Osud je spojil. Nebezpečné síly se je snaží rozdělit. Geralt a Yennefer dělají, co mohou, aby byla Ciri v bezpečí, zatímco se na kontinentu schyluje k válce. (Netflix)

VanTom

Ne, bohužel žádné zlepšení, naopak. Svět Zaklínače definitivně přišel o jakoukoliv unikátnost a stalo se z něj generické fantasy do tuctu, ve třetí sezóně s jediným motivem – ochrana pronásledované Ciri, který hraničil s umanutou posedlostí a ztrácel se v nepřehledných politických zájmech celého kontinentu se snad desítkou zainteresovaných stran. Akce bylo málo (ještě méně té dobré, až ve 2. půlce snesla nějaká měřítka) a Geralt se dávno smířil s rolí pohůnka, jelikož zde všechno řídí rozhodné ženy. Seriál dobře vypadá, přes ucházející finále však tápání a arogance tvůrkyň pokračují v sestupné tendenci. ()

DragonnCZ

7/10. - Upřímně čekal jsem od této série leccos. Co, ale musím uznat, nebylo to špatný. Sbohem Henry, nedivím se, že jsi to opustil. Tento seriál mám nesmírně rád, tedy spíše první sérii. 2. série byla opravdu na nic a katastrofální prequel ne třeba komentovat a další prznění super značky Netflixovským stylem je opravdu smutné a je mi líto co nám fanouškům s tím provádí. I tak, tahle série nebyla katastrofa a opravdu se dala. Dialogy mají nějakou váhu narozdíl od té 2 série. Příběh je stravitelný. Skvělé zakončení a však ta hořká pachuť Netflixovskýho prznění napříč sérii a těch meh epizod tu stále je. Jako důstojná rozlučka s Geraltem lomeno Henry Cavillem si nemohu stěžovat. Sedm, ale přece jen s odřenými uši. ()

Alois88

Tak vám nevím. Ze třetí série zcela evidentně čiší snaha vrátit seriál zpět do kolejí knižní předlohy, což maximálně oceňuji. Nedá se ovšem říct, že by se to vydařilo. Spíš než po kolejích tedy jedeme po rovnoběžné silnici s mnoha objížďkami. I když odmyslím záměrné prznění postav ve jménu diverzity, aby byly uspokojeny hlavní požadavky Netflixu, a že je toho v této řadě požehnaně, tak stejně nejsem spokojený, protože děj působí strašně nekonzistentně. I přes tuto kritiku bych ale řekl, že se třetí řada podařila více než ta druhá a totální nátěr od fanoušků vnímám hlavně jako pomstu za nešťastný odchod Cavilla. Ostatně, většině lidí z mého okolí, kteří nečetli knihy, se seriál líbí. ()

Soweek

Se Zaklínačem jsem bohužel skončil. U dvou dílů jsem regulérně usnul a poslední díl ani nedokoukal. Je mi upřímně zcela jedno, jestli to je neschopností Netflixu navázat na skvělou první sérii nebo obecně vývojem příběhu v knihách. Možná jsem si celou dobu nalhával, že mám rád Zaklínače, přitom jsem měl rád jen jeho herní podobu a Netflixu se náhodně povedla první série, možná to Netflix skutečně jen dojebal. Teď už je to jedno. ()

BrooksW.Here

"What's your name?" "Call me Falka." _____________ Pôvodne som bol nastavený tak, že po druhej sérii ma nedokáže jednoducho už nič rozhodiť a od tejto kapitoly Netflix Witchera som očakával to najhoršie... Nakoniec sa však moje obavy tak úplne nenaplnili (čo ma úprimne teší) a v konečnom dôsledku je to o kúsok lepšie ako druhá séria (avšak tá známka zostáva stále biedna...). Príbeh je síce neskutočne zmätený a skratkovitý (s výnimkou prvej epizódy aj celkom nudný) a Ciri je mi v tejto sérii úplne najmenej sympatická (a to som myslel, že horšie to byť už nemôže). To však nemení nič na tom, že sme tu dostali zopár (naozaj však iba zopár...) naozaj výborne natočených bitiek a okrem toho to na mňa už nepôsobí tak odfláknuto ako v predošlej sérii (no CGI príšery sú stále otrasné a jednotvárne 🤮) a chvíľami (naozaj som tomu nemohol uveriť!) ma to dokonca aj bavilo!!!!! Stále však nemôžem dať viac ako 5 zlomených rúk z 10, pretože to, čo spravili s Marigoldom je jednoducho neodpustiteľné! LGBT v tomto seriáli mi nijako nevadilo, ale fakt by ma zaujímalo, koho napadlo spraviť gaya z Marigolda, ktorý by mal byť tým najväčším magnetom na ženy široko ďaleko! Fakt netuším, čo mám na to povedať... Odchod Henryho Cavilla tiež nekomentujem (ale veľmi ma neprekvapuje), no aj tak som na štvrtú sériu veľmi opatrne, ale aj tak úprimne zvedavý... Krst Ohňom je pre mňa tou najlepšou časťou knižného Zaklínača a má obrovský potenciál vytiahnuť tento seriál nahor (každý, kto pozná trpaslíkov, Regisa a Milwu už bude vedieť, o čom hovorím), takže stále dúfam (ale moja nádej nie je úplne obrovská), že to tvorcovia nepokazia. ()

• Hrad, v ktorom sa Geralt stretne s príšerou, je inšpirovaný hradom Predjama v Slovinsku. (Ingtar2)
  • Když se Marigold (Joey Batey) při pozorování Geralta (Henry Cavill) s Yennefer (Anya Chalotra) zmíní o tom, že není nablízku jednorožec, naráží tím na známou sexuální scénu ze hry „The Witcher 3“. (p3tris)