Renegáti

• Česko Renegáti (viac)

Pre príslušníkov špeciálneho komanda mariňákov Navy Seals je každá operácia životu nebezpečnou misiou do neznáma. Taká je aj akcia piatich vojenských renegátov, ktorí sa rozhodli poriadne obohatiť. Vydávajú sa do Bosny, krajiny zdecimovanej vojnou, aby z dna jazera vytiahli nacistický zlatý poklad v hodnote niekoľkých stoviek miliónov dolárov a ukradli ho. Lúpežnú misiu musia vykonať do desiatich hodín, pretože nepriatelia sú im v pätách. (TV JOJ)

Bragi66

Ano, je tam spousta nesmysů: třeba o barotraumatu z podtlaku (kesonová nemoc), proto se tak jmenuje, že když někdo vyplave z kesonu (ze zvonu), kde strávil osm hodin v hloubce 50 metrů, tak vyšumí jako otevřená sodovka. Že je hovadina, že si v prostoru pro dýchání nastartují motor, tak to by věděla i moje teta z Kladna. Co může unést ty cca 2 m3 zlata? 1 m3 zlata váží asi 19 tun. Tehdy (za konfliktu v Jugo) byl asi největší vrtulník ruský  Mi-26, a ten unesl 25 tun nákladu. Také potápěči tam ukazují, že ty nože nemají proto, aby se mohli vyprostit z rybářských nástrah, ale proto, aby si mohli při podvodních soubojích přeřezávat vzduchové hadice a píchat se do ledvin. Jak sakra ale natočili ty akce s tím zatopeným kostelem? A hrome, když už Luc Besson (!) napíše scénář, tak proč mu nestojjí za to konfrontovat to s realitou?  Přesto je to ale průměrný akčňák s docela malebným vizuálem. ()

Matrix44 odpad!

Otrasné dialógy, trápne vojenské akcie a hlavne pozerať sa ešte aj na plátne, ako prišli vojská NATO okupovať a masakrovať Slovanský národ Srbov je čistá hrôza! ()