Diablov advokát

• Česko Ďáblův advokát (viac)

Mladý úspešný právnik Kevin Lomax (Keanu Reeves) obhajuje v rodnom Gainsville učiteľa Lloyda Gettysa (Chris Bauer), obvineného zo sexuálneho obťažovania svojej žiačky Barbary (Heather Matarazzo). Napriek tomu, že počas pojednávania zistí učiteľovu vinu, podarí sa mu napadnúť výpoveď obete a dosiahnuť oslobodzujúci rozsudok. Onedlho dostane ponuku pracovať pre významnú firmu v New Yorku, ktorú prijme. Po tom, ako presvedčí svojho nového zamestnávateľa o svojich schopnostiach, sa s manželkou Mary Ann (Charlize Theron) nasťahujú do prepychového domu, kde bývajú tí najlepší zamestnanci firmy, vrátane jeho majiteľa Johna Miltona (Al Pacino). Zdanlivé šťastie a dokorán otvorená brána k úspechu sa však veľmi rýchlo začne kaliť a manželom sa začínajú diať stále zvláštnejšie a desivejšie veci. Zatiaľ čo sa Kevin začne venovať svojmu novému prípadu černocha Phillipeho Moyeza (Delroy Lindo), obvineného z porušovania hygienických predpisov po tom, ako bol pristihnutý pri rituálnom zabíjaní zvierat, jeho žena Mary Ann postupne zariaďuje ich veľký byt. Keď sa Kevin stane svedkom toho, ako sa naplní Moyezovo prekliatie a sudca stratí hlas, Mary Ann sa začnú zjavovať nepríjemné vidiny démonov. Ich doposiaľ láskyplný a bezchybný vzťah začína dostávať trhliny... Kevinovi je pridelený prípad bohatého podnikateľa Alexandra Cullena (Craig T. Nelson), obvineného z vraždy manželky, syna a služobnej. Kevinova matka Alice (Judith Ivey), ktorá prišla do New Yorku na návštevu, tiež pochopí, že v ich manželstve to nefunguje a varuje syna pred Miltonom. Vidiny Mary Ann sú stále hrôzostrašnejšie, nepohodlní ľudia, pohybujúci sa v okolí firmy, umierajú za zvláštnych okolností. Za všetkým je najpravdepodobnejšie záhadný Milton, ktorý nie je tým, za koho sa vydáva... (TV Markíza)

helloween93

Fámozní thriller s ještě fámoznějším A. Pacinem, který svojí démoničnost snad ani nemusí hrát. Ch. Theron zahrála svojí psychickou proměnu taky celkem slušně. A Keanu Reeves? Ten se role ambiciozního právníka zhostil také slušně. Film táhne hlavně velmi dobře napsaný scénář a hlavní myšlenka tohoto snímku. ()

GOREGASM

Kde jinde by se měl samotný Ďábel producírovat a konat než v soudní síni. Pekelně vygradovaná story, které toleruji nadbytečný finální klam, plnohodnotně využívá všechny ďábelské ingredience a provětrá svým infernálním pojetím nejednoho infidela. Ačkoliv si řada diváků vybaví zejména smyslně zvráceného, přesto decentně aristokratického Al Pacina (peklo konečně poznalo svého Pána), tak ani zbytek herců neponechává nic náhodě a společně se zneklidňující Hackfordovou režií, která divákovu zážitku neustále přikládá pod kotel, dělají z Ďáblova advokáta zdravě dusnou a dráždivou podívanou. 95% ()

Rockerman

Mělo by se to jmenovat "Advokát je ďábel"! Jestliže dokáže obhájce vysekat z maléru pedofila a trojnásobného vraha, tak to je ďábelské! Jinak skvělý film. Výborně zrežírováno a také skvěle zahráno. Film vzbuzuje mnohá zamyšlení nad morálkou. ()

Heroine

Stejně jako mi přijde alibistické tohleto "každý si vybere" obsazení, tak se mi zdá i celý film. Takový líbivě provokativní, ale v žádném případě nevybočující z dovolených mezí. Pacino jako Ďábel mne nijak nefascinoval, Reeves mi přišel spíš tradičně dobrý, a o Charlize bych skoro napsala, že hrála dobře, ale protože se musela, jako skoro všechny herečky v tomhle filmu, ukazovat i nahá, její herecký výkon tím v mých očích klesl. Sice je tady pár docela přidrzlých názorů, a možná i pár působivých scén, většina filmu mi přijde hlavně trapná. Pacino a svěcená voda, např. Zkrátka, i když je to docela zábavné, za dobrý film to nepovažuji. ()

