Zaklínač

USA / Poľsko, (2019–2024), 30 h 55 min (Minutáž: 47–67 min)

Tvorcovia:

Lauren Schmidt

Predloha:

Andrzej Sapkowski (kniha)

Hashirama

Netflix si připravil dobrou ornou půdu pro epické vyprávění v nadcházejících sériích, bohužel na úkor soudržnosti celé první série. Představit svět Zaklínače skrze jednotlivé povídky není vůbec špatný nápad, bohužel tím trpí jakékoliv snahy o stavbu nějakého vyššího nadplánu. Geralt se seznámí s Yennefer v rámci jedné povídky a pak se v jiném díle v naprosto separátní povídce oba shledají a my se musíme jako diváci dozvědět, že se mezi postavami něco stalo a že uplynulo tolik a tolik času, prostřednictvím doslovného dialogu...wtf. Storytelling na úrovni základní školy. Stejně tak plynutí času, charakterový vývoj (obzvlášť u Yennefer) a kostrbaté budování mytologie. První sérii zachraňují především herci - cool Cavill (cool, nikoliv nějak dobře hrající) a sexy Chalotra, a docela fajn akční scény (i zde je uplatněna klasická netflixovská praxe dát nejlepší akční scénu na začátek). Ale především příslib do budoucna, potenciál seriál rozhodně má, ačkoliv to rozdmýchávání nového kultu jako kdysi u Hry o trůny je docela směšné. Závěrem bych dodal, že jsem nepochopil několik věcí - proč je to tak strašně žlutý, proč je tam tolik kakaových bratrů a jak to jde za sebou. ()

Tamten

Seriál má smysl jen pro fanoušky zaklínače - kdo knihy nečetl, bude se v ději naprosto ztrácet a těžko pochopí, která postava je důležitá a která nikoliv. Fandové naopak ocení, že ve spoustě povídek jsou občas i drobné věci převzaty poměrně přesně. Na druhou stranu některé zásadní věci jsou vypuštěny, občas dost nepochopitelně (nebyly by zdlouhavé ani drahé, ale bez nich přijde povídka o smyl). Celkově však pro fanoušky poměrně pozitivní vyznění. Je však na tom vidět, že do seriálu nebylo vráženo přehršel peněz - triky nejsou na úrovni dnešních velkofilmů. Každá epizoda má základ v jedné povídce: e01 - Menší zlo e02 - Konec světa e03 - Zaklínač (Striga) e04 - Otázka ceny e05 - Poslední přání e06 - Hranice možností e07 - není podle povídky e08 - Něco více ()

RajAthen

Zaklínač je v mých očích standardní produkt vezoucí se vlně "po Hře o trůny". Netajím se, že hlavního představitele nemám pro jeho minimalistické herectví moc v oblibě (nejde o závist jeho jinak bezchybného svalstva), ale neupřu mu, že se snaží. Film navíc je až v pořadí za knihami, které inspirovali známou RPG trilogii. Nadto je fér si přiznat, že v momentě, kdy Sapkowski opouští po druhé knize žánr povídek a buduje román, kvalita přeci jen jde trochu dolů. Nic to nemění na tom, že se nejedná o průšvih, za který jsem tento počin měl. Současně bych nijak důrazně nedoporučoval, pokud nejste fanoušky žánru. ()

patushik

Kde začít.. přijde mi, že autoři dělali konkurz na nejnesympatictejsi postavy.. protože tolik otravných postav v jednom seriálu jsem snad neviděl. Dále nechápu, proč dostávají takový prostor Ciri a Yen, jejich děj je hrozná nuda, seriál je o Zaklínači, který tam hraje spíš vedlejší roli a to je asi ten největší problém. Jinak Geralt je zahraný víc než dobře, ale to je bohužel trochu málo. Děj je kapitola sama o sobě, místy nesmyslný skoky bez jediné zmínky o jaký čas se jedná. Efekty na úrovni 10 let zpátky. ()

waska

Pro mě, znalého knižní předlohy, to byla naprostá euforie! Je pravda, že příběh skáče z jedné časové linie do druhé, ale jelikož jsem příběh a postavy znal, dařilo se mi v tom nakonec celkem slušně a lehce orientovat. Skvělé souboje, perfektní atmosféra, zajímavé kulisy a skvělá hudba. Sice trochu prkenný Henry Cavill, ale u něj už to trochu čekáte, takže nic tak strašného a překvapivého. Příběh je pěkně vyskládaný a nic nebrání tomu těšit se na druhou sezonu. Sezona 2 - maličko zklamání, protože taková euforie jako v první sezoně už to nebyla. Nicméně pořád kvalitní podívaná a parádní zábava a je třeba doufat, že další sezona se povede o trochu víc. ()

Demonic189

V podstate som to dopozeral iba kvôli sexy cigánočke, ktoré vedela robiť pekné kúzla. Inak to bola hrôza po všetkých stránkach (od Netflixu som niečo také ozaj nečakal) a 2.sérií sa rád veľkým oblúkom vyhnem.... ()

Psichi

Proč? Opravdu nechápu proč to tu má tak vysoké hodnocení. Jsem velkej fanoušek Geralta. Mám přečteny všechny knihy (některe i vícekrát), ale todle je přeci úplně mimo. Absolutní chaoz pokud neznáte postavy a děj z knih nebo aspoň her. Většina postav se chová úplně jinak než v knihách. A nechápu proč, když je použita stejna povídka jako v knize? Proč udělám ze všech panovníku retardy? Nebudu se rozepisovat o tom jak je to špatný. Par pozitiv to má. Třeba se to zlepší. 2 hvězdy za Geralta z lásky k němu. ()

bearmeedek odpad!

Hodnotím po první epizodě, ale natolik si vážím života, že nebudu dělat další pokusy, jestli se mě to zalíbí, protože hodina je dost času na to, aby mě alespoň trošku něco zaujalo. Ze Zaklínače se pro mě stal Proklínač. Aha - ono to bylo natočeno ve spolupráci s Poláky? Proto to na mě působilo jako (rádoby) kopie něčeho zaručeného. Velice ploché, suché, neherecké, toporné ... Velmi trefně nazvaná první epizoda "Začátek konce". Končím hned na začátku. ()

255085349

Nečetla jsem knihy a nehrála hru, takže jsem byla Zaklínačem úplně nepolíbená. Prolínání časových linií je dobře podáno, takže mi došlo poměrně brzy. Jinak si to trochu snaží hrát na Hru o trůny a moc se to nedaří. Každopádně mě jako feministku tradičně nadchla dějová linie Yennefer, Anya Chalotra je podle mě výborná. Cavill je herecké dřevo, to ví všichni, ale tady mě to jeho bručení a popichování se s Marigoldem docela bavilo (i když to nepití vody tři dny před polonahými scénami moc poznat nebylo:-) ) Potěšila mě moje oblíbená Jodhi May jako Calanthé. Co je na Zaklínači ale bezkonkurenční, je jeho soundtrack. Už dlouho jsem neslyšela tak skvělou seriálovou hudbu. Oceňuji využití dobových středověkých a raněnovověkých nástrojů, skvěle do děje umístěné hudební motivy jednotlivých postav a opomíjený hoboj v Yennefeřině tématu a v tracku Everytime You Leave. Za mě spokojenost, dostala jsem to, co jsem čekala. ()

Patrik200s

Výborné rozprávkové prostredie, ktoré prekonalo nápaditosťou hranice Poľska a vysoko zabodovalo aj v Hollywoode. Testosterón moderného Supermana bezchybne dotvára celý výborne realizovaný seriál. ()

Nix

Tak famfáry se nekonají, po opravdu nesmyslné dvouleté pauze druhá série přišla a taky rychle odešla. To opravdu trvala taková zbytečná vata tak dlouho? První serie měla spád, skvělé scény, parádní šmrnc a hrozně blbej konec, druhá série na to navazuje, ale proč ta zbytečná vata, když stejně se ví, že dál to bude o Ciri. Nechci spoilerovat, tak neprozradím více, ale je to fakt o ničem. Akce je pramálo, je pravda, že když tam je, tak mne bavila, ale asi to bylo na úkor dialogů, kterých je teda až moc. Asi jsem měl velká očekávání, každopádně musím aspoň pochválit Henryho, ten je opravdu Geralt jak vyšitej, jde vidět, že má nahráno. No nezbývá než čekat dalších sto let na třetí sérii, snad to aspoň bude příjemnější překvapení potom. ()

TetaJane

Někdy je to pravidlem, že když je něco dobré, musí se to později zákonitě posrat. První řada celkem našlapaná a bylo to fakt o zaklínači - "The Witcher". Druhá řada by se měla přejmenovat na "The Princess". Nějak to sklouzlo až moc do té dějové linky, která se točila jen kolem blondýnky, která je sympatická, ale čeho je moc, toho je příliš a škodí to. Navíc místo zpěváčka se měl radši do půl těla obnažit Geralt. Jo a ještě... africké fialky?! Nejprofláklejší pokojová kytka, ale toš! :D ()

haWranka

První série luxusní, druhá trochu méně. Hrozně se mi líbí hudba, lokace, triky, kostýmy i ta špetka humoru. Ale musím se trochu přidat ke kritice obsazení - Geralt sice má být trochu prkenný, ale Cavill prostě hrát neumí a jeho oduševnělé projevy jsou občas k smíchu. A Triss, to je úplně mimo. Čert vem, že má tmavou pleť, ale to jí nemohli alespoň trochu sladit barvu vlasů a obočí…? Vypadá směšně a tu postavu jí nevěřím. ()

E lan

Kdepak, ani první řada ani druhá nedosahují ani zdaleka kvalit Game of Thrones. Nezajímaví herci, zdlouhavý scénář, oproti tomu dobré triky a akční scény. To ale nestačí. ()

DeathRock

To, co CD Projekt dokázal vybrousit ze Sapkowského na počítače a konzole, to tak nějak dokázal Netflix lehce pokálet. Jestli si představovali, že to natočí s krepákem a kapesní svítilnou, tak se docela spletli. Některé svícení scén je opravdu amatérské a naprosto to bije do očí. Nevím, co prováděl Alik Sakharov první 3 díly seriálu, ale nadšený z toho nejsem. Práce s kamerou je otřesná, tam kde dokáže krásně vzít detaily to posere pohledem na celý exteriér nezáživným obrazem. Prkennost hlavních představitelů se během seriálu naštěstí rozkulhá a po 4. dílu se na to dá koukat, ale to už ty díly tak režíruje někdo jiný. ()

Poslední řada Koruny má datum premiéry

Poslední řada Koruny má datum premiéry

10.10.2023

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Sledovanost Zaklínače klesá