Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

supEnoc

Pretty accurate Witcher feeling to má, alespoň co se pamatuju z toho, co jsem načetl v mládí. Ta časová linie trošku bordel... Ačkoliv za chvíli člověku dojde, že se to odehrává jindy, nikdy mi nebylo přesně jasný kdy jindy a co všechno už se v tý daný linii stalo. Nicméně je to dost věrohodná adaptace a vůbec jsem se nenudil. Looking forward to S2. EDIT: Po S2 nutno hvězdičku ubrat, writers fucked it up again. Every single fucking time now. ()

Jakub.Volans

No a co, že to není podle knižní série. Herní rovinu tady vůbec uvádět nebudu, protože je to prostě odpad. Zatím jsem viděl pilot, a neskutečně mě to nadchlo. Hudba zapadá, souboje s detailem na smrt. Neskutečná forma Cavila. ()

bivoj1970

Začal jsem na to koukat na doporučení od dětí (17 a 20) a u čvrtého dílu to regulérně vzdávám. Pro mě, jako člověka nepolíbeného knihou a hrou to bylo čisté utrpení. Taková jedna velká zmatená nuda. S dětmi se na tom samotřejmě neshodnu, což je celkem ojedinělé. Na jejich doporučení se ze mě stal fanoušek Stranger Things a já jim zase ukázal svět kde dobrý film nemusí být podle komiksu. Ale abych se vrátil k Zaklínačovi, nevím co mě tam štvalo víc. Jestli zmatený děj, topornost postav nebo fakt nepovedený masky. Dal jsem dvě jen kvůli Yenefer, ta se povedla. ()

Drinovak

Zajímalo by mě, v jakém psychickém a politickém rozpoložení četli tvůrci tohoto seriálu knižní předlohu, protože jsem v první sérii viděl elfa černé pleti, Triss která mluví a vypadá jako matka po šesti dětech, Yennefer tu vystupuje jako kotě,kterému ostříhali drápky.Hezky vrní a rád jsem se podíval na její prsa, ale neplní dojem,že je čarodějka chytrá,mocná,intrikářská,ambiciozní a že je sexuální potvora. Geralt byl hrán Cavillem docela dobře, jen mu někdo nasypal do polívky příliš mnoho steroidů. Jednotlivé díly jsou zbytečně rozervány časovými střihy ( Ničí to citovou vazbu diváka k příběhu ). Velice špatně představený svět zaklínače pro ty, co nečetli předlohu, nováček bude v tomto světě velice zmaten ze všech těch událostí a postav. Tvůrci měli nechat jeden jediný příběh na jeden jejich hodinový díl podle knihy, divák díky tomuhle chaosu a spěchu nemá šanci si vytvořit dostatečný vztah k postavám a ději. ()

Frankie86

Za mě velmi zdařilé první dva díly. Bohužel pak už to šlo jen dolů a dolů. Za neštastný považuji takový ten filmařský nešvar posledních let přeskakovat neustále scény v čase. A to i několikrát během jednoho dílu. Díky tomu je osa příběhu vyprávěna takovým divně nevhodným, těžko pochopitelným způsobem. Zvlášt, pokud neznáte hru ani knihu. Rozhodně se alespon pro mě nejedná o důstojného nástupce GoTka. Takže když to shrnu, tak mínusy jsou: špatný casting (průměrné herecké výkony), divně vyprávěný příběh, neustálé přeskakování v čase, nudné dialogy mezi postavami, zbytečný a rádoby tvrdácký macho hlas postavy Zaklínače. Plusy: Skvělý první díl s úžasnou bojovou scénou v Brevikenu a téměř stejně skvělý druhý díl s melancholickou Jennefer. Opravdu mě překvapilo zdejší hodnocení - vážně se Vám líbí takto vyprávěný příběh nebo je to jenom Vaše poza? ()

stadoblec odpad!

