Moderná zvieracia metropola Zootropolis je mesto ako žiadne iné. Skladá sa z niekoľkých obytných štvrtí, od nóbl predmestia Saharské pole po mrazivé sídlisko Tundrovka, domov polárnych zvierat. Je to skrátka miesto, kde všetky zvieratá žijú spolu, bez ohľadu na veľkosť a stravovacie chúťky, od najväčšieho slona, cez leva po najmenšieho piskora. Keď však do mesta dorazí ambiciózny policajný nováčik Judy Hoppsová, zistí, že byť prvým králikom medzi veľkými zvieratami policajného zboru nie je vôbec jednoduché. A pretože chce svoje kvality dokázať, využije prvú príležitosť a spojí sa aj s pouličným podvodníkom, lišiakom Nickom Wildom, aby vyriešila zložitý a záhadný prípad, smerujúci na najvyššie miesta mesta zvierat... (Saturn)

mirec88

Tak toto bola sila. Jeden z najkrajších animovaných snímkov poslednej doby a úžasná ukážka toho, čo dnešná animácia dokáže. Perfektná Judy Hopkavá, výborný český dabing a skvelé 3D. Najlepšia je jednoznačne už viackrát tu spomínaná časť s leňochodmi. Som sa smial jak už dlho nie :-) Skvelý kriminálny príbeh s úžasnou pointou. ()

Hollohlaway

Ač bylo kino plné dětí , film je spíš pro dospělé. Tolik úžasných narážek , vtipů, hrátek se jmény...nádhera. Animace je prostě skvělá, město zvířat je vážně uvěřitelné a proporce jsou velice reálné. Navíc detektivní solidní scénář a ne žvatlavé zpívánky , to je úleva. Opět po delší době vynikající animák. ()

Trapper33

Příjemná animovaná detektivka ve které nové postavy opět baví. Hodně se mi líbila propracovanost světa a spousta malých detailů a podobností s tím naším. Do toho skvělá animace a fajn příběh o vzestupu outsidera a máte přes hodinu a půl kvalitní zábavy. ()

manonfire

Tak fajn, využití ba zneužití:) lenochodů bylo vlastně logické, a bylo by škoda jejich unikátního životního tempa pro nějaký gag nevyužít, ovšem upřímně mohlo to být ještě vypilovanější. Hlavně to však chtělo celkově víc žertíků na téma odlišnosti druhů v kosmopolitní však pospolité komunitě jednoho města a ne pustit vcelku sympatické hrdiny po stopě úděsné trapné mezirasově asimilační agitky dovedené do dokonalosti nechutným závěrečným proslovem. Zkrátka vzhledem k tomu, že je černošská a barevně jinak příbuzná menšina zastoupena ve věznicích celých států jaksi většinově, je tohle oblbování dětských mozečků na téma "všichni jsme si rovni" zkrátka propagandistické, a hlavně nevýchovné. Navíc byl od půlky filmu zcela zřejmý pachatel tohoto zákeřně rasistického zločinu. Díky tempu jde o vcelku příjemný průměr, ale chtělo to víc zničujících hlášek a méně falešného mentorování. 60% ()

jefff

Už dlouho jsem animáku nedal plný počet. Zootropolis si ho ale zaslouží, zejména pro svou neotřelou vtipnost, působivé nápady a dobrý příběh. Pravda, jedna hvězda navíc je za lenochody, lepší scénu jsem dlouho neviděl :-). ()

P1tr

Oceňovaný animák od Disneyho nám nabízí detailně vykreslený zvířecí svět, který dokáže vtáhnout a obsahuje spoustu chytrých narážek a tvůrci využívají typické vlastnosti jednotlivých tvorů pro vytvoření mnoha extémně vtipných momentů. Humor je opravdu povedený a na poměry dětských filmů mu zdatně sekunduje také vyšetřovací linka, která vás sice neodbourá a nebude šokovat, ale jako dějová kostra poslouží dostatečně. Zootropolis zaujme svým světem a jeho zpracováním, ale kromě toho nic vyjímečného nenabízí a jde spíše o povedenou sázku na jistotu, která příliš neriskuje, což je určitě škoda, ale to filmu na kvalitě nikterak neubírá. ()

giovanni3

Animáky od studia Disney v poslední době nestojí za moc, ale tento byl už na pohled velmi lákavý a ve výsledku i výborný. Grafika je zde skvělá, vtipných scének hromada a je tu i nějaké to napětí a solidní děj. Trošku horší hudba, ale proti gustu... Hlavně chválím různorodost postav, kdy takřka každá měla něco do sebe. A v neposlední řadě i odkazy na kulty jako Kmotr. Skvělá práce a 4z5. ()

Soweek

Krom toho, že je to dle předpokladu velmi zábavný animák je to zároveň i nejdospělejší film, který jsem z hollywoodské produkce tento rok viděl. Je to trochu paradox, ale přijde mi, že valná většina hraných hollywoodských filmů je svou kvalitou určená pro děti a animáky jsou pro dospělé.Nevím jak dlouho ještě svět budou bavit superhrdinové a jejich problémy se zachraňováním světa nebo sama sebe před sebou, ale toto může být správný krok ke zvrácení trendu. Není to ten nejlepší animák na světě, ale pokud umíte aspoň trochu číst mezi řádky, tak tento film pustíte dětem aspoň třikrát, jelikož by si z toho sugestivně mohli odnést víc, než si možná myslíme. ()

kenkaku

Naprosto fenomenální pojetí. A přitom tak jednoduché. Vystavění děje, zápletky i použití základních věcí (princip globální ekonomiky třeba na "kauze nanuk" :D). Jeden by až neřekl, že je to vše pro děti (omamné látky, nahota, násilí, rasismus, byrokracie státního aparátu i to nejhorší - feminismus). Najdete tam prakticky vše (ve větších či menších náznacích). Mazec. A to vše zabalené do dokonalé grafiky - jak jinak. Nejpovedenější animák roku? Rozhodně! Jeden z pěti nejlepších co jsem kdy viděl? Dost pravděpodobně... ()

Dromed

Ach ti lenochodi...od teď se při každé návštěvě úřadu nebo pošty rozesměji, místo abych byl nasraný. Takže mi ten film vlastně změnil život k lepšímu :). ()

Maynard.

Ovšem, tohle se hodně povedlo. Takle nadupanej animák sem už celkem dlouho neviděl. Parádní výlet do zvířecího Světa bez dospěláků. Co mě hodně nadchlo, tak celkové zpracování Zootropole... Tolik pestrých barev a vychytávek (třeba to, že tam maj různě velký domky, podle toho co za zvířata tam žije). Děkjově taky paráda. Většinou sou animáky tak trochu jednodušší, ale tady se jedná o hodně vydařenou detektivku s překvapivým koncem. Hodně sem se i zasmál - asi nejvíc při návětěvě mafiánskýho bosse :o). Don Corleone jak vyšitej :o). Krapet mi tam chybělo kočičí osazenstvo, ale liška s králíkem taky fajn. Jo, tohle se nadmíru povedlo! ()

remy

Řeknu to rovnou - Zootropolis je nejlepším animákem od Toy Story 3 a zároveň pro mě osobně hrozně milým překvapením. Je to chytrý, dojemný, zábavný... Po všech stránkách špičkově odvedená práce, víc k tomu asi nemám co dodat :) ()

herr_carter

Můžu si za to sám, že jsem si tento film pustil v dabingu a možná i díky tomu mě tenhle animák nikterak za srdce nechytl..paradoxně nejvíc jsem se smál ihned na začátku, kdy blíže neidentifikovatelné zviřátko doprovází divadelní představení na klavír a strašně vtipně se u toho ksichtí..................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

coscarelli

Vizualne spickovo detailne zmaknuty Walt. Deti budu mat radost z animacie, zvieratiek, farieb a nanukov. U mna skor slo o prijemne farebne pohladenie, kde sice k poskodeniu branice nedoslo (urcite ani nebolo umyslom / no a este lenochody) a sledovalo sa to pekne, hlavne ze bez znamky unavy a nezaujmu. Netreba nic riesit, len si otvorit k tomu pejvo a okno. Mam rad zvieratka, nemam rad ZOO. ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)