BeranSon

,,A kde souloží?" -,,Všude!" Celkem mě překvapilo, že ten film není aspoň v žebříčku nejoblíbenějších filmů. Zajímavě ladění mystický film, který ač jsem si to z počátku myslel, že se jedná o horror, tak se o něj rozhodně nejedná. V žádné scéně se strach nedostaví, snad jen napětí, ale vše je celkem prozíravé. Z hlediska herců to vezmu takhle. Reeves hraje až příliš kolísavě, ale spíš je nad hranicí dobrého až skvělého výkonu. Theron je krásná, mladá a má fešnou trvalou, k tomu není co dodat. Největší koncert, ale zajisté přivedl Al Pacino, který mi v několika scénách doslova vyrazil dech! Jestli existuje ďábel, tak vypadá přesně takto, není zbytečně zlý, je to alkoholik, děvkař, který si užívá života. -10/10- jinak 95% ()

MickeyStuma

Zprvu to vypadalo na další obyčejný právnický film, ale vstupem "ďábelského" Al Pacina byl najednou dán zcela jiný směr, který mířil do grandiózního finále, při kterém se ježila kůže ještě druhý den. Vyprávění příběhu jde opatrně kupředu, a jedinkrát neuhne z cesty. Dlouhá stopáž snímku dává prostor každé důležité scénce či epizodce řádně vyniknout a dát tomu ten správný akcent. Keanu Reeves ztvárnil právníka tak dokonale, že jeden ani neví, jestli ona postava má opravdu v sobě nějakou lidskost, nebo vidí před sebou jen slibnou kariéru, pro kterou je ochoten udělat zcela vše. Charlize Theron tu vydala nadlidský výkon a nutí diváka trpět sní. A Al Pacino? Ten v závěru předvedl nejúžasnější ďábelský koncert, jaký kdy byl v dějinách filmu viděn. Klobouk dolů. Chvilku drama, chvilku horor, chvilku zase psycho. Smícháno tak dokonale, že vznikl vynikající snímek, který dokáže v hloubky duše zanechat něco, co stojí za povšimnutí a za zamyšlení. A to na začátku vypadalo jako další obyčejný právnický film. ()

Iwiiik

Ve všech směrech výborně vystavěný thriller, ať už jde o zvyšující se tempo či casting. Jediné, co mě zkazilo celý výtečný dojem, je teologicky laděná koncovka a žvásty o Bohu a Ďáblu. Kdyby zůstal Al Pacino v roli cynického pána pekel, jehož kouzla jsou spíše v sugesci a parapsychologii než v plamenech a oživlých sochách, byl by to petihvězdičkový zážitek. Mnohem silněji na mě zapůsobil o deset let starší Angel Heart s Robertem De Nirem a Mickeym Rourkem.. I tak tleskám za dojem a zvláštní potlesk věnuji herectví krásné Charlize Theron. ()

Evander

Ďáblův advokát je jedním z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl a zároveň se pyšní jedním z nejlepších hereckých výkonů Al Pacina (společně s vůní ženy). Bohužel do Top 10 se všechny skvělé filmy nevejdou a tam už mám plno. Ďáblův advokát tedy zůstává těsně "pod čarou". 90% ()

merigieren

advokát kterého během mytí rukou nahlodá svědomí tak moc, že vzdá obhajobu osahávání malé holky. Přitom mytí dojde ke 2h povídání a honění se za vítězstvím, což se daří ale ztratí tím holku možná duši. Lidi začnou umírat a on se vzepře otci dáblovi. Povídání hezký, závěr s plameny trochu přehnanej a šílenství holky taky nic moc. ()

Folky

Opravdu fascinující Al Pacino. Nejvíce je uznávaný ve svých starších filmech, ale já s čistým svědomím prohlašuji že toto je nejlepší výkon jeho kariéry. To co předvádí v poslední půl hodině je opravdu ďábelské. Jinak Reeves nebo Theron zaostávají jen díky tomu, že nemají tolik prostoru pro ukázku talentu, ale věřil jsem jim vše. Především Theron a její utrpení působí opravdu nepříjemně. ()

Rathalos

Vyborny mysteriozny thriller s demonickym hereckym vykonom Al Pacina,ktory si to doslovne uzival,ani Keanu Reeves nebol na zahodenie a postava Charlize Theron mi liezla na nervy,ale to nevadi,skvelo natoceny film,ktory ma hlavu aj patu,mierne hororove finale a este nemozem zabudnut na dobru hudbu,takze mi neostava nic ine len plne hodnotenie...:-) ()

Thanoris

Vanity, definitely my favourite sin! Film rozhodně úžasný, ale zároveň hrozný. Koncepce ďábla, jako snad nikde jinde, perfektně vystavěná, vykreslená do detailů. Nejde zde o snahu přiblížit se náboženskému modelu světa, ale navrhnout samotného ďábla. A to úplně stačí, třeba i na zamyšlení... A ona ďáblova oblíbená ješitnost vynikne zvlášť právě v originále jako „vanity“, v níž slyšíme onu prázdnotu a marnost. Hřích dokonale kombinující pýchu a sobectví, ony nenápadné soupeřky lásky. ()

Azurovydrak

Jeden z oněch legendárních starších kousků, na které, ač dosedl zub času, si nezaslