Živí mrtví: Počátek konce

• USA Fear the Walking Dead (viac)
USA, (2015–2023), 86 h 10 min (Minutáž: 40–65 min)

Réžia:

Adam Davidson, Kari Skogland, Stefan Schwartz, Michael Uppendahl (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, Garret Dillahunt (viac)

Ako svet vyzeral, keď sa menil na hrôzostrašnú apokalypsu zobrazenú v Živých mŕtvych? Fear the Walking Dead sa odohráva v Los Angeles. Sleduje osudy Hispánca Travisa Manawu (Cliff Curtis), ktorý sa pri apokalypse stretáva s Madison Clark (Kim Dickens) a jej deťmi Nickom (Frank Dillane) a Aliciou (Alycia Debnam-Carey) v The Walking Dead. (Sexy_Beast)

Recenzie používateľa Krychlicka1 k tomuto seriálu (17)

Série 7 (2021) (S07)

Hrůza, jak jsem měl vždy rád FTWD, i když měla vždy kolísavou kvalitu, tak teď mi došla trpělivost. První čast by se ještě Jakš takš dala, i když byla celkem nezajímavá, svými lokalitami, ale měli jsme tady pár super epizod. Jenže v druhé časti mi už spadly růžové brýle, a uvědomil jsem si jakej je FTWD odpad. Tolik strašných epizod pohromadě jsem už teda dlouho neviděl. Sem smutný, co udělali s mojí poslední oblíbenou postavou, byl jsem otráven ze stupidních NPC, a přišla mi směšná debilita našich hlavních postav. Ani smrt na mě nefungovala, a random postav na jednu epizodu sem měl taky dost. Celkem fakt hrůza. Doufám, že se nad další sérií zamyslí, a vymyslí něco na co se dá koukat, protože jinak nechápu, kdo by měl po téhle sérii o FTWD zájem. ()

Maják (2021) (S07E01)

Úvod do radioaktivní apokalypsy vcelku zajímavý, jen by to chtělo více známých postav, protože Strand je kokot a kvůli jeho chovaní ho mám rád čím dál méně. ()

Šest hodin (2021) (S07E02)

Nechápu proč takové díly vycházejí, ještě k tomu jako druhý v pořadí, to si fakt někdo řekl, že to je dobrý nápad nám předsunout nezajímavý zbytečný díl, který děj nikam neposune, okořenit to neustálím dětským křikem a posypat otravnými dialogy. ()

Cindy Hawkinsová (2021) (S07E03)

Určitě lepší než předešlé díly, protože konečně sledujeme nějaké sympatické postavy, plus díl má zajímavý takový temný, tajemný nádech díky nevyřešenému případu z minulosti, ale zase se děj drží na jednom místě a nijak neposouvá a to prostředí radiace už mě moc nebere. ()

Dýchej se mnou (2021) (S07E04)

Jako celkem v klidu ačkoliv nechápu moc zápletku, kterou nám naznačil minulý díl a která se hned vyřešila, alespoň Josiah vypadá jako celkem fajn postava a těch ve Fearu už moc neni. ()

Až do smrti (2021) (S07E05)

Celkem by mě zajímalo co se ze Stranda vyklube, jako je to celkem svině ale nemyslím si že by šel přes mrtvoly našich hlavních hrdinů. Máme tady dalši novou postavy která už není tak zajímavá ale zatím neodsuzuji. Jezdci apokalypsy mají koule a závěrečný fight celkem obstojný. ()

Obnova (2021) (S07E06)

Tenhle příběh byl asi zatím nejméně zajímavý a zbytečný ale to byli zatím skoro všechny díly 7 serie. ()

Portrét (2021) (S07E07)

Cenim odkaz na dílo Obraz Doriana Graye, navíc Morgan se celkem předvedl a konec mega potěší. ()

Padre (2021) (S07E08)

Tenhle díl se určitě zatím nejvíc povedl z celé první poloviny série. Minulost perfektně navazuje na budoucnost a díky tomu člověk má možnost více soucítit v Willem. Teď mě taky hrozně mrzí spoiler který jsem předtím viděl protože sem pak tolik neprocítil jeden srdcervoucí okamžik. ()

Za mnou (2022) (S07E09)

Nevím proč otevřeli druhou čast zrovna takovouto zbytečnou epizodou, ale budiš alespoň se děj točil okolo Alicie, a to je asi poslední postava kterou mám fakt rád, možná ještě Dwight teda + nová postava, a na člověka působila dost sympaticky. Bohužel konec nás jenom utvrdil ve zbytečnosti celé epizody. ()

Černopláštník (2022) (S07E10) odpad!

