Deadpool 2

• Česko Deadpool 2 (viac)

Pripravte sa na druhý príchod Wade Wilsona alias Deadpoola (Ryan Reynolds). Možno s ním prežijeme okamžiky, keď ako kuchár prežíva smrtiaci hovädzí útok a hneď potom prahne po splnení svojho veľkého sna: stať sa najvyhľadávanejším barmanom v Mayberry. A súčasne sa chce vyrovnať s tým, že úplne stratil chuť a snaží sa teda znovuobjaviť správne životné korenie. Bojuje s nindžami aj s japonskou jakuzou a vzdoruje svorke sexuálne agresívnych psov. Deadpool tiež vyráža do sveta, aby objavil pre neho významné životné hodnoty: rodinu, priateľstvo, novú chuť prežívať dobrodružstvo a tiež, aby si zaslúžil vytúžený hrnček s nápisom „Najlepší milovník na svete“. Alebo iba žeby nie. Deadpool je skrátka chlapík mnohých podôb, aj keď tá jeho pravá, ukrytá pod maskou, je pekne hnusná. Ale za to nemôže. Čo avšak neplatí o jeho dosť čiernom zmysle pre humor a netradičnému prístupu k superhrdinským pravidlám fair play. (Cinemart SK)

ZinedineCR7

Vanisher a potitulkové scény užasne. Prekonať jednotku, ktorá bola prvá svojho druhu išlo tažko. A rovnako ako pri Hangover II už opakovaný vtip nie je vtipom, najmä keď niektoré fóry pochopia iba amíci ako pri drvivej väčšine aktuálnych časti South Parku. Kamera, strih, akcia super, ale nevytancoval z kina až tak nadšený ako som myslel, že vytancujem ()

Hollohlaway

Jako had kousající se do ocasu se Deadpool veze na vlně Deadpoolmánie. Zábavné to je. Zajímavé? Ještě pořád ano. Ale rozhodně to do budoucna, které jistojistě přijde, nabáda k opatrnosti. Hláškující vše masakrující chlap obklopený partou zajímavých vedlejších postav to ještě zatím utáhne, ale bacha na to. Jinak obsazení nutno pochválit, originální je hlavně Domino. I Josh Brolin se snaží, a akce a střih je opět výborná. I ten rodinný patos se dal vydržet, naštěstí se včas shazuje na přijatelnou úroveň. Ale ten kluk byl děsně otravnej spratek, já bych to do něj našil během deseti minut. ()

Fox85

I podruhé se podařilo natočit skvělý komiksový snímek, byť ve vážnějších pasážích občas trochu ztrácí dech ()

Hugo01

Pokračovní filmu, který udělal díRu (haha) do světa je konečně tady a jaké to tedy nakonec bylo? David Leitch se absolutně překonal a zplodil snímek, který to jen tak tak nezvládl do mé all time top 10 (třeba to ještě přehodnotím). Neuvěřitelně vtipná podívaná, která s počtem narážek a odkazů hravě konkuruje i Ready player 1 (což může některým ne tolik vzdělaným divákům trošku bránit v požitku), se veze na vlně poslední dobou skvělého Joshe Brolina a zbytku výborného castu. Už dlouho jsem se takhle nenasmál, což není zrovna kompliment dnešním komediím. V kině viděno 2x a nenudil bych se ani počtvrté. ()

Darth_AK

Deadpool 2 dle mě jedničku zcela deklasuje. Zatímco jednička měla k dobru "wow" efekt, který beze zbytku využila,tak přeci jen co se týče vtipnosti pokulhávala, a vzhledem k rozpočtu se jediná pořádná akce odehrávala "na mostě". Proto si ode mě vysloužila příjemné 3*. Dvojka je naprosto jiné kafe. S výjimkou Firefista, který pravděpodobně naprudil mnohem víc lidí, jelikož to není zrovna postava, kterou by si člověk oblíbil, ve filmu vše funguje. Pomalejší start vůbec nevadí, osobně považuji i první vlažnější hodinku za velmi dobrou - od výsadku X-Force je tempo filmu úžasné a vše v něm je od té chvíle bezchybné. Kromě Ryana Reynoldse, o jehož životní roli už se dá nyní těžko pochybovat, je potřeba ocenit hlavně skvělou Zazie Beetz jako Domino (tento charakter se opravdu povedl) a pak obzvláště Joshe Brolina, který letos po Thanosovi najel na další zápornou postavu a opět je jeho výkon bezchybný, jeho tvrďácký postoj a chraplák, spolu s vizáží Cablea zvedají tento film o level výš - v každé scéně kde je, člověk musí jásat nadšením. Soundtrack jako již tradičně bezchybný, autoři se nebojí sáhnout po klasických hitovkách míšených s "tuc tuc damn" songy. Výsadek X-Force a bitva o konvoj jsou jedním z nejsilnějších filmových zážitků tohoto roku, a pro mě osobně ještě scéna "Sun will come tommorow". 5* "Kdo mohl tušit že vítr bude tak silný?" "Všichni ve vrtulníku. A všichni mimo něj!" ....... "Řekl jsem mu jen všechno, co chtěl vědět!" ....... Domino: "Nechci znít vystrašeně, ale ještě někdo se bojí toho silného větru?" Deadpool: "Nikdo se tě neptal na tvůj názor, Petere!" "Já nic neříkal." ...... "Už ho vidím..to je to světlo .... Ne, to je Slunce - nedívejte se do něj dlouho, mohlo by Vám to poškodit zrak." "Zabil jsi Black Toma, ty rasistická p*čo!" ()

Lenulinka

Kečup stříkající ze všech částí filmu nahrazuje dobré vtipy. Obrovské zklamání. Film absolutně o ničem. Více než o Deadpoolovi je to o naprosto otřesném Russelovi, který je otravnější, než všechny postavy dohromady. A dvě vtipné scény už to nezachrání. ()

Ironfood

V podstatě to samé jako jednička, jen mi přišlo, že je tu trochu více hluchých míst a naopak trochu méně infantilních fórků ()

Ne__Ty

Jelikož jsem si jedničku velmi užil, ani jsem se nesnažil snižovat svá očekávání. Tentokrát se je tvůrcům dokonce povedlo naplnit, a to vrchovatě. Sice se všechny známé ingredience objevují pouze ve větším množství, ale stále se jedná o trefu do černého a absence momentu překvapení filmu nijak neubližuje. O to víc potěší, když sem tam probleskne originalita v podobě ztvárnění záporných rolí nebo se úspěšně představí vedlejší postavy, které chci určitě znovu vidět. Nevadil mi ani vážnější začátek a pomalejší rozjezd. Případný třetí díl by už ale nemusel být jen další porcí toho samého, i když bych si asi ani tak nestěžoval. ()

giovanni3

Jak mne nadchnul první díl a lehce jsem jej nadhodnotil, tak tentokrát mi to přijde dosti jako opáčko již vyřčeného. I tak je zde záplava humoru. Ději hodně pomohla Domina, která pomohla v mnoha scénkách i vtipech. Celkově je je výsledek na slabší 4*. ()

TroiMae

Deadpool purrrr ever   Co tě nezabije, to tě posílí! Bohužel... Disneyovští Gumídci pro dospělé děti v nás... And after all... ohana means family and family means... ()

Maynard.

Tak jako velká paráda, no co ti budu povídat :o). U vstupu do kina sem si na sebe vylil celý pifko, takže to mám i s tokovým mini příběhem, kterej dobře dopadnul, páč sem měl v báglu i petku s pitím :o). Deadpool famózní, trochu sem se bál, toho, že se vyměnil režisér, ale i tenhle si s Deadpoolem mistrně poradil. Mazec je, že to je neskutečně nadupaný hláškama a džoukama a to se střídá s fakt smutnejma momentama. TAkže to není iba komédia, ale i naprosto vážná věc. Asi nejvíc se kino tlemilo, když mu dorůstaly nohy, to sem se fakt málem počů :o). A taky na konci, kdy cestuje časem a vodpráskne svou roli ve Volverinoj a Green Lanterna :o). To se fakt povedlo. Je vidět, že se Reynolds konečně našel a to, že si dělá prču z celýho Hollywoodu včettně ze sebe sama, mu náramně svědčí. Zatím není v plánu další pokračování, ale pokud si to udrží stejně vysokou laťku, nemám problém si na to zajít do kina :o) ()

ZkuKol

Je to porad super zabava, spousta vtipů, stouchnuti, drzosti... Ale uz by to mohlo mit silnejsi pribeh. Protoze je vam vlastne jedno jak to dopadne. Troku prosim od Shane Blacka! ()

kenkaku

"dvojky" obecně jsou (oproti jedničce) buď totální pecka (Terminator 2, Expendables 2), nebo totální tragedie (Kingsman 2, Conan Destroyer). Deadpool není ani jedno... Je to takové zvláštní rozčarování, kdy jeden neví co si myslet (RED 2, Guardians of the Galaxy Vol. 2). Nebyl jsem doslova zklamaný, ale ta hravost #1 je tak nějak pryč. Něco jako by se film začal brát víc vážně a proto se snažil za každou cenu (občas křečovitě) být děsně vtipný a "za brutální hovado". Výstup Brada Pitta, momentka jak se ostatní X-meni skrývají, rytí do Wolverina a Green Lanterna... sekudové střípky pro pozorné. Do toho samotný fakt proč ta posedlost protivným vepříkem co se chová jako fracek 99% filmu (no a pak cvak a je to jiný člověk). Nebo záminka, proč je nutné odstavit jeho přítelkyni. Jako celek to prostě nesedí. Jen jako fragmenty (něco jako 15x ta ptákovina No Good Deed poslepovaná nějakou dějovou linkou) ()

herr_carter

"promiň, jdu pozdě..potkal jsem partu hendikepovaných dětí, které uvízly na stromě...."dvojka, byť nacpaná originálním humorem, již nenabízí víc než první díl, i tak se ale jistě zařadí mezi to nejlepší z černých komedií, které tu za posledních deset patnáct let vznikly..............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Kejdlo

Deadpool je vesměs dobrý film s vtipnými hláškami, narážkami a našláplou akcí, bohužel na mě osobně toho bylo až přílíš. A čeho je příliš toho je prostě moc a místy mi to přišlo doslova utahané, až jsem se modlil aby už byl konec. Příště bych prosil trošku ubrat. Snažit se být vtipný a cool za každou cenu není zrovna dobrá vizitka. Ani pro člověka, ani pro film. 7/10 ()

Soweek

Podle mě o něco lepší než první díl. Deadpool si naštěstí na nic nehraje, jeho primárním účelem je bavit humorem, až pak akcí a nakonec dějem. Humoru je zde opravdu hodně. Naštěstí tentokrát kvalita stíhá kvantitu a téměř u každé scény jsem se minimálně pousmál. Smála se dokonce i manželka a to tento typ humoru určitě není její šálek čaje. Jediné co filmu určitě nesedí je počáteční fáze smutnění, která je na tento typ filmu až moc dlouhá. ()

Melios

Deadpool sa zlepšil a priniesol pokračovanie ,ktoré predčilo originál. Nebudem sa tu rozpisovať na niekoľko strán- nech si každý spraví svoj názor. Film je ako vždy prepchatý plný čistého humoru. Za vtipy na dubstep a žraločie tornádo dávam 6* - ajkeď viem ,že to nejde ,"ale pravidlá sa majú porušovať" ;) ()

OughJay

Čím víc recenzí a komentářů čtu, tím silnější mám pocit, že tentokrát jdu proti proudu víceméně sám. Já vám nevim - nepsal k tomu náhodou scénář Seth Rogen, nebo Judd Apatow? Protože se to snaží bejt tak deblně a za každou cenu vtipný, že mi jako cílovka přijdou náctiletý puberťáci víc než kdokoliv jinej. Jenže wait... Ti by se na to kvůli R-kovýmu ratingu vůbec neměli dostat... Možná, že by byl Deadpool fajn jako divadelní představení. Tam bych se třeba tomu přihlouplýmu přehrávání zasmál. Vlastně jedinej bonmot, kterej udeřil kosu na kámen, byl ten o "lazy writing". Odfláknutej scénář totiž Deadpoola 2 vystihuje dokonale. Je to laciná slátanina zabalená do červenýho kostýmu, která se ale umí zatraceně dobře prodat. A tak mi za pár dní v hlavě nezbyde nic jinýho, než podařená upoutávka s Beckhamem... Cable: "You're not a fuckin' hero. You're just an annoying clown dressed up as a sex toy." ()

sedm.1

Přestože toto pokračování hodnotím nadprůměrnými čtyřmi *, spokojen určitě nejsem, respektive spíš jsem na rovinu zklamán. Já už tedy nebyl nijak úplně odvařený z jedničky, ale bral jsem to jako něco, co tu jednak ještě nebylo a jednak to bylo zatraceně odvážné a po většinu času i zábavě nekompromisní. Už v prvním díle jsem měl ale poměrně zásadní problém s mnoha již až moc přestřelenými scénami a celkovou strukturou a zpracováním, které sice bylo originální a možná i nápadité, pro mě ale i zároveň dost rušivé a vlastně ne až tolik fungující. A to vše, z mého pohledu negativní, se ve dvojce ještě zdůraznilo a vyniklo víc, takže například těch vážně až nesoudných scén, téměř až sklouzávajících k nemile trapným okamžikům, zde nakynulo na množství už fakt rušivé, Deadpool zde pak komentuje různé situace opravdu divným způsobem, stejně tak jako si neodpustí narážky i na věci, které s tímto filmem neměli v podstatě ani nic společného, to mi hlava nebrala už vůbec, dále co se týče zápletky, ta ztratila jakýkoliv koncept, šlo jen o sled tu více, tu méně, onehdy vůbec, zábavných scének, které ale prostě v celkovém kontextu nedávaly příliš nějaký smysl, čímž bych se tedy zápletku nebál označit za naprosto nulovou, jinak mi vadilo i začlenění postav z X-menů, kdy celý tento nešťastný tah považuji jen za nevhodné ztrapňování a zbytečné znehodnocování původních i současných snímků s jejich účastí. Na komiks mi to ale přišlo i poměrně dost málo efektní, chyběla mi atmosféra, styl, akce bylo pak sice dost, ale nepřišla mi nijak působivá, či zajímavá, za výraznou nemohu považovat ovšem ani žádnou z postav, a to včetně samotného Deadpoola, a zmínit musím i Joshe Brolina, který také zaostal za mým očekáváním. Zkrátka, nebudu zde tvrdit, že to nebyla zábava, či že by šlo o nezáživnou podívanou, jen prostě tento styl zpracování komiksových filmů není a asi ani nikdy nebude pro mě úplně tím pravým ořechovým, co bych si mohl užít opravdu na plný koule. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

01.08.2022

Joker na cestě k nejvýdělečnějšímu eRku

Joker na cestě k nejvýdělečnějšímu eRku

24.10.2019

Ať už se vám nový Joker líbil, nebo ne, jedna věc se režiséru Toddu Phillipsovi nedá zapřít. Natočil totiž masivní hit, který je na cestě k tomu, aby se stal nejúspěšnějším eRkovým filmem všech dob.… (viac)