Transformers: Monštrá sa prebúdzajú

• Česko Transformers: Probuzení monster (viac)

Autoboti a Deceptikoni nie sú jediní Transformeri, ktorí sa skrývajú medzi nami. V hlbinách amazonského dažďového pralesa už tisíce rokov potichu prežíva druh Maximalov, ktorí si za svoje pozemské útočisko zvolili zvieraciu ríšu. Nanešťastie sa v našej slnečnej sústave objavila hrozba, ktorá ich vyhnala z ich domoviny v podobe Unicronu, nemilosrdných požieračov všetkého živého. Príbeh nových Transformerov sa odohráva v 90. rokoch minulého storočia v čase, keď Optimus Prime ešte nebol skutočným vodcom, ostrieľaným početnými bitkami na život a na smrť. Aby dokázal po boku Maximalov čeliť existenčnej hrozbe, bude musieť najprv skrotiť svoje ego a rešpektovať vodcu “zvieracích botov”, Optimusa Primea. Okrem toho sa Transformeri budú musieť vyrovnať s tým, že sa o ich existencii dozvedeli dvaja obyčajní smrteľníci, Noah a Elena. Obaja sú dostatočne šialení na to, aby im pomohli bojovať s oveľa silnejším nepriateľom, hoci na to nemajú predpoklady. Ide predsa o ich planétu. (Cinemart SK)

Raziel811

Stále si pamatuji ten obrovský hype v roce 2007, když vyšel první díl. Bylo to něco zcela nového a úžasného. Je jasné, že napříč roky se série vyčerpala. Jisté oživení vidím v tom, že Autoboti jsou zde v designu 80.let, což je fajn. Ale stále tu dominuje pouze Optimus Prime, který se nedočká důstojné konkurence, kterou byl Megatron. Scourge je slabý odvar i když celkem zajímavý. Co ale rozhodně zajímavé není je hlavní (lidský) hrdina. Absolutně nemá charisma a jeho hlášky jsou tak tupé, že i kolejnice je ostřejší. Osobně bych budoucnost viděl v seriálu, ale ne "kresleném" (který máme), ale klasickém CGI a hlavně, aˇˇt nás vezmou na Cybertron nebo do vesmíru, Země je nudná. ()

Woitisek

Smysl tohohle filmu jde absolutně mimo mě. Noví Transformers selhávají snad všude, kde můžou. Ani nemluvě o tom, jak to vypadá, na což už jsem měl svůj názor v době prvních ukázek. Jak je možné, že film z roku 2007 (Transformers) je vizuálně hezčí než film z letoška? On ten design vytvořen pro Bayovu ságu měl svůj důvod... Ten nový má za následek pak to, že to vypadá jak hodně drahý animák a ať už to byl číkoliv nápad, vypadá to prostě směšně a příšerně. Hlavní postava se tak nějak snaží, ale vše, co řekne je strašně na sílu a Anthony Ramos je pak zkrátka nezajímavý. Pete Davidson jako Mirage je ta nejotravnější věc filmové historie. Příběhově je to jednoduché a na pobavení budiž. ()

soukyd33

Už nás nemá co překvapit, a hodně se to podobá filmům Avengers. Film jsem sledoval jen s průměrným nadšením. Soundtrack dobrý. Poznámka: Postavy lidí mi moc nesedli. Sympatická stránka. Závěr je zajímavý. Bude pokračování. Poznámka: Po skončení filmu následuje podtitulková scéna. Hvězdiček 3 ()

Grázl83

Herecké obsazení nesympatické, ale chápu, kvóty se musí plnit. Režie marná, cgi vypadá béčkově a scénář taky žádná sláva, navíc závěr typicky trapný a přeplácaný. ()

chosan

Série Transformers hodně upadá, co to nerežíruje Bay tak za mě nic moc. Tenhle film není špatný, ale také nic z čeho si sednete na prdel. 50%. ()

flyer.nick

Scénáristé i režisér během prvních pěti minut předvedli tak hloupé dialogy a tak nulovou akci, že dál se může koukat jen sebevrah. Jediné plus je asi ten digibordel, který u scén, kde není nic živého nepůsobí tak rušivě a u zbytku není tak digibordelovatý jako v jiných filmech. Jinak ale předvídatelná nuda, bez akce, bez příběhu a bez překvapení. ()

hronikpetr

První necelá půlka filmu nebyla tak špatná, ale druhá to tak táhne dolů, že nemůžu dát víc jak 2 hvězdy.. Škoda že jde kvalita tak dolů s každým dílem..40 % max. ()

Konstantine

První Transformers byly ve své době senzační podívanou po všech stránkách. Druhé a třetí pokračování se snažily všechny silné stránky filmu ještě více umocnit, ale v zásadě dobrý… Trilogií to však mělo skončit. Každé další pokračování bylo jen ždímání peněz z relativně dobré značky. Sestupná tendence kvality celé série u Probuzení monster dosahuje svého zenitu. Slabiny zůstaly, přednosti se vytratily. Zápletka je pořád stejně jednoduchá, aby ji pochopili i černoušci v chudinských čtvrtích na předměstí New Yorku – po prvních deseti minutách každý očkovaný běloch ví, jak film skončí.  Opět se zde nehraje o nic míň než o záchranu planety, opět je zde ultimátní artefakt – krychle, jiskra, už mi to splývá… Scénář je slabý. Scény, které byly v prvních třech filmech pateticky dojemné – některé proslovy, souboje, zde zcela selhávají. Zatímco humor dříve zajišťoval John Turturro, nebo v některých případech i LaBeouf, zde jsou veškeré pokusy o vtipy (zejména v podání robota Mirage) veskrze trapné. Herecké obsazení je nejhorší z celé série. A. Ramos nesahá Labeoufovi ani po kotníky a velice rychle na něj zapomenete. No a jestli si myslíte, že si ohřejete oči na Megan, či jiné podobné modelíně, tak smůla. Zde hlavní ženskou postavu ztvárňuje nesympatická, ošklivá, obtloustlá, černá opice. Efekty – důvod, proč se na Transformery chodí do kina – jsou horší než u prvního filmu z roku 2007(!) Klasický CGI bordel, akorát horší a bez nápadu. Jedna hvězda je za ty nádherné peruánské exteriéry. ()

Lucie777

Vyrazili jsme do kina na 3D verzi a musím konstatovat částečné zklamání. Musím pochválit parádní zpracování transformerů. Při transformaci vše krásně zapadá. Zkrátka: úchvatné!. Jinak kvituji jednodušší příběh, který pobere většina děcek a potěší pamětníky původních Bayových Trasformerů. Díky 3D však příběh i film samotný působí fantasticky. Po vizuálni stránce jde o skvělý zážitek. ()

DannyS odpad!

Vyrůstal jsem na Transformers filmech od Baye, takže mám nějaký vztah k téhle značce. Ovšem po dnešní projekci jsem byl opravdu zklamaný. Charaktery jsou nudné a nezajímavé(hlavně tedy charakter Dominique Fishback). Hudba, která zdobila Transformers od Baye také vymizela až tedy na úplný závěr filmu, kdy uslyšíme skladby od Stevea Jablonskeho, které jsou mimochodem úplně random umístěny. Nový design transformerů se mi vůbec nelíbí v live action podobě. Film strašně rychle uteče, což vede k tomu, že snímek je strašně prázdný. Steven Caple Jr. si občas myslel, že asi režíruje Creeda nebo nevím co tam dělaly ty hip hop tracky v závěru. Celkově Caple za mě neodvedl moc dobrou práci a zdá se, že to bude obyčejný rutinér. Nechápu proč ve filmu nejsou běloši a když ano, tak jsou to úplně hloupé charaktery, které se objeví ve filmu na pár vteřin. Akce filmu se ani zdaleka nepřibližuje k původním filmům. CGI je horší. Scénář je taky kapitola sama o sobě, kdy to je předvídatelné a opět strašně prázdné. Jde vidět, že se ve filmu dost stříhalo, kdy si nedokážu představit zda je to horší či lepší. Vypadá to, že tenhle film je rána vedle a s live action Transformers se na nějakou dobu pravděpodobně rozloučíme. ()

Milan2511

Takhle tenhle film není dokonalý a rozhodně by mohl být mnohem lepší ale když jsem slyšel že budou další Transformers tak jsem po díle poslední rytíř čekal něco mnohem horšího. Pozitiva u tohohle filmu jsou ty že dej už není místy tolik nudný a nezajímavý jako u předešlých dvou a přiznám se že téhle vzhled Transformerů se my líbí i o něco více. No ale negativa tu jsou docela taky hlavně asi podle mě ten hrozně místy zmatený a uspěchaný děj ale není se čemu divit když film má jen dvě hodiny to je na dnešní akční filmy docela málo a je to na tom znát . Další negativum je místy nesmyslné dialogy které by bylo lepší tam vůbec nevidět a poslední negativum je i již zmíněné pozitivum a to je vzhled Transformerů. Někomu se ten nový lehce animácký vzhled může líbit jako mě ale někomu zase taky ne je to o vkusu. Ale jedna věc je jistá a to že tenhle díl je jeden asi z těch všech nejlepších na jedničku nemá a na Bumblebee (2018)Bumblebee (2018) už rozhodně ne ale patří rozhodně mezi ty lepší. ()

Honza03

Když jsem viděl trailer, myslel jsem si, že to bude odpad, jenže mě se to nakonec líbilo. Sice vím, že se to nelíbilo každému, ale každý má svůj názor. ()

Belphegor

Transformerům číslo 7 se nedá odepřít, že se na ně dobře kouká. I se ztrátou režie Micheala Baye jsou akční scény zajímavé a krásné, a možná to sérii dokonce prospělo, protože Bay měl ve zvyku rvát akci za akcí, zpomalovat každý záběr a vůbec se nevěnovat vyprávění. Film nyní není až tak přervaný akcí a explozemi a po této stránce mě na rozdíl od předchozích dílů bavil. To opomenuté vyprávění ovšem zůstalo. Dialogy působí jako výplňová vata, která slouží jen k tomu, aby se tomu dalo říkat film. Však i námět je naprosto stejný jako u předchozích filmů - jistou věc, jež se stane v následujících dvou hodinách McGuffinem, je zapotřebí získat dřív než ti druzí zlí roboti. Přesně tohle je obsah všech Transformerů. Nic přidaného nehledejte. Shrnutě říct, že pro náctileté to bude mít stejný efekt jako orgasmus. Přitom by stačilo se věnovat postavám a vyprávění a hned by to mohlo být o dost lepší, i s tisíckrát opakovaným stěžejním dějem. Ani jednoho herce z hlavní dvojice neznám, ostatně věřím, že by jejich výkon mohl být o dost lepší, kdyby někdo napsal něco v čem lze něco hrát. Co s takovým filmem? No jako oddechovka, u které se nemusí přemýšlet to vlastně jde. Kvůli VFX bych si to pustil i znovu, je ovšem radno říct, že mimo to člověk kouká do telefonu. ()

jara12

Od nových Transformers jsem nečekal téměř nic. Náhradu za Michaela Baye v podobě nového režiséra jsem naprosto chápal, díky strašným posledním dílům. Bohužel se to ale stále nevydařilo. Snímek působí velice nedodělaně a je to znát hlavně na samotných efektech. Scénář se dosti podobá minulým dílům s jedinou změnou, což je nová lokace, která aspoň jediná vypadá k světu a je zajímavá. Dvouhodinová stopáž vůbec neutíká a Maximals se objeví až po dvou třetinách filmu, pokud nepočítám samotný začátek. Lidské postavy jsou tragické a nelze jim fandit. Film vás hodinu a čtvrt nudí nezajímavým scénářem, aby na vás nakonec vybalil 30 minut dlouhou bitvu, která je skvělá. Sám jsem si pak říkal, proč to tak dobré nemohlo být od začátku. Celkově nudný film, který se v tomto nadupaném blockbusterovém létu nemá šanci umístit na vysokých příčkách. ()

Lukango

Po celkem povedeným Bumblbeem tu máme dalšího adepta na držáká vyšší kvality než od vybuchujícího Baye. Z trailerů úplně cítit kvalita nešla, avšak po shlédnutí filmu musím říct, že tu jisté zlepšení je, ale stále se jedná o chybující film. Příběh tu je lepší, ale i tak tu máme průměrnost, která sice se snaží být něčím víc, ale náhle sklouzne do bazénu klišé a velkolepých replik, které nám neustále připomínají, že se jedná o to největší, nejhrozivější a nejvelkolepější, co jsme kdy viděli. Bál jsem se, že hlavní protagonista bude naprosto bez života, ale byl jsem mírně překvapen, člověk si ho celkem oblíbí, samozřejmě v mezích transformerského světa. Samotné naverbování lidí k transformerské misi, tu je celkem k smíchu, co se týče motivace postav. Logika se často vytratí předtím než začne vůbec vztupovat. Humor tu rozhodně nechybí a oproti Bayvým humorem jsem se lehce i zasmál. Ze záporáka jde i celkem strach (silná slova), a jeho motivace je sice klasická, ale funguje. Hudba, střih, kamera tu jsou někdy rozpoznatelné a jde vidět, že někdy se tvůrci snažili, bohužel mě to přijde, že si tvůrci myslí, že když do filmu vrazí 2 nebo 3 cool tak mají nad vším vyhráno. Na Transformery se jdete podívat na super efekty, bohužel tady to úplně neplatí, film má většinou slušnej vizuál, ale potom tu jsou momenty a není jich málo, kde vám prostě Bay chybí. A Baye musím zase trochu vyzdvihnout, protože co měl Bay jako nikdo jinej je střih, kamera, hudba, akce a efekty a tady to prostě chybí. Jedná se o film, který je zábavný a nikdy nenudí. Celkově se jedná o transformeří film, který se snaží nejet v zajetých kolejích, avšak každou chvíli přehodí výhybku a je zase vše při starém s výjimkou technického zpracování, tam mi prostě ten Bay chybí. Známka: 6/10 ()

Hornet.CZ

71% / Očekávání se vyplnilo, ovšem skoro nic na víc, nicméně to nevadí. Oproti posledním Bayformerům je sice zlešní dost malé ale furt znatelné, oproti Bumblebeemu je zlepšení fakt brutální, výjimkou je design Robotů ten je tady v rámci Autobotů a Predaconů docela slabej. Nicméně jinak jsem spokojen, Unicron a Terrorconi vypadají skvěle a jsou i docela dobře zahraní. Všechny představené robotí Charaktery jsou fajn a nejsou ani nijak otravné, lidské charaktery jsou takové nutné zlo a dají se přežít, nejsou ani otravné ale ani nijak extrémně skvělé. Samotný děj není nijak inovativní ale funguje docela dobře (ačkoliv si myslím, že zpětně to mohlo být bohatší), stejně jako herecké výkony a do jisté míry i technická stránka filmu. Většími Nevýhodami mimo designu je trochu horší CGI a hudba, která se mi zdála, že chvílemi moc nepasuje. Celkově si myslím, že film sám za sebe vypadá jako slušné oživení značky pro mainstream a snad se dočkáme i dalšího pokračování. Doporučuji. ()

Tulenis

Není to zázrak, ale za mě příjemná změna od posledních Transformers propadáků. Má to skvělé prostředí, dobrý soundtrack, příběh a nové postavy trochu zaostávají, ale nový Transformeři jsou excelentní. Konečně se i zkrátila délka filmu, protože minule to byla nekonečná nuda, sice tady by to nějak nevadilo, jak říkám špatné to není. Doporučuji. ()

Oup

Herci - nula bodov. Ešte sú to aj nesympatické osoby. Hudba - nula bodov. Vizuál - oproti Bayovkam nula bodov. To vážne mohli radšej dokončiť tu trilógiu, by som aj išiel na 3d do kina. Ale toto, no teda 😀, moc nerozumiem o čo ide tvorcom. Ten Mazurekovsky chudáčik Hitman v komentároch pobavil. Určite si pozrite jeho koment, ak vás tiež baví podpriemerný intelekt. ()

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident

07.09.2023

Akčních filmů není nikdy dost, zejména těch, ve kterých hraje Samuel L. Jackson prezidenty, kteří se musí pomocí zbraní uvnitř luxusní limuzíny bránit proti útočníkům, kteří se je snaží zabít. Přesně… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023