Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Lanco

Takže... po dlhom čakaní to máme tu.. a všetci sme sa v prvom rade báli, aby výborný Zaklínač z kníh a výborný Zaklínač z hier neskončil ako úplna sračka. A to sa našťastie nestalo :) Ale neskončilo to ani 5 hviezdami :) Henry skvelý, Yennefer skvelá, Ciri skvelá ... triss katastrofa, Foltest katastrofa a horšie ako Foltest a Triss je v tomto seriály iba CGI. To celkovo vyzerá ako zo Stargate SG-1 séria 2. Nič v zlom, Stargate je top seriál mojho mládí, ale 2019 Witcher od Netflixu by nemal vyzerať ako Stargate SG-1. Celkovo prvá séria trpí tým, že je cítiť na viac úsekoch LOW COST jak sviňa.. na druhej strane každý šermiarsky boj je skvelý. Ale fakt každý. Dúfam, že séria 2 dostane o 30-40% vačší rozpočet. ()

Jehovak

S knižní předlohou jsem se setkal poprvé před 25ti lety.Velice krásně napsáno.Seriál jsem viděl i ten starší.Moc mě nezaujal.Tento novější je pecka.Dal bych 5 hvězd nebýt úplně zbytečně zakomponovaných vulgarismů které v knižní předloze snad ani nejsou,nebo jsem si jich nevšiml.Je to škoda,že je trend všude cpát kurvy,zmrdy a piče a popřípadě scény jak z Pornohubu.Zaplať pán Bůh,že do tohoto seriálu necpou buzeranty a lesby všech barev,což se nedá říct o jiných seriálech v kterých se to hemží touto úchylnou lůzou.Jo a tím,že všude nacpou tvůrci negry a hnědáky si moc nepomůžou. ()

Slash_Flash

Špetka spoilerů, ale nic strašného: V životě jsem nečetl knihu ani nehrál tu herní trilogii, ale 8 hodinové non-stop sledování první série tohoto seroše jsem si užil. Henry je sympaťák a Geralt drsňák, soundtrack je lahodnej a příběh je pěkně napsanej. Možná mě trochu sral ten počet nových postav, to jak si editoři ulehčili práci opakováním záběrů a občas to vyprávění. V každé epizodě je postav jak nasraných a kolikrát se člověk ztrácí.. A některých postav byla škoda. Třeba ten ukacenej a otravnej zpěvák? Jo, byl otravnej a lezl mi na nervy, ale díky tomu jsem si ho oblíbil, protože nebyl jak ten zbytek postav, které se snaží mít ten nejvážnější obličej. no.. a některé se jen ukážou a pak zmizí. No a k tomu vyprávění, postupem času se v tom budete ztrácet, protože seroš rád skáče z děje na děj, do minulosti a do přítomnosti. Časem jsem byl zmatenej jak lesní včela. Možná ke konci jsem si v tom pomalu dělal pořádek, ale i tak jsem z toho trošku zmatený. Každopádně, nelituji promarněného dne. Přeci jen Netflix umí udělat pěkný seroš. ()

Marecx

Za mna pozeratelne. Knihy som zacal citat uz pred 25 rokmi a hltal som vsetky. Pre mna bol Henry Cavill dokonaly Geralt. Ostatne postavy ok. Yenefer sa mi vsak viac pacila v polskej verzii. Jedine co mi vadilo, bolo budovanie deja. Knihy sa postupne rozvijaju z jednoduchych poviedok az k niekolkozvazkovemu romanu. Mozno si Ciri mohli nechat az do dalsich serii a zatial robit jednoduche pribehy v samostatnych castiach. Snazili sa tam toho dat vela a clovek, ktory necital knihy v tom musel mat fakt gulas. Preto divak nema az taky vztah k postavam. Kazdopadne sa na druhu seriu tesim. ()

evita_

Henry ako Superman - absolútne nie. Henry ako Geralt - to teda rozhodne ÁNO. Aj napriek tomu, že sa vlastne ešte poriadne nič neudialo, čo je počas prvej série samozrejmé, jednoznačne divácke oko poteší nie len Geralt (ten asi prevažne ženské divácke oko), ale aj príšery, prostredie, myšlienka... Celkovo som spokojná s tým čo v rámci Witchera tvorcovia a účastníci predviedli. Postavy sú mi sympatické, skákanie v čase mi vôbec neprekáža, naopak je to príjemné oživenie spravené tak, že sa v tom človek nestratí, bubáci premakaní a sem tam nejaká intriga, no sťažuj sa. Jediná škoda je to, že na ďalšiu sériu si počkáme až do roku 2021 :-( ()

SimiT84

Knihy jsem nečetl, hrál jsem jen první dvě hry (na třetí snad někdy bude čas...) a až do sedmé epizody jsem byl opravdu spokojen a dal bych klidně i 5*. Ale kulervoucí vyvrcholení 1. serie, které zřejmě mělo nastat v osmé epizodě, se nedostavilo, "bitva" se dost táhla, až mě málem unudila k smrti. A uzavření příběhu série působí uspěchaně a nedotaženě. Na pokračování se však těším. ()

w0rm_cz

Četl jsem knížky, hrál jsem hry, původní polský seriál jsem viděl několikrát: Henry Cavil jako Geralt je super. Marigold mi taky sedí. Yennefer po kompletním dokoukání taky parádní. Triss se bohužel zas až tolik nepovedla a i když přehlédnu barvu pleti, tak je i strašně nevýrazná na jednu z hlavních postav. Ořezané povídky se dali předpokládat, do hodiny narvat něco smysluplnějšího by bylo asi nemožné. Souboje na jedničku, vlastně ani nevím, jestli jsem někdy viděl v seriálu lepší choreografii soubojů. Co mě ale hodně tlouklo do očí, byl černý elf, doprovázející Ciri téměř celým seriálem, na něj jsem si nedokázal zvyknout vůbec. Jako fanoušek jsem ale rád, že se po dlouhé době vůbec někdo pokusil Zaklínače zfilmovat. Taky jsme nemuseli dostat vůbec nic. Těším se na další sérii. Za běžných okolností bych dal 4*, po vlně hejtu, převážně od lidí, kteří by to snad ani komentovat neměli (tím nemyslím komentáře na ČSFD), dávám záměrně plný počet. Třeba někomu z nich praskne cévka a bude tahat nohu. ()

Mykie

Objektivně vzato, není Zaklínač tak dobrým seriálem, jak naznačuje moje hodnocení. Jako fanda knih a her jsem ale nadmíru spokojený, protože Zaklínač obsahuje v rámci omezeného rozpočtu všechno, co jsem si přál. Všudypřítomná slovanská atmosféra, kdy některé scenérie vypadají stejně tajnosnubně jako skanzeny v Bekydech a skvělá hudba, zdařile čerpající motivy z her. Dokonce i ten Henry Cavill je jako Geralt výborný, svým toporným výstupem zdařile dokresluje neemotivního, cynického a mnohdy i vtipného zaklínače. Má to svoje neduhy, ale byl jsem ochotný je přijmout, protože, to co Zaklínač dělá, dělá moc dobře. ()

Veronika_.._

Tak jo...i když se seriál značně odchyluje od předlohy, překvapuje mě, jak moc se mi líbí, až na to, že Tris, která měla být mlaďounká a hezká vypadá jako stará větev a po Brokilonském lese pobíhají černoši i když Brokilon není žádná Amazonie ale les mírného pásma (tudíž hlavní černošská dryáda je fakt jak pěst na oko)...seriál by to byl skvělý, jen kdyby nebylo té politické korektnosti. Asi jako menšina zde na ČSFD jsem jedna z těch, co knihy četla a naprosto mě uchvátily. Proto jsem od seriálu čekala jen zklamání ale naopak se mi to opravdu líbí, stejně jako natočená Geniální přítelkyně, o níž jsem byla přesvědčená, že knihy nic nepředčí. Co mi přijde jako opravdová škoda, je vyobrazení Marigolda. V knihách byli s Geraltem opravdoví přátelé už od začátku (vlastně to byl jediný Geraltův věrný přítel a naopak). V seriálu je vyobrazen jako veliký vyčůránek. Pak také ještě to, že všechny kandidátky na čarodějky byly před proměnou nějakým způsobem deformované, ne jen Yeneffer. Tak uvidíme, jak to natočí dál. ()

ketie

Knihy jsem nečetla, hry nehrála, hodnotím tedy jen jako prostý divák nového fantasy seriálu a musím říct: tohle se povedlo!! Na první pohled mě zaujala hudba, která je nádherná a přímo se hodí do tohoto zvláštního světa plného monster, zaklínačů, čarodějek a čarodějů a v neposlední řadě vtipných i když dost dotěrných bardů :-) Musím taky podotknout, že český dabing se tentokrát hodně povedl a Ondřej Rychlý jako zpívající Marigold má překrásný hlas a pro mě osobně je píseň "TAK DEJ GROŠ ZAKLÍNAČI" o chlup lepší v českém znění než v tom půvoním (které se mi samozřejmě také líbilo, ale když se tato píseň rozjela poprvé, na konci druhé epizody, málem jsem z ní odpadla...) A poslední věc, kterou bych podotkla je, že mně vůbec nevadily tři časové linie, právě naopak, příběh mi tím pádem přišel dost dobře a zajímavě podaný. Toť zatím vše, uvidíme, co přinese druhá serie. ()

ArchAngel_

Příjemné překvapení, obtížný úkol zfilmovat ty krátké povídky a nějak to propojit, ale povedlo se. Herecké obsazení pecka, Yennefer si ukradla první řadu pro sebe :) ... každopádně tenhle seriál opravdu vyžaduje znalost světa zaklínače, takže musíte znát knížky, nebo stačí i hry od CDProjekt, pak budete chápat o čem to celé vlastně je. Pro ty, kteří svět Zaklínače neznají, tak to bude utrpení se v tom orientovat a neužijete si tenhle skvělý seriál. Hodnocení: 90% ... kompletní recenze na: http://www.ddworld.cz/herni-sekce/recenze-her/recenze-the-witcher-serialovy-zaklinac-neflixu-je-verny-predloze.-az-zbytecne-moc.html ()

eMejla

Nebylo to špatné a celkem se to drželo předlohy. Povinné kvóty na barevný kůže sice trochu kazí dojem středověké slovanské fantasy, ale hlavní postavy se originálu docela přibližují. Hrál jsem hry, četl všechny knížky, a za mě teda lepší dobrý. ()

dundee5

Pro diváka trochu náročnější (skákaní v čase a mezi postavami), ale jinak velmi příjemně zpracovaný fantasy seriál točící se kolem Sapkowského legendárního zaklínače Geralta. Podobně jako ve Hře o Trůny se dočkáme i erotiky, romantiky a špetky politiky, avšak s daleko méně hlavními postavami (které daleko méně umírají). Henry Cavill (Superman) se na roli Zaklínače překvapivě dobře hodí. ()

Sheelle

Knihy jsem nečetla, hrála jsem poslední hru, ale nejsem příběhový typ, takže o příběhu v Zaklínači nevím téměř nic. Od seriálu jsem nečekala prakticky nic, protože nejsem přece na ty příběhy. Ale jsem bezmála nadšena. Obsazení považuji za brilantní, Henry Cavill byl jako hezčí kopie Geralta ve hře včetně hlasu, ostatní postavy snad ještě lepší. Strach jsem měla z Yennefer, přece jenom mladičká Anya podle mě působí dost jinak než jaká byla Yenn. Takže jsem byla překvapena, když to vůbec nebylo rušivé, naopak. A když už jsme u těch postav, velmi zajímavá je královna Calanthe ztvárněná Jodhi May - opravdu působivá. Příběh je podle mě slabší, zatím (první série), ale uvidíme co bude dál. Předpokládám, že zatím si tvůrci jen připravují půdu pro to co přijde v následujících sériích. A k často zmiňovaným zmatkům vznikajícím ze tří různých linií - ano, občas je to trochu matoucí, zvláště do chvíle než člověku dojde, že všechny linie se neodehrávají ve stejnou dobu, ale není to nic nepřekonatelného, tak se divák holt bude muset trochu i zamyslet. ()

proud.loser7

Tady vidim velky špatný. Prsa a zadky jako ok ale rozvoj postav.....nein. Ženská s hrbem je tu podavana jako největší odpornost přírody, ale z typka co je doslova ježek je každá vagina mokrá. Sledovat romanci mezi Geraltem a Yennifer je horsi než utírat si prdel šmirgl papírem, hlavně kdyz jsou obe postavy ztotožněním basic bitch, kde vrchol dialogu je buď "hmm" nebo odhalený kozy. Btw celý 4 dil je jen kopírka svatby ze Shreka. Celý to smrdi pedofilii. Sbohem ()

HEELDRAW

8/10. Byť jsem byl z počátku k výběru role hlavního hrdiny skeptický. Po zhlédnutí však musím uznat, že Henry Cavill se zhostil postavy Geralta z Rivie se vší úctou. Místy jsem mu snad i uvěřil, že se se ztrátou melaninu a žloutenkou narodil. Celkově se casting opravdu povedl a já se těším na druhou sérii. Tématická kresba zde: https://www.youtube.com/watch?v=KCZO4Q1lGEI ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá