Nukleární zkoušky prováděné v poušti severozápadní části Ameriky mají za následek zmutování mravenců, z nichž se stávají gigantické obludy. Hororový dav lezoucích a drápajících se mutantů z jejich obrovských katakomb může zastavit pouze specializovaný tým vědeckých profesionálů s pomocí zkušené a plně vyzbrojené vojenské armády... (oficiálny text distribútora)

Paldini

Varování před nukleárními zkouškami nejen v opuštěných pouštích, protože ony pouště nemusí být až zas tak opuštěné, a pak může po 11 letech od zkoušek dojít k mutacím přeživších organismů v tomto případě mravenců. Po zmizení prvních několika lidí v poušti, dochází k velice rychlému vypátrání zdroje oněch zmizení a k velice rychlému zničení prvního mraveniště. Ale, naneštěstí se podařilo dvěma královnám těchto smrtících monster uletět a je jen otázka krátkého času, kde založí nová hnízda a L.A. je se svými říčními kanály k tomu účelu více než vhodné. ()

Epistemolog

Nejštvanější film antisovětského cyklu Byl jsem komunista pro FBI (1951), už měli režisér Douglas a VVarner Bros. za sebou. Zde vše vysvětlí titulky, ikdyž až zpětně. Název křičí červeně, ač film samotný je černobílý. Červená barva značí mravence i komunisty, jež hmyz symbolizuje svým smyslem pro organizaci a bojechtivostí. Genialita Them! spočívá ve využití přírodních exteriérů (pouště Nového Mexika, kanály v Los Angeles). Tak jako Den, kdy se zastavila země (1951) a Útočníci z Marsu (1953) i Them! je plný protimluvů. Mimochodem zabedněný agent FBI Arness, který se proslavil rolí monstra v Věc z jiného světa (1951) dává antikomunistickému a antiintelektuálnímu snímku další rozměr. Film se měl původně natáčet ve 3D. Některé 3D efekty zůstaly ponechány, např:. detaily mravenců, které působily efektně. ()

LION-MR.T

Tenhle film se nestydím doporučit,protože jako od jiných filmů svého žánru a datu výroby disponuje s dobře napsaným scénářem. Film měl vysoký rozpočet,tak je tu hodně velké herecké obsazenstvo,hodně vojáků,armádní techniky,loutky mravenců jssou pěkné. Corman takové štěstí něměl a film natočil tak za tejden s minemem,ale stejně si mi vždycky jeho docela líbily. Scéna v katakombách,přestřelky,výbuchy,to vše je natočeno dobrým řemeslníkem. Kdyby tohle vznikalo v 80.letech nebo aspoň jeho reimak,byla by to pořádná efektivní krvavá pecka s dobrýmimi maskamy a efekty. Ale tenhle film je skvělý sám o sobě. ()

Anderton

Vaše prijatie podobných monster filmov z rokov 50tych bude závisieť od toho, či vás zaujmú atmosférou, nedefinovateľným guilty pleasure efektom, alebo množstvom zábavných akčných scén s prerastenými monštrami. Atmosféra Them! je podľa mňa v záplave konkurencie priemerná, oných akčných scén je tu pomenej a tak sa nie je väčšinou času na čom príliš zabávať. Them! beriem ako film, ktorým som si doplnil prehľad o vtedajšej sci-fi kinematografii. Dobové perly žánru sú pre mňa úplne iné filmy. ()

PetrPan

Téměř dokumentárně a sterilně podané monster movie evokující tehdejší strach z nukleární katastrofy. Mravenců je sice docela málo, nicméně jako celek je Them! i po letech film, který dokáže zaujmout a má správnou porci napětí. Závěrečná bitva ve stokách je skvělá. ()

nash.

Jeden z nejlepších zástupců rodinky zmutovaného gigantického hmyzu, který se v padesátých letech každou chvíli pokoušel vyděsit a sežrat lidstvo. Je přímo dokonalou esencí tohoto specifického subžánru a minutu po minutě ho lze použít jako učební pomůcku. V kompletní sestavě samozřejmě nechybí kráska v nesnázích, její švarný ochránce, roztržitý profesor ani místní šerif. Nechybí hnízdo bezobratlého šmejdu, samice jako hrozba nekontrolovaného množení, ani apokalyptické prognózy. Animatronické modely v nadlidské velikosti toho sice moc nezvládnou, ale už jen svou přítomností v obraze působí znepokojivým dojmem. Ačkoli v mnoha ohledech samozřejmě film zastaral a těžko už dnes někoho vyděsí stejně jako v době své premiéry, stále je přítomna překvapivě působivá atmosféra. A stále je radost moci si občas takový film užít a třeba přitom zavzpomínat na nezapomenutelné projekce v pražském Ponrepu, kde jsem řadu těchto filmů kdysi měl možnost vidět. ()

Chrustyn

Pravý monster horor, které se v 50. a 60. letech těšily velké oblibě a tvůrci abnormálně zvětšovali všemožnou havěť z hmyzího světa. V tomto případě se jedná o obří mravence a ačkoliv film působí hodně zastarale, má určitý náboj a atmosféru i nyní. ()

Oktavianus

Kdyby si Them! udrželo atmosféru, napětí a gradaci z první části, co se odehrává v Novém Mexiku, mohlo jít o jeden z nejlepších monster movies vůbec. A to i přes celkem legračně vypadající zmutované obří mravence (ale jsme v roce 1954, vím to a nic lepšího ani nečekám). Nevím, kde se stala chyba - začátek je úžasnej, mrtví či zmizelí se hromadí, tajemno narůstá a poušť ze svých tajemství vydává jenom v podobě zvláštních zvuků. Po příletu dvojice doktorů (otec a dcera, no samozřejmě :-) ) děj příjemně pokračuje... a najednou chlapík z FBI a místní policajt jezdí po Státech a skoro až detektivně pátrají, kam se mohli mravenci podít. A v tu chvíli atmosféra mizí a ani závěrečný souboj ve stokách ji už moc nepřinese. Škoda toho, protože jinak není co vytknout. Ale i tak jde o silně nadprůměrný zážitek. ()

Flego

Ani archaické triky so zmutovanými gigantickými mravcami nemožu ubrať snímku punc starej klasiky a snahy o poctivú dobrodružnú béčkovú filmárčinu. ()

honajz

Černobílý horor z roku 1954 vychází z původního komiksu a podle toho je náležitě řešené i menu. Film vypráví o zmutovaných obřích mravencích (následek pokusů s atomovou bombou v poušti), kteří ničí lidská obydlí i lidi. Jejich likvidace vojáky připomíná řežbu v novější sci-fi Hvězdná pěchota. DVD: Slušně řešené menu, krásně čistý obraz, v bonusech dvě tři scény z natáčení, tříminutový trailer a fotogalerie, v níž se poměrně těžko orientuje. Film 3/4, Bonusy 2/4, Zvuk 3/4, Obraz 3/4 ()

eraserhead666

Monster sci-fi horory zrovna moc nemusím a na tomhle se po mnoha stránkách určitě již podepsal zub času, ale, na druhou stranu má své neocenitelné kouzlo. Duch padesátých let s narůstajícími obavami nejen ze studené války, ale i jaderné síly, černobílý obraz, osobnostně silná, emancipovaná, rozhodná a v neposlední řadě i hezká ženská role Dr. Pat Medfordové v podání Joan Weldon a skvělý herecký výkon malé holky (Sandy Descher), srandovní Dr. Medford (Edmund Gwenn) pro mnohé dnes již zřejmě k pousmání triky a provedení samotných monster, které mě se naopak líbily mnohem více, než dnešní digitální triky, z filmu s přehledem dělají zajímavou a nadprůměrnou podívanou. Jen je škoda místy dost nudných a ukecaných míst (hlavně ve druhé části filmu, kdy se děj přesune z pouště do velkoměsta) a trochu slabší závěrečné zúčtování. 3,5* ()

SOLOM.

Nejlepší monster film o mravencích, jaký jsem měl zatím tu čest vidět. Líbí se mi postupné poodhalování příběhu, kdy přestože víte již od začátku, kdo stojí za zmizením několika lidí – tak to tvůrci dokázali přesně načasovat a atmosféra se v tu chvíli začala ještě více stupňovat. V určitých chvílích jsem si sice říkal, že to je zbytečně natahováno, ale byl jsem odměněn finálním rozuzlením v kanálech pod Los Angeles. K trikům nemám nejmenší výhrady, protože na svou dobu jsou hodně dobré, což se nejspíš velkou měrou podepsalo i na tom, že z tohoto filmu měli někteří lidé v té době noční můry. Dneska se už sice většině záběrů jen zasmějeme, ale i tak to pro mě zůstává nadprůměrným filmem. 7/10 ()

oLí

Dlouho jsem si tyhle Ferdy šetřil a těšil se na nevšední monstermovie zážitek staré dobré klasické sci-fi školy. A jsem trošku zklamán, byť o Them! nemohu tvrdit, že by byl špatným filmem. Bavilo mne i Empire of the Ants, které je o dvacet let mladší a přesto má možná ještě horší triky, než tento Douglasův počin. K technické ani příběhové stránce filmu nemám sebemenších výhrad, ale jako by tato pověstná klasika neměla tu správnou atmosféru, kterou na podobných filmech zbožňuju. Jako capart bych si z toho nejspíš nasral do gatí, ale dnes mě to příliš neděsilo a ani za srdéčko nechytlo, o rok pozdější TARANTULA má vše, co mě na tomto žánru přitahuje, možná to u THEM! najdu někdy později, rád bych. PS: v tomto případě bych se vůbec nebránil remaku v rukou schopných filmařů, mravenci fascinují. [6.5/10 září 2010] ()

Terva

CITÁT - To byl asi vítr. V těchto končinách zní strašidelně.......... Sledujeme zde nejdříve dvě "vloupání", jedno do přívěsu a druhé do místního koloniálu. Peníze však zůstaly, byl nalezen rozsypaný cukr, podivné stopy a zvláštní zvuky v okolí. Navíc se spíš někdo proboural ven něž do vnitř. Co to mohlo být za zloděje? Na první stvůru nečekáme dlouho. CITÁT - Camponotus Vicinus z čeledi Formicid........... Trikově je to na dnešní dobu hodně slabé, ale na rok 1954 je to prostě bomba. Katastrofický snímek, který se pak z venkova dostává do městské aglomerace. Los Angeles a celé lidstvo je v ohrožení. CITÁT - Lidem hrozí vyhynutí......... Hledání ve stokách je napínavé a povedené. Jest-li jsou tyhle příšery důsledkem prvního jaderného výbuchu, co způsobily všechny ty další bomby? S vynálezem atomové bomby otevřel člověk dveře novému světu. Celkem slušně natočený, napínavý a varovný snímek. ()

corpsy

Legendárna klasika, ktorá stála u zrodu ´´monster´´ filmov v 50. rokoch, oslňuje svojimi ( hlavne na svoju dobu ) vynikajúcimi trikmy a napínavým príbehom. Príroda tu dvom živočíšnym druhom vymenila miesta. ()

sidzej

Heh. Armada, plamenomety, hniezdo, vajicka, kralovna. Ako spomenul POMO Cameron mal slusnu inspiraciu pri nakrucani Votrelcov. A to nielen vyssie spomenutymi spoznavacimi znakmi ale aj faktom ze samotne obrie mravce nastupuju az v tretine filmu zatial co v uvode sa buduje atmosfera a zbieraju sa dokazy potvrdzujuce spociatku absurdnu teoriu o vrazdiacich zmutovanych mravcoch. A taktiez tu mame vyplasene male dievca (akasi vzdialena parafraza na Newt). 80% ()

Tayen

Předek všech dnešních prvoplánových hororů o zmutovaných žábách, krysách, klíšťatech a vší té havěti, co na nás útočí v hejnech, rojích, tlupách, co nás vztyčeným ukazovákem varuje před vzpourou přírody, pokud ji nepřestaneme zanášet různými fujtajbly. Tehdy to byl originální nápad a film funguje docela dobře. Prostě: je pořád lepší podívat se na Them! z roku raz dva, než na novodobé bláboly, které omílají pořád stejné téma a uráží už jen tím, že se prohání na VHS. ()

MikO_NR_1909

Skúsený tandem Gordon Douglas s produkčnou spoločnosťou Warner Bros. už mali skúsenosti s vystavením nepriateľa naprieč pretrasom vystrašenej spoločnosti v podobe studenej vojny. Them! je zhmotnená ukážka antisovietskeho informačného nasadenia a nástrojom na kontrolu domácich obyvateľov v podmienkach "žiaducich" pre zavedenie "krízového režimu". Obrí hmyz tu môžeme chápať nielen ako nechutnú mutáciu, ale aj ako vniknutie do usporiadanosti rádu a jeho intímnych štruktúr (v tomto vidím miernu paralelu s Čeľusťami). Forma rozprávania aj finálne napínavé rozuzlenie bolo na tú dobu revolučné a prekrýva aj badateľnú béčkovú schému, vďaka ktorej by iba s gigantickou obludou veľa vody nenamútili. ()

PKD

Film, který se zařadil do mé (zatím) trojice TOP 50tkových monster movies a která tudíž vypadá takto...Monolith Monsters, Them! a Tarantula. V prvních 15minutách parádní atmosféra, kdy nic nevidíte a z pozice 2 policistů, kteří propátrávají místa, kde se COSI stalo, jen slyšíte podivný jakoby vrzající zvuk, ze kterého trochu při kvalitní zvukové aparatůře, píská v uších.;-) Docela mě překvapilo, že tvůrci nám naservírují 1.mravence ve 30min. filmu. Čekal jsem, že budou více otáleti, jako Arnold s Tarantulí. Jeden z těch nejlepších filmů z této éry. Bezesporu. Posléze následován nekonečnou řadou horších a ještě horších kopií. Jen bych nechal v rámci větší dramatičnosti, ty 2 hošíčky oddělat, namísto jejich otce, který byl nalezen mrtvý a ještě k tomu s urvanou rukou. P.s. na prázdný a chvílemi vyděšený pohled malé holčičky, která přišla o rodiče způsobem, u kteréhožto jsem rád, že na něj nebyl rozpočet a vyrážející ze sebe výkřiky... ,,Oni! Oni! Oni!´´ dlouho nezapomenu. Důkaz, že ne všechny filmy z této právem slavné a většinou qulity pleasure éry, jsou na odpad až max. na 2. ()

Michael Giacchino našel nový projekt

Michael Giacchino našel nový projekt

05.01.2023

Oscarový skladatel a po nedávném debutu u Marvelu se snímkem Vlkodlak: Noční lovec taky režisér Michael Giacchino (Ztraceni, The Batman) se zdá se našel svůj příští tentokrát už celovečerní projekt.… (viac)