Sapkowski by se v hrobě.... ah počkat, on ten starý kmet ještě žije. No dobře. Ano mistře, konečně Vám to vyšlo. Konečně jste si najal profíka, který Vám zajistil výhodný deal a něco jste na tom vydělal (na rozdíl od her). To že to je úplná hovadina a že celá kreativní identita byla zaříznutá potřebou byt za každou cenu politicky kokotní a děsně cool, to že už je vedlejší že. Hlavně že tolary sypou. Ale bez her (které tak nenávidíte) by to ale nešlo mistře... ()

folkemon1977

Kdo vydrží do 3. dílu, bude odměněn skutečně skvělou fantasy. Ale chápu, že první dva díly dokáží člověka otrávit. Zejména laciné triky - sylván. Od třetího dílu je to ale úplně jiné kafe a člověk si to užije. Pro diváka neznalého předlohy to ale může být místy pěkný zmatek. Myslím, že měli v první série natočit jen pár dílů s povídkovou tematikou, aby si ověřili úspěšnost, a teprve pak se vrhnout na Ciri a její příběh, který je i v knihách zamotaný až hanba. Pevně doufám, že Netflix přilije nějaké peníze, aby to nebylo místy tak laciné. ()

Bizap123

3 hvězdičky za jaksi z historicky a geograficky nekorektní obsazení některých herců, if you know what I mean. Nemůžu si pomoci, ale Zaklínač ve mně vyvolává dojem něčeho čemu nebyla věnována taková pozornost, kterou by si určitě zasloužil. ()

krasava

Já jakožto nečtenář sledující seriál navíc v angličtině, mám ztíženou pozici, přesto mne to vůbec neodradilo a sledovala jsem až do konce. (Asi magie). Jen to chtělo více zapojit mozek. Šťastná jsem ovšem byla, když se časové linky konečně propojily. Výhrady mám ke Geraltově paruce, možná čočkám, ale ne k jeho způsobu boje nebo k typickému zabručení a mlčenlivosti. Na seriál je výprava slušná, líbí se mi i songy, i když je tam cítit lehká moderní úprava. Středověk se vším všudy, odpovídající “čistota” oděvů a těl, do toho najednou skvěle padnoucí oblečení z materiálů, o kterých by se jim očividně ve středověku mohlo jen zdát. Ale uchvátil mne dej, postavy a jejich osudy, jejich životní filozofie. Proto 4 hvězdy. ()

Lunado

Zaklínač je skôr komorná zaležitosť, teda ten knižný. Toto je iné, v niečom horšie, v niečom lepšie. Je to iné. To, že sú tam 3 dejové línie, človek pochopí hneď, ale že sú tie línie aj časové, to neznalému dôjde až neskôr, ak vôbec. Chýbajúce starnutie postáv tomu pomáha. Pokladám to za zámer. Takto to nadobudlo istú kompaktnosť, moment prekvapenia a očakávania. Obrazová fantazy poetickosť prekonala, čo som očakával. Výber hercov vyhovuje, samozrejme ťažko by sa hľadal niekto lepší ako Cavill. Ten to celé dvíha o level vyššie. Netflix si nastavil latku kvality vysoko, ale ja dúfam, že ju v budúcej sérii podliezať nebude. Pre mňa je dôležitý pre hodnotenie pocit po poslednej scéne série. Na druhý deň by som strhol pol bodu za hudbu a pol za ďalšie veci. ()

Foofie

Tak nakonec překvapení...v pozitivním smyslu slova. Hustě krutopřísně hláškující Geralt mně ke spokojenosti úplně stačí. A ty rubanice jsou taky mňam. ()

Helgard

Dobrá hra,dobrá sága co by kniha a dobrý i seriál.....doporučuji to konzumovat právě v tomto pořadí. Zdravím tímto RedAKa....u jeho komentáře jsem pil džus a když jsem dočetl ke větě " Zaklínače jsem nečetl ani nehrál," málem jsem to vyprskl na stůl.....Jaký to musí být idiot, když si u takového díla dovolí nečíst nehrát a kouknout na dva díly....a jít se tím chlubit na CSFD...Bože chraň nás takovýchto typů recenzentů.... Seriál je super,kniha je lepší a hraje dokonalá. ()

patient333

Tak u mňa zaklínač jedno veľké wow. V prvom rade, nikdy som nečítal zaklínača, nehral som hru a ani som v podstate o ňom nepočul. Iba ak to, že sa jedná o potencionálneho nástupcu GoT. Napriek tomu je podľa mňa dej neskutočne parádne prepracovaný, rozdelený do jednotlivých poviedok vo viacerých časových obdobiach, ktoré spolu tvoria väčší obraz s postupným ovplyvnením do budúcnosti. Popravde, absolútne nerozumiem tomu veľkému hate-u od fanúšikov, ktorí vytvárajú mienku, že niekto nezaangažovaný si nenájde cestu k witcherovi, pretože dej a časové línie sú chaotické, no je to úplne naopak. Práve takáto tvorba, ktorá núti diváka zamyslieť sa čo videl je to najväčšie lákadlo. Navyše je to Netflix, nebudeme si klamať celé si to pozrieme naraz. A teraz k seriálu, hudbu neskutočná, postavy aj vedľajšie efektne dotvárajú atmosféru, majú osobnosti, prejav a charakter, choreografia boja je majstrovstvo samo o sebe, mytológia a fantasy svet...všetko neskutočne prepracované....čakal som prachsprosté naháňanie sa za nechutne vyzerajúcimi CGI netvormi na štýl B-čkového hororu, nejaké to habkanie, že witcher to tu musí čistiť lebo je to jeho osud a podobné sragoriny a miesto toho som dostal jeden z najlepších seriálov od Netflixu tohto roku. ()

BranuliQ

Milujem svet Zaklínača. Hry zbožňujem, knihy ale nepoznám. V tomto prípade to ale vôbec nevadí, aj keď je pravda, že seriál si užijú asi viac ľudia, ktorí čo to o tomto svete už vedia. Prvá séria mňa osobne bavila, užil som si ju viac než dosť, avšak neobišlo sa to bez výhrad. Nebudem sa sťažovať na už niekoľkokrát kritizovanú prílišnú problematickosť, akou sa Schmidtová rozhodla príbeh podať, ja osobne som sa totiž nestratil, prekážajú mi iné maličkosti. Ja chápem, že keď sa v súčasnosti v seriáli alebo filme nevyskytne žiadna postava tmavej pleti, hneď je holub na streche, no tuto to bolo naozaj päsťou na oko. Pchať černochov do rolí dryád, elfov či čarodejníkov je už vážne cez čiaru a len tak ľahko si na to človek proste nezvykne, a to v žiadnom prípade nie som rasista. Ďalším problémom je nevyrovnanosť jednotlivých príbehov a ich neucelenosť, v tomto prípade to ale bude skôr chybou predlohy, ktorá taktiež začínala sprvu nesúvislými poviedkami. Niektoré sú fascinujúce, iné zase dosť priemerné. Občas sa pri nekonečných dialógoch dostavila aj nuda. Tá sa ale našťastie nedostavila často. Nemilo ma prekvapilo aj to, že občas som dokonca nemal pocit, že sa pozerám na "áčkovú" produkciu. To všetko sa ale verím tomu zlepší. Potenciál je totiž obrovský a akonáhle sa príbeh bude sústrediť na to hlavné, čo podľa záveru prvej série usudzujem príde už v sérii nasledujúcej, verím, že to bude ten vysnívaný Zaklínač, ktorého som si predstavoval. A porovnanie s Game of Thrones je na mieste, ani v tomto prípade totiž prvá séria nebola bez chýb. Obsadenie je inak skvelé, Henry Cavill sa sem so svojim "neherectvom" vynikajúco hodí, Anya Chalotra je ako Yennefer presne taká, akú som si predstavoval, plus je skvelou herečkou a Marigold je vyložene fantastický. Postavu Ciri zatiaľ nehodnotím, keďže sa v prvej sérii moc neukázala. Zatiaľ veľká spokojnosť, no s výhradami, ktoré ale verím, že v ďalších sériach pominú. 1. SÉRIA: 80% ()

Bullsye

Moc serialy nemusim, po zklamani game of thrones, jsem si rekl, ze uz na zadny serial se tesit nebudu. Jelikoz jsem fanousek zaklinace tak jsem tomu sanci dal. Serial me vtahl a opravdu se jim to povedlo i kdyz jse znat, ze to ma mensi rozpocet nez GoT. Navic nechapu i kdyz se to ted deje vsude, proc tam cpou cernochy, nepatri tam. Ale H. Cavill tuto postavu ma rad a jde to znat, protoze do toho dava vse a libi se mi jak Geralta hraje. Tesim se na dalsi serie . 5hvezd ()

Karzelek

Jít na zaklínače nepřipraven, je něco jako jít na Avengers:EndGame jako na první film od Marvelu. Kdo se v daném světě nechytá tak toho nechytne pravděpodobně ani tento seriál. Pokud ovšem máte knihy přečteny, nezbývá než jásat. A to přitom dopředu víte, co se stane neboť seriál vypráví povídky, které jste již četli. A osobně v tom vidím největší plus. Srdce mi zabušilo vždy, když jsem si na danou scénu vzpomněl z knihy, jak rovněž i když se scéna odehrála jinak než bylo v knize a člověk mohl porovnávat. Co se týče skoků v čase, tak ty musely být i nečtenářům jasné po třetím díle (a retrospektivně to člověku mohlo všechno "dojít"), takže názory lidí, kteří se nechytali a seriálu to vyčítají, neberu vážně. A teď abych nebyl jenom pozitivní: Drak byl otřesný, linka Ciri mě krutě nebavila (ale ta mě nebavila nikdy ani v knihách, a to tam má Ciri ještě víc prostoru než v seriálu), Triss už pro mě asi nikdy nebude při čtení zaklínače sexuálním objektem číslo 1, a Geralt v 1. Díle nepochválil Renfri její krajkové kalhotky (to scénaristům asi nezapomenu :-D). No a bitva o Sodden v seriálu jakože nebyla. A teď pro změnu pozitiva. Geralt je úžasný (to jeho vrčené HMM se musím naučit), Jaskier (Marigold) je přesně stejně ujetý, jak má být, čaroděje mi umí pěkně zvednout adrenalin v žilách, stejně jako v knížkách, no a jsou tam cecky a stříká tam krev. Škoda, že další série má být prý až za 2 roky. S takovým budu dědek než se dočkám konce ságy :-) ()

Natt

No v ramci hodnotenia dvoch najocakavanejsich novych serialov 2019 to napisem takto. Kiez by to malo CGI, kulisy/lokacie/kostymy, a silu v reziseroch (niektorych) Mandaloriana ....ale ma to silneho hlavneho herca , pribeh (ked sa drzia knih a nesnazia sa nieco zuzu vymyliet) a subojove sceny. Pre mna su podstatne tie druhe veci (herec, pribeh , choreografia) ...ale velmi by som si zelal keby to malo aj tie prve veci , lebo potom by to bol totalny narez. Ale peniaze asi nepustia. ()

Caesarion

No tohle se prostě povedlo. Není to dokonalé, místy nudné, ale tahle první série je dobrý start. Cavill taky není úplně stoprocentní, ale pořád čerpam jen z virtuálního hraní než ze starého seriálu a knižní předlohy. Trikové scény, akční prvky atd. jsou absolutně v pořádku a pribehove roviny nenarušuje nic nesmyslného a absurdního. Překvapení roku asi ne, ale milé překvapení JISTĚ. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá