Ulica Cloverfield 10

• Česko Ulice Cloverfield 10 (viac)

Len tak si idete v aute a zrazu do vás z boku napáli nejaký idiot. Prebudíte sa poudieraný, ale živý v podzemnej kobke, kde vám neznámy čudák povie, že ste práve vyhrali hlavnú cenu v životnej lotérii. Spomínaný neznámy čudák (John Goodman) sa volá Howard a je to skúsený „Prepper". To sú ľudia, ktorí tušia, že jedného dňa prestane fungovať svet, a tak sa na to pripravujú. Napríklad Howard si postavil a komfortne vybavil podzemný bunker. Výhra Michelle (Mary Elizabeth Winstead) spočíva v tom, že ju našiel vo vraku havarovaného auta a presunul do svojho krytu krátko predtým, než Zem v plnej sile zasiahla gigantická katastrofa, ktorá zničila všetok pozemský život. Emmett, jeho kamoš, ktorý mu so stavbou pomáhal (John Gallagher), a Michelle sú podľa všetkého široko ďaleko jediní, čo prežili. Škoda, že mimo bunkra je vzduch kontaminovaný a preto z neho nemôžu von. Michelle ale tejto teórii veľmi neverí. Howarda považuje za magora, ktorý ju uniesol a pod zámienkou ju chce udržať v bunkri. Lenže dôkazov, že má tento apokalyptický vizionár pravdu, sa postupne objavuje stále viac... Rovnako ako dôkazov toho, že Howard je fakt riadny magor. (Cinemart SK)

buryman

Velká podoba s The Divide mně vyloženě bavila a lákala film shlednout. Začatek perfektní pak už to jen upadalo a ten konec no ty pičo huř a směšněji to zakončit nešlo a neb jak pohřbit do sraček to dobré. ()

Tauloo

To by člověk neřekl, co se dá natočit ve sklepě za výborné drama, když tam schováte jednoho pomateného amerického schizofrenika. Ten bordel a vysvětlení na konci už jsem bral trochu s rezervou jako nutné zlo pro celý příběh. ()

danny79

Slusne zahrany napinavy thriller, u ktereho jsem si dlouho rikal, "jak to vlastne s tim Goodmanem je". Jen skoda trochu lacineho konce. ()

maestrum

Proč sakra nevypadá celý film jako posledních 10 minut ? Zatím co 90% filmu byla celkem nuda spočívající v tipování, jestli má Goodman pravdu, nebo je úchyl, posledních 10 minut Vás přiková k židli a napne jako guma od trenek. ()

pretorij

Jsem spokojen. Zrovna kdyz si myslim ze uz vim jak to dopadne a jak je to vsechno jasny jako bzdycky- tak mne prekvapi. Parada. Dostal jsem od toho vic, nez jsem ocekaval. ()

klejtopajda

Dobrý námět, skvělá kamera. Sice v druhé polovině to bylo trošičku méně zábavné, ale pak se to zase rozjelo :) Viděla jsem ale i lepší, takže 4 hvězdičky :) ()

kratajirka

Joo tohle jooo. Je to magor, není to magor, je to teda magor, nebo to není teda magor? Spousta otázek probíhala hlavou ... A odpověď nikde. Tenhle film rozhodně stojí za to shlédnout. John Goodman ztělesňuje dobrého magora, což mu ku jeho postavě a tváři totálně sedí. Film je plný nepředvídatelných situaček. Takhle má vypadat mysteriozní horor. Palce nahoru. ()

mato331

Typický príklad filmu, ktorý nevie, čo vlastne chce byť. Psychologický thriller? Akčné sci-fi? Niečo iné? A divák je potom z toho paf. No aj napriek žánrovej schizofrénii sa jedná o pozerateľný film, ktorý dokáže zabaviť aspoň natoľko, aby ste si počas filmu nemuseli fyzicky ubližovať v snahe neprespať to. To však náročnému kritikovi môjho rangu nestačí. Takže ďakujem a dasvidania chuji. ()

Tereza11

Mělo to takový potenciál a přesto...Záměr tohoto filmu měl být takový že jste si celou dobu měly klást otázku jestli je vzduch venku opravdu kontaminovaný a svět je ohrožený gigantickou katastrofou a Howard je frajer, nebo je to magor, který drží v zajetí dva lidi...Ale upřímně si tuto otázku položíte tak jednou...což je škoda.... A ten závěr... kdy na něj odhodlaná slečna vyleje kyselinku, oblíkne si po domácku spíchlí kostým ze starých hadrů a izolepy, kterému nechybí ani home-made plynová maska a řítí se ven na trochu čerstvého vzduchu...bože chraň :-) Pyromani nezoufejte molotov bude....:-))) ()

Necrophobic

Solidní filmek ,jehož hlavní devízou je ,že skoro dokonce nevíte jestli je to thriller nebo sci-fi.K výtkám jen ve zkratce .Když bych si stavěl bunkr asi bych si vzduchovou filtraci ,jakožto asi nejdůležitější element udělal přístupnou mě a ne jen někomu do 60kg když mám 130kg .Největší hloupost filmu. ()

L.O.T.R

Parádička! Dan Trachtenberg a jeho režisérsky debut v trochu inom ešte viac komornejšom podarí ako bol prvý diel. Síce to nemá také brutálne a dych berúce tempo ako nám ponúkol Matt Reeves ale má to potenciál ísť ďalej a to veľký. Z rozpočtu 15 miliónov sa tu asi veľa utratilo za finálnu časť a možno aj to je trochu škoda, že sa nepustili do toho viac. Na druhej strane je to fakt komorný film, kde medzi troma ľuďmi panuje veľká nedôvera, ktorá strieda príjemné chvíle ale aj chvíle strachu a zdesenia. Atmosféru to má teda riadne našlapanú a ja už sa neviem dočkať akým smerom sa uberie tento tak špecifický film. Dúfam v trochu väčší rozpočet zo zachovanou dĺžkou. 80% ()

fanmov

Pecka film. Skvělé pobavení. Mary nádherná jako vždy. Ke konci filmu jsem nemohl očekáváním odtrhnout oči od monitoru. ()

Pafykz

Ono to má super udělanou atmosféru většinu filmu, nevíš co je venku, jsi zavřenej v bunkru a nevíš jestli ten tlouštík je psychopat nebo ne. Ten život pod zemí s tím že pořád přemýšlíš nad tím jestli to venku je fakt pravda nebo ne je parádně vykreslenej. Ale ocenil bych trošku jiný závěr, zase se to zvrhlo v mimozemšťany a to se mi nelíbí, hrozně mi to připomnělo jeden film s Cagem který je celou dobu super a na konci se to nějak vyhrotí přes ufo a celý film jde do háje. Dal bych 4 hvězdičky, za ten závěr ale jednu musím ubrat, škoda. Jinak herci byli fajn, ta holka je nádherná a celý to bylo uvěřitelný :) ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Jeden z prvních velkých found-footage snímků Monstrum (Cloverfield) z roku 2008 se dočká přímého pokračování. Snímek režiséra Matta Reevese vydělal celosvětově nějakých 172 milionů a série se… (viac)

Uncharted našlo nového režiséra

Uncharted našlo nového režiséra

18.01.2019

Po odchodu Shawna Levyho (Ocelová pěst) se filmová adaptace herního Uncharted znovu ocitla bez režiséra. Snímek, který má vyprávět o mladém Nathanu Drakeovi, jehož ve filmu ztvární Tom Holland … (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (viac)