Moderná zvieracia metropola Zootropolis je mesto ako žiadne iné. Skladá sa z niekoľkých obytných štvrtí, od nóbl predmestia Saharské pole po mrazivé sídlisko Tundrovka, domov polárnych zvierat. Je to skrátka miesto, kde všetky zvieratá žijú spolu, bez ohľadu na veľkosť a stravovacie chúťky, od najväčšieho slona, cez leva po najmenšieho piskora. Keď však do mesta dorazí ambiciózny policajný nováčik Judy Hoppsová, zistí, že byť prvým králikom medzi veľkými zvieratami policajného zboru nie je vôbec jednoduché. A pretože chce svoje kvality dokázať, využije prvú príležitosť a spojí sa aj s pouličným podvodníkom, lišiakom Nickom Wildom, aby vyriešila zložitý a záhadný prípad, smerujúci na najvyššie miesta mesta zvierat... (Saturn)

Sdoom

Od Zootopie jsem měl jen ta nejlepší očekávání. Z tohoto pohledu se jednalo spíš o zklamání, protože se nezařadí ani do mé Top pětky animáků, možná stěží do desítky. Ale musím uznat, že Disneymu se to povedlo. Je to milé, s pár fakt dobrejma fórama a hlavně nádherně animované. Tolik zvířat, různých prostředí, natočené akce atd., respekt. Po technické stránce to určitě top 5 animák je. Viděno v krátké době podruhé i s dabingem a musím uznat, že se docela povedl. (HD, orig.) (HD, dabing) ()

JADIM

Zvieracie animáky, ktoré nevedia originálne ani przniť logiku už lezú krkom aj mne, milovníkovi každej CGI bizarnosti, ale toto? Toto je proste Disney, to je úplne iná úroveň, ako nejaké Indické masové štúdiá. V tomto zvieracom vesmíre sa udiala akási "revolúcia" a všetky zvieratá sú civilizované a žijú v ako takej harmónii. Avšak rozdielnosť takmer každého jedinca podnecuje rasizmus, alebo podceňovanie slabšieho, čo sú témy, o ktoré tu po celý čas šlo a tvorcovia si s tým pekne vyhrali. Samozrejme, pozitívna myšlienka, bez nej by Disney film ani nemohol existovať a myslím, že často krát ich majú ešte lepšie ako PIXAR. Každý môže byť tým, kým chce. Platí to vo zvieracom svete plného odlišných jedincov, tak to musí platiť aj v ľudskom svete. Samozrejme ma odpálili aj nejaké narážky na reálny svet, ako napríklad ekonomika alebo mafia, k tomu nejaké tie vtipy a tí leňochodi boli bezchybní. A ten song Try Everything, ktorý zaspievala Shakira, mi akosi ostal v hlave ešte od návštevy kina v roku 2016 a po druhom zhliadnutí sa mi tam vryl ešte viac, proste tento film priviedol k dokonalosti. 10/10 (Videné v kine, 2016, SK dabing) ()

Koda

Samozřejmě, mohl bych napsat něco krátkého, výstižného u tohoto filmu a i tak by hodnocení vysvětlilo vše, ale já si rád zkomentuji tenhle skvost a jak to udělat nejlépe, než 4 čísly. Počkat co, čísly? Vy si myslíte, že jsem se zcvoknul? Tak to mě neznáte, protože teď právě zkouším být, jako lišák Nick Wilde. Takže vás trošku vytrolím - číslo 2 0 1 6. Přesně, už vám to dochází? Budu stručný... A NEBO NE! Začnu tam, kde to všechno začalo. Sledoval jsem YouTube, jako každý den. To si pamatuji, že jsem byl ještě v pyžamu a nechtělo se mi jít spát ve 3 hodiny večer. V tu chvíli jsem viděl trailer, který mi doslova a do písmene změnil život. Trailer byl vtipný, byl poutavý, vlastně se úplně jinak odlišoval od jiných trailerů a mě to úplně chytilo k srdci. O to víc jsem pomalu žral své nehty u nohou, když jsem si přečetl, že tohle veledílo půjde v březnu do kin. Jo! Na ten film jsem se strašně, ale fakt jako neuvěřitelně těšil. Dokonce jsem si škrtal čárky na ten den, kdy půjdu do kina. Ten den bylo 2.3.2016 a ona šla předpremiéra. Na Zličín jsme šli celá rodina, koupili jsme si asi 3 velké popcorny a coly. Bodejť by ne, po tom filmu se mi rázem změnil celý život. Já najednou žil celou dobu v tom filmu a nedokázal jsem se od toho odtrhnout. Dokonce jsem založil kdysi snad teď jednu z největších skupin Zootopie na Facebooku a hrdě jsem tam doplňoval informace. A to je proč jsem viděl ten film snad 4x v kině, protože tohle bylo největším překvapením, co mě jako staršího fanouška Disneyovek mohlo potkat. Si pamatuji, jak jsem měl v mobilu všechno ze Zootopie, dokonce i profilovku na FB. Díky tomuto filmu jsem se zkamarádil asi se 4000 lidmi z celého světa, no teď už jsem to vše promazal, ale zbyl mi jeden kamarád, se kterým si stále píšu. Jak říkám, Zootopie mi najednou změnila celý život a já se vlastně věnoval nejvíce své skupině. Dokonce jsem v jednu chvíli považoval Zootropolis jako můj nejoblíbenější film, ale po nějakém čase už mě to přestalo bavit a vrátil jsem se zptáky k Lvímu králi. Otázka je ale jasná, CO MĚ VLASTNĚ TAK UCHVÁTILO V TOM FILMU? Tak abych byl co nejvíc stručný, tak se mi asi nejvíc líbil nápad toho, že tvůrci vymysleli pro každé zvíře v Zootopii preferovaný pás - to znamená na sahaře žijí pouštní zvířata, v Tundře antarktická zvířata, nebo je místo určené pouze pro hlodavce. Centrum Zootopie je určen vlastně pro všechny zvířata, kteří zde pracují, jsou ubytovaní apod. Ten nápad a to všechno takhle vymyslet a nakreslit.... to je prostě neuvěřitelný! To prakticky mě uchvátilo určitě nejvíc a hned potom ten příběh Judy a Nicka. Než se dostanu k příběhu, musím se zmínit k jedné takové kulišárně. Úplně přeskočím příběh a jukneme se na postavy. Já osobně se musím přiznat, že narazím na stránky, kde jsou zobrazeny animované postavy v explicitní podobě. A velkým překvapení nastalo to, že lidé najednou začali šipovat Judy a Nicka k sobě. Dokonce díky Zootropolisu se většina lidí stala furíkama. Větší várku takových obrázků jsem nezažil.. ale to jsem teď zabruslil úplně někam jinam. Příběh Judy, která se chtěla stát policistkou má vlastně takovou reálnou vlastnost a naučil jsem se, že každý může být tím, čím chce. Stačí na tom zapracovat a věřit si. Musela si prakticky vybojovat místo opravdové strážnice, i když měla obrovské štěstí, když ji ta ovčí nevěsta dovolila to, aby se místo pokutování věnovala případu zmizelé vydry. S Nickem spolu řeší náramný a velice poutavý případ, který se vlastně nakonci úplně převrátí a skoro nikdo neuvěří, kdo za tím vším stojí. Příběh je neuvěřitelně a precizně vymyšlený, na tom pátrání se mi líbilo, že se naši špioni ocitli v každém pólu a my jsme mohli ochutnat prostředí těch zvířat, kde žijí. Samozřejmě nesmím zapomenout ani na vtipné momenty třeba s vyjícími vlky, malým fenkem, nebo momenty, kdy se Judy dostala do pěkné kaše a bude muset z toho vybruslit. Dále nesmím zapomenout ani na chytlavou píseň od Shakiry, která rozbombardovala v jednu chvíli všechny písně. Musím říct, že Zootropolis vytře zrak všem, kteří se na tento skvost podívají. Nebudu tady nějak rozvádět a rozstříhávat příběh dopodrobna. Ať se na to lidé podívají a zjistí sílu filmu. Z toho filmu jsem si ale odnesl spoustu pouček. Teď ten život opravdu v době covidu je jak na houpačce a často se tu demonstruje a stává se, že lidé jdou proti jiným lidem kvůli opatření. Nevěřil jsem, že taková situace bude celosvětová a myslel jsem si, že se to může stát ve filmu, kdy člověk, nebo zvíře onemocní (zdivočí)... jenže i teď se snažíme vyhýbat se lidem. O změně hodnocení rozhodně ani nepomyslím. () (menej) (viac)

Indy

Júúúj, veeeľmi príjemné prekvapenie, som potešený :) Zootropolis funguje aj ako seriózna policajtská buddy movie, aj ako film s peknou myšlienkou, aj ako veľká zábava. A ten svet so zvieracími hrdinami je krásne vymyslený, pričom neslobodno zabudnúť na scénku s leňochodmi, ktorá zaručené každého rozosmeje :) 8/10 ()

Chmur

Tak mohlo to být o něco kratší, přeci jen cílovou skupinou jsou zřejmě menší děti a na ty je 150 minut poměrně dost dlouhá doba. Jinak film je to milej a animace taky není špatná. Moc se mi líbilo ztvárnění jednotlivých částí města. Jako dospělej jsem se v kině nenudil a některý scény byly fakt povedený. Takže doporučuji. Největší hvězdami Zootropolisu jsou jednoznačně LENOCHODI. ()

KoRner

V pohode kriminálka, akých bolo v 90-tych rokoch veľmi veľa. Akurát je to okorenené o zmyselnosti tolerancie a významu multikulturalizmu, veď vo filme neuvidíte ani jedinú opicu, či gorilu. To aby sa niekto neurazil... Animácia je nádherná, aj premyslenosť sveta, ktorému kraľujú leňochody ako byrokrati. Ústredná dvojka je celkom fajn, aj keď ja by som si radšej pozrel nejaký spin-off Nicka s tým malým lišiakom. ()

YoZo8

Zootopia je svieža rozprávka, ktorá má viacero tromfov. Má kriminálnu zápletku, ktorá sa v animákoch neobjavuje až tak často. Ďalej sú to milé postavičky, skvelú grafiku, hudbu a humor. Čo sa mi až tak veľmi nepáčilo bolo, že mi to trošku prišlo ako rozprávka na objednávku. Hovoria deťom, že môžu byť čim chcú a že všetci môžeme žít spolu, bez ohľadu na pôvod. Sú to síce pekné myšlienky, no život takto nefunguje. Prišlo mi to akoby tvorcovia filmu chystali našu mládež na pripadne ďalšiu vlnu prisťahovalcov. Kedže je to len rozprávka a ja nie som konšpirátor, dalo sa nad to povzniesť. Mínusom je zopár slabších resp.zbytočných scén, ktoré neboli potrebne. Celkovo Zootopiu hodnotím kladne. Je to rozprávka na zaslúžene tri hviezdy, no moje rozprávkové JA dalo 4. ()

joora1

Ve kterém jiném filmu můžeme vidět Shakiru jako sexy kamzici jak zpívá svůj letní hit. Nejen proto je Zootopia skvělým animákem, který má trefné gagy a příběh na hranici kriminálky. Což je skvělá volba. Není to sice úplná taškařice, ale zajisté pobaví všechny věkové kategorie. Strážnice Hopkavá je prostě třída. ()

Seti

Jeden z mála animáků zajímavě zpracovávající poměrně dospělá společenská témata dětsky přijatelným způsobem. V souvislosti s tím jsem toho názoru, že Zootopia není určena těm úplně nejmenším, kteří by nemuseli některé dějové obsahy chápat. Jsem však rád, že se Disney na animovaném poli pouští i do originálních námětů a nebojí se své projekty cílit i na ty odrostlejší. Celosvětový úspěch Zootopie pak potvrzuje, že tato strategie může být úspěšnější, než dojení zaběhlých značek. Doufám proto, že po odzívání několika pixarovských pokračování zas přijde nějaká podobná zajímavá a originální vlaštovka. ()

Eraserhead

Výborný animák, který si užije stejně tak dítě jako dospělý. Dokonce si myslím, že dospělý divák víc, protože děcko zřejmě úplně nepobere celkem sofistikovanou detektivní zápletku (týkající se mj. DNA), předpokládám, že většina dětí neviděla Kmotra a možná se budou divit, proč se mamka s taťkou tak řehtají u scény na úřadě. Animace je skvělá, postavy sympatické a převedení lidských povah do podob zvířat přesně a vtipně zvoleno. Vyjímečně se povedl i český dabing. Jediný drobný škraloupek je v lehce předvídatelném finále, kdy je v posledních pár krocích divák před filmem. Nicméně to nijak nekazí celkově parádní dojem z filmu. ()

divak84

k dokonalosti tomu chybí jen trošku kratší stopaž a vypilovat trušky nudnější pasáže .. každopádně skvělá a vtipná bajka .. ()

SpaceOdyseus

No hezky se na to koku, to je pravda. Animace skvela, prostredi se meni kazdou chvilku, furt se na platne neco deje. Socialni presah je trefny a aktualni. ALe co naplat, kdyz pribeh nefunguje, jak by mohl? Motivace vedlejsich postav mi byla zahadou (policejni sef?), cele to stoji na velikych nahodach a cele to moc nedava smysl. Par povedenych jokeu tu je, takze uplne ztracene dve hodiny to nejsou. ()

tom.nosek

Nejsem velký znalec animovaných filmů, spíš se jim vyhýbám. Zootopia mě ale mile překvapila zajímavým příběhem, neokoukanými vtipy (čtvrť malých zvířat, Mr. Big a mnoho, mnoho dalších, naopak mě úplně neodrovnali lenochodi jako všechny ostatní) a i celkem dospěláckými tématy, např. řešení rasových problémů. ()

Hanys_

Takový buddy movie ze zvířecího světa se spoustou vychytaných nápadů a scének. Navíc ten sociální podtón je v dnešní době docela aktuální. ()

Prcek54

Příjemný animák, u kterého jsem si řikal, zda jako svou cílovku bere stále to nejmladší publikum? Protože u tohohle se hlavně dospělý může bavit, vnímat aktuální a hlubší tématický podtext a registrovat mnoho filmových odkazů. ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

…a všechny jsou pokračování starších hitů. Tak by zhruba šlo shrnout to nejdůležitější z první letošní čtvrtletní konference společnosti Disney, na které vracející se šéf Bob Iger ubezpečil akcionáře… (viac)