Sherlock: Ohavná nevesta

(TV film)
  • Česko Sherlock: Přízračná nevěsta (viac)

Čo ak by sa Doktor John Watson a Sherlock Holmes tentokrát nestretli v modernom Londýne? Čo ak by to bolo vo viktoriánskej ére a po Baker street by sa premávali parné vlaky, tradičné taxíky a ľudia v cylindroch a frakoch? Vitajte v Sherlockovi v roku 1895! Niektoré veci však ostávajú s istotou rovnaké a to priateľstvo, dobrodružstvo a najmä zo všetkého ... vražda. Thomas Ricoletti bude veľmi prekvapený, keď svoju ženu uvidí v starých svadobných šatách, pretože len pár hodín pred tým, si zobrala vlastný život. Duch pani Ricolettiovej sa túla po londýnskych uliciach s nenásytnou túžbou po pomste. Preto nastupujú Sherlock a Watson a musia využiť všetok svoj um, aby konfrontovali nepriateľa zo záhrobia. Podarí sa im odhaliť pravdu o Ohavnej neveste? (RTVS)

Simomon

Samotnej napad zasadit sherlocka do "puvodniho" 19.stoleti mi prisel fajn a vysvetleni proc se tomu tak deje je okej- vlastne by takto mohlo vzniknout vic dilu umistenych v libovolnem case. S cim mam ale zasadni problem, ne vse je ve filmu doreseno. Napriklad zena doktora Watsona v jedne scene kuje pikle s sherlockovym bratrem, ale o uzavrenem paktu neni nasledne ani zminka. Nadruhy priklad bratr sherlocka trva na tom, aby pripad vzal sherlock, ale proc neni uplne jasne. Natreti priklad je to samotna postava Moriartyho.. Mozna jsem nebyl jen dostatecne pozorny a uniklo mi par zasadnich momentu, ale proste kdyz po skonceni kriminalky mam vic otazek nez odpovedi, to se u tohoto zanru spatne toleruje.. A je to skoda, protoze chvilema jsem z toho mel velmi dobrej pocit. Funguje tam humor, vizual opet uzasnej a herecky vykony klasicky profi. POSLEDNI SLOVO: Je to souhrn vybornejch scen, ktery v celku ne uplne sedej. Ale porad je to vyrazne lepsi nez cela emarska treti serie. (silnejsi) 3/5* ()

Gajzur

Podle mě SLABÝ. Ono, předchozí Sherlock s Robertem Downey Jr. bylo teda něco. Ale tento díl v podání herců, na mě dojem neudělal. A spojení se seriálem (který jsem neviděl) mě zamrzelo. Člověk pak neví pořádně, oč jde že? Proto malé hodnocení a myslím si že 73% je příliš. ()

E lan

Trochu zmatečný počin výborné série, který tentokrát až moc skáče a vymýšlí neuvěřitelné spojení. Na druhou stranu znovu dobrý příběh, herecké výkony a docela vtipné dialogy. Prostě to zase baví ač je to jeden z nejslabších dílů. ()

Hashirama

Sherlock je svěžím závanem v Amerikou kontrolovaných seriálových vodách. A kdo by byl býval čekal, že Fiš'n čips to vezmou tak za koule. Každý díl je tedy vyhlížen více než další epizoda Kriminálky Istanbul a o to víc bolí, jak dopadl tento speciál. Dobové zasazení, nevysvětlitelný případ, alfa i beta jsou zde v plném nasazení, tak co tomu chybí? Jedním slovem - vize. Že měli tento díl na starosti stejní tvůrci, kteří natočili rozpačitou třetí sérii, vám dojde ihned, třebaže jste si nevšimli jejich jmen v openingu. Předhazují nám tu nejdříve různé odkazy, poté jakési prolamování stěn, s ubíhající minutami, kdy příběh doslova stojí a není jasné, jestli se řeší případ nebo osobní věci, kráčí tento díl v poslední čtvrtině ad absurdum různými haluškami, z reality do reality, ze snu do sna, aniž by to drželo pohromadě, ale hlavně bez jakéhokoliv cíle či smyslu. Přízračná nevěsta je díl vycucaný z prstu, stejně tak její řešení. ()

Navaran

Nooo... tak jak by se to. Snaha přesunout se do devatenáctého století by nemusela být marná. Nepovedlo se. Hodně se nepovedlo. Roztříštěnost děje a sny ve snech tady hrají úlohu spíše rušivého elementu, než zajímavého ozvláštnění. Hnutí šílených feministek mě ale alespoň rozesmálo. ()

Kingjiri

Sherlockův výlet do konce 19. století mě teda nenadchnul, protože byl Scherlockův případ tentokrát hodně ukecanej i nudnej. Navíc se se opět nezapomněl objevit Moriarty, kterej pro mě nikdy nebude zajímavym záporákem. Aspoň, že mile překvapila pointa případu "nevěsty" a propojení minulosti se současností (tenhle speciál neni jen filmem sám pro sebe, ale díky scénám v současnosti nepatrně posune děj směrem k další sérii), dvě silnější hvězdy. ()

Lupes

Přízračná nevěsta je čistým blábolem; silvestrovskou hříčkou, kterou ovšem nespasí ani pořádný příděl marihuany před jejím shlédnutím. Absurdní pointa genderového exhibicionismu se totiž bere natolik vážně, že vám ani sebelepší joint nepomůže. Zajímavé je, jaké vzkazy od oddaných ctitelů seriálu Sherlock dostala. ()

alonsanfan

Pro mne jediným pravým Sherlockem Holmesem byl, je a navždy zůstane Jeremy Brett v legendární sérii od TV Granada. Byť mám Benedicta docela rád, jeho ztvárnění detektivní legendy mě příliš neuchvátilo, neboť jeho Sherlock je až moc naspídovaný, využívá své pozorovací a logické schopnosti až otravně (často) a prostě působí nepříjemně. Ani Dr. Watson se mi příliš nezamlouval, z válečného veterána, ragbisty, kriketisty a bouchače, vytvořili v tomto seriálu téměř nemohoucného válečného kripla, který působí vedle Benedicta jako věchýtek. Radši se vrátím ke staré dobré klasice. ()

Kritik.

