Stranger Things

Dráma / Fantasy / Horor / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Tvorcovia:

Matt Duffer, Ross Duffer

Winona Ryder, David Harbour, Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Noah Schnapp (viac)

Recenzie používateľa aR3Zz k tomuto seriálu (34)

Kapitola čtvrtá: Test saunou (2019) (S03E04)

Tohle je pro mne díl v plné síle! Napětí, akce, nové otazníky i odhalení! Jedeme z kopce!!! (alespoň tedy doufám) ()

Kapitola pátá: Armáda (2019) (S03E05)

Ok, tak úplně z kopce (jak jsem doufal po předchozím dílu) ještě nejedeme. Rusáci jsou až příliš neskuteční a do konceptu mi moc nezapadají. Obecně mě dějová linka s Dustinem (Steve, Erica a Robin) moc nesedí zatím... Tak uvidíme, jestli Dufferovi jen omylem přišlápli brzy ve sjezdu nebo píchli. ()

Kapitola sedmá: Kousnutí (2019) (S03E07)

Trochu mě mrzí, že se všechny dějové linky (a tedy i mladí kamarádi) spojují až v předposledním díle. Chemie mezi nimi táhla celé dvě předchozí série, nyní někteří samostatně tento tah neměli. Ale dočkali jsme se, příprava na velkolepé finále je rozjeta více než slušně! ()

Kapitola osmá: Bitva u Starcourtu (2019) (S03E08)

Nebylo to finále dokonalé, ale uspokojilo. Všechny linky opět ukončeny, byť způsob některých... Na druhou stranu, dohra byla tentokrát velmi, VELMI emotivní. A bavila mě. Jen moc nevím, co nám přinese letošní léto a čtvrtá série. ()

Season 4 (2022) (S04)

Tato série byla jedním slovem "zdlouhavá" (nebo chcete-li "natahovaná"). Často se vařilo z vody, nadstavovaly scény zbytečnými dialogy a záběry. To byl za mne největší zápor. Délka dílů byla také enormní, ale až na poslední díl mi to nijak nevadilo (byť jak jsem psal, každý díl mohl být o 30% kratší a divák by o nic nepřišel). Za pozitivní hodnotím celou zápletku, která vyvrcholí pro mě zcela nečekaně zásadním propojením s první sérií. "Ruská" dějová linka nic moc, šla zfouknout opět za 3 díly. Začátek byl extra pomalý a první díl až hororový. Dále to však už byla klasická pohádková fantasy s dětmi. Místy velmi zábavná. A se spoustou krve a děsivých záběrů... Atmosféra dobrá, ale děti už nejsou děti a tak tomu chybí něco, co neumím pojmenovat. Přesto stále dobrý seriál a učitě dám šanci i 5. sérii... 80% ()

Kapitola první: Klub Hellfire (2022) (S04E01)

Předtitulkový úvod super. Pak extrémně pomalé, rozvláčné a zbytečně natahované. Oproti předchozím sériím mi přišel první díl i více hororový, což také není můj šálek kávy. ()

Kapitola druhá: Vecnova kletba (2022) (S04E02)

Stále nedobré, pomalé, nezáživné. Byť náznaky kvality a pár dobrých atmosférických scén zde bylo, takže jedeme dál a nepřestávám doufat. ()

Kapitola třetí: Monstrum a superhrdina (2022) (S04E03)

Tak přeci jen úspěšný návrat k tomu, co fungovalo předchozí série! A mám z toho radost! Máme démona, máme záplatku s El, děti z Hawkins v plném zápřahu. Čekal jsem 3 díly, ale oplatilo se, rozjíždí se nám to! ()

Kapitola čtvrtá: Drahý Billy (2022) (S04E04)

Stranger Things tak jak je známe a naplno! Tohle jsem si od pokračování sliboval a jsem nadšen, že jsem to dostal! Pěkně se to zamotává, napětí lze krájet, zápletky na všech frontách dostávají spád. Tak doufám, že to ještě není vše! ()

Kapitola pátá: Projekt Nina (2022) (S04E05)

Pomalejší díl, ve kterém se vlastně nic moc nestane. Přesto mě však nenudil a navnadil na díl další. ()

Kapitola šestá: Do hloubky (2022) (S04E06)

Zajímavý díl na všech frontách! Vysvětluje, posunuje dějové linky, hezky vypráví. ()

Kapitola sedmá: Masakr v laboratoři (2022) (S04E07)

(spoilers!) Tak tohle rozklíčování všech linek do bodu zlomu se povedlo! Dívám se na seriál s odstupem, ale je mi jasné, že jestli mezi díly byla měsíc pauza, muselo to být utrpení! Naprosto skvěle zpracované a divákovi naservírované "zrození Vecny" (aka Henryho aka Jedničky) - a právě tento bod úžasně spojuje série předchozí s tou aktuální. Vše dává smysl, žádné logické přešlapy. Nechce se mi věřit, že to bylo takto plánováno od prvního dílu první série, ale pokud ne, tak žasnu, jak to Dufferovi dokázali napasovat na sebe. Takže karty jsou odkryty - víme s kým se bojuje, tušíme jak to skončí. A stejně se nemůžeme finálního souboje dočkat! ()

Kapitola osmá: Tatínek (2022) (S04E08)

Všichni dorazili do finální rovinky! Příprava některých dějových linek je však až moc zdlouhavá a za mne ji šlo ukončit dříve (např. Ruskou výpravu uzavřít už v tomto díle) a ve finále se soustředit na to jediné hlavní... Protože za mne to bude zase jen natahovat poslední díl. A zbytečně. Už tak je za mne 2h 20min šílených. Takže dobrý (nadprůměrný) díl, ale zdaleka ne dokonalý. ()

Kapitola devátá: Hon na Vecnu (2022) (S04E09)

Vyvrcholení, ale jen to sériové. Za nejlepší díl považuji jiný (sedmý). Nicméně jsem dostal přesně to, co jsem čekal. Opět lehce zdlouhavé finále s relativně šťastným koncem, byť tentokrát to není ten happyend, na jaký jsme zvyklí. Ale jinak dobrý konec, se spoustou (někdy až zbytečné) romantiky a emotivních (hlavně předzávěrečných) scén. Darebák potrestán, ale přežil. Někdo (důležitý) přežil, ale s otazníkem. A někdo (postradatelný) opět nepřežil. Konec otevřenější než kdykoli předtím. ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu

14.10.2023

Streamovací gigant Netflix dobře ví, jaké seriály patří mezi jeho nejzajímavější. Stejně tak si jsou hlavouni z programového oddělení vědomi, že nic nejde natahovat věčně, většinou navíc nechávají… (viac)

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry