Stranger Things

Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Recenzie používateľa Sayko k tomuto seriálu (24)

Stranger Things (2016)

Může být ještě lepší sci-fi seriál, než je tenhle? Protože já jiný neznám. Naprostá bomba! Jak herecké obsazení a výkony, tak příběhová stránka, hudba a výběr místa. Všechno se mi zamlouvalo. Hlavní postavy jsem si oblíbil a budu je nadšeně pozorovat v jejich dalších dobrodružstvích, budu nadále poslouchat tu báječnou hudbu z intra a myslím, že na tenhle seriál jen tak nezapomenu. Všem co ho neviděli, podívejte se! Já ho strašně odpuzoval a říkal si, jaký to je brak, ale po zhlédnutí prvních dvou dílu jsem nemohl přestat, topovka! ()

Season 1 (2016) (S01)

Nemohu srovnávat s jinými sériemi, ale musím říct, že i když jsem si myslel, že to bude příšerný klišé, tak mě to mile překvapilo. Milí herci, postavy dobře napsané, příběh zapletitý, ale zároveň dobře pochopitelný, hlavní záporák mě jako jeden z mála postav trochu zklamal, jelikož jsem se o něm nic nedozvěděl a bylo to prostě takové CGI monstrum, no. Co k tomu říct.. Na hudbu jsem se upřímně strašně těšil, už jen kvůli úžasnému intru, ze kterého jsem chytal orgasmus. No, prostě pecka! ()

Kapitola první: Zmizení Willa Byerse (2016) (S01E01)

Bratři Dufferové dokáží člověka úžasně navnadit pilotním dílem. Myslím, že nejsem jediný, který se stal po prvním díle na seriálu závislý... ()

Kapitola druhá: Pošuk na Maple Street (2016) (S01E02)

V kostce: Já se málem posral, Mike si našel novou kámošku, Willova mamka dostala další spálený telefonát, policisté neúspěšně křičeli do lesa, Mikovo sestra šla na párty ke svýmu klukovi (if u know what i mean) a Barb sežrala galaktická obluda. Jo, mě se to líbilo! ()

Kapitola čtvrtá: Tělo (2016) (S01E04)

Nečekal jsem tak dobrý seriál. V tomto díle začíná být všechno ještě záhadnější, postavy jsou mi více a více sympatické a už se konečně někam dostáváme! ()

Kapitola šestá: Příšera (2016) (S01E06)

Co mě mrzí, je to, že se (alespoň v první sérii) nedozvídáme o ničem ohledně Demogorgona (monstra), ale myslím, že se to v druhé sérii prudce změní. Seriálová atmosféra úžasná, všechno nádherně graduje a monstrum se epicky dostává na povrch zemský, aby mohlo zmasakrovat všechny, co mu přijdou do cesty. ()

Kapitola osmá: Vzhůru nohama (2016) (S01E08)

Nejdojemnější, nejvygradovanější, nejnabušenější a simply nejlepší díl série. SPOILER! Doufám, že se El vrátí, přijde mi jako jedna z nejlepších postav.. :) ()

Season 2 (2017) (S02)

Výborná série, naprosto mě odvařila a zjistil jsem, že mám milion důvodů, proč koukat na třetí. První série byla o fousek lepší, ale i tak jsem si tuhle naprosto užil. Jak příběhově, tak jsem prožíval všechny strasti hlavních hrdinů, užíval si skvělou hudbu a v některých chvílích se i lekal. Doufám, že se dočkám i další série! ()

Kapitola první: Šílená Max (2017) (S02E01)

Tento díl byl na rozjezd ideální. Nic moc přelomového, žádné přehnané CGI, žádné zásadní změny v příběhu (až na konec..) Příjemný začátek série. ()

Kapitola třetí: Pulec (2017) (S02E03)

To žárlení mistryně El mi přišlo trochu přehnané, ale jinak to byla topovka! Viděl jsem Hoppera tančit, nemohl jsem odtrhnout oči od obrazovky kvůli Willovi, Dustin má pod čepicí a jen (pardon za rasismus) černoch se moc neprojevil. Jen tak dál, jsem víc a víc napnutý! ()

Kapitola čtvrtá: Mudrc Will (2017) (S02E04)

Napětí stoupá a dozvídáme se zásadní informace. Zásadní informace o El a její rodině. Což možná zní zajímavě, ale až tak není, já osobně jsem se už kapku nudil.. Ale i tak, výborný díl! ()

Kapitola pátá: Dig Dug (2017) (S02E05)

NAPĚTÍ,NAPĚTÍ,NAPĚTÍ,NAPĚTÍ,AKCE,NAPĚTÍ,AKCE,AKCE,NAPĚTÍ! Možná nejlepší díl série! ()

Kapitola šestá: Špeh (2017) (S02E06)

Jako by vybuchla příběhová sopka a připravila si tímto dílem píseček na velkolepé finále. ()

Kapitola sedmá: Ztracená sestra (2017) (S02E07)

No konečně jsme se dozvěděli něco o El/Jane.Věřte, že po těchto nabitých dílech budete mít citové pouto skoro ke každé postavě, dokonce i k Jimu Hopperovi. ()

Kapitola osmá: Ovladač mysli (2017) (S02E08)

Epický díl, celou epizodu jsem nemohl odtrhnout oči od obrazovky. SPOILER Sice jsem u Bobovy smrti nebrečel, ale to je jen tím, že nejsem taková citlivka.. Nebo tím, že Bobovi nedali žádnou epickou hudbu při umírání a hodili ji až na konec, kde mi vyhovovala ještě více teda (sorry Bobe). Tenhle díl by se mohl považovat i jako konečný, přijde El a prohodí Demorgona či co oknem a hodí badass pohled, ale zdá se, že v příštím díle uvidíme ještě výpravu za zničením centrálního mozku. Opravdu smekám, bratři Dufferové! ()

Kapitola devátá: Brána (2017) (S02E09)

Jak to popsat, no.. prostě boží! Úžasný zakončení celé série, všechny hrdličky o kterých jsme mysleli, že budou pak spolu si dali hubana a nastal šťastný konec! ()

Season 3 (2019) (S03)

Wooohou! Tak tohle byla ale jízda! Teda aspoň pro mě, protože jsem stihl tuhle season zhlédnout za dva dny, má přeci jenom 8 hodin, tak kde je problém? V každičkém díle se něco děje, sezóna je plná emocí, příběh se vyvíjí a my se posunujeme dál. Co se ale nevyvíjí jsou postavy. Postavy se nám od druhé série nějak zasekly ve a místo nějaké "inovace" v jejich myšlenkových pochodech jsou pořád stejné. Co je také škoda je to, že se tato série zaměřila jenom na to, co už se vlastně jednou stalo. Zlá obluda si našla nového hostitele, chce všechny zabít a náš hvězdný team s Eleven v popředí se ji snaží zastavit a znovu uzavřít bránu. Jakou bránu, kam? To snad nikoho nezajímá, co je to vlastně ten Upside-down a odkud se tu vzal? Jít k tomu úplnému jádru by byl jinej nářez, než jenom koukat na to, jak El na něco ukazuje, zle se kouká, kape jí z nosu červená a odhazuje to 10 metrů od sebe. Což byla ale zas na druhou stranu sranda. Výborné herecké výkony propojené se zajímavým zpracováním, špičkovými efekty a někdy dokonce i slušnými vtipy (ne vždycky). Proč ne? ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu

14.10.2023

Streamovací gigant Netflix dobře ví, jaké seriály patří mezi jeho nejzajímavější. Stejně tak si jsou hlavouni z programového oddělení vědomi, že nic nejde natahovat věčně, většinou navíc nechávají… (viac)

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry