Renegáti

• Česko Renegáti (viac)

Pre príslušníkov špeciálneho komanda mariňákov Navy Seals je každá operácia životu nebezpečnou misiou do neznáma. Taká je aj akcia piatich vojenských renegátov, ktorí sa rozhodli poriadne obohatiť. Vydávajú sa do Bosny, krajiny zdecimovanej vojnou, aby z dna jazera vytiahli nacistický zlatý poklad v hodnote niekoľkých stoviek miliónov dolárov a ukradli ho. Lúpežnú misiu musia vykonať do desiatich hodín, pretože nepriatelia sú im v pätách. (TV JOJ)

m.a.t.o.

„Vyzerám ako idiot?“ – „Áno, ehm, nie, pane!“ Luc Besson's Expendables? Noo, pri úvodnej akčnej pasáži som si to myslel. Ale postupne tomu dochádzal dych. Z časti to zachraňoval J. K. Simmons, ktorý síce mal úlohu seagalovského typu – t. j. celý čas sa nepohol z jednej miestnosti, jeho postava zato hláškovala ako o život. Vzhľadom na námet i rozpočet musím konštatovať, že potenciál Renegátov bol využitý sotva na polovicu, aj tak sa ale jedná o pohodový film na jedno pozretie. 55 % ()

kenkaku

Tak roztomile "old school" film jsem už dlouho neviděl. To jestli je to nepravděpodobná blbina rozebírat nebudu, důležité je to, jestli film servíruje to co bych rád viděl - a servíruje. A je tam úplně všechno! Druhá světová válka, honička v tanku, honba za pokladem, letecké souboje, pouliční rvačky... Naprostá paráda. A vůbec to nevypadá blbě. Je to jako mix několika filmů co mám rád dohromady. Osobně jsem tedy film sledoval s přiblblým úsměvem na tváři a každou lacinou a obehranou dějovou linku prostě jen bral jako kousek skládačky, kterou si autoři vypůjčili někde jinde - v jiném filmu který mám rád. ()

iXtr3m3

Akčná jednohubka, ktorá mala končiť začiatkom. Škoda, nestalo sa, ale aj tak dostávame síce sterilnú ale celkom pozerateľnú Sarajevskú sčasti Trojkráľovú heist akčňárnu. Herci sympatickí, zasadenie podobne, nebolo to úplne tupé, ale smutné, že najlepšie momenty okrem úvodu, boli tie s J.K Simmonsom, ktorý tam bol len ako lákadlo pár okamihov. Keby som to chcel nejako zrovnať s Tromi kráľmi, tak to dopadne, ako zrovnanie Loosers s A-Teamom. Neurazí, nenadchne, ale dovolím si na jedno pozretie dokonca aj odporučiť. Minimálne po tom nekonečnom čakaní, keďže bol film hotový skoro dva roky dozadu, aspoň podľa prvých trailerov, ktoré som sušil na PC od 2016. ()

bobstock

Zpočátku energická akční ztřeštěnost po vzoru Expendables, jenž se po půli stopáže obrací spíše na Indiana Jonese v neoprénu, kterému dochází kyslík. Neberte to vůbec vážně a nebudete tak zklamaní. 45% ()

mira007

Byly časy, kdy Luc Besson napsal scénář a tím určil směr, kterým se daný filmový žánr bude ubírat. Byly už nejsou. Renegáti mají hodně solidní zápletku - komando Navy Seals jde po zlatých cihlách z éry nacistického Německa, které jsou od války v zatopeném městě, přičemž děj se odehrává během války v Bosně v roce 1995 . Námět za dvě hvězdy, ocením i tu solidní výpravu, která stála nějaké peníze, ale výsledkem je akční film s béčkovým ( občas dost hloupým ) nádechem a osmdesátkovou testosteronovou akcí, přičemž tý akce tam až tak moc nemá. ()

mateas.matt

Vcelku snesitelny film, pri kterem uplne netreba davat velky pozor co se zrovna deje, neb se toho vlastne ani moc nedeje. Filmu chybelo nejake vetsi vzruso a dojemnej konec... uz asi zas tak nikoho moc neoslni. Takovejch 40% nikoho nepohorsi. ()

BOURQUE

Nehovorím, že v tom fantázia nie je. Ale tá samotná výprava je jednoznačne za „B“ (občas spíš za „C“). Celé to zachraňuje J. K. Simmons, ktorý tu dostal žalostne malý priestor. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

MickeyStuma

Námět příběhu je nemálo podobný staršího snímku z roku 1999 ´Tři králové´. Ano, i zde několik maníků z armády, samozřejmě tajně, se rozhodne vyzvednout zlato, tentokrát však nacistické. Luc Besson si na ten snímek asi vzpomněl, příběh poupravil, vsadil do jiných reálií a nechal natočit ryze akčně zábavný snímek, kterému ku spokojenosti nic nechybí. A jako obvykle celý koncept pojal v asijském stylu. Nejdříve tu tedy máme válečnou scénu z doby 2. světové války, následuje válečná scéna ze Sarajeva, oslava vojáků a pak už jen ona dějová linka zlatem. Kamera s výpravou jsou na úrovni a i přes rychlé akční scény je vše přehledné. Příběh je nesmírně jednoduchý a v podstatě nic nového nepřináší. Kdo se bavil už u snímku ´Tři králové´, nebo v současnosti třeba u seriálu ´Strike Back´, bude se bavit i u tohoto snímku. Ostatní, kteří to budou brát vážně, budou mít zase smůlu. ()

Kubeska

Začátek působil jako vysokoglykemická potravina. Byla v něm zajímavá akce, která měla tempo. Zdálo se, že tu máme Kelly's Heroes 21. století. Pak přišel útlum až do samého konce, film neměl nikterak zajímavou atmosféru a z herců to vše zachraňoval J. K. Simmons. ()

TheSompeque

Dlouho jsem se Renegátům vyhýbal a měl jsem to tak nechat. Nudnější film jsem neviděl. Příběh je o tom, že se badna z námořnictva rozhodne zachránit zlato nácků, které leží na dně jezera. Do toho je nahání cápek s armádou. Zlato se zachrání, bum, konec. Na tohle se fakt nekoukejte. Radši si pusťte Dannyho parťáky, to je aspoň dobrý heist film. ()

Likan7

Renegades má největší problém v místě, kde by ho nikdo nehledal. Tohle akční béčko totiž totálně postrádá akci. Nevím kde se stala chyba, ale po úvodní scéně, kde vojáci zdemolují jedním tankem půl Sarajeva (taky jste milovali GTA 2 s tankem a nekonečné projíždky?) a pak jako by režisérovi došli peníze nebo si řekl, že chce zkusit natočit trochu jiný film. Když pak nepočítám minutovou honičku stíhačky a vrtulníku za přítomnosti hozných triků, tak tu "akce" je až na konci, a to se prosím skládá ze scén, kdy ti zlý potopí pár granátů na ty hodný. Nerozumím proč se k tomu zavázal J.K. Simmons, ale budiž dáno tvůrcům plus za to, že i když je s přehledem nejznámější herec, tak ho nedali do plakátu (má ve filmu snad 5 scén). Rád bych to zakončil vírou, že se najde někdo, komu se Renegades bude líbit, ale prostě si nedokážu představit, že by to fakt byla pravda. ()

bearmeedek

Luc Besson se podíval na několik starších filmů a napsal scénář. A tady došlo k několika chybám. Děj není nijak originální a jeho zpracování je (navzdory k hloubce jezera 50 m) docela suché. Žádné známější tváře, kromě neakční postavy velitele – J.K.Simmons. Všichni „renegáti“ jsou v pohodě a neustále vtipkují. Že jde o béčko bylo jasné předem, ale i béčko může být nářez. Tady to byl jen zářez do pažby bez dalšího vyvrcholení. 50%. ()

Acrobat

A všetci sa jej poskladali na kabelku. Po úvodnej jedinej dobrej scéne sa divák aj poteší, že uvidí A-team v sarajevskom prevedení. No nuda, ktorá nastane vinou scenáru a tentokrát málo autorského režiséra, neprestane až do konca. Absencia zlého protivníka je na škodu partii piatich námorníkov, miestami nelogicky vložené akčné scény vypĺňajú tiahly naivný dej. Miestami netuším ktorý je rok v deji filmu, netuším či je to dráma bosnianskeho ľudu alebo Dannyho päťka. Miešanie žánrov, neutiahnutie filmu režisérom zanechal trpkú príchuť toho, že niečo sa malo dostaviť, ale vyšumelo to kdesi pod vodou. (videné 24.7.2018, BDrip) ()

ANTYCHRYST

Příjemný válečný překvapení :) je vidět .. že i s menším rozpočtem lze natočit plnohodnotný biják .. zajímavá zápletka s fasounskym zlatem..a hlavně sympatická vojenská jednotka.. ke všemu se dočkáme i Heeeepy endu :) 70% jízda tankem Top..a hledání ztracených pokladů..To já rád.. ()