Prečo? Povedzte mi niekto, prečo? Recesia? Paródia? Vtip? Dokonalý seriál a uprostred neho niečo takto ohavné...doslova ohavná nevesta veru. Mrzí ma to kvôli tým divákom, ktorí uvidia tento film ako prvý, a potom už o seriál (totálne odlišný) nebudú mať záujem. Jujuj, jaj, zlé, veru zlé... ()

Likan7

Rád jim to spolknu. Freeman a Cumberbatch se pro tyhle role narodili a funguje jim to v jakékoliv době. Hrátky s vizuálem a tahání diváka za nos mě prostě baví. Sherlock překombinovaný je, to je fakt. Někomu to vadí, mě ne. Stejně tak to Holmosov neustálý vychloubání a dedukce. ()

nenet

Myslím, že tvůrci beze zbytku splnili, co slíbili. Je obtížné vnést originál do originálu, navíc když divák je už poněkud rozmlsaný z předchozích sérií. Možná jsou ty sny ve snech a trocha kokainu tím pravým řešením. A koneckonců - hlad je nejlepší kuchař :-). ()

fincik

Těšil jsem se na klasického Sherlocka s dobrým detektivním příběhem. To se nekonalo. Proč ty skoky v čase? Proč je tam opět Moriarty? Slabé. ()

celticek

Rozpačité. Těch snů ve snech bylo moc. Pro fanoušky ale spousta vodítek, v podstatě to navazuje na poslední díl 3.série. Respekt ČT2 za tak rychlé odvysílání po premiéře. Klasickým epizodám se to ale nevyrovná, i přes ten všeprostupující jednotící prvek. Těším se na 4.sérii. ()

lksvcr

Zdá se že Moffat s Gatissem opět nezklamali a opět nám udělali velké divadlo, které bylo ač logické, tak přesto zmatené. Sen realita, sen realita. Je jasné, že to byl pouhý experiment a svůj účel to podle mě splnilo. Bylo to zábavné, začátek nám připomněl, co se nám na Sherlocku líbí a konec navnadil na odhalení, které hledáme, ale stejně je asi nedostaneme. U sledování tohoto výjimečného dílu, jsem se bavil, smál, bál a tudíž hodnotím kladně. Jen doufám, že podobných mysterií se už nedočkáme. ()

playboy_05

Je to tam...vazne vsechno a nejak zvracene to vsechno i dava smysl:)...jinak koukam, ze reklama CT zafungovala a samozrejme to tu okamzite nezapomene ohodnotit kdejake decko, bez znalosti puvodni serie...ach jo...a navic, sledovani tohohle s tim zprasenym dabingem by melo byt trestne. ()

MickeyWolf

Nejen, že mám Sherlocka rád jako nic jiného co jsem doposud viděl, ale mám ho rád natolik, že bych každý jeho díl ohodnotil nejvyšším možným počtem a to ještě před tím, než bych ho shlédl celý... To by ale ode mě nebylo příliš taktní, jako od amatérského kritika že ano? :) V tomto případě si myslím že se Moffat i Gatiss trochu sekli... Hlavní kouzlo Sherlocka totiž spočívá v tom, že se vám ukáže nesmírně zapeklitý případ, u kterého byste si nevěděli nikdy rady a ten vám pak neskutečně osobitý Cumberbatch vysvětlí s takovou lehkostí, že si trháte vlasy, jak jste na to jen nemohli přijít. No a tady se mi toho vysvětlení dostalo poměrně málo, na to, abych si dokázal vytvořit vlastní finální obraz. Jinak jsem si však užíval jak už dlouho ne. Bylo to vtipné, akční a místy i strašidelné. A makeup byl tak skvěle provedený, že jsem si občas připadal jako v nějakém Burtonově filmu. PS: Velmi milé překvapení mi udělal Andrew Scott, kterého jsem nikde v obsazení neviděl. ()

Milda003

Jako neznalec seriálu - a asi ani fanoušek nebudu, protože se mi tenhle moderní feťák Holmes ani trošku nezamlouvá, to nebylo ani moc špatný. Bohužel jen právě do té chvíle, kdy se do děje začal míchat ten moderní namyšlenej kokot a ukázalo se, že celé jeho vyšetřování se odehrává v jeho predavkovane mysli v letadle. ()

mac000

Slepenec různých zápletek, potácejících se dějově mezi 19. a 21. stoletím. Pro někoho, kdo neshlédnut všechny předcházející série a epizody Sherlocka s Cumberbatchem, naprosto nepochopitelné. Tvůrci měli jistě velké ambice, ale platí staré osvědčené" méně je někdy více ! ()

boo-boo

Niekedy si vravím, či je naozaj nutný ten posun Sherlocka od jednotlivých prípadov na diel, ako v S1 a S2, k všeobjímajúcim zápletkám, ktoré spájajú všetko so všetkým až nakoniec s veď-vieme-kým. Na The Abominable Bride je každopádne očividné, že na vybrúsenie scenára bol pohodlný dostatok času a preto neškrípe dokonca ani tam, kde by to človek automaticky čakal (previazanosť s celým seriálom). Herci skvelí, atmosféra perfektná, prekombinovanosť nevadí (aj keď priznávam, že neviem prečo). ()