Další zbytečná, nezajímavá, extrémně klišovitá epizoda, kde nám je představena další ze zástupu náhodných postav, kterých se seriál pak stejně brzo zbaví. Reálně v tom nevidím žádný smysl do posunu děje - jen další výplňová epizoda. Díl nám představil i nevěrohodnou plitkou romanci, bohužel o zápletce platí to samé - Random a bez logiky. Bohužel ve FTWD už pro mě nejsou skoro žádné sympatické postavy, tak doufám že Alicia tady ještě nějakou dobu pobude, jinak už bude tenhle seriál pro mě úplně prázdný. ()

Ofélie (2022) (S07E11)

Nevím no jako debilní Daniel mě moc nebavil, ale co se musí uznat je, že se tady vytvořit pěkný zvrat do budoucna. Jinak bylo mi k smíchu debilita těch lidí od Arna, a jejich mentální fungování, takže typuji že skonči stejně jako on. Tak uvidí se do budoucna, takhle epizoda byla sice zase úplně debilní, ale alespoň už se nám vytvořil nějaký vývoj v ději, tak schválně s čím přijdou příště. ()

Chlapeček (2022) (S07E12)

Jako asi jsme tady měli mít smutnou epizodu po dlouhé době, jenže na mě to nějak moc nefungovalo, ačkoliv jsem to nečekal tak brzo, ale prostě mi to nepřišlo tak dobře provedené, chovaní postav opět hloupé, a Viktor mě nepřestává srát, reálně nevím, jestli si to zaslouží tři hvězdy, ale alespoň za snahu, udělat alespoň trochu koukatelnou epizodu je dám. Laťka je lholt nízko. ()

Raft (2022) (S07E13)

Dost příjemný díl, oproti předchozím čtyřem hrůzám, kdy se na konci naši přátelé setkávají vstříc boji se Strandem. Uvidí se jak to dopadne, ale jelikož Rangeři jsou totální idioti, tak hádám že stím nebude problém. ()

Boží prozřetelnost (2022) (S07E14)

Škoda že takových epizod nemůže být více, i když to nemà kvality těch nejlepších dílu, má alespoň snahu se jím vyrovnat, a vrátit FTWD zpátky na výsluní, i když si myslím že spousta lidí nepřekousla debilní epizody 7. série, a nedošla až sem. Jinak oceňuji Stranda, ačkoliv ho nemusím, je fajn že si drží pořád svůj charakter, zmrda, který ovšem má i nějaké city, a bylo hodně pěkné vidět že mu na někom záleží. Vyvrcholení s Danielem bylo též fajn, a dá se říct že až překvapivě dosti dojemné, a konec nás trochu navnadil na další epizody, což mu taky přičtu k dobru. ()

Amina (2022) (S07E15)

Možná by to trochu fungovalo, kdyby tomu nebyla věnována celá epizoda, hrozná nuda, plná halucinogenních keců, kterých už tu bylo spousta, jako Aliciu mám rád, ale ať už se buď vyléčí, nebo důstojně umře, protože v takovém stavu jí vidět, už je fakt otrava. Říkám, tuhle epizodu mohli rozdělit, na zdrhání z hořící věže, a Alicii blouznění, aby to za něco stálo, ale bohužel si scénáristé vybrali jen jednu z možností. ()

Pryč (2022) (S07E16)

Co to bylo za hrůzu, takhle se dělá závěrečná epizoda? Jestli si scénáristé mysleli, že navrátivší postava zachrání tuhle debilní 7. sérii, tak se měli lépe rozmyslet jak s ní budou pracovat, protože pořádně nevysvětlený vtip o zlodějce dětí byl úplně dementní. Nevím, jestli jsem jen nedával pozor, jak jsem byl znuděný, ale vůbec jsem nechápal její myšlenkový pochod, to samí Morgan twl připadalo my to že to dítě pořádně ani nehrotil, protože kdyby jo tak by Madison nenechal ani nadechnout. Navíc tu máme zase tu klasiku random postav, jen na jeden díl. Nechápu jak tenhle díl může mít tolik procent, když není ničim zajímavý, a spíše to člověka rozesmutní, jak debilně tahle série skončila. ()

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (viac)

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

03.07.2019

Spisovatel a tvůrce slavné komiksové série Živí mrtví Robert Kirkman tento týden šokoval fanoušky. Jeho sága totiž nečekaně dospěla do finále, a to bez jakéhokoli předchozího upozornění. Posledním… (viac)

Živí mrtví dostanou další spin-off

Živí mrtví dostanou další spin-off

09.04.2019

Stanice AMC oznámila třetí seriál vycházející z komiksu Živí mrtví Roberta Kirkmana. Zatím nepojmenovaný projekt by se měl točit okolo dvou mladých dívek, které patří k první generaci, jež dospívala… (viac)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (viac)