The Smiling Man

A.J. Briones

Scenár:

A.J. Briones

Richard Dorton

Malé deti by sa nikdy nemali nechávať bez dohľadu. Z malého dievčatka v krátkometrážnom horore The Smiling Man rodičia len na chvíľku spustia oči a už ju začne lákať miestny démon. Hoci má na tvári široký úsmev, to, čo sa v dome odohráva, pre nikoho iného úsmevné nebude. (Marceloo)

Marceloo

Malé deti by sa nikdy nemali nechávať bez dohladu. Z malého dievčatka v krátkometrážnom horore The Smiling Man však rodičia len na chvílku spustia oči a už ju začne lákať miestny démon. Ten má na tvári široký úsmev, ale to, čo sa v dome odohráva, pre nikoho iného úsmevné nebude. - To, že by som radšej uprednostnil CGI efekty pred praktickým zobrazením, sa mi velmi často nestáva, ale u The Smiling Man musím uznať, že by sa sem CGI efekty hodili ovela viac. Herec, ktorý hrá záporáka, je podla mňa totálne patetický a to dievčatko nemalo pred kamerou taktiež čo robiť. S technickou stránkou som celkom spokojný, pretože kamera vyzerala dobre a aj hudba bola vhodná. Pokus o lakačku sa tvorcom velmi nevydaril, ale aj snaha sa dá oceniť. Nápad s nalákaním obete sa mi zdal zaujímavý, ale v závere zasa všetko pokazila až príliš umelo vyzerajúca krv. Tých pár minút sa však pri The Smiling Man zvládnuť dá. ()

Aluska88

The Smiling Man je zajímavé dílko. Ze začátku dává tušit, že by se mohlo jednat o skvělý hororový kraťas. Postupně buduje atmosféru, která skvěle funguje až do... kuchyně:) Tady se nám to jaksi pozastavuje a nechává v údivu. Těžko říct, jestli se na tom podílí i zcela apatická reakce holčičky při spatření oné "creature." Jistě, malé děti možná vnímají věci jinak. Ale přece už jen z pohádek, nebo i z televize dokáží poznat, co se jim líbí, a co je vyděsí a čeho se bojí. Pamatuju si, jak strašně jsem se jako malá bála večer usnout, když jsem poprvé viděla Dětskou hru a poznala Chuckyho. Vidět něco takového, jako holčička zde, asi začnu ječet jako siréna:) Takže, Démon, s nímž se dívenka v kuchyni setká, vypadá jako něco mezi Lipstick Demonem natřeným na bílo a těmi maníky z Apocalypta. Vypadá to, že Démon si snad chce s holčičkou hrát a začne vyvádět různé skopičiny. Člověk by si už i řekl, že je velmi přátelský, dokud nám kamera neukáže, kdo další je to tam s ním, a od čeho, že je vlastně ta tekutina na podlaze. Zajímavý námět, který pro jednou nedělá z děsivých monster vraždící bestie (v rámci možností:) ()

Eliott

Hlasitá hudba velice pomohla tomuto snímku k dokonalosti a nejprve tak pro mne připravila solidní lekačku a následně vybudovala neuvěřitelně nepříjemnou a strašidelnou atmosféru. Neocenitelný je především fakt, že když pominu úvod a titulky, tak je dílo pouze pět minut dlouhé a přesto je schopno vzbudit více emocí než leckteré celovečeráky. PS: Znovu odledováno ve skupině s přáteli a nic to nezměnilo na vážnosti ani hrůzostrašnosti hororu. ()

Davies182

Tss. Někdy (čti v naprostý většině případů) pro horor fakt není dobrý, když v půlce do detailu ukážete hlavní příšerku, a pak se budete snažit šokovat diváky tím, že ji dáte rádoby chytrej lidskej rozměr... Když je první polovina úžasnej atmosférickej teror, a ta druhá divný festivalový drama, je něco prostě blbě. ()

pornogrind

Nejprve budu reagovat na některý zdejší komentáře. Možná jde o prvotinu, nikoliv o amatérsky vyhlížející kraťas. Mužský herecký výkon nebyl zas tak špatnej no a co se týče holčičky - chtěl bych vidět vás v jejich letech před kamerou. A výsledná lekačka měla být spíš lekačkou pro holčičku než pro diváka. Protože průměrně inteligentní divák nejpozději v polovině tuší co tam asi malou hrdinku čeká za překvápko. No a teď u k mýmu komentáři. Za sebe říkám, že tohle se Briones(ovi) povedlo. Snad o něm do budoucna ještě uslyším. Jednoduchý a přitom napínavý, krvavý a přitom né drastický. Parádní kamera a zvukovej doprovod. Prostě po audiovizuální stránce to nemá chybu. Všemu dominovala malá hrdinka, která jakoby to fakt viděla naživo. Ten finální úlek byl dokonalej. Z jejího výkonu jsem nechápal. Hned bych jí šoupl Oscara za nejlepší dětskou roli v krátkometrážním filmu. Za sebe určitě doporučuju. ()

korbitch22

Teď sem to dokoukal, ve 4 ráno...nějak se mi nechce ani jít si do ledničky pro pepsi...Mrazivá atmosféra a dokonalá práce s kamerou...nebýt toho nijakýho konce, bylo by to dokonalý. Výtečná Halloweenská jednohubka.75%. ()

SOLOM.

Tady jsem dost na vážkách. Co se hororové kvality týče, tak tento krátkometrážní kousek jí moc nepobral, ale že by šlo o vyložený propadák? To asi ne. Pořád jsem tak nějak čekal, že přijde solidní závěr, ale ten se nekonal. Spíš mi přišlo, jako bych viděl Marilyn Mansona zaprášeného moukou, kterak se snaží napodobit pedofila... ()

JohnMiller

Hrozne amatérske. Nič nefungovalo. Kamera, herecké výkony, zvuky, postprodukcia a výsledná lakačka sa rovnala absolútnej nule.. NEPOZERAŤ! ()

dubinak

Výtečný Pennywise-like atmosferický rozjezd zkazila až moc velká explicitnost hlavní zrůdy a to, jak jsme jí příliš dlouho koukali do očí. Další důvod proč mi to vadilo, byl ten, že jsme si mohli až moc do detailu prohlédnout, jak je ta ručně dělaná maska vlastné nezvládnutá. ()

Flopik

Mne sa to náhodou páčilo.Malo to skvelú atmosféru a celkovo herecky fajn.Smiling Man bol skvelý a celkom zimomriavky išli z neho . Kludne by som zvládol aj celovečerný film podobne ako to bolo pri Lights out. ()

IvcaSammet

Za začátku má The Smiling Man velmi mrazivou atmosféru, při scéně na schodech jsem málem vyletěla z kůže, nakonec se ale v polovině film stočil do něčeho podivně zvrhlého. Po pravdě jsem vlastně ani úplně nepochopila, v čem měla být pointa filmu. Vlastně mě docela překvapilo, že nás na konci nečekala žádná lekačka ... Čtyři hvězdičky dávám, protože právě The Smiling Man krásně dokazuje, že ne každý krátkometrážní horor musí být vždy o závěrečném leknutí. ()

Meteorista

Největším průserem tohoto hororovýho kraťasu je, že po tak dlouhou dobu vystavuje naplno tu příšerku, kerou si tvůrci vymysleli. A že je to fajn děsivej příšerák. Jen kdyby nebyl na place tak dlouho. Anebo aspoň celej. Ptže začatek s balónkama je slibnej. V kuchyni se to ale naprosto posere a už čumíme na nudu a ničim nepřekvapivej závěr. ()

Likan7

Skvěle fungující horor, bohužel jen do chvíle, kdy holčička vstoupí do kuchyně a my vidíme fullhd komu patří ta děsivá ruka, co nás dvakrát pěkně znervozněla. Přesto pěkná práce s atmosférou a kamerou! ()

Ewík

Skvělý nápad a i vizuální stránka se mi líbila. S pár detaily si taky pěkně vyhráli (odrazy v tekutinách, náplň sáčků apod.). Stvoření bylo nápadité (miluju ty zuby!) a i ten nápad s posledním překvápkem (a posledním dechem) byl dobrý. Hudební doprovod mi na začátku pěkně potrápil nervy. Krásný kraťas. ()