Kolos

• Španielsko Colossal (viac)

Gloria (Anne Hathawayová) je nezaměstnaná královna večírků. Když její vztah s praktickým přítelem Timem ztroskotá, je nucena se přestěhovat zpátky do rodného městečka, aby si dala svůj život zase do pořádku. Zde opráší vztahy s nejlepším kamarádem z dětství Oscarem (Jason Sudeikis), dobráckým majitelem baru obklopeným partičkou štamgastů, a pokračuje ve svém nezřízeném pití. Mezitím začne na druhém konci zeměkoule příšera v nadživotní velikosti každou noc útočit na jihokorejský Soul, což upoutá pozornost diváků z celého světa. Jednou v noci Gloria s hrůzou zjistí, že běsnící monstrum v katastrofálním měřítku kopíruje každý její krok, který udělá na místním dětském hřišti. Když Gloria a její přátelé prokouknou tajemství tohohle bizarního úkazu, objeví se druhá, ještě ničivější bestie. A brzy se začne schylovat k epickému zúčtování obou nestvůr. (HBO Europe)

SeBig

Překvapilo mě to, vtáhlo mě to. Námět zní dementně ujetě, ale nakonec mě to fakt i docela bavilo. Nejvíc mě bavila role Sudeikise. Průměrák s originálním příběhem, a zajímavým rozzuzlením. ()

Marze

Na film mě nálakal žánr sci-fi a Anne Hathaway. Žánrů je zde nakonec nějak moc a přitom tento snímek neosloví každého diváka. Téma vztahy není provedeno zajímavě. Další mi tématy jsou třeba pítí, paměť… ()

korbitch22

Nacho Vigalondo je režisér který sice má perfektní nápady, ale absolutně je neumí podat běžnému divákovi a možná o to ani nestojí. O tomhle filmu sem si vůbec nic nezjišťoval a o to víc jsem si ho užil. Lidská mysl je úžasná věc a pokud to vše okořeníte o fantasy prvky, máte zaděláno na pořádný zážitek. Začíná to jako obyčejná komedie která do rutinního děje míchá Japonskou monster tématiku a díky tuně zvratů se to změní v dost vážné sociální drama opět a stále kořeněné Japonskou monster tématikou. Tempo je pomalejší a ne každý divák ho ustojí a ocení. Díky hereckým výkonům je to ovšem nevšední zážitek a taky díky těm brutálním zvratům si to tak nějak ty 4* prostě obhájí. Jednoznačně nejlepší režisérův film a vůbec se té plejádě skvělých a významných herců nedivím, že se chtěli podílet na něčem tak neotřelém. S větším rozpočtem a jiným režisérem by to nebylo prostě ono. Někomu to sedne, někomu ne, proto to hodnocení celkové je tak nějak na půl. Za hodně dlouhou dobu jeden z nejoriginálnějších filmů, ale na další projekce to není ani náhodou. Jednou vidět, ocenit a nechat si prvotní dojem takový, jaký první projekce zanechala. 69%. ()

heyda

Velmi symbolický film o bolestech z dětství a alkoholismu. Škoda, že se to trochu vleklo a scénář bych ještě doladil. Ale jinak velmi zvláštní fantasy s fantastickou Aničkou Hathaway. ()

Stanislaus

Filmu Kolos se nedá upřít jeho scenáristická originalita: Tvůrci spojili dohromady několik různých žánrů najednou a vznikl tak vesměs unikátní film. Tento inovativní přístup však filmu podráží zároveň nohy, jelikož místy to celé působilo přespříliš bizarně a zmateně. Snímek nabízí několik dějových linií: královna večírků a (ne)poučitelná troska v jednom se po letech vrací do rodného města / tajemné monstrum se náhodně zjevuje v Soulu a ničí město / komplex méněcennosti je vybíjen na nevinných lidech. Chvílemi tento žánrový mišmaš fungoval, chvílemi člověk vůbec nevěděl, která bije. Vskutku zvláštní kousek, který si bezpochyby zaslouží diváckou pozornost - minimálně kvůli své žánrové ojedinělosti. ()

rikitiki

Hororem říznutá vztahovka, která s černým humorem vypráví, jak se z alkoholiček stávají neřízená monstra a z frustrovaných závistivých chlapů necitelní roboti. Sympatický Sudeikis je inovativně obsazený proti svému typu. _ Co se zprvu jeví jako pouhá hříčka, vypovídá hodně o následcích nenaplněných ambicí i o zoufalství nad vlastním nepodařeným životem. A o zuřivé nenávisti a zároveň zvrácené touze vybíjené na někom jiném, místo abychom vinili vlastní neschopnost. _ Rada na závěr: pokud něco chcete po nějaké ženě, NIKDY ji u toho nenazvěte "zasr.... děv... !" ()

HellFire

Zvláštní film. Mohla z toho být super ptákovina s monstrem, které ovládá Anne Hathaway, ale namísto toho je to slabý příběh ženy, která se rozešla s přítelem a odstěhovala se do rodného města, kde se potká s dávným kamarádem a řeší minulost. Pak se najednou začnou postavy chovat nesmyslně a všechno jde do kytek, Jo a to monstrum, to zde bohužel hraje podřadnou roli. ()

ARI50

Mohla z toho být dobrá podívaná kdyby to bylo pouze monstrům a ne ženská a trochu podivný příběh nezajímavý což je na nic. ()

luka4615

Námět filmu zní naprosto skvěle, přičemž právě ve scénách, kdy se "Robot" a "Monstrum" dostanou do nějaké interakce i docela funguje. Bohužel, všechen tento slibný materiál je víceméně pohřben pod "sutinami" špatného scénáře, nepochopitelných scén a chováním všech ústředních postav. Je velká škoda, že Colossal dopadl zrovna takto. V těch několika vzácných příležitostech, kdy film funguje, jsem měl totiž vážně dobrý pocit z nevšední látky, která by mohla mít šanci na úspěch. „Hi. She's the monster; I'm the robot.“ ()

Morholt

Nápad to není vůbec špatný a docela chápu, že na to herci kývli, ale zpracování tak trochu hapruje. Pokud má Vigalondo nějaký talent, tak to určitě není ten komediální, což je při pokusech o vtip zoufale znát. Až příliš spoléhá na Sudekise, který se sice snaží, ale v mnoha pasážích nemá příliš co hrát. Pak je tu žánrová nevyhraněnost, která filmu škodí. Předpokládám, že primárním motivem bylo podobenství, ale na to se nabalilo tolik bahna ze všech různých směrů, že ten základní smysl místy úplně zanikl. Na druhou stranu Anne Hathaway mě ani tady nezklamala, monstrum bylo také fajn a ačkoliv nedokážu přesně pojmenovat nějaké kladné aspekty, měl jsem z filmu občas dobrý pocit. Ale i tak to vidím jako promarněnou příležitost. 55% ()

ScarPoul

Nezvyčajné a preto dobré. Nechápem prečo Vigalondo prišiel zrovna s takouto zápletkou, ale ak pristúpite na pravidlá tak to kupodivu funguje. Jediné čo mi tam vadilo bola slabá motivácia zo Sudeikisovej strany. Prečo sa to u neho zmenilo? Fakt to bol len psychopaticky stalker? Mimo to ale originálne, s funkčnými vtipmi aj dramatickými scénami. A finále bolo zase značne uspokojivé. Niektorým vzťahom by som dal lepšie vysvetlenia a väčší priestor, vtedy by som tomu vpálil plný počet. Ale mimo to, jeden z tých amerických filmov, ktorý je divný ale pritom veľmi v pohode. ()

BoPo

Odohráva sa tu milionkrát videná drama linka. Jeden je nasraný a neúspešný. Jedna je neúspešná, ale aspoň vypadla z malej prdele do veľkomesta. Poznajú sa odmala a začnú spolu po dlhých rokoch spomínať na staré krivdy. Samozrejme je tu náznak nápadu v podobe godzillovskej vsuvky, ale tá sama o sebe vystačí pútavosťou tak na 10 minút. Dajte si radšej Znovu a jinak. Síce rovnaký typ príbehu s rovnakým stupňom tuctovosti, ale Monster v hlavnej úlohe tomu dáva úplne iný punc kvality. Kolos je totiž maximálne tak dobrý trailerový nápad. Ako film funguje minimálne. ()

JohnCZ

Divnofilm, který se zprvu tváří jako komedie o návratu zpátky domů a co zprvu vypadá jako symbolický boj s alkoholismem se posléze překlopí do trochu něčeho jiného. Do něčeho snad ještě vážnějšího a paradoxně poté to už nějak nefunguje. Začne selhávat režie, pořád je tam znát jakýsi komediální podtón, kterej by tam už imo dávno být neměl a, alespoň z mého pohledu, vážné a velmi aktuální téma toxicity manipulativních lidí v našich životech je tím právě z toho důvodu podivně degradováno. S tím souvisí i s přibývajícími minutami čím dál tím dementnější chování všech zúčastněných. Je to škoda, protože nápad to má skvělej. Ale ta symbolika působí v této podobě strašně nedotaženě a rozuzlení neuspokojivě. ()

ledzepfan

Tohle beru... Čekal jsem lehkou komedii s originálním motivem, nebo nějakou neuchopitelnou alegorii na ženské problémy, ale ono je to nakonec solidní psychologické drama zasazené do Kaiju subžánru... Proč né? ()

kaylin

Za mě je tohle jeden z nejoriginálnějších snímků, jaký jsem viděl, kdy spojení vztahového a osobního dramatu s kaiju snímkem je tak neskutečné, alespoň v tomhle pojetí, že jsem si jen říkal, jestli je možné, že tam hrají ti, co tam hrají. Ale díky nim je to skvěle provedené a herecky parádně zvládnuté. Výborný film. ()

slunicko2

Jeden z filmů, po jejichž skončení řeknete jen: To byla ale konina. Příběh podle absurdního námětu mi neposkytl žádné potěšení. ()

AffectedFace

Film o úplný píčovině, jako většina dnešních snímků se to celkově dostalo i na nějakou tu úroveň, ale furt se snaží ždímat z originálnějších počinů. ()

runner85

Neviem síce poriadne vyjadriť čo sa mi tu páčilo ale môžem aspoň povedať čo by som vytkol. Ten prerod z "dobrého" spolužiaka na kreténa bol proste tak rýchly, že som sa chvíľami čudoval, že čo to. A aj keď nám pred koncom filmu dávna spomienka na dectvo veľa prezradila aj tak sa stým mohli viacej pohrať. Tento film však netreba brať vážne.... ()

M.i.k.e

nápad celkem zvláštní...zajímavej...ale hodě to působí jako kdyby scénarista a zároveň režisér bral hodně fešný drogy.krátky film tak do 20 minut by tomu rozhodně slušel víc...40% ()