The Cloverfield Paradox

• USA God Particle (pracovný názov) (viac)
TV spot

Po nevydarenom experimente s energiou stratí posádka vesmírnej lode kontakt so Zemou. Ich primárnymi úlohami sa stanú prežitie v nebezpečnom stave, do ktorého sa dostali, a obnovenie spojenia s domovskou planétou. Svojím nerozvážnym konaním ale spôsobia obrovskú katastrofu, ktorá otrasie existenciou celého vesmíru. (Marceloo)

SpeckMcBig

Tak tohle se moc nepovedlo.Vcelku pitomá sci-fi báchorka, která vůbec nedrží pohromadě..škoda že na Clovera došlo až na konci a tak málo ()

Habansz

Závěrečný dil desetileté ságy, který ji nejen zakončuje, ale skládá její střípky dohromady tak moc, jak to jen bylo v jeho silách. Odehrává se zároveň před, při o po obou dílech (kdo viděl, tomu to asi bude dávat větší smysl). Herecky poměrně dobře zvládnuté. Nikdy to nebyl 3A projekt, takže ve svý kategorii výkonově i obsazením rozhodně jedno z těch lepších. Rozumim tomu, že po docela vysoko nastavené laťce prvníma dvěma díly čekali fans na nějakou bombu, která se podle mnohých tady vůbec nekonala. Ale já se bavil víc, než u hvězdně obsazeného Života, kde jediný plus po prvních 20 minutách filmu bylo to, že snad všichni za to, jak debilně se chovaj, navzdory svým vědeckým kapacitám budou náležitě odměněni smrtí, jakou si za svou hloupost náležitě zaslouží. Jasně, ani tady to nebylo bez chyby a i tady, když jste na lodi, kde se kdykoliv a cokoliv muze ocitnout kdekoliv, vám to nebrání se rozdělit a procházet se každý jinde a každý sám. Jenomže tady to je alespoň daný tím, že se realita tříští na kousíčky a co byla pravda před 5 minutama, nemusí byt pravda za 5 vteřin, takže ať spolu, nebo zvlášť, kdo ví, co se stane. SPOILER!! -Padající satelit, který bylo videt v jedničce (Cloverfield) je ve skutečnosti ten samý, který spadl v Paradoxu v alternativní dimenzy a posádka to viděla ve zprávách. -Záblesk, který byl z obrovké dálky a vypadal jako obří výbuch o kterém se mluví ve dvojce (Cloverfield lane) je zážeh urychlovače vesmírné stanice Cloverfield. -Howard Stambler, který ma spoustu konspiračních teorií ve dvojce a jiný Stambler, který mluví o teorii multivesmíru ve trojce... -Zkáza ropné plošiny korporace Tagruato v jedničce a její logo na stanici Cloverfield. Je zde strašná spousta maličkostí, kterých si asi málo kdo všimne, ale dohromady dávají za vznik za mě skvělému celku. Paramount začal v roce 2008 něco nového, co spolu na první pohled absolutně nijak nesouvisí a jinak na sebe nenavazuje (to proto, že každý příbeh je v jiné dimenzi a realitě a každá z nich byla paradoxem poznamenána jinak ), ale opak je pravdou. Každej díl je úplně jinej o něčem jiným a přitom o tom samém. Moc nerozumím tomu až zbytečně nízkému hodnocení tady. ()

Zrzka82

Zkoukla jsem všechny Cloverfieldy naráz (Monstrum a Ulici Cloverfield), takže mé hodnocení není tak rozpačité, jak ostatních, leč musím uznat, že film má tolik logických chyb a posádka se chová..... divně.... prostě příběh je rozplizlý a nakonec to, co všichni odsuzují, mně udělal radost a tím je konec navazující na Cloverfield Monstrum. Vidět to ale sama o sobě.... tři hvězdy jsou tak za skvělý obraz, zvuk a trikovku. ()

TheKleofa

Neoriginální, nudné, až k pláči předvídatelné a klišoidní. ubulená hlavní hrdinka mi lezla celou dobu na nervy. uznat by se daly snad jen některé efekty. ()

Phillippus odpad!

Nudaaaaaa ! To je najhorší zabijak filmu. Toto je absolútna nuda. Ako kulisa pri práci je to otrava, lebo tam stále niekto jaci, nedá sa na to bez klipkania oči pozerať, dialógy sú hlúpe, vedecký background zmatocny. Celé zle. Co tam ale robí to (posledných 10 sekund), nechápem. To akože, keby sa to vola porno paradox, začal by tam niekto na fajront sulozit? ()

tuctovychlap

čo tomu vytknúť..? vlastne ani neviem..akože..príbeh to malo, kulisy fajn, hudobné aranžmá nevadilo, multikulti postavy akceptovateľné, čínština medzi angličtinou sexy, ale....aj tak to nefungovalo..jedna * za presun vesmírnej lode do prdele, druhá * za vyžratého hrocha na konci sajfajmúvi, vynoriaceho sa z prachu&dymu sťa Venuša z morskej peny..(ups..bojler..:)) ()

NeverEver

Na film se urcite da koukat a urcite to neni "tak strasny", jak se pise v mnoha komentarich. Ano, neni to zadna hitparada, ale uplny brak taky ne. Co bych filmu vytknula nejvic je balancovani mezi klasickym hororem a scifi dramatem o neexistujicim vetrelci. Pokazde je to odezdi ke zdi a nakonec vlastne nic... Je to skoda. Napad nebyl zly.... priste se vic zhulit a pridat kecup nebo tocit pro Nat.Gegraphic... oboji nelze. 3*** (spis 2**+) ()

Declen

Teda koukal jsem na to v letadle do číny. Takový standartní scifíčko s pár zajímavýma momentama. Chris O'Dowd jsem furt vnímal jako to pako z ajťáků, což je možná trochu můj problém, ale říká se, že některých rolí se herci nezbaví. ()

Yamatosan

Potenciál to mělo, přináší to jakési vysvětlení Cloverfield světa, ze začátku to i vypadalo celkem nadějně, ale je z toho jen další "viděli jsme stokrát a lépe" béčko. ()

pvlkohout

Po geniálních předchozích dílech, je tohle obrovské zklamání. Scénář je velmi naivní, děravý a někdy vyloženě hloupý. Asi bylo záměrem natočit sérii, ve které bude každý díl naprosto jiný a ukáže nám jiný aspekt děje jiným způsobem a na tento díl padl vesmírný hollywoodský béčkový sci-fi film... A to je obrovská škoda, protože je vidět že do tohohle nalili obrovské prachy, na rozdíl od předchozích dílů, které byly už na první pohled "nízkonákladové" ale není jim to na škodu... ()

brkerez

Mohla to bejt skvělá žánrovka. Kdyby to celý rejža držel víc pohromadě, kdyby trochu víc držel herce pod krkem, kdyby to celý vědělo co to chce bejt a nebylo pár uplně stupidních scénáristických rozhodnutí. Dějová linka na povrchu uplně zbytečná, postavy se někdy chovaj jako totální hovada, což mi vždy spolehlivě zruinuje zážitek a násilně do toho montujeme rodinu a traumata. Ořezat tenhle balast a byla by to paráda. Začátek na stanici ovšem za mě překvapivě kulervoucí a než se to zvhlo sem chrochtal blahem i proto, že proti technickýmu zpracování se nedá říct ani popel. ()

PeDe

Skoda, ze to dopadlo tak ako to dopadlo s celym napadom pridat tento film do trilogie az po zacati natacania, lebo prve dva boli fakt zaujimave a na tento som sa celkom tesila. Nuz... ()

Miroslav.Zac

Pokud nejste filmový fajnšmekr a zarytý fanda původního Cloverfieldu, nepoznáte, že tento film patří do stejného univerza. Já to při sledování netušil, ale i kdyby ano, dám stejně jen dvě hvězdy, protože jsem nedostal nic, kvůli čemu bych dal víc. ()

danodo

5/10 Tak sme sa dočkali filmu o vzniku Veci z rodiny Addamsovcov. Každopádne je to strašne priemerné a neoriginálne po všetkých stránkach, v závere až podpriemerné, všetko sme už niekde videli v lepšom prevedení. Spojitosť s predchádzajúcimi dielmi irelevantná, o pôvode monštra sme sa stále nič nedozvedeli. ()

Roach

Je veřejným tajemstvím že tenhle film nemá s původním cloverfieldem nic společného a jde už o druhý "cash in" značky. Naneštěstí od 10 cloverfield lane je tohle jen slabší průměr. ()

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (viac)

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Jeden z prvních velkých found-footage snímků Monstrum (Cloverfield) z roku 2008 se dočká přímého pokračování. Snímek režiséra Matta Reevese vydělal celosvětově nějakých 172 milionů a série se… (viac)

Na třetí Cloverfield si počkáme

Na třetí Cloverfield si počkáme

09.12.2016

Filmy z thrillerové antologie Cloverfield (Monstrum a Ulice Cloverfield 10) měly v únoru dostat nového kamaráda. Ze sci-fi God Particle, v níž se posádka vesmírné stanice potýká se zmizením Země, se… (viac)

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (viac)