Sherlock: Ohavná nevesta

(TV film)
  • Česko Sherlock: Přízračná nevěsta (viac)

Čo ak by sa Doktor John Watson a Sherlock Holmes tentokrát nestretli v modernom Londýne? Čo ak by to bolo vo viktoriánskej ére a po Baker street by sa premávali parné vlaky, tradičné taxíky a ľudia v cylindroch a frakoch? Vitajte v Sherlockovi v roku 1895! Niektoré veci však ostávajú s istotou rovnaké a to priateľstvo, dobrodružstvo a najmä zo všetkého ... vražda. Thomas Ricoletti bude veľmi prekvapený, keď svoju ženu uvidí v starých svadobných šatách, pretože len pár hodín pred tým, si zobrala vlastný život. Duch pani Ricolettiovej sa túla po londýnskych uliciach s nenásytnou túžbou po pomste. Preto nastupujú Sherlock a Watson a musia využiť všetok svoj um, aby konfrontovali nepriateľa zo záhrobia. Podarí sa im odhaliť pravdu o Ohavnej neveste? (RTVS)

Ben Nevis

Toto je prequel k nové řadě, která se hodlá ubírat stejnou cestou snů, iluzí a umělecké kamery. Uvítala jsem přechod do 19. století, jenže pak zase byli zpátky, pak nastal nějaký drogový rauš a já jsem litovala, že nejsem alespoň sjetá namol alkoholem, abych byla s filmaři na stejné notě. ()

Torpid

Scénář je jednoznačně ODPAD. Hvězdu za výpravu a herce, kterejch mi bylo líto. To se zrodí sračka, když scénáristé píšící o Holmesovi si přivlastní jeho genialitu. Sir Arthur Conan Doyle znásilněn tím nejbestiálnějším způsobem. ()

Ivo

Myslel jsem že horší než megatrapná třetí série (v tomto případě ne od slova "sérum" ale jiného ) to už být nemůže .. ale může ... Tohle je čirá zoufalost ...tvůrci už nevědí co by nebo si dělají z diváků už nefalšovanou a nevkusnou prču ... totálně nesmyslná chaotická fanstasmagorie ... aneb dáme tam kambrbeče s hobitem ... ožereme se, s hurónským smíchem vyblijeme scénář a všechno ještě náhodně promícháme do jakéhosi blábolného samoúčelného nesmyslného pseudohalucinogenního sajrajtu bez hlavy a paty ... ale hlavně že $$ ()

KafuR

Velká škoda, že masivní reklama přilákala na televizní premiéru i diváky, kteří o této sérii věděli houby a očekávali klasickou schématickou adaptaci, tak typickou pro jiné verze. Ta speciální od BBC pak začíná jako svěží kriminálka v kulisách viktoriánské Anglie s ne nijak komplikovaným, ale přesto zajímavým případem a povedenou atmosférou. V druhé polovině po iniciaci návaznosti na předchozí díly se přece jen občas kombinuje příliš věcí najednou na to, aby se každá otázka dočkala uspokojivé odpovědi. Seriál to sice (zdánlivě) neposunulo nikam, o to větší zvědost ale bude na čtvrtou sérii. ()

Joppo88

Benedict Cumberbatch mi sadol ako Sherlock, zvlášť v seriáli, ktorému dal fakt šmrnc... V tomto filme mi však to jeho kúzlo chýbalo... Bolo to fajn, ale nemalo to tú atmosféru, ktorú vedel dodať práve on a práve svojim "svojským" poňatím tejto role. I keď to prelínanie historického a moderného detektíva bolo veľmi pozitívnym vkladom... ()

Biopler

Nepatrím k tým, ktorí sa idú posrať zo Sherlocka, ktorého stvárňuje Cumberbatch. A taktiež k tým, ktorí šalejú po ďalšej a ďalšej sérii. Nič proti Cumberbatchovi, hrá fajn a ak je Sherlock namyslenec, tak ho hrá fakt dobre. Túto jednohubku som si pozrel na naliehanie mojej ženy, ktorá zo Sherlocka šalie, no a viete, chcel som jej urobiť radosť. Ak tento malý filmík mal byť namotávkou na blížiacu sa sériu, tak spánombohom. Ja to vidím ako jeden prešľap, ktorý sa zúfalo snaží podať niečo cool a zložito a pritom nič zložité nechce podať, lebo ani nemá čo. Za zmienku stojí fakt pekne vykreslená viktoriánska doba. ()

Torgal

Až prehnane sebavedomý, do seba zahľadený scenár neberie veľmi ohľady na diváka a okrem meta hrátok s sherlockovým univerzom vlastne ponúka len celkom tuctový príbeh. Samozrejme nechýbajú ani brilantné pasáže a dialógové výmeny (i keď ich tempo je niekedy vražedné), ale kvôli tej scenáristickej masturbácii mi tento špeciál veľmi nesadol. 6+/10 ()

bearmeedek

Seriál jsem nesledoval. Asi jsem viděl první díl a nějak mě to nevzalo. Do speciálu jsem ale šel. Zaujmul a líbil se mi opačný postup autorů, kdy zmodernizovaného Sherlocka vrací do doby, kam vždycky patřil a řeší zde klasickou mord záhadu. Vzhledem k tomu, že šlo stále o jednoho (toho nového) Sherlocka, neměl jsem problém s probouzením v letadle ap. ()

netWoor

Na seriál nekoukám a jeho stopy v tomto filmu mi stačí, aby to tak zůstalo. Závěrečný snový (zfetovaný) konec společně se zklamáním z očekávání mi bohužel vzal dobrou vůli dát alespoň tři hvězdy ... ()

Ergon

Možná to pro někoho může působit jako překombinovaná a zmatená napodobenina detektivky, ale fanoušci Sherlocka Holmese si přijdou na své, neboť tento speciál obsahuje spoustu narážek na klasiku s Jeremym Brettem, a tak já jsem spokojen. Navíc ta kamera! Některé záběry jsou pastvou pro oči. ()

smack

Tento oslí můstek určitě nedosahuje kvalit jako předešlé díly, ale průšvih to taky není. Filmaři mají přesto můj obdiv, že dovedli takhle využít potenciálu drogové závislosti shelocka a díky tomu realizovat tuto epizodu. ()

Henry Morgan

Hodně přízračné, lehce melodramatické a silně psychedelické, přesto přesvědčivé. Úplně nevím, jestli se nejednalo jen o megalomanskou upoutávku na další díly, nutno však podotknout, že jako celý Sherlock, i tohle je silně invenční, originální a zajímavé. První polovina trochu připomíná ironickými poznámkami a nenásilnými parodickými prvky staré Bodovky, kde bylo vše kulantně řečeno těsně před odstřelem. Filmové repliky i zvolená výprava dýchá atmosféru starého Londýna, stejně jako pražské technické muzeum vytváří představy Starého města, ovšem i tak je to kouzelné. Má to spoustu nezvykle nápaditých momentů překvapení, zklame však konec, o kterém se mohu domnívat jen to, že je dílem scénáristického génia nebo vyšel při vyloučení všeho možného jako jediné východisko. Těžko říct. Dojem však nic výrazně nekazí a veškeré implementované dvojsmysly, výmysly i postavy fungují. ()

ZnalecH

Na začátek chci říci, že mi Benedict Cumberbatch a Martin Freeman do postav Sherlocka a Watsona sedí. Poté chci říci, že se jedná o docela povedený začátek nové série "Sherlocků". A nakonec bych ještě dodal, že je to "jemně" překombinované a proto si s tím nedělejte hlavu, protože to je pouhé okořenění a není důležité ho chápat. ()

Mouchal

90 minutový speciál z univerza našeho oblíbeného detektivního vyšetřovatele pana "Arogantlocka" a jeho věrného sidekicka doktora Bilba se podlé mého skromného názoru povedl tak na půl. Doslova. První polovina příběhu je naprosto skvostná vyšetřovačka tajemného případu jedné "mrtvé" nevěsty. Tim Burton v tom tentokrát prsty neměl, takže jsme ušetřeni pohledům na jeho podivné bizarnosti. Případ kombinuje jak zajímavost celého pátrání, tak hlavně atmosféru starého Londýna. V první půlce to svou atmosférou chvilkama klouže dokonce až k hororu (ikdyž dost odlehčeného Sherlockovými kecy). Sem tam se najde nějaké hluché místo, ale tak nějak vše funguje tak, jak má. Druhá polovina (mluvím hlavně o té pasáži po případu) je jen marná snaha napojit Sherlocka na podobný nesmyslný mechanismy ala Inception, který zde prostě nefungují (nebo oni by možná i fungovaly, kdyby nás takhle tvůrci nemátli asi 6x po sobě). Je to speciál, tak se mohli vykašlat na nějaké napojování na závěr 3. série a nechat to jako samostatné "dobrodružství". Rozhodně by to tomu sedělo o dost více. Proto tento příběh hodnotím trochu jako promrhaný potenciál, ale sakra, ta první půlka a ta její atmosféra! O trochu slabších 80% ()

cyright

Seriál Sherlock je jedna veliká samoukájecí podívaná, která ani nepotřebuje diváka. Je to hra na efekt, která v přibývajících sériích nutně pozře sebe sama. Tímhle filmem si ukousl minimálně celou nohu a odteď bude už jen nevkusně (ale pro mnohé stále efektně) pajdat. ()

RajAthen

Přepálené a překombinované, a zároveň velmi promarněná příležitost. Není mi jasné, proč musel být speciál z mého pohledu velmi násilně implementován do série. Mohl být svébytný v historických kulisách, a všichni by byli spokojeni. Tvůrci si však řekli ne, a udělali až příliš velkou skopičinu. ()

Inozuka

Kdysi jsem viděl první řadu a moc mě bavila. Myšlenka přenést Sherlocka a dr. Watsona do současného Londýna mi přišla v té době originální a zábavná a vskutku mě těch pár prvních dílů bralo hodně. Pak jsem tenhle seriál z objektivních důvodů přestal sledovat a zahlédl až nějaký pozdější díl, který mi přišel dost mimo mísu a přitažený za vlasy. Tak jsem si řekl, že zkusím po nějaké době zase dát tomuhle britskému seriálu šanci a kouknu na delší formát. Upřímně, asi tak do poloviny mi to přišlo jako dobrá a vtipná podívaná, pak se ale autoři vydali na cestu podivného dějového slepence a umělé spojování viktoriánské Anglie se současností. Právě v téhle chvíli mě začal tenhle film štvát a stejně tak ve mě zabil chuť sledovat i nějaký z následujících dílů nové řady. Škoda... ()