Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiálny text distribútora)

danecek24

61. Zlatý Glóbus za rok 2003 - nominace (4) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herec ve vedlejší roli - Albert Finney, Nejlepší hudba - Danny Elfman, Nejlepší filmová píseň - "Man Of the Hour" - Hudba a text Eddie Vedder ()

pufina

Chvílemi jsem netušila čí jsem, ale nakonec se to urovnalo a celkově i překvapilo. Pár minut jsem se nudila, ale to neubírá na tom, jak krásně příběh dokázal vykreslit, že i realita může být barevná, i když se Vám svět zdá šedý nebo jinak pochmurný.. Tim Burton dokáže jedinečně provést světem fantasy jako nikdo jiný. Příběhy jsou a vždy budou nesmrtelné! ()

Andre3000

Někdy mi přijde, že je těžké rozlišit co je a bylo opravdu skutečné a co byl pouze výmysl, či lež. Pokud jde o tyto jednotlivé příběhy, je těžké uvěřit, pokud ovšem nezjistíte, určité věci. Ovšem není to pouze výmysl vaší fantazie? Byl tento film vůbec natočen? No dobře, nechme toho. Já jsem ten co rád uvěří , když to vypadá věruhodně a v této napůl pohádce tomu tak je. ()

zette

Cast filmu, kde Edward Bloom vypravi o svem zivote je fantasticka a nenajdu zde jedinou chybu. Bohuzel, vedlejsi dejova linie, ktera predevsim pojednava o vztahu otce a syna uz pusobi dost obycejne a clovek se nemuze dockat, kdy uz se zase prejde do vypraveni. Celkove se vsak jedna o krasny film, ktery sice konci smrti, je ale tak mile podana, ze snad ani nikomu vadit nebude. Moc hezke fantazirovani a scenar z dilny Tima Burtona ( zde nechapu tvrzeni mnoha uzivatelu, ze se jedna o " jineho " Burtona ). ()

laik_60

priaznivci rozprávania, predstáv a fantázie .. VÍTEJTE V PŘÍZRAKU. Ako inak si skrášliť sebe a iným, jednotvárny svet a a život, ako snívaním, predstavami, a fantaziou ? Naviac doplnený "moudrostmi" a ponaučaniami, čo život prináša ako: MLUVIT O NÁBOŽENSTVÍ JE CHOULOSTIVÝ, NEBOŤ NIKDY NEVÍŠ, KOHO SE DOTKNEŠ. :) . A pre zalúbencov , odkaz z druhej casti vety - ale tu si vypočujte vo filme ... KEĎ STRETNEŠ SVOJU ŽIVOTNÚ LÁSKU, ČAS AKOBY SA ZASTAVIL, ... ALE KEĎ .... (viď film) :) Ach jo, po dlhšom čase zase zaslúžených 5 bodíkov. ()

pakobylka

Tak nějak melancholicky úsměvné, až nezemsky poetické, navzdory všem (ne)úmyslným šalbám téměř realistické - a snad i maličko jasnozřivé vyprávění o neobyčeném životě Edwarda Blooma. Nicméně jeho fantazie - jakkoli bezbřehá - brouzdá ve vodách, které mi nejsou úplně blízké. Ne proto, že nedohlédnu na dno jejich hlubin. Nechci jim brát jejich tajemství - to mi ani nepřísluší, ale nedokážu se naladit na rytmus jejich vln, které občas vyplaví na břeh cosi neurčitého, leč trochu nepatřičně morbidního. Maličko rozpačité 4* ()

Martrix

Všichni bychom měli žít tak, aby bylo ke stáří co vyprávět, nebo aspoň nač vzpomínat. Velká ryba je příběh o Willovi Bloomovi, jehož otec toho měl k vyprávění opravdu hodně. A byly to příběhy, kterým není snadné uvěřit. Zvlášť, když nejste jejich součástí. A protože to nesl jen těžce, snažil se aspoň ke konci otcova života zjistit, jak to bylo doopravdy a kdo vlastně jeho otec byl. Zní to skoro jako drama, ale kniha taková nejspíš není a navíc... režie se chopil Tim Burton. Ten umí příběhy s fantaskním podtónem náramně, takže látka se dostala do správných rukou. Přestože to místy drhne, je ve Velké rybě několik silných momentů. Bez ohledu na bizarnost některých postav, se zadařilo vdechnout jim spoustu lidského tepla. Burton to umí zařídit tak, že jsou tyto postavy lidštější, než "běžné" stádně fádní osoby. Kdo Burtonovu tvorbu zná, ví o čem je řeč. ()

emo

Asi mi niečo ušlo ako tak pozerám na ostatné hodnotenia. Ja som len videl priemerný film s nadpriemerným námetom, ale veľmi nevyrovnaným dejom a tempom. Ešte aj Planéta opíc mala lepšiu atmosféru. Asi prvý krát v živote súhlasím s Prokopovou... ()

chlupatec

Pro mě nepochopitelně ne moc uznávaný film. Přitom bych ho označil asi jako Burtonův nejlepší. Neuvěřitelně optimistický, laskavý a dojemný příběh s nadhledem, u kterého jsem si zase po pěti letech od Zelené míle zabrečel:). 9,5/10 ()

BoXBe

Na film Big Fish se vzpomíná s úsměvem na rtech a klidem na duši. Film milý, neobyčejný, o síle prožitku, o snech, o nazírání na svět. Barevná pohádka, veselé vyprávění, hluboký příběh. Tento film můžu doporučit komukoliv, kdo má radost ze života i těm, kterým jí zbývá málo. ()

c.tucker

Naprosto kouzelná atmosféra z rukou mága na filmovou obrazovost. Asi můj nejoblíbenější z jeho počinů. Děj mě vtáhnul tak, že necelé 2 hodiny uplynuli za 15 minut. Uplně se zastavil čas. ()

Ruuzha

Nebudu si tu hrát na tvrďáka, Big Fish se zařadil k několika málo filmům, které mě dokázali ke konci rozbrečet. Burton se předvedl jako nikdy jindy. Příběh je plný abstraktních postav a neuvěřitelných zážitků, jejichž dějová linie mi trochu připomíná Foresta Gumpa, ze začátku barevný a veselý, ke konci šedý a smutný. Úžasná plejáda hereckých výkonů a podmanivé atmosféry. Prostě vás to chytne za srdce. Jestli někdy budete váhat, jestli si to pustit nebo ne jako já, tak rozhodně na nic nečekejte, je to nezapomenutelný zážitek. ()

campix

S trochou fantazie by se dalo říci, že Velká ryba je takový Burtonovský Forrest Gump. Je přesně tak divná jak by jste od Tima Burtona očekávali, ale přesto je něčím jiná, než všechny jeho ostatní filmy. Velká ryba je jediný jeho pozitivní film, jediný rozjuchaný a plný barev a dokonce i jeho oblíbenkyně Helen Bonham Carter je tu celá barevná což je velmi nezvyklé.Jeden z jeho nejlepších filmů. ()

Ice123

Tak tenhle film Burtonem přímo dýchá... Nějak nevím co bych mu mohl tak vytknout, jelikož herci, hudba, scénář, režie, kamera to vše bylo skvělý... Ti co tenhle film ještě neviděli, tak by se měli na něj určitě kouknout. Zasmějete se, zamyslíte se a konec je smutej, takže i žánrově je to dostatečně obsáhlé ;) 95% ()

Carrie_3

Tim Burton nás tentokrát opět uvedl do kouzelného příběhu plného nadpozemských postav, kde se můžeme setkat např. s čarodějnicí, obrem a jinými okouzlujícími bytostmi. Ano, přiznávám, že tento film nemá uchvátit diváka svou autentičností, ale především svou atmosférou, melancholičností a hudbou. Kdo z nás si alespoň na chvilku nezatoužil vrátit se do dětských let a užívat si chvíle při vyprávění pohádek, kde vystupují nadpřirozené bytosti, i když víte, že je to nereálné? Pokud právě po tom toužíte, pusťte si tento film, budete pravděpodobně příjemně překvapeni... ()

WolfR

Nádherné snové vyprávění plné fantazie a dojemných okamžiků, Burton se opět zaskvěl a vytvořil úchvatné dílo, 5 hvězd. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney

08.02.2019

Ve věku 82 let zemřel britský herec Albert Finney, známý například z filmů Velká ryba nebo Dobrý ročník. Finney byl pětkrát nominovaný na Oscara, v roce 2003 pak získal Zlatý glób za hlavní roli v… (viac)

Na ohnivé kometě v Era ART klubu

Na ohnivé kometě v Era ART klubu

14.03.2015

V pražském Era ART klubu právě probíhá pravidelná úterní „jízda" Na ohnivé kometě! Od 3. března do 28. dubna zde můžete zhlédnout výjimečné sci-fi a fantasy snímky doprovázené následnou diskuzí se… (viac)

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů