Ulica Cloverfield 10

• Česko Ulice Cloverfield 10 (viac)

Len tak si idete v aute a zrazu do vás z boku napáli nejaký idiot. Prebudíte sa poudieraný, ale živý v podzemnej kobke, kde vám neznámy čudák povie, že ste práve vyhrali hlavnú cenu v životnej lotérii. Spomínaný neznámy čudák (John Goodman) sa volá Howard a je to skúsený „Prepper". To sú ľudia, ktorí tušia, že jedného dňa prestane fungovať svet, a tak sa na to pripravujú. Napríklad Howard si postavil a komfortne vybavil podzemný bunker. Výhra Michelle (Mary Elizabeth Winstead) spočíva v tom, že ju našiel vo vraku havarovaného auta a presunul do svojho krytu krátko predtým, než Zem v plnej sile zasiahla gigantická katastrofa, ktorá zničila všetok pozemský život. Emmett, jeho kamoš, ktorý mu so stavbou pomáhal (John Gallagher), a Michelle sú podľa všetkého široko ďaleko jediní, čo prežili. Škoda, že mimo bunkra je vzduch kontaminovaný a preto z neho nemôžu von. Michelle ale tejto teórii veľmi neverí. Howarda považuje za magora, ktorý ju uniesol a pod zámienkou ju chce udržať v bunkri. Lenže dôkazov, že má tento apokalyptický vizionár pravdu, sa postupne objavuje stále viac... Rovnako ako dôkazov toho, že Howard je fakt riadny magor. (Cinemart SK)

Brain-D

Zatraceně povedené komorní drama, které mě vtáhlo do sebe a já jen hltal každou chvíli. John Goodman by si za tohle určitě něco zasloužil :) ()

VasaX

Wow, tak tohle bylo skvělé. Zde se snoubí několik žánrů, zápletka se vyvíjí a ukazuje nám jen tolik, kolik sama chce. Já jsem se stihl vyvarovat marketingu filmu, takže jsem do toho šel s absolutním nevědomím a díky tomu si to postpné vipointování i záveřečné rozuzlení užil, ač tedy nebylo úplně fér, podle mého gusta a trochu mě pointa naštvala. Creepy sklepní začátek, přesunující se do paranoidního preppera, pak do kontrolujícího preppera, pak do pravděpodobně psychopata, ponorková nemoc umocněná Michelle, která za každou cenu sleduje svou agendu "únikové hry" a tím dospěje až k závěrečnému vyostření a následnému vytříbení, jak to tedy je. Tak či tak, 10 Cloverfiel Lane je fajn a přinesl mi unikátní zážitek obecné nejistoty, bitches are crazy a člověk by měl docenit útulný vault, dokud nějaký má. ()

fefee

85% filmu je psychologický thriller a zvyšných 15% záveru sa tvári ako sci-fi horror. Preklopenie týchto dvoch častí ktoré sa udeje pred koncom filmu bolo pre mňa najväčším nielen prekvapením ale aj zážitkom vo filme. Celý čas kolaborujem s myšlienkou či veriť tomu čo vidím alebo nie, aby ma na konci režisér hodil do inej dimenzie príbehu. Rozhodne zaujímavý snímok. (3,5*) ()

VanTom

Paranoidní klaustrofobický napínák se třemi postavami zavřenými v podzemním protijaderném bunkru zručně pracuje s neznámou hrozbou, vypjatými vztahy a vratkou důvěrou. Vlastně můžeme říct, že jde o dva horory v jednom: balamucený divák "na vážkách" spřádá teorie, jestli bude pravda první nebo druhé, aby nakonec platilo oboje. ()

Danny F.

Jako jednička to není. Kdyby první polovina byla v duchu druhé poloviny, byl by to perfektní film. Ten závěr je o dost lepší. 65% ()

zdenny

Filmy s takovýmto námětem jsou mnou hodně vyhledávané. Mám rád filmy typu „lidé v místnosti“, kdy může divák sledovat chování a povahy jednotlivých postav a interakce mezi nimi. Mám rád, když můžu sledovat, jak se věci pod tíhou situace mění a jak na celkovou atmosféru sledované postavy reagují. Jenže to bych musel zůstat u filmu „Divine“ a ne u tohoto, který byl fakt velkým příslibem. Vše začalo klasicky a společnosti přeživších a jejich momentální situace povzbuzovaly k dalšímu sledování. Poslední třetina nicméně z toho všeho udělala béčkový thriller s jedním pomateným volem. ()

lykan9

Slušný horor, u kterého by mě ani nenapadlo, že je pokračováním Monstra. Excelentní je výkon Johna Goodmana, který byl v roli Howarda opravdu děsivý a užíval jsem si s ním každý záběr. Vzhledem k tomu, že se Monstrum a Ulice Cloverfield 10 povedly, tak se těším na třetí film. ()

Tft

Dan Trachtenberg mi v první minutě zasekl háček do huby a pomalu mě tahal z vody a ani na vteřinu mi nepovolil si oddechnout. Na první celovečerák skvěle odvedená práce, je vidět, že ze všech možností co mohl natočit zvolil tu správnou. To jak Trachtenberg pracuje s tempem filmu a tvořením napětí je hodně působivé, kde však film nejvíc září jsou pomalejší scény (večeře u stolu, rozhovory přez zeď). Hlavní hvězda je 100% John Goodman, nevíte co si o jeho postavě myslet jednu chvílí je to hajzl druhou chvíli sním soucítíte a tak trochu chápete jeho chování a Mary Elizabeth Winstead nezaostává o moc daleko, propracovanost její postavy a prolínání verbálního chování její postavy s tím jak se vyjadřuje prostě paráda. Spinoff nebo co tenhle film měl být vůči prvímu Cloverfieldu se povedl nad má očekávání, těším se na další pokračování a sem zvědav kam nás další pokračování zavede a toho, že by pokračování nebylo se nebojím, protože zatím tržby naznačují pravý opak. 80% ()

zigíš

takových 70minut dusná intimní konverzačka tří lidí s -hned v úvodu- jasně vytyčenýma charakterama a motivacema, kde fascinuje každý jeden krok, kde máme komu fandit a o koho se strachovat, 10 minut klaustrofobní survival, přiznaně brakově béčkový (asi jako závěr hollow mana) a zbytek stopáže (jako bonus) žánr, který coby překvápko radši neprozradím -i když nijak překvapivý, proto ne plná palba- prostě stará dobrá abramsovina, pro změnu v nehvězdném měřítku (90%) ()

svobik

Miluju filmy, který jdou proti diváckým očekáváním, proti mainstreamu a většinovýmu vkusu. Geniální záležitost, která by zasloužila o 10 minut zkrátit, pak by to byl klidně film roku. Goodman naprosto fenomenální. 8/10 ()

Zagi20

Z hlediska podobných filmů typu "skupina lidí zavřená v bunkru" se nejedná o nic převratného, takže první hodina filmu nenabízí z příběhového hlediska nic moc inovativního. Co se mi ale líbilo byla forma jakou je dávkováno napětí a hlavně zvraty. Prostě sem neměl šanci se nudit. Od okamžiku kdy se na scéně objeví bleděmodrý sud nabere příběh na obrátkách a vyžene celý film o jednu hvězdu výš. Jinak John Goodman byl naprosto excelentní. Bez něj by ten film byl poloviční. 78% ()

Killda

Abrams objevil velký talent v režisérovi Danu Trachtenbergovi. Výborný mysteriozní a zároveň velmi jednoduchý film. Tři postavy, hromada nedůvěřivosti, tajemství, divákova imaginace, špetka Super 8 a Války Světů... prostě výborná kombinace, které chybí snad jen důraznější konec. 8/10 ()

ghatos

Chytře zrežírovaná bunkrová story. Skoro tam nejsou hluchá místa a hlavně to má vtahující efekt. Když tohle obsahuje klaustrofobický film, tak má vyhráno. Mě to připomnělo výborný - nedoceněný The Divide, který šel v mapování lidské odpornosti o x levelů dále, ale tady beru, že to nebyl primární motiv. 73%. ()

Dagoussek

Celý film probíhal v krytu s psychoušem, kterýmu vůbec nevěříte, že došlo na Zemi ke katastrofě, páč je úplně pošahaný a hrdince se nakonec podaří utéct, kdy pak zjistí, že na Zemi jsou mimozemšťani. Panebože, ten konec tomu nasadil korunu. A název filmu je nějak mimo mísu. ()

vyfuk

Je trochu blbé film řadit do kategorie sci-fi, když právě zmiňovaná stránka filmu se ukáže až v podstatě na konci. A i hororové prvky převládají. Já prostě tu stísněnou atmosféru prostě žeru. Alespoň v tom ohledu, že nemám z těchto prostorů strach (myslím), ale jde o to, že když už se někdo rozhodne napsat scénář pro takovéto podmínky, je to velký závazek a většinou naštěstí tyto filmy i dopadají dobře. A podle mne tento film není výjimkou. Zvláště je na tom zábavné, že to je práce pána, který z toho málem udělal Clo Clo Cloverfield. Hlavně je to pro mě mnohem lepší film než "jednička" Monstrum. Já jen doufám, že dalšího dílu z této až povídkové série se dočkáme mnohem dřív než za osm let. Takhle se mi to líbí. ()

Skeksis

Keby im napadlo dvojmetrového Goodmana jednoducho tresnúť po hlave a zistiť, či sú tie blbosti, čo im natáral, fakt pravda, dala by som štyri hviezdy. ()

Georgex

Pokud jste fanoušci původního počinu, který byl i se svým nízkým rozpočtem poměrně velkým překvapím a působil velmi originálně, tak po tomto filmu budete asi hodně zklamaní. Ulice Cloverfield 10 by šla označit mnoha tituly, ale rozhodně ne jako pokračování, jelikož film má s původním snímkem pramálo společného a ve výsledku mu toto propojení hodně uškodí. S velkou pravděpodobností to je způsobeno tím, že původně neměly mít dané filmy nic společného. Ze začátku je to celkem slušné psychologické drama se skvělým Johnem Goodmanem, které sice není nikterak originální, ale tento rozměrný herec si roli nevyzpytatelného zachránce tak užívá, že celý film doslova táhne nahoru. Nicméně pak přijde zmiňované propojení a film se změní v nudnou a nelogickou frašku, která původní snažení tvůrců stáhne opět na zem a výsledek působí jako špatně uvařený maďarský guláš. Moje hodnocení 55%. ()

Hugo01

Fakt, že se to podobá skvělé "jedničce" jen názvem, mi vůbec nevadil, naopak sem byl hodně a musím dodat, že příjemně překvapen. John Goodman to zahrál absolutně na jedničku, ve vteřině dokázal změnit náladu z na*ranýho staříka na milujícího ochranitelskýho taťuldu, čímž mě bavil celý film. Závěr už můj dojem na film nijak neovlivnil, svůj obrázek sem si udělal už v průběhu a rozhodně si snímek u mě zaslouží 10/10 stejně jako "Monstrum" z roku 2008. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Jeden z prvních velkých found-footage snímků Monstrum (Cloverfield) z roku 2008 se dočká přímého pokračování. Snímek režiséra Matta Reevese vydělal celosvětově nějakých 172 milionů a série se… (viac)

Uncharted našlo nového režiséra

Uncharted našlo nového režiséra

18.01.2019

Po odchodu Shawna Levyho (Ocelová pěst) se filmová adaptace herního Uncharted znovu ocitla bez režiséra. Snímek, který má vyprávět o mladém Nathanu Drakeovi, jehož ve filmu ztvární Tom Holland … (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (viac)