Živí mrtví: Počátek konce

• USA Fear the Walking Dead (viac)
USA, (2015–2023), 86 h 10 min (Minutáž: 40–65 min)

Réžia:

Adam Davidson, Kari Skogland, Stefan Schwartz, Michael Uppendahl (viac)

Predloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (viac)

Alycia Debnam-Carey, Kim Dickens, Frank Dillane, Mercedes Mason, Colman Domingo, Rubén Blades, Lennie James, Cliff Curtis, Danay Garcia, Garret Dillahunt (viac)

Ako svet vyzeral, keď sa menil na hrôzostrašnú apokalypsu zobrazenú v Živých mŕtvych? Fear the Walking Dead sa odohráva v Los Angeles. Sleduje osudy Hispánca Travisa Manawu (Cliff Curtis), ktorý sa pri apokalypse stretáva s Madison Clark (Kim Dickens) a jej deťmi Nickom (Frank Dillane) a Aliciou (Alycia Debnam-Carey) v The Walking Dead. (Sexy_Beast)

KNTRFKT

Fear the walking dead opět představuje návod k tomu, jak být totální retard a nechat se co nejlépe kousnout a následně zaklepat papučema. Další věc, kterou vysloveně nemůžu vystát tady a i ve Walking dead, jsou série nepochopitelných úmrtí, totální kixy normálních lidí, síla zombíků, to, že stačí, aby Chodec vyvinul jen trochu větší tlak a člověka před sebou porazí a vždycky si spolu ulehnou pěkně fejs tu fejs. Naštěstí se tu tvůrci vyvarovali dementnímu zabíjení, kdy ve Walking postačí k proražení lebky třeba papírová vlaštovka. Tenhle seriál sice neobsahuje jedinou sympatickou postavu, naopak těch nesympatických je tam mnoho-vévodí totálně iracionálně se chovající matka s Indem, ale aspoň to není (zatím) úžasňáckej survival, kde už nikdo nemírá a umaštěnec Rickjen blbě nečumí. ()

Stíba

Pilot příjemně překvapil a to i především díky srovnání s původní sérií, která čím dál tím více a v nynější fázi až trapně přešlapuje na místě. Od úvodu zombie apokalypsy se dá určitě očekávat pořádná živočišnost a pokud se tvůrci stylově budou držet toho s čím začali a vyvyrují se některých věcí, dívat se i určitě budu. Pilot - 7/10. ... Celkový dojem z první série se postupně spíše snižoval, poslední díl se však povedl a dává naději do další série. Minimálně postavy nejsou ještě tak ohrané a děj se mám kam vyvíjet, kdežto původní série se už točí v kruhu. 6/10 ()

Whitebeard

Oproti origoši poměrně nezajímaví herci (až na Cliffa Curtise, velikej sympaťák). Nicméně v průběhu seriálu jim asi jde přijít všem na chuť. Jinak nudnější zápletky, minimum vysvětlení kolem viru. Ale oproti prvním WD je tu také o dost méně tlachání a více akce. První série poměrně silná, druhá serie trochu slabší, ale třetí se opravdu povedla. Každopádně si zopáknu původní WD :) ()

chaotic

Tvl, Morgane, jaký jsi byl kokos od začátku, tak takový jsi doteď. Už v TWD jsi měl období kdy jsi čistil, a pak zase najednou ne, pak se z tebe zase stala VRAŽDÍCÍ MAŠINA a pak zase ne. Já nevím. Tenhle seroš si nezaslouží víc jak 3 hvězdy za průměr. Třebaže první tři sérky se táhnou jak nudle z nosa, tak jakmile jsi se ukázal ty, je to BRAINLESS fail. Bůh žehnej za 6tou sérii, která je skoro jako TWD. Díky, ale beru tě jako fail. ()

Urukhaj98

S01-S02: Ze začátku svěží závan do v té době již lehce hnijícího (heh) seriálového univerza The Walking Dead. Sledovat tuhle apokalypsu od začátku bylo vítané zpestření, kterého jsme se v původním seriálu nedočkali a první sezóna tak byla velmi fajn. Bohužel od druhé řady už tvůrci zajeli do podobně vyšeptaného stylu a únava materiálem tak byla o to rychlejší. Nejedná se o žádnou katastrofu, ale důvody k dokoukání seriálu hledám jen marně. 6/10 ()

Vabr

1. série začala velmi slibně a nezasloužila si hate na nesympatické postavy, vlažnou atmosféru nebo nudný děj. Druhá série pokračuje na skvělé vlně (doslova :D). Navíc si zaslouží chválu velmi originální lokace, situace, nebo charaktery postav, které ve TWD vidíme zřídka. Finále třetí série nastolí laťku tak vysoko, že až zírám, kam se tenhle spin-off dopracoval. První tři série jsou bezvadné, a dokonce jsem si v tomto období myslel, že FTWD poráží TWD. To vše se ale kazí čtvrtou řadou, kde dochází ke crossoveru a jde to pomalu, ale jistě všechno do kytek. Crossoverová postava mi neskutečně lezla na nervy a nejen, že upozadila rodinu Clarkových, dokonce svým příchodem bourá doposud funkční motivy (rodina v apokalypse a její soudružnost), vizuál (nově seriál vypadá jako TWD přes kopírák a je to nanic, staré intro bylo děsivější a lepší) a způsob vyprávění (miliarda skoků; do této doby se celková dějová linie tvořila pro celou sérii, ale pomalu od čtvrté série dochází k tomu, že jsou epizody dost epizodické a nakonec mají všechny utvořit nějaký smysluplný celek, což moc nefunguje). Ještě se ale 4. série jakžtakž drží, a pak přejdeme do 2. nejhorší řady tohoto seriálu. Je to neuvěřitelně nudné a přibydou naprosto zbytečné foundfootage epizody, které se nedají snést. Blábol. Nakonec se scenáristé proberou a naservírují šíleně dobrou 6. řadu, kde vše funguje, jak má. Dostaneme nejlepšího záporáka FTWD, krásné nové intro a horor v pravém slova smyslu. A tak je jasné, že naděje zůstávají vysoké i na 7. sérii, ale to se moc nevyplní. Naštěstí to není takovej propadák, ale dostaneme několik zbytečných epizod a kouzlo zase zmizí. Závěrečná série mě hodně navnadila na plno dějově zajímavých linek, které se mají zkřížit a střetnout, ale jak mají tvůrci ve zvyku, předhodí nám další skok v čase a všechno je fuč. Poslední řada je i tou nejhorší a je opravdu žalostné, jak postavy degradovaly a jak jsme se z výborného úvodu dopracovali k takovémuto konci. Nicméně jako celek hodnotím seriál průměrně. Celkově má seriál problém s dobrými záporáky, kterých tu je dost málo oproti The Walking Dead, a se smrtmi hlavních postav, které by u některých mohli být vygradovanější. Věřil jsem, že bude dokonce Fear the Walking Dead lepší než samotné TWD, ale bohužel k tomu nedošlo. Přesto doporučuji rozhodně první tři série, které jsou skvělé, mají i čas od času super soundtrack, a pak 6. sérii, kde se krví a zvraty nešetří. Nejlepší postava: Travis | Nejhorší postava: Morgan | Nejlepší série: 1. (podle bráchy 6.) | Nejhorší série: 8. | Nejlepší záporák: Virginie | Nejhorší záporák: Kaplan Vyhodnocení: Aspoň se budu těšit na jiné spin-offy ()

Bernyz

Po pilotním díle dávám čtyři hvězdy. Stejně jako TWD mě závěr epizody neskutečně nalákal se dívat dál, ale narozdíl od posledních sérií TWD se díl tak netáhnul. Postavy určitě zajímavé a prostředí města je taky fajn změna. Přesto, že se seriál dabuje díl po díle, je dabing velmi slušný (což není pro AMC zvykem). UPDATE: Prvotní nadšení pomalu upadá, protože se v seriálu NIC NEDĚJE. Je to celý táhlý jako celá druhá série TWD. Snižuji proto na 3 hvězdy a doufám v obrat ke konci série. ()

LordMysti

Po pilotu zatím slibný rozjezd i když nebylo to tak kulervoucí jako jiné piloty. Na druhou stranu by si seriál mohl udržet tuto laťku min po celou sezónu tak uvidíme... ()

Eventyrer

Séria 1: Atmosféra potešila, zombie apokalypsa sa nezačala ihneď, bola divákovi trpezlivo dávkovaná čo vôbec nevadilo. strach z neznámeho sme doposiaľ videli len u Ricka v TWD, takže hrôza z niečoho nepochopiteľného tu zasiahlo viac ľudí a mohli sme vidieť rôzne reakcie čo rozhodne bolo pre diváka obohacujúce. Z veľkej časti však séria bola nudná, postavy nevýrazné a ich konanie bolo veľmi predvídateľné. žiadny charakter nebol zaujímavý (okrem feťáka) a žiadny nebol dostatočne výnimočný, aby si ho človek stihol obľúbiť. najväčšia chyba - postavy a scenár. ()

Denila

Pilotní díl jsem ohodnotila jednou hvezdou, která byla i tak ze slušnosti... vůbec mě to nezaujalo, nebavilo, bylo to až moc pomalé a taky se tam nic moc nedělo. Další díly mnohem lepší (i když někdy to zavání taky trošku nudou, hlavně tehdy, když si řeknete, že kdyby tam ta nutná pasáž nebyla, vůbec by vám nechyběla). Tak uvidíme co bude dál. ()

Withree

Promarněná záležitost. Já bych si totiž přál sérii naprosto bez zombíků, respektive ve velmi malém množství. První 2, 3 epizody parádní po příjezdu armády to sklouzlo ke svému staršímu bratříčkovi. Naprosto prázdné ulice Los Angeles po 14 dnech. No nevím. Třetí řada je vůbec nejlepší z celé frančízy. ()

Alexandre

Z prvních čtyř dílů jsem byl naprosto nadšený, ale poté přišla pátá a šestá epizoda, které to strhly trochu dolů. Ale jelikož jsem tomu nedával žádné šance, tak nakonec mohu s čistým svědomím prohlásit, že jsem nadšený a celkově mě seriál překvapil. Postavy jsem si oblíbil hned v prvním díle (stejně jako u mladšího bratra). Líbí se mi, že je tohle natočeno zase z trochu jiného pohledu - ze samotného "počátku konce", jak již český název napovídá a nejde tady od začátku seriálu o "pouhé" přežívání živých mezi mrtvými. Napřed panika, chaos, nejistota mezi přeživšími a až potom boj o přežití. Hodnotím o hvězdu míň než The Walking Dead, protože tohle ve mně nedokázalo vyvolat emoce, napětí, či občas nějaký ten pocit zamrazení v zádech. ALE - je to jenom první série. Takže já jenom doufám, že to další série vytáhne/vytáhnou nahoru a budu moct dát plnohodnotné 4 hvězdy. Takhle je to u mě přesně na hranici mezi třemi a čtyřmi hvězdami, a protože to zatím není to "pravé ořechové", tak se přikláním k nižší hranici. ()

Sweat55

První dvě série byly standart, o třetí ale něco více: Totální pecka, tahle série zatím překonává snad všechno od Walking Dead (až na tu první, to je nejlepší zombie série ever). Ono hlavně to je lépe netočené a to tak, že s efekty které jsou na TV sérii parádní. Žádná nudná akce jako v The Walking Dead, tady ty zbraně vypadají a znějí jako zbraně a ne jako airsoft pistole. Žádný hnusný CGI, tady se něco podobného jako srnka, nebo skládka z WD nedá čekat. A režie všech dílů mi taky přijde mnohem lepší, jakoby živější a zajímavější, což asi bude tím že se to odehrává na dobře vybraných lokacích a ne jenom les, les, les, skládka, les. Lidi se chovaj jako lidi, zombie jsou pořád ta největší hrozba atd. Snad The Walking Dead nabere vítr do plachet, jinak už nemá cenu se na to dívat. ()

holub109

Začátek rozhodně zajímavý. Vždycky jsem se chtěl dozvědět o průběhu infekce a vypadá to zatím rozhodně nadějně. Po první sérii musím prohlásit, že jsem mírně zklamaný. Na otázky, které jsem měl o nemrtvých a viru seriál neodpověděl a až na zpracování nemrtvých a hlavní představitele to bylo docela nudné. 1.série - 60% / Jak v první sérii tak v druhé to ze začátku vypadalo zajímavě, ale opět se to zvrtlo. Nebylo to špatné, končím však se sledováním, protože jsou v dnešní době zajímavější seriály, které bych chtěl zhlédnout. Po dvanácti dílech 2. série - 60% ()

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

Seriál Živí mrtví končí, zombie ale zůstanou

10.09.2020

Stanice AMC oznámila konec populárního seriálu Živí mrtví. Kabelovka završí současný seriál jedenáctou rozšířenou sérií, která bude mít celkem 24 epizod. Prvních dvanácti se pak dočkáme už příští rok… (viac)

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

Komiks Živí mrtví nečekaně končí

03.07.2019

Spisovatel a tvůrce slavné komiksové série Živí mrtví Robert Kirkman tento týden šokoval fanoušky. Jeho sága totiž nečekaně dospěla do finále, a to bez jakéhokoli předchozího upozornění. Posledním… (viac)

Živí mrtví dostanou další spin-off

Živí mrtví dostanou další spin-off

09.04.2019

Stanice AMC oznámila třetí seriál vycházející z komiksu Živí mrtví Roberta Kirkmana. Zatím nepojmenovaný projekt by se měl točit okolo dvou mladých dívek, které patří k první generaci, jež dospívala… (viac)

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

Prahu zaplaví zombíci z Fear the Walking Dead

27.05.2017

Léto se blíží a spolu s ním i zombie apokalypsa, která se tentokrát nevyhne ani pražské náplavce. Pokud se chcete zchladit a pocítit mrazivé z mrtvých vstání na vlastní kůži, vyrazte v podvečer 31.… (viac)