Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiálny text distribútora)

vesper001

Synátor není příliš bystrý, když mu taťka musí tak sáhodlouze – ale zajímavě – vysvětlovat, že fantazie k životu patří. Bez ní by byl prázdný, bezbarvý a všední. Ten život, myslím. I když pro synátora by to mohlo platit taky. ()

COF_666

Krásný,okouzlující,optimistický,povznášející, tenhle film je vším co si může divák přát.Typická Burtonovská barevnost a fantazie jsou zde v množství více než nepřimřeném, navíc si k tomu přidejte pár docela vtipných situací ,dobré herce a je tu film na který se nezapomíná! ()

A.Beech

Som sa na tento film veľmi tešil, že to je z top 200 a ešte k tomu sa tam mihla aj mladá Miley Cryus ale sklamanie na plnej čiare. Strašná nuda. Mal som problém vôbec film dopozerať. Možno keby ho skrátili, zmenil by som aj názor. Myslím že určite. ()

Doudis19

Dlouho jsem přemejšlel co o tomhle snímku napsat, ale slovy se to těžce popisuje. Jednoduše překrásný příběh, jehož vizuální a myšlenkovou sílu, převyšuje snad jen množství emocí které ve vás zůstanou po jeho skončení.. ()

chelseaman22

Bohužel nudný film, určený především pro situace, kdy se rodina sejde večer u televize a hledá film, jež by neurazil nikoho. Chvilkami jsem usínal, děj mi přišel nudný, což se režisér Tim Burton pokusil nahradit kvantem více či méně kuriózních situací, jež měli diváka zabavit. 70% ()

Estrellita

Krásný příběh, který člověka pohladí po duši, pošeptá mu vyznání lásky a pak mu pleskne pohlavek za ucho, aby už konečně přestal být naivní. 80% - EDIT: Po delší době přidávám jednu hvězdičku a to prostě proto, že jsem dala šanci Burtonově stylu a začala jsem mít toho chlapa ráda. 90% ()

Mr.Ripley

Síla vyprávění netkví v přesném vystižení vykonstruované detailnosti, ale především ve fantazii. Nádherné poselství, které z již tak geniálního filmu dělá naprosto unikátní snímek, jež se vyplatí vidět několikrát a především na velkém plátně. Tim jede! ()

LeoH

Fantaskní rovina potěšila, na pilu tlačící otcosynovská vztahovka už míň, ale neodbytný úsměv na tváři tam byl celou dobu. Na >70% to vydalo. ()

filmmovier

Jeden z nejlepších Timů Burtonů, možná, že dokonce ten vůbec nejlepší. Velká ryba je naprosto nádherný film, plný úžasných příběhů a postav. Takové filmy umí natočit jen jeden člověk a těžko říct, zda se někdy podaří natočit něco podobného. Tenhle film je na Burtona až příliš obyčejný a normální, a já zjišťuji, že právě takhle ho mám přece jen raději. Danny DeVito exceluje, mladší verze Jessicy Lange je nádherná, čarodějnice Heleny Bonham Carter úžasná, Ewan McGregor válí a linka s obrem, který má pořád hlad je taky báječná. Ovšem městečko Přízrak, to je nápad nad nápady, genialitka. Úžasné, fantastické příběhy s nádechem tajemna a excelentní výkony všech herců, i v těch nejmenších rolích (Steve Buscemi). Dojme to, dojme to hodně. Nádhera. 100%. ()

Motinski

Prekrásny film o človeku ktorý rád rozprával príbehy čo nemusia byť až tak vymyslené ako sa na prvý pohľad zdá. Nežný príbeh plný predstavivosti a fantázie, skvelá hudba, vizuál, veľa uletených vychytávok, to všetko je na jednotku. Nápadité postavy a silný koniec korunujú Veľkú rybu k tomu najlepšiemu čo Burton natočil. Je cítiť klasický temnejší rukopis, no zároveň aj rozprávkovosť a farebnosť. Jeden z prvých filmov čo si pamätám že som pri konci plakal. ()

sugythesugar

Po dlhej dobe som dostal chuť pozrieť si Veľkú rybu Tima Burtona. A prečo som mal chuť práve na Velku rybu? Pretože je to ten typ filmu, ktorý by som zaradil do pseudo-žánru „rozprávka pre dospelých“. Určite ste zažili v detstve, že ste videli nejaký film, ktorý sa vám páčil, ale akoby ste ho nevedeli doceniť na 100%. Akoby vám niečo ušlo. Ale aj napriek tomu vám dal niečo skryté, o čom budete rozmýšľať možno aj o pár rokov neskôr. Do tohto žánru „rozprávok pre dospelých“ by som zaradil aj o niečo ponurejší a depresívnejší film Faunov Labyrint od Guilerma Del Tora. Veľká ryba je ťažký príbeh zabalený do pozlátka neuveriteľných príbehov. Vzťah otca a syna je jednou z kľúčových tém tohto filmu. Zmieriť sa s človekom, ktorého prakticky nepoznáte, ale máte ho po boku väčšinu života. Láska a nevyspytateľné cesty osudu, ktoré tvarujú hlavného hrdinu, či už sa stali, alebo nie. Je lepšia krásna lož alebo nudná pravda? Taktiež sa vo Veľkej rybe nachádza téma zmierenia sa s vlastnou smrteľnosťou a pominuteľnosťou. Je možné stať sa niečím viac než človekom? Niečím večným ako je príbeh sám. Stať sa velkou rybou. Ja si tento film pozriem vždy rád. A keď sa pozriem na to, že odkedy som ho videl po prvýkrát, časom som v ňom nachádzal životné pravdy zapustené do pokrúteného sveta Tima Burtona. ()

t_gon

Dokonale strhující podívaná jakou jsme od Tima ještě neměly. Pro mě jednoznačně jeho nejlepší dílo, které ve mě vyvolalo obrovské nadšení. Film se skládá z mnoha historek, jež vypráví otec svému synovi a které ve výsledku zmapují celý jeho dosavadní život, ve kterém hledal osudovou lásku. Nádherná Fantasy romance u které srdce plesá radostí, prostě úchvatné... ()

fray

Pro mě vůbec nejlepší film co jsem kdy viděl. Jasné první místo v top 10. Tento snímek je doslova "velká ryba" mezi filmy a jsem opravdu rád, že ho nakonec nenatočil Steven Spielberg ale Tim Burton. Kdo ví jak by to jinak dopadlo. Za zmínku stojí určitě také herecké obsazení které nemohlo být lepší. Mé hodnocení...100% ()

dvopet

Úžasné. Na jednu stranu silně Burtonovské a na druhou stranu ne. Celé jako metafora vztahu otec - syn, vyprávěného v příbězích. Emotivní, hluboký a zároveň nepatetický snímek, vyprávěný v obrazech, často silně absurdních. Reálno přestává být důležité, je suchopárné, fantazie letí zbavena okovů stále dál a výš bez omezení a útrap. Už jenom ty typické Burtonovy kontrasty - "děsivý les" versus "idylická" vesnička s největším žijícím místním básníkem - mimochodem skvělým Buscemim, obr Carl versus Edward, a právě fantazie oproti "realitě". A i přes celý chrakter filmu jsem se zároveň i výtečně bavil a nasmál. Viz. třeba scéna s břichomluvetstvím, kdy na obzoru vybuchují bomby a "rudí" vojáci bez hlesu sledují představení, je natolik absurdní, že jsem se opravdu a do písmene chechtal. Pro mě dosud nejlepší snímek v Burtonově filmografii - tedy Ed Wood - dostal v mých očích rovnoceného partnera. McGregor září a stejně tak se blyští i výkon páně režiséra. Ojedinělý snímek ke kterému se budu rád a často vracet. "Grass is Green, Sky is Blue, Spectre is great!" I love Big fish!! ()

rodo

Velká ryba, to je pro mě takový pohádkovější Forest Gump. Prolínání vyprávěných baronprášilovských příběhů zapadá do reality úžasně, a to, co by od jiného režiséra vypadalo ulítle, u Tima Burtona funguje naprosto přirozeně. I když je od začátku jasné, jak příběh skončí, přesto se necháte dobrovolně unášet neuvěřitelnou režisérovou fantazií a na konci filmu skončíte absolutně vyždímáni. Na Burtona je to sice velmi umírněné, ale přesto moc milé a příjemné. ()

Karush

Bez vážnejších hĺbok, ale pekne zjemnené a v takej forme, ktorá sa nedá neľúbiť a týmto spôsobom sa pred nami vykresľuje život muža, vzťah (otec-syn) čakajúci na vyriešenie a jedna taká láska, v ktorej aj počas desiatok rokov planú city. Efektnosť filmu sice vyhráva nad všetkým, ale vynikajúce herecké obsadenie veľa pomáha v zosilnení obsahovej stránky filmu. Burtonova rozprávka o rozprávaní je príjemným zážitkom pre diváka až do konca, ale isto nesadne každému a v každom čase. Tim Burtonov štýl ma nikdy nedokázal zaujať a očariť, ale tentoraz ma veľmi príjemne prekvapil. Podobný film: Forrest Gump ()

Freefinger

U špatného filmu se díváte na hodinky, abyste zjistili, za jak dlouho ho budete mít za sebou, u dobrých filmů si na čas vůbec nevzpomenete a pak jsou výjimečné snímky, u kterých čas sledujete neustále a přejete si, aby nikdy neskončily. Ne každý dobrý vypravěč je také dobrý režisér a naopak, někdy je zkrátka lepší si něco přibarvit, okořenit, nafouknout a pak to hlavně umět podat a to zvládá Tim Burton, stejně jako hlavní hrdina příběhu, na výbornou. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney

08.02.2019

Ve věku 82 let zemřel britský herec Albert Finney, známý například z filmů Velká ryba nebo Dobrý ročník. Finney byl pětkrát nominovaný na Oscara, v roce 2003 pak získal Zlatý glób za hlavní roli v… (viac)

Na ohnivé kometě v Era ART klubu

Na ohnivé kometě v Era ART klubu

14.03.2015

V pražském Era ART klubu právě probíhá pravidelná úterní „jízda" Na ohnivé kometě! Od 3. března do 28. dubna zde můžete zhlédnout výjimečné sci-fi a fantasy snímky doprovázené následnou diskuzí se… (viac)

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů