Ulica Cloverfield 10

• Česko Ulice Cloverfield 10 (viac)

Len tak si idete v aute a zrazu do vás z boku napáli nejaký idiot. Prebudíte sa poudieraný, ale živý v podzemnej kobke, kde vám neznámy čudák povie, že ste práve vyhrali hlavnú cenu v životnej lotérii. Spomínaný neznámy čudák (John Goodman) sa volá Howard a je to skúsený „Prepper". To sú ľudia, ktorí tušia, že jedného dňa prestane fungovať svet, a tak sa na to pripravujú. Napríklad Howard si postavil a komfortne vybavil podzemný bunker. Výhra Michelle (Mary Elizabeth Winstead) spočíva v tom, že ju našiel vo vraku havarovaného auta a presunul do svojho krytu krátko predtým, než Zem v plnej sile zasiahla gigantická katastrofa, ktorá zničila všetok pozemský život. Emmett, jeho kamoš, ktorý mu so stavbou pomáhal (John Gallagher), a Michelle sú podľa všetkého široko ďaleko jediní, čo prežili. Škoda, že mimo bunkra je vzduch kontaminovaný a preto z neho nemôžu von. Michelle ale tejto teórii veľmi neverí. Howarda považuje za magora, ktorý ju uniesol a pod zámienkou ju chce udržať v bunkri. Lenže dôkazov, že má tento apokalyptický vizionár pravdu, sa postupne objavuje stále viac... Rovnako ako dôkazov toho, že Howard je fakt riadny magor. (Cinemart SK)

Xmarc

Gradace s náznaky, že Howard má o konci světa pravdu, byla bezva. Jen ten konec mohl být možná více či méně jinak, ale i ten měl něco do sebe. ()

mlock

Většina filmu celkem nudná záležitost úchyla a jeho vězňů. Pak ale přijde grand finále: Kombinéza z hadru, kobercovky a petflašek dost slušně odolává otravnému plynu a z flašky chlastu se dá vyrobit superúčinná zápalná láhev a s ní sejmout organickou mimozemšťanskou loď, když se jí hodí do chřtánu. A hrdinka vyráží vstříc záchraně lidstva. Ten závěr je opravdu pořádná fantasmagorie. ()

Naby

Hodne zajimavej filmecek. Nejak jsem si rikal, ze mi k nemu to scifi uplne nesedi, ale nakonec teda jo, i kdyz hralo spis druhou roli. Nicmene hodne zajimavy, prekvapivy, napinavy. Pro vsechny milovniky napeti, co jim nevadi troska scifi urcite k doporuceni. Osobne bych vysel s uplne jinym koncem, kterej by dal hodnoceni poradne na spicku, ale i tak dobry. Celkem 4,3* ()

Zrzka82

Příběh sám o sobě by nebyl ničím zásadním a překvapivým, kdyby celý děj nevytáhl herecký výkon Johna Goodmana. Příběh je docela pěkně vystavěný, přesně jako když skládáte puzzle, které skládají i hlavní hrdinové. Ve chvíli, kdy film sklouzne k naprosto standardní pohádce o psychopatickém únosci a jeho oběti, která uteče a vy si povzdechnete nad tím, jaký to bude mít debilně americký happyend, scéna vám nabídne pohled na mimozemskou sekačku obilí a mimozemského psa a vy si dokreslíte celý ten puzzle obrázek kompletně. Takže vaše předvídané zklamání z happyendu se dostaví až o chvíli později. :) Leč dávám 4 hvězdy, protože i přes svoji předvídatelnost filmu nechybí lekavá atmosféra a místy i docela slušné napětí. ()

KuceraJohny

Docela zvláštní film. Určitě bych to nebral jako horor. Strašidelné to vůbec není. Na filmu je skvělé že vás opravdu zajímá jak to skončí. Tím pádem se od něj nejde odtrhnout. Hltáte každou informaci aby jste zjistili jak to doopravdy je. Rozuzlení bylo trošku zklamáni. Nevím jestli to bylo tím že to bylo špatný nebo že jsem čekal moc. V podstatě film na jedno podívání. ()

Peter.Guba

O moj boze...zaver ako z pera sfetovaneho studenta VSMU, ako z pera zleho dvojcata H.Ch. Andersena. Kravina, neodporucam, velmi stupidny pribeh, stupidne herecke vykony. Nuda, nezaujimave, predvidatelne....Tie hviezdicky davam, lebo dnes nemam chut davat ODPAD! ()

paax

Chápu to správě, že nějací mimozemšťané putují napříč kvadrantem Alfa, aby se MZpěšák spokojil s PETgas maskou a vesmírnou loď zlikvidovala flaška pálenky? Jako fajn preperský film, ale ten závěr (palmface). Nějak vykradli Válku světů. Škoda, dalo se z toho vyždímat mnohem více. Rozhodně mě bavila ta nejistota co se to vlastně děje až do opuštění bunkru. ()

Declen

Ano, mám rád podzemní bunkry, takže mě to příjemně brnkalo na správnou notu. Tedy krásná bunkr postapo atmosféra, trošičku předvídatelné, ale takovým tím způsobem, že se těšíte, že to tak bude. ()

Bedro

Originálny mix žánrov, milo ma to prekvapilo. Vyvíjalo sa to pomerne nepredvídateľne, a posledných 20 minút bola už čistá haluz. Človek by nepovedal, čo všetko sa dá s jednou fľašou whisky :) ()

pvlkohout

Výborná originální psycho-scifárna kde do poslední chvíle nevíte jestli je ten chlap blázen nebo Zemi fakt napadli Marťani... Na tomhle filmu je dobře vidět že i s minimem lidí a v jedné místnosti se dá udělat kvalitní film. ()

90125

Solidne stavaný klaustrofobický triler. Racionalita versus paranoia, pravda versus lož. Hlavná hrdinka mi bola celú dobu sympatická svojim chytrým uvažovanim a M.E.W. to hrala ozaj dobre. Na druhej strane bola logika často deravá a Michelle nepoložila Howardovi zďaleka všetky otázky, ktoré mala položit. Samozrejme dusná atmosféra mohla byt ešte dusnejšia a Howard ešte nejednoznačnejší. Škoda zaverečných 10 minut, tie boli podľa mňa z úplne iného filmu. Tento príbeh mal skončit inak. Bez mimozemštanov. Bez závanu Independence Day. 70 % ()

Pythonator

Tři herci úplně stačí, když jsou dobří. Mary je skvělá a celý film jí musíte fandit. Námět je velice originální a bavilo mě, jak bylo nejednoznačné, zda je Goodman zabijácký magor či nikoliv. Scéna s výstřelem byla mrazivě šokující. Sci-fi závěr příjemně potěší snad každého sci-fi nadšence. Takhle svižně a funkčne skákat v jednom filmu mezi žánry, to je umění - funguje to tu na každý způsob. Závěr perfektní. ()

TURPIA

Goodman je pan herec a zaslouží si takové role. Film diváka nechává tapat jestli to je tak či onak. Jsem rád, že se pravdu dozvíme. Chtěl bych pokračování a to hodně ()

Miroslav.Zac

Je pravda, že tenhle film si každý spojoval hlavně s Cloverfieldem z roku 2008, ale i kdyby nebyl zařazen do jeho univerza, pořád se jedná o skvělý psychologický thriller, a to hlavně díky Johnu Goodmanovi, který mi dokázal, že dokáže opravdu zahrát cokoliv. ()

Pignon

Zlámejte logice nožičky a potom jí vyprávejte tuto historku ze sklepa, stejně se bude chtit odplazit pomocí ručiček pryč, i kdyby jí tam nahoře měli přerazit i je. ()

Frenk

Cloverfield dokáže diváka přimět přemýšet o všem možném. Do poslední chvíle nevíme, kde se nachází ten zakopaný pes. Nebo jestli je nějaký pes vůbec zakopaný, přičemž divák nemůže přijít na správnou variantu. Nevíme proč se ten film takhle jmenuje, ale neubíral bych mu za to hvězdičky. Celé to totiž utíká nadprůměrnou rychlostí(100x rychleji než rozzlobený Howard) a člověka prostě hrozně zajímá, jak to skončí. Herci působili dobře a i ospalé prase to zahrálo na jedničku. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Jeden z prvních velkých found-footage snímků Monstrum (Cloverfield) z roku 2008 se dočká přímého pokračování. Snímek režiséra Matta Reevese vydělal celosvětově nějakých 172 milionů a série se… (viac)

Uncharted našlo nového režiséra

Uncharted našlo nového režiséra

18.01.2019

Po odchodu Shawna Levyho (Ocelová pěst) se filmová adaptace herního Uncharted znovu ocitla bez režiséra. Snímek, který má vyprávět o mladém Nathanu Drakeovi, jehož ve filmu ztvární Tom Holland … (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (viac)