American Honey

• Česko American Honey (viac)

Dokonalá generačná výpoveď ľudí, ktorí práve teraz stoja na prahu dospelosti a nevedia, ako ho prekročiť. American Honey je film, ktorý budete emočne prežívať v závislosti na vašom dátume narodenia. (Cinemart SK)

Michal687

Bohužel jen vizuální onanie kdysi dost zajímavé autorky. Střihač se zřejmě nedostavil, asi tak jako konečná katarze. Zaděláno na ni bylo, ale filmu chyběly vrcholy. A to i s ohledem na formu příběhu na kolečkách. ()

Dashiella

Zobrazenie amerického sna protagonistu, ktorým bol celý mládežnícky ansámbl. Výborná atmosféra, budovanie napätia, sekvencia s kovbojmi vyslovene skvostná, držalo sa to svojich tém. Zbytočne zdvojený koniec a nedobre vystavaná hlavná postava (a romantická linka okolo nej) stŕhajú hviezdičku. Andrea Arnold to s "neskúsenými" ženskými vie, len tejto som neverila nič. Nemalo to na kom stáť, no atmosférický ponor do spoločnosti bol ukážkový. Je cítiť, že sa točilo primárne pri reálnom svetle a vizuál bol ustrážený ako vždy v jej filmoch, no v niekoľkých momentoch, primárne teda pri sexuálnych scénach, rozostrenie pri pohybe kamery a následné zaostrenie späť je na zlámanie ruky. Nech by bola milostná scéna akokoľvek vymotivovaná a úžasne natočená a zahraná, takéto vytrhnutie z ilúzie a uvedomenie si, že predsa len pozerám film, je trestuhodné. SPOILER Celý čas som si priala, aby mu ten ruksak na konci ujebala... a záver strašný, pokojne by som zožrala to spievanie v aute. ()

riza-do

Skvěle zvládnutá filmařská práce a naprosto nepochopitelná délka filmu. Jednoduše by tomu ta 90min stopáž seděla, slušela, padla daleko lépe než ty tři hodiny, které v člověku zanechají pocit, že už vlastně pořádně neví ani co se stalo. A že se vlastně nestalo defakto nic, protože chybí ostřejší hrany příběhu, který jen plyne stále stejným tempem i rozměrem. ()

SAINTS

Star jedneho dna zanecha svoj bezutesny zivot a vyraza s partiov predavat predplatne roznych magazinov.Spolocnost jej robia hlupy burani ktory sa len ozieraju alebo hulia a zivia sa klamanim ludi,Tito ludia nechaju sebou manipulovat a vyuzivat vodkinou komunity.Film obsahuje skvely soundtrack a LABEOUF hra ako o zivot.Napriek stopaze film nenudi a je to jeden z najdolezitejsich filmov roka 2016. ()

rodik

Obě hvězdy za Sashu Lane, která se snad bude věnovat herectví a někdo si jí vytáhne do Hollywoodu. Jinak šílená záležitost, naprosto přepálená stopáž u filmu, který se dal odvyprávět za hoďku dvacet... ()

ostravak30

Když vezmu v potaz, že jde zvětší části o neherce, neexistující scénář a autentickou kameru, jde o docela dobrý počin. Vlastně to všechno pomohlo, aby jste film vnímali víc autentičtěji. Celé to připomíná dokument. Vlastně je to docela tragédie, když se podíváte na ty příšerné životní osudy. Je také další z připomínek toho, jak moc je Amerika vzdálená zbytku světa. Prostě se můžete sebrat a cestovat si jen tak z místa na místo. Věc, která by v jiných státech z mnoha důvodů nebyla možná. Je to velmi silný příběh. Moc se mi líbí hudba. Zapojení lidí z ulice jako herců pomáhá a tak bych přidal jako jediný zápor tohoto filmu že je příliš dlouhý. O řadu scén nebo dialogů bych ho zkrátil. A tím, že je to film, který vychází ze skutečnosti, tedy, že skutečně existují lidé, kteří se takto živí, je to ještě silnější a emotivnější. ()

Mire

Pohodový film, ktorý si len tak plynie a jeho monštruózna stopáž mi vôbec nevadila. Zaujímavé obsadenie hlavne z nehercov. Pri pozeraní som sa občas zamyslel, aké super by bolo absolvovať takýto road trip po USA, kam by som sa raz chcel pozrieť. Rušil ma len soundtrack, kedže rap nie je moja hudba. ()

Ukrizku

Věřím, že svoje diváky si našla i tahle banda upocených teenagerů, kteří se živí lží a krádežemi. Spoléhají na slitování a přitom kudy projdou, tudy udělají čurbes. Jsou tak věrohodně nechutní, že nechápu, jak jim někdo může otevřít dveře. Star je jiná, proto jsem s ní byla až do konce, abych ji podpořila v separaci od téhle zavšivené tlupy orangutanů. Ale zbytečná časová investice! Zřejmě našla v té špíně zalíbení a na sny o svobodě se vykašlala. Nebo ne? ()

PlysovyMacko

Vo filme sa skoro nic nedeje a je velmi dlhy. Ale ma krasnu letnu bezstarostnu atmosferu zivota zo dna na den bez problemov a zodpovednosti. To ma nadchlo. Scena s kovbojmi bola skvela. Shia aj Sasha su velki sympataci. ()

a0001

Toľko voľnosti, že filmu chýba akýkoľvek dejový smer, absolútne stráca na význame, vo filme sa absolútne nič nedeje. ()

blondboss

Tak toto naozaj nie je môj šálok kávy. V podstate sa tu jedná o takmer trojhodinový voľnomyšlienkársky snímok, ktorý musí unudiť aj toho najliberálnejšieho a najslobodnejšieho človeka. Ono je fajn natočiť vzťahovú road movie, ktorá sa na nič nehrá, ale nemôžete tomu preboha dať takúto stopáž. Veď dejovo by to nepoňala ani hodinová stopáž, nie to 3x toľko. Proste ja som sa nudil a hodnotím podpriemerne. 40 % ()

santosz

Filmový impresionismus. Taková americká korporace v přírodě. Stále nabírají nové pracovníky, karierní růst je jen iluze a vytoužená svoboda jakby smet. No hlavně, že jsme na tom čerstvým vzduchu. Emocionálně nijak vypjatý, hodnotný, nikoliv však zásadní film. ()

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

19.03.2018

Hvězda Transformerů si v posledních letech užila spoustu průšvihů, zároveň však opakovaně dokázala, že před kamerou pořád umí. Ať už se podíváte na válečný akčňák Železná srdce, nezávislák American… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

30.09.2016

Festival Be2Can, který se uskuteční v kinech v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci a Zlíně od 6. do 12. října 2016, zveřejňuje kompletní program, jehož ozdobou bude čerstvá držitelka Ceny poroty z Cannes,… (viac)

69. ročník MFF Cannes

69. ročník MFF Cannes

23.05.2016

V neděli skončil 69. ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes, který přinesl mnoha tvůrcům různá ocenění za jejich tvůrčí činnost v oblasti filmu. Patronem tohoto ročníku stal francouzský… (viac)