi
Česko, 2017, 9 h 38 min (Minutáž: 54–60 min)

Václav Neužil ml., Ivan Trojan, Judit Pecháček, Jan Budař, Václav Kopta, Tomáš Jeřábek, Michal Dalecký, Marie Doležalová, David Máj, Jan Plouhar (viac)

Píše sa rok 2016. Policajt Filip Marvan musí ukradnúť dôkaz, aby zachránil svojho brata pred mafiou. Čoskoro ho zrazí auto a on upadá do bezvedomia. Prebúdza sa v severočeskej nemocnici v roku 1982. Ako sa ocitol v minulosti? Prečo? Aká je cesta späť? Filip stretne svojich vlastných rodičov Jana a Simonu niekoľko mesiacov pred tým, ako sa im má narodiť. Spoznáva otca, ktorého si pamätal len ako zlomeného muža, čo dobrovoľne ukončil svoj život. Rozhodne sa, že vypátra príčiny, ktoré zničili jeho rodinu. Aby spoznal pravdu, musí sa stať členom tímu okresnej kriminálky a vyšetrovať sériu detektívnych prípadov zo Sokolova 80. rokov minulého storočia. Nájde tu kľúčový dôkaz v prípade, kvôli ktorému ho zrazilo auto? Dozvie sa, prečo zomrel jeho otec? A čo má poradiť svojej dvadsaťročnej matke, ktorá práve zistila, že je tehotná a len on vie, že sa jej narodí chlapec a bude sa volať Filip? (TV JOJ)

bratr_jezek

Slibně začínající mysteriozní drama o propadu v čase postupně ztrácelo na tempu. Novodobý policista se v době, kdy se měl teprve narodit orientoval bez problémů a divák těšící se na úsměvné zmatky z kategorie slavných seriálových Návštěvníků byl zklamán. Zklamán byl i divák očekávající nějaké vyšetřování dávných případů, kromě pár epizodek se děj soustředí na odhalení smrti otce hlavního hrdiny. Přestože se dopátráme, seriál pokračuje a nějak přituhuje a u policie a jejích bratříčků z StB je dusno jako v sedmdesátých a nikoliv osmdesátých letech. Tím seriál zklamává i ty, kteří mají rádi seriály těžící z naší bohaté historie. Škoda, seriál mohl být kultem a zůstal na půl cesty. ()

JerryPilsen

Mysteriózní linka bezvadná,případy ale nic moc.Neužil se s Trojanem dobře veze,ikdyž chvílemi docela přehrává.Byl jsem dost zvědav na pointu,která i přes veškerou překombinovanost obstála a neshodila celý seriál. ()

pajkir

Nikdy nehodnotím seriál po prvním dílu, jak to tady dělá spousta pisálků, jen aby byli první....Začátek seriál mě moc nebral, ale postupně se to rozjelo, druhá polovina seriálu šlapala na 5 hvězd....chytlo mě to, chytrej konec s pointou, výborný herecký obsazení - od slizkýho Klémy Budaře, sexy Juditku, Koptu, kterej se zlepšuje každým filmem/seriálem, až po "rebely" Trojana s Neužilem...Atmosféra zasranýho komouškýho režimu, plnýho bonzáků a servilních soudruhů je vykreslená skvěle. ()

Lukke32

Hodnotil jsem každý díl zvlášť. Čím hlouběji jsem do děje seriálu pronikal, tím víc si mě získával. Díly "Rodinná záležitost", "Orchidej na smetišti" a třeba taky "Mrtvý lidi" by samy o sobě vydaly za plné hodnocení. Bohužel, kvůli slabému pilotnímu dílu a zpackanému konečnému zúčtování s Klementem Kratěnou - což mi vadilo nejvíc - je to celkově na čtyři hvězdy. Faktem ale je, že se mi seriál moc líbil... Osud Plachého se mnou docela zamával. ()

PanIncognito

Senzačně natočené a vymyšlené! Obdiv vzbuzuje především to, že zatímco se v britském originálu titulní hrdina ocitá ve vcelku příjemné době Spojeného království, u nás se hrdina vrací do nevkusné normalizace. To seriálu dodává to správně temné ladění. Chválihodná je dále celá výprava. Lepší místa k natáčení (včetně mého rodného města Ústí nad Labem) snad vybrat nejde. Herecké výkony jsou výrazné. Tohle je zkrátka líbivé. ;-) ()

Miso1985

Možno to preženiem ale je to naozaj neskutočný počin.Zaujímavý nápad,vysoká miera autenticity,prostredie,výprava,hudba a pán Ivan Trojan..Na neho bola radosť sa pozerať.Škoda,že v niektorých dieloch bol podľa mňa až trestuhodne nevyužitý,našťastie ku koncu ho opäť dostal.A samozrejme hlášky.Z hercov mal každý niečo do seba.Škoda málo dielov,aj keď v tých 10tich hodinách tvorcovia nedali priestor naťahovaniu alebo nejakým zbytočnostiam a natrieskali tam naozaj kvalitu. ()

damned

Seriál začal docela průměrně a držel ho nad hladinou Trojan, jehož postava byla skvěle napsaná. Pak ale začal příběh gradovat a osmý díl považuji za jeden z nejlepších televizních zážitků poslední doby. Pak bohužel seriál opět začal ztrácet dech a poslední díl působil hodně uspěchaně. ()

Lykos

Ne, že by se tomu nedalo nic vytknout, ale nemohu jinak. Seriál, který je sice pouhou českou verzí anglického originálu, ale vzhledem ke specifické situaci Československa 80. let, je vlastně dílem dosti svébytným. Vyzdvihnout musím samozřejmě Ivana Trojana.. ten snad ani špatně zahrát nemůže. Potěšil i Václav Neužil a samozřejmě Jan Budař. Sympatická byla i Judit Bárdos, a když já pochválím slovenskou herečku v českém seriálu, tak to je co říct. Kriminální zápletky jednotlivých dílů, byly mnohdy dosti dobré (zejména Anděl odplaty), do toho Filip Marvan nezapomíná pátrat po své minulosti a po důvodu, proč je tam, co je. Seriál je místy i zábavný, ale nesklouzl do pouhého vysmívání se minulému režimu, za což je třeba pochválit. Místy tajemný, místy až psychedelický, místy jímavý...no prostě výborný! ()

modranka

V žiadnom prípade nejde o klasické vyšetrovanie kriminálnych prípadov, tam vás čaká sklamanie, kto očakáva niečo podobné. Skôr som seriál vnímala ako pripomienku neslávnych časov roku 1982/1983. Exteriéry, interiéry, scény - proste skvelé, a ak by som mohla hodnotiť vyššie tak dám 10/10. Hádam mi tvorcovia odpustia, ale ja som si dosadila do hlavnej úlohy Ivana Trojana. Jednak charakteristikou filmovej postavy a druhák stvárnením onej postavy. Epizódy treba sledovať postupne - majú dejovú líniu. A že seriál prevzal niečiu myšlienku? No a čo? Hrali to česko-slovenský herci a niektorí si aj stvárnenú dobu pamätali. Veľká vďaka všetkým, ktorí seriál ponúkli publiku. ()

Piti23

Viděno již dvakrát. Seriál se povedl a krasně nám ukazuje naše 80 léta na severu Čech. Hodně mě zklamal závěr. Čekal jsem velké finále, ale marně ()

hajdekr

Hříšní lidé Města pražského, Dobrodružství kriminalistiky a Svět pod hlavou - tři nejlepší filmy/seriály s kriminální tématikou. Devět a půl hodiny jsem zhlédl během dvou dnů, jediné, co mi připadalo trochu nejednotné bylo zobrazení postav v minulosti a přítomnosti - některé hrál jeden herec, jiné dva (a bohužel mi dělalo trochu problém spojit si tvář z přítomností s tváří z minulosti). Každopádně děj, osudy a charakter postav, reálie, herecké výkony, vše na jedničku. ()

mikinko51

Veľmi kvalitný počin - vidno, že aj v "dnešných" časoch sa ešte točia kvalitné seriály a nie len nekonečné "telenovely". Navyše mám rád tak trochu mysteriózne seriály a tu je to ešte prepojené aj s dobou "nedávno minulou". K tomu všetkému pomalé postupné odhaľovanie logických súvislostí, ktoré sú na konci plne vysvetlené a všetko to do seba zapadne .... A samozrejme, netreba zabudnúť na podľa mňa výborné herecké obsadenie (prakticky všetci členovia "policajného zboru") a ich veľmi dobré herecké výkony, excelujúci Ivan Trojan .... Na 5* to síce ešte nemá, ale tie 4* dávam s kľudným svedomím .... ()

GrooteLulu

Velmi zajímavý policejní seriál. Celá komediální parta v socialistickém prostředí 80.let. s Trojanem (Plachý) , Budařem, Koptou a Neužilem ml. a množstvím dalších známých herců. Budař je cílevědomý soudruh. Trojan to táhne svým ostrovtipem. Cinova postava to je fakt odpornej zazobánek. Doleželová je sice bez make-up, ale furt taková Saša z Comebacku. Hájek mánička apod. Poslední díly už to trochu uvadalo, ale nakonec to dobře dopadlo. Teda až na Plachýho. 3,5* za Plachýho a Sledovačku. ()

BigJohn02

Docela potěší vidět ČT, že se pokouší o seriál s prvky SF/F, který navíc ukazuje dobu plnou komoušů, svazáků, fízlů, estébáků a podobných šmejdů. Zvlášť zábavné je, jak celá fízlárna horlivě sleduje každý nový díl Majora Zemana a sborově fandí. A skupina Sloky na FPP vůbec nemá chybu. ()

dr.Queen

Tomu říkám majstrštyk a koncert Vaška Neužila.Po všech stránkách perfektní.Budař,Trojan,Kopta výborní!!!Celé je to prostě super. ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky

10.03.2018

Předáváním výročních 25. Českých lvů provázela slovenská moderátorka Adéla Vinczeová. O hudební složku večera se postarala nominovaná muzikantka Vladivojna La Chia. Večer také narážel na současnou… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů