Počas mnohých misií a napriek neprekonateľným prekážkam Dom Toretto (Vin Diesel) a jeho rodina prekonali, a premohli každého nepriateľa, ktorý sa im postavil do cesty. Teraz čelia protivníkovi, ktorý sa vynára z tieňov minulosti, je poháňaný krvnou pomstou, je odhodlaný rozbiť túto rodinu a navždy zničiť všetko a všetkých, ktorých Dom miluje. Vo filme Fast Five z roku 2011 Dom a jeho partia zlikvidovali zákerného brazílskeho drogového kráľa Hernana Reyesa a na moste v Riu De Janeiro mu sťali hlavu. Nevedeli však, že Reyesov syn Dante (Jason Momoa) bol toho všetkého svedkom a posledných 12 rokov pripravoval plán, ako prinútiť Doma zaplatiť najvyššiu cenu. (CinemArt SK)

geek.ondra

Menší odklon od absurdního bordelu z devítky k uvolněnější a úmyslně debilní zábavě. Hodně výbuchů, přepálené akce, hlášek a jeden brutálně démonický Jason Momoa. To vše stačí k průměrný zábavě pro nenáročné která sice nezmění nic na tom že tahle série už je opravdu jen pro smích ale aspoň zabaví a neurazí. 5/10 ()

bararich8

Mě už vám to nějak nebaví. Jako hlavní záporák ok, ale ten to jako celek nezachrání, je to opět taková digitální slátanina s kecy o rodině, které jsme slyšely stokrát, většina akce byla už ukázána ve všech těch trailerech a příběh má víc děr než státní rozpočet. Plusové body za dobré tempo, spoustu strarých známých postav a Alana Ritchsona. Na další díl jsem však nalákán poslední minutou, to by mohlo být zajímavé. 2,5* ()

Eduardo

Momoa perfektný, Diesel už priam neznesiteľný a celá jeho partia je tam z veľkej časti len aby bola. Odštartuje to s najlepšou akčnou scénou celého filmu a od vtedy to ide len dole vodou aj so svojou neustupujúcou stupiditou. Samozrejme nemôže chýbať ďalšie nepochopiteľné znovuzrodenie mŕtvej postavy. Síce určite zlepšenie oproti F9 (veľa priestoru na zhoršenie už nezostalo), ale aj tak, nech už táto séria konečne skončí. ()

Kingjiri

Jsem rád, že se muj pocit z devítky ve smyslu, že nic debilnějšího už vymyslet nejde, potvrdil. Desítka je samozřejmě místama naprosto nereálná, ale aspoň jsme ušetřený "superhrdinskejch" vlastností jednotlivejch postav a něco tak absurdního, jako minulej let do vesmíru, se naštěstí nekoná. Bitky nebo přestřelky jsou vcelku fajn a akce s autama je v rámci série spíš "usedlejší" a když se něco šílenějšího objeví, fakt to pobaví (Cenovo auto s kanónama nebo Torreto vs. helikoptéry). Jason Momoa by byl fajn jako lehce švihlej záporák, nicméně jeho role je crazy až příliš a místama se zdá, jakoby si produkce objednala Jokera z Wishe. Jeho promenádování v divnejch (ženskejch?) outfitech často uplně zabije pokus o nějakou jeho démoničnost. Vracej se víceméně všechny důležitý postavy ze série, místama se opět vzpomíná na Walkera, ale těch patetickejch řečí o rodině neni zase tolik a cenim aspoň pokus o nějaký osudovější scény. Moc jsem nevěřil, že to řeknu, ale já se vlastně na to velký finále, kde se evidentně sejde komplet parta včetně The Rocka nebo Stathama vlastně docela i těšim a nakonec teda nemám vůbec nic proti tomu, že se přiblbou devítkou neskončilo. Za akci, filmařinu, casting (s výjimkou notně otrávenýho Vina Diesela) a soundtrack tři silnější hvězdy. ()

FeriusParfax odpad!

Tak na tuhle recenzi jsem se fakt těšila. Tady si smlsnu. Samozřejmě si každý nad hodnocením odpad řekne, že je to trošku přehnané, že jsem nepochopila, že celý ten film je tak trošku ze žertu a nadsázka. Ale to je mi jedno! Byla jsem donucena svými kamarády na to jít do kina. Ani mě nepozvali, pacholci. A co jsem dostala za 250 Kč? Absolutní, 45 minut trvající hrůzu. Ano. 45 minut jsem to v sále přežila. Potom jsem se zvedla a nechala jsem chlapce, ať si to dokoukají sami. Já jsem se mezitím zbylý čas dívala  na lavičce před kinem na Narcos. To doporučuji rozhodně víc než tuhle stupiditu. Nesnáším ve filmech tyhle citový výlevy a kecy a tady toho na mě bylo extrémně moc. Nedá se nic dělat, pánové. Byla to sračka. ()

Razzor_82

"Nic není nemožné!" Na svatého Torreta a jeho rodinu má zase někdo pifku. Úkol zní jasně, ochránit svého syna. Se svým Dodgem trhá asfalt a předvádí další pekelné kousky, které popírají absolutně fyzikální zákony. Vidět tohle Isaac Newton, tak ho trefí šlak! Já se přes tohle už za celou sérii dokázal přenést. Akce i bojových scén převážně s tupými figurkami z agentury  je přehršel.  Momoa jako záporák má všechno pod palcem a je vždy minimálně dva korky napřed. No, desestiletá příprava na pomstu  je prostě znát. Na mě působí svým chováním jako šašek. Zbytečně moc postav tříští jednoduchý příběh. Hláškující Cena je totálně trapný. Na vtip jsem se vůbec nechytal. Na další zázraky z Torretova šuplíku si musíme nějaký ten měsíc počkat. Tak vzhůru do další desítky. 4/10 ()

Torgal

Zábavná prepálená konina, čiže po deviatke, čo bola len nudná prepálená konina, návrat ku klasike. Bez mučenia dokonca priznávam, že megalomanská naháňačka v Ríme sa ma bavila omnoho viac než podobná scéna z posledného Mission Impossible. Vážne sa to ale naozaj brať nedá a našťastie to okrem Vina Diesela pochopil každý na place a náležite tomu si natáčanie užili. Najviac si to dával Momoa, ktorý si svojhu vyšinutého záporáka s miliónom plánov v plánoch vychutnal naozaj s gustom. Vin si naopak asi ešte stále myslí, že toto je osudová dráma a sledovať jeho herecké trápenie je dosť bolestivé. Séria je už síce vyčerpaná, no akoby zázrakom sa ešte vzchopila aspoň na znesiteľný letný výplach. Podarí sa to aj na (dúfajme) posledný krát? 6/10 PS: Vie mi niekto vysvetliť ako je možné, že Dom splodil s bielou brazílčankou černocha? Žeby kvóty na rovnomerné zastúpenie menšín vo filmoch boli až tak tvrdé? ()

Hpatrik

Pane jo! Naposled jsem viděl šestý díl, a už tam jsem nevěřícně kroutil hlavou, a nemohl jsem pobrat, kam až se to od prvního dílu dostalo. No, po shlédnutí tohohle peklíčka musím říct, že tahle série klesla na naprosté dno. Čirý nevkus a zoufalství. Obávám se že dokud z toho budou téct peníze, bude to tady zasírat filmovej svět ještě dlouho. ()

NitroXcz

Ten motiv rodiny je pecka... fakt to žeru, ale od pouličních závodů a sporů mezi jednotlivými gangy se nějak hodně opustilo. Pořád je to zběsilá jízda plná akce a známých tváří, to ale nemění nic na tom, že už to prostě není ono. Neříkám, že jsem se nudil, jen pokukazuji na skutečnost, že je to místy až moc šílené. ()

Hellknight12

Aktuálne som sa vrátil z kina. Hneď na úvod vám odpoviem na otázky. Je to lepšie ako F9? Za mňa áno. Nebudem komentovať hercov a ich výkony, keďže za tých 9 filmov sme už na to dávno prišli. Hudba je tu stále rovnako kvalitná ako v každej časti. Scenár je tu celkom zaujímavý. Tie najhoršie zvládnuté úseky filmu sme mohli vydieť už v traileri. Inak to, čo sa deje dáva zmysel. Celá časť sa vracia k filmu F5, čo ste tiež mohli postrehnúť už v traileri. Som rád, že sa poučili z F9 a nezrobili z toho filmu úplnú hovadinu na ktorú sa nedá ani pozerať. Ku ktorej časti by som tento diel prirovnal? Je to niekde medzi F6 a F7. Nebyť tých častí, ktoré som spomínal, tak ten film je úplne ok. ( Ty ktorý ste videli film alebo aspoň trailer asi viete na čo narážam). Film má aj podtitulkovú scénu. Pokiaľ viem, tak toto je len prvá časť konca a potvrdzuje to aj koniec filmu. Rozhodne bude F11 a ak uspeje F10, tak štúdio Universa sa vyjadrilo, že budú radi ak natočia nie 2 záverečné časti aj 3 časti, takže možno bude F12,, čo je ešte hudba budúcnosti. Oplatí sa na to ísť do kina? Ak ste mali radi F6 a F7 za mňa si to užijete. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Nemmonn

Hele já vím, že je ten film spíš meme a že se to nedá brát vážně, s tím se dokážu smířit, ale i když to udělám, tak si občas říkám "na co to kurva koukám, však to je úplná píčovina ...". Postavy jsou strašný ale jako úplně. Dom, kterej se tváří jako úplnej drsňák, zatímco právě sjíždí přehradu nebo hraje Rocket League v Římě. Taky mi přijde, že je tu jen proto, aby někoho zachránil a následně ho přidal do sví "Family". Doslova zachránil borku, se kterou se vůbec neznal a ještě byla na straně záporáka. Pak je tu trojice, Roman, kterej je úplně cringe a je fakt jen pro pobavení retardů, který se mu zasmějou. Tej nebo jak se ten kokot jmenuje je tu úplně k hovnu a ta nerdovská hackerka, která je najednou všeznalým expertem na auta úplně to samý (celá tahle trojice je úplně k hovnu). Letty mi taky přijde nevyužitá a zbytečná. Na to, že je Domova žena, mi přijde, že je tu Dom spíš s tou borkou co zachránil, než s ní. Do toho tu má úplně jebnutý scény s Charlize Theron, kde se nejdřív strašně nemají rádi a pak zas naopak, stejně jako u všech záporáků z minulých dílů. Dalšího koho tu máme je Bruce Waynea, aka Johna Cenu, který tu má mimo svůj Bat Tryskáč i svojí vlastní jeskyni s raketovým autem... xd. Statham a Han mi tu přijdou úplně komický. Jsou tu doslova jen 5 minut proti sobě a to jen kvůli svojí minulosti, no prostě tragédie. Nedokážu si představit jak bude vypadat 11ka, ještě když je potvrzený, že se vrátí Bryan... PS: nevím kdo vymyslel, že malej Bryan bude černej, když byl jako malej bílej, no tyvole extrém prostě. SPOILERY (pokud vám to neni u prdele): Letadlo se zřítí bumbác, všichni by normálně zdechli ale je mi jasný, že se buď respawnuli nebo těsně před srážkou vyskočili padákem nebo tak něco. The Rock se vrací v podtitulkovce, to už jsem věděl, ikdyž jeho příchod mi dělá poprvé v této sérii radost, protože neumřel. To nejhorší je ale to co se vynořilo z ponorky... Gal Gadot jupíí (co kurva??). Dávám 6/10 jen proto, že je to navzdory svojí tuposti i actually zábavný. ()

bearmeedek

O moc lepší než předchozí Fast 9. Akce jsou natočeny (udělány, vytvořeny) naprosto fantasticky. A tím plní poslání této série. Dialogy naivně blbé, záporák Momoa svým neustálým šaškováním kazil dojem z napětí a scény seskoku auta nebo létajícího člunu z letadla opravdu jen do pohádky. Naštěstí jsou to vedlejší nedostatky. Velká nálož adrenalinu obrazem i zvukem plní, co má. ()

Hashirama

Příhody otylé brambory a její family, la familie, семьи, családu a tak dále potisícíprvé, o dost živěji než posledně, ovšem o dost nudněji než kdykoliv předtím. Vyjma úvodní akce v Římě a závěrečné v Portugalsku vlastně film sestává z tří až desetiminutových miniscén, ve kterých někdo někam jde / jede nebo něco vysvětluje, na povrch tak nechtěně vyplouvá to, co všichni sice víme, ale vždy jsme nad tím přivírali oči, a to zejména díky vynikajícímu řemeslu a absurdním atrakcím, v jejichž rámci do sebe všechny hlášky správně narážely - zdejší postavy už prostě nemají člověku co dát (linka barevných sidekicků je jedna dlouhá procházka, která nemá pro děj význam), herci se tváří unaveně, nejsou tu cítit žádné hrany v dialozích ani letmý závan cheesy letní pohody jako v předchozích dílech. I devítka, která byla unavená a nesoudná sama o sobě, stála více na vlastních nohou a fungovala jako film, zatímco toto je skutečně hlavně set up pro velké finále orámovaný jakous takous digičalamádou, které se člověk v předchozích filmech namlsal do sytosti. Zachraňuje to hlavně Jason Momoa, který si to užívá a přehrává přesně tím stylem, který se sem hodí, a zábavná camea na konci, která však tváří v tvář zažité absurditě zas až tak nestrhnou (kdyby se tam objevila Helena Růžičková, bavilo by mě to víc). Vyvrcholení celého tohoto cirkusu si dozajista nenechám ujít, ale trochu se bojím, že už to tam prostě není. Kdyby v jedenáctce všichni umřeli a ve dvanáctce přišel Statham s Rockem a vyrubali to, byl bych asi spokojen. 5,5/10 ()

Maximilianus

Rozhodne zlepšenie oproti minulému dielu. Fakt, že záporák z jednej časti je členom "rodiny" v ďalšej mi nevadí. Navyše desiatka mnohé pravidlá Fast and Furios porúša, takže aj fanúšikovia série majú občas mierne prekvapenie. Potešili ma aj vracajúce sa postavy a vlastne všetky hviezdy, ktorých tam už je pomaly viac ako v Avengers. Jason Momoa bol zaujímavý záporák a záver ma nabudil na pokračovanie, ktoré bude určite prehnane veľkolepé. 6,8/10. ()

John80

Jedna z najlepších Akčných častí s pár prehnanými vecmi ale ináč parádna Akcia , explozie a hlavne hlasitý zvuk motorov 4* ()

Hellierer

Jason Momoa zachraňuje ultimátní imbecilitu, ve které je debilní úplně všechno. Přes scénář po triky. Po příšerné devítce jsem se nechal namlsat pozitivnějšími ohlasy, ale nakonec toho kina lituju. Nedokázal jsem se naladit na tu notu, jako ostatní, protože se to stále bere neustále vážně. Nebo já v tom ten nadhled jednoduše nevidím. Paradoxně jediný Momoa, kterého normálně moc nemusím, evidentně pochopil, co se točí za srágoru, takže ze svého padoucha udělal metrosexuálního Daniela Nekonečného spojeného s Danielem Hůlkou a Jokerem. Jinak se jedná o typický exemplář úpadku letních blockbusterů. A ani tu akci si člověk nedokáže užít, když už je zcela odpoutána od reality. ()

ER

Přehlídka trikových záběrů s ksichtiky jako Momoa, Theron a další. Humor pro děcka, akce až moc. Tak jsem si z toho udělal seriál (dodíval jsem se na popáté) a pak to šlo. ()

Nix

Co říct no. Akční scény jsou dobrý, kamera fajn a má to šmrnc a jakmile přijdou na scénu, tak dělají radost což o to. Ale prostě už mi tahle série asi víc nedá. Prostě u zbytku filmu jsem se nudil. Momoa byl skvělý a role mu sedla, ale ani to nestačilo. Rodina a jejich moudra už prostě nemají co nabídnout a je to ohraná písnička dokola. Bohužel v tomto ani jiný režisér nepomoh. Škoda, dával jsem tomu i naději, příště už to neudělám. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

Paramount oznámil řadu nových projektů

12.04.2024

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023