Prečo sa Elsa narodila s magickými schopnosťami? Odpoveď na túto otázku ju láka, zároveň však ohrozuje jej kráľovstvo. Spolu s Annou, Kristoffom, Olafom a Svenom sa vydávajú na pozoruhodnú a nebezpečnú cestu. Vo filme Ľadové kráľovstvo sa Elza obávala, či jej schopnosti nie sú pre svet príliš mocné a nebezpečné. V Ľadovom kráľovstve II musí dúfať, že sú dostatočné... (Saturn)

unrocker

Nečekal jsme ze by mohla být dvojka dobrá a byla... písničky teda snad úplně stejne jedna jako druhá, ale příběh animace atd... super... ()

Pete

Tvůrci byli postaveni před nelehký úkol - publikum jim za těch 6 let od prvního dílu dost vyrostlo, a už to nejsou úplně malé holčičky. Z tohoto pohledu se toho zhostili se ctí, vše je velkolepější, osudovější, dojemnější, na emotivní pilu tlačí jak to jde, až tu skoro zmizí veškerý humor. Některé písně jsou tentokrát vyloženě nepovedené, grafická stránka naopak samozřejmě daleko lepší a vyspělejší, takže celkově vlastně mezi oběma díly vidím jen malý kvalitativní pokles. ()

borohub

První díl jsem neviděl (abych se přiznal, odrazuje mě od toho ten "kult" co kolem tohoto filmu vznikl), na druhý díl se mi příliš nechtělo, ale nakonec jsem se nechal ukecat. Tento film asi nemůžu nijak objektivně hodnotit, protože jsem rozhodně nebyl jeho cílovkou a kdybych měl být upřímný, tak se mi prostě mnohem více líbí doba ledová, auta či třeba toy story. Ale i tenhle film měl svoje kouzlo, příběhově je to sice takové ploché a poměrně přímočaré, ale myslím že u animáku je tohle ok. Ty písničky se taky nějak daly, na postavy jsem si nějak zvyknul a dokonce jsem si je i oblíbil. Co musím asi vyzdvihnout je skvělá animace, v jednu chvíli jsem si myslel, že koukám na hraný film. I asi po měsíci a půl bylo plné kino, takže popularita tohoto filmu je nezpochybnitelná. 75% ()

horor2

Zklamání jak sviňa. Totálně zahodili, to co na prvním díle nejvíce baví. Elsa s Annou nakonec vše neutáhnou! A celkem dost zpěvu zdálo se mi. První díl suverénně a s přehledem převálcoval dvojku! :-P ŠKODA... ()

Renie42

Těšila jsem se na pokračování a byla jsem spokojena. Sice se Elza chvílemi chovala jako suchar a Anna byla taková plná života, ale bavilo mě to celou dobu. Asi bych ubrala těch písniček a ani nevím, která z nich byla ta "hlavní" jako v předchozím Let it go. ()

Mykhaluu

Po příběhu prvního dílu, kde (zoufale) chyběla komunikace, která by pomáhala vysvětlit a řešit vztahy a situace přichází díl druhý, který komunikaci přes škobrtání naštěstí přináší. Co je (mimo jiné) důležité, rehabilituje otce Anny a Elsy, vysvětleními, které snad z prvního dílu někdo nelogicky (či pod vlivem misandrie) vystřihl. Předpokládám, že měli autoři synopsi obou (možná i více pokračování) načrtnutou již při tvorbě Jedničky. Nebo jim křivdím a doplácali geniálně dvojku do mezer, které nechali v prvním díle? Snad ne, bylo by v rozporu s tímto projevem geniality, že vytvořili tak děravý scénář Jedničky. Tedy potěšen příběhem, žádostí o ruku, Olafem, odhalením minulosti a mírně zklamán četností a vhodností muzikálových vložek, dávám 3 hvězdičky a čekám, jak bude film zrát, protože to nevypadá, že bych měl vidět méně krát, než Jedničku, že Malí tyrani? :) ()

iN

S touto dvojkou mám problémy jako se všemi ostatními dvojkami (kromě T2): už to tady bylo. A tenkrát v roce 2013 to bylo celkem originální, dobře poslouchatelné a místy i dojímavé. Teď tu máme recyklát v celé své kráse a s písničkami, z nichž ani jedna nebude hit. Na večer v telce dobrý, ale ještěže jsme na to nešli do kina. ()

Mkartaylas56

Je dobře, že jsem nečekal mnoho, protože bych byl očividně zklamán. Nadšený z toho sice také nejsem, ale mohu říci, že Disney mi předložil solidní a ničím neurážející sequel, který je kvalitativně velmi podobný svému předchůdci. Co mě potěšilo, tak to byl fakt, že jde dle mého o výrazně pohádkovější a velkolepější snímek, což zaručeně potěšilo mladší diváky a i mě to sedlo, ačkoliv scénář, jako takový, je stále předvídatelný a ničím extra výjimečný. Animace mi bohužel přišla totožná, jako ta před 6 lety, což sice znamená, že je obstojná, ale asi bych po takové době (obzvláště od tak obrovské firmy, jakou je Disney) čekal určitý progres. Po humorné stránce tvůrci nabídli hned několik nápaditých a skutečně zábavných momentek a já jsem se i přes občasný trapnohumor dokázal párkrát upřímně zasmát. No ale lehce mě zklamala muzikálová část, kde si snad kromě jedné či dvou fajn písní tvůrci soundtracku oproti jedničce značně pohoršili a kolikrát se ani do daných situací nehodily a působily spíše rušivým dojmem. Abych to zakončil, tak mohu říct, že možná i díky nízkým očekáváním mě druhé Frozen vcelku potěšilo a ačkoli se kvalitativně i vyspělostí moc neliší od jedničky, tak jde stále o solidní a nadprůměrný animák, kterému stejně jako jeho předchůdci dávám 65%. ()

Tominni

Kouzelná animace, na které lze hodně stavět. Vizuálně to je od Disney studia dobře zvládnuté pokračování o Anně a Else. Hodně prostoru dostává i Olaf. Nakonec i samotný příběh o pátém elementu je celkem fajn, tak film tak trochu sráží slabší písničky a pokud právě ony tvoří polovinu filmu, tak je to znát. Chybí nějaká výraznější píseň typu Let It Go. Proto z toho je nakonec jen mírně lepší průměr. ()

MartinTerran

Dvojka se mi tak nelíbila a ani nevím proč. Příběh je pěkný a jde vidět, že si s tím dali docela práci. Songy už dle mého tak dobré nebyly a je jasné, že konkurovat jedničce je dosti složité. Vtipné momenty zde byly, ale nebylo jich mnoho a animace stejná čili pěkná. Výtku bych měl k paměti vody aby se toho zase někteří chytráci nechytili, ale u pohádky by se to stát nemuselo, doufám. Hodnocení:64/100. ()

tkey

Vlastně ne tak dobrý jako jednička, ale tak nějak to fungovalo. Bylo to zábavné, svižné a obsahovalo to dost vtipů - děcka i dospělí si z toho něco vezmou. Zvládnuté dobře ve všech směrech, nevím ale co chtějí dělat dál. ()

fleshbekr86

málokdy mám u animáku husí kůži. Ochočení koně (vody), píseň Elsy, maminky princezen, ztráta, všechno bylo velmi povedené. Opět se překonal první díl, takže pravidlo, že dvojky bývají horší se v tomto případě maže. Ultimátně nejvtipnější je píseň Kristofa, kdy jsem se v kině smál díky narážkám na videoklipy chlapeckých skupin 80. a 90.let a Queen snad jen já sám a maminky s dětmi nechápaly :) ()

maoc

Obě Ledová království mi řádně zamotala hlavu. K oběma mám dost výhrad, ale obě zároveň nakonec ukázalabneco navíc, něco, čím mne překvapila, že se nemohu odhodlat je odstřelit. Dvojka má, podobně jako jednička, v první polovině zmateny děj a podivné jednání postav. Teprve v druhé polovině se vše projasňuje, ubývá písniček a přibývá temnoty. V jedničce mne překvapil až nadchnul Hansovský twist, ve dvojce zase ani ve filmech pro dospělé nevídaná věc - umění vyrovnat se s pruserem a křivým jednáním vlastních předků, ve vlastní rodině. A když přijměte podivnou realitu Kouzelného lesa a Ledové řeky, pak se dá pochopit i závěr, kdy se cesty sester definitivně rozchází, ale přesto zůstávají spojené. Možná by bylo u očekávatelné trojky dobře popřemýšlel, zda neudělat jinak první polovinu filmu, která je vždycky podivná až blbá. ()

DJ Kritik

Rozprávkový muzikál, ktorý má náboj a silu hudby. Pekné kresby, dej, za ktorý sa nemusí hanbiť ani muzikál s divadelných dosiek. Pre deti veľmi chytľavý. A určite aj pre dospelých. ()

OJan

Myslel jsem si, že dvojka bude už špatná, ale je lepší než jednička, některé scény jsou opravdu hodně přitažené za vlasy, ale ve výsledku to ani moc nevadí. |85%| ()

Petule3

Hluboké, krásné, o třídu lepší než jednička. Ale toto je opravdu spíše pohádka pro dospělé, která nese velké poselství. Super! ()

brzozin

Jestli jsem u Frozen 1 psal, že děj postrádá elementární logiku a nějakou jednotící dějovou linku, pak u dvojky autoři překonali nepřekonatelné. Je vidět, že tvůrci vyčerpali jakýs takýs potenciál příběhu už v prvním díle a tady zoufale vaří z vody. Příběh je primitivně plytkoučký, zplácaný z nesourodých scének. Jedinou zajímavou postavou je Olaf, který tomu dává alespoň groteskní prvek. A samozřejmě ten ňuňu chameleon, který je samozřejmě vykradený z Lociky. Jinak je mi osobně naprosto proti srsti hlavní poselství filmu - zničit vlastní zemi, abych napravil hříchy jakýchsi svých předků. ()

ostravak30

Ledové království je vůbec trochu zvláštní pohádka, která ve své jednoduchosti dosáhla velikého úspěchu. Princezna Anna už má svého hocha, Elsa ale řeší další tajemství, která ještě nejsou odhaleny. Proč má kouzelnou moc a co se stalo s její rodinou doopravdy? Otázkou už pouze bylo, zda dokážou tvůrci navázat na to dobré, co předvedli v jedničce. Po hudební stránce asi ne. Jeden velký hit nahradily spíše průměrné songy. Mezi postavami opět exceluje sněhulák Olaf, který se stará o zábavu. Ledové království II tentokrát otevírá otázku toho, co nám zanechají naši rodiče a jak nás to ovlivní. A zda vůbec můžeme jejich případné chyby napravit nebo změnit zanechaný odkaz. Vizuálně opět film nepůsobí špatně, ale nemůžu si pomoct, dvojka není sice horší než jednička, ale ani lepší. Mnoho dětí bude asi stěží chápat, proč Elsa stále nemá svého prince a že by radši princeznu. I moje dcera miluje Elsu a píseň Najednou. Tak snad je anabáze Ledového království za námi. Uleví se mnoha rodičům i jejich peněženkám. ()

Ledové království dostane spin-off

Ledové království dostane spin-off

07.04.2020

Pohádka Ledové království od studia Disney se dočká vlastního spin-offu. Seriál s názvem At Home With Olaf se zaměří na postavu sněhuláka Olafa, jehož ve filmech dabuje herec Josh Gad. Projekt… (viac)

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

Jumanji a Ledové království 2 vládnou kinům

16.12.2019

Tento týden vstoupí do kin devátá epizoda Star Wars a box office tabulky opět budou pukat ve švech. Do té doby ale kinům vládnou jiné hity. Jumanji: Další level konečně sesadilo z trůnu Ledové… (viac)

Elsa a spol. roztříštili světový rekord

Elsa a spol. roztříštili světový rekord

25.11.2019

(Kruto)vláda Disneyho nemá konce. O víkendu vklouzlo do kin pokračování animáku Ledové království a všichni tak nějak předem tušili, že to bude velké. Dokonce ani šestiletá prodleva mezi oběma díly… (viac)