Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiálny text distribútora)

Mikita

Film s duší. Ty barvy, ten kouzelný svět plný zajímavých postav, pohádková atmosféra uprostřed běžného života. Svět by byl bez podobných filmů tak smutný. Tohle není film pro lidi bez fantazie. Musíte mít v sobě trochu té hravosti, abyste dokázali ocenit poetiku Velké ryby. Nejen příběh, ale vizuální stránka je tak zajímavá a tak burtonovsky charakteristická, že poznáte, když ji některý film či seriál kopíruje. ()

K.I.N.G.

Další hodně dobrý Burton, i když bych tu jeho rukopis možná ani nepoznal. Ten Billy Crudup mě tu ale o svých hereckých vlohách příliš nepřesvědčil a například herecký výkon Ewan McGregora v roli mladého Edwarda Blooma se mi zdál doslova příšerný. Všechno ale samozřejmě zase zachránily jako vždy skvělé Marion Cotillard a Helena Carter. Jako celek je to doopravdy super podívaná. 70% ()

Damiel

90 % - Tohle je jeden z těch filmů, na který se můžu koukat pořád a nezevšední mi. Úžasná atmosféra, úžasný příběh a úžasní herci. Burton je Burton, a to je tak.... ()

PogoJoe

Miluji originalitu, a tak musím milovat i tento film. Zbožňovat jeho poetičnost, optimismus, charizma a půvab jeho postaviček (a jejich skvostného hereckého ztvárnění). Spoustu drobností, které mě nadchly. Mohl bych napsat, že pro podobné snímky mám slabost, ale... tomuto podobné snímky snad ani neexistují. ()

swed

Velká ryba má přesně ty esence, kterými si mě Burton podmanil už ve Střihorukém Edwardovy. Snový svět se tu střetává s naší nudnou realitou a za pomoci trošky melancholie vytváří magický zážitek, ve kterém nechybějí výstřední postavy, velká dobrodružství a nefalšované emoce. Burtonova fantazie nezná mezí a tak se Velká ryba stává především oslavou vypravěčství. 10/10 ()

katuska138

Čekala jsem spoustu ujetých barev a postav přesně tak, jak to má Burton ve zvyku. Ale bylo to podstatně umírněnější, než jsem čekala. Bylo to zvláštní, bylo to ujeté, bylo to smyšlené, ale odvyprávěné tak milým způsobem, že jsem se u toho musela stále jen usmívat. ()

Aiax

Velice jemný, jímavý a citlivý příběh otce a syna, nikoliv v profláknutém hollywoodském obsesivním stylu, ale v originálním pojetí velkého režiséra. Směsice Barona Prášila a Forresta Gumpa. Spoustě pětihvězdičkových hodnocení absolutně rozumím, sám ale Velkou rybu nejvýše hodnotit nemůžu. Na mně to bylo trošku moc pomalé a snivé (hlavně první půl hodina), bylo to méně dojemné než Forrest Gump a oplývalo řidčí fantazií než Baron Prášil. Přesto je to moc hezký snímek. Zdá se mi, že Tim Burton definitivně pověsil úchylnost na hřebík a na podzim života začíná točit prostě jen nádherné filmy. ()

repe

"It's unbelievable. - My life." Neuvěřitelná pohádka. Retrospektivní vyprávění o tom, co hlavní hrdina prožil nebo prožít měl...Jen mi přijde, že myšlenka jak natočit tento skvost, přišla Burtonovi do hlavy po nějakém dýchánku se Zemeckisem, což rozhodně není vůbec na škodu. Temno, zlo a podsvětí se nedostavilo v takové míře, v jaké jsme ho mohli čekat. Já osobně jsem to ale vůbec nepostrádal, ba naopak. Přišlo mi, že bylo vše přesně tak, jak má být. Carter a McGregor zahráli podle mého gusta, Elfman nešel pod svou úroveň a závěrečná scéna s loučením všech postav mě uchvátila. Burtonova špička. ()

CageDepp

V tomhle filmu si může, každej najít tak trochu toho co chce. Bohužel já jsem se při většině filmu nudil a ten trochu dojemnej konec to moc nezachránil. ()

togaf

Na Burtona nebývale "netemný" film. Ale kouzlo jiného pohledu na obyčejné věci tenhle film má. Kouzelné vzpomínky se prolínají a divákovi je fuk, jestli se to opravdu mohlo stát nebo ne. I herecké obsazení bylo moc dobré. Jen v jedné vzpomínkové části se těžko věřilo, že Ewanovi je osmnáct :) ()

JohnMiller

Pamätám si, že som už tento film videl na HBO, ešte keď nebolo platené, okolo roku 2004-2005. Nepamätal som si z neho vizuálne nič iba duchovne ten príjemný dojemný a nádherný pocit ktorý som cítil pri Forrestovi Gumpovi. Po osvietení pamäte s pred desiatich rokov sa nič nezmenilo. Opäť mi zvieral hrdlo ten istý pocit. Bolo to niečo neuveriteľné ako sa fantázia preplietala z realitou a pritom sa miešala prítomnosť s budúcnosťou. Chválim skvele nasekaný scenár. Zo začiatku má divák pocit, že si to ten "starký" všetko vymýšľa ale po čase si uvedomí, že všetko nebol iba výmysel. Veľmi dojemný je hlavne záver kde sa hlavná úloha pasuje z blížiacou sa smrťou. Na prvý pohľad sa to nezdá ale má to existenciálne čo to do seba. Potešil ma aj cameo výstup banjistu s filmu Deliverance ()

Colby Sawyer

Nejméně Burtonovský Burton a díky tomu zřejmě nejlepší Burton. Neuvěřitelně kouzelný příběh s nemalou dávkou romantiky. Celý děj a atmosféra prostě člověka zahřejí a nechají ten příjemný pocit ze zážitku v člověku kolovat ještě nějakou dobu. ()

Dexter1

Vyjadrenie "nádherný film" som prvýkrát použil pri kúsku Stranger Than Fiction. Tu ho musím spomenúť znovu. Nádherný film. Neuveriteľná atmosféra, žánrová odlišnosť, skvelé herecké obsadenie a výborná záverečná myšlienka. A v podstate nielen tá záverečná (o mliekarovi to bolo tiež dosť husté). ()

*Elfík*

To já jsem jednou šla po rovině, zakopla o vlastní nohu, jakž takž jsem se ještě zvedla a v následující vteřině se mi stalo úplně to samé. Mám dva svědky. Ovšem příběhu Edwarda Blooma se to nevyrovná. Už jen to, že ve filmu hraje Miley Cyrus (božínku, Time, cos to provedl?) je tak strašně.....zvláštní, že se na film podívat musíte. Je pravda, že se podobá Forrestu Gumpovi (ten film, ne Miley Cyrus!), ale rozdíl je ten, že Forrest je hloupý a celý film se nese v duchu parodie na Ameriku. Samozřejmě, aby se film zalíbil američanům, tak je to velmi neznatelné. Ale Velká ryba si nedělala legraci z ničeho, jen ukazuje, že člověk, který chce vidět ze světa trochu víc, tak se musí trochu snažit, být kapánek naivní, mít odvahu a vlastně nepřemýšlet. Protože když nad ničím moc nepřemýšlíte, obvykle se vám povedou věci naprosto nevídané. Tak se to stalo u Edwarda. Prostě šel. A když došel, tak vyprávěl. A když dovyprávěl, tak mohl příběh začít zase od začátku.... ()

Aleee89

Jméno Tima Burtona bylo velkým lákadlem, on je značka zaručené kvality. A nevím proč, ale kdysi dávno mi plakát k tomuto filmu utkvěl v paměti a já jsem si Velkou rybu jednou provždy zapamatovala. Leč podívala jsem se na ni až teď... Co k filmu říct. Je v něm poetika, která je pro Burtona tak typická. Hlavní postava vám připadá jako Baron Prášil křížený s Forrestem Gumpem, ale přece je svá. Ono je jedno, co je skutečnost a co je jen vybájená pohádka, ten film si prostě užijte a moc nepřemýšlejte. Možná vám bude připadat divný a neuchopitelný, ale přece jenom ve vás něco zůstane. A každý nechť si ho pochopí po svém. ()

Dont

Fantasy pohádka se skvěle propracovaným a velmi příjemně odvyprávěným příběhem. Z dílny Tima Burtona jedno z těch mi bližších děl, spolu s Karlíkem a továrnou na čokoládu možná vůbec nejbližší. Perfektní Helena Bonham Carter, Ewan McGregor tentokrát permanentně se sladkým úsměvem a trochu připomínající Forresta Gumpa. Střídají se vtipné i dojemné chvíle, ale ve výsledku to na mě nezapůsobilo takovou silou, jak asi mělo. Přesto rozhodně nadprůměrný snímek, ve své kategorii jeden z těch velmi povedených. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney

08.02.2019

Ve věku 82 let zemřel britský herec Albert Finney, známý například z filmů Velká ryba nebo Dobrý ročník. Finney byl pětkrát nominovaný na Oscara, v roce 2003 pak získal Zlatý glób za hlavní roli v… (viac)

Na ohnivé kometě v Era ART klubu

Na ohnivé kometě v Era ART klubu

14.03.2015

V pražském Era ART klubu právě probíhá pravidelná úterní „jízda" Na ohnivé kometě! Od 3. března do 28. dubna zde můžete zhlédnout výjimečné sci-fi a fantasy snímky doprovázené následnou diskuzí se… (viac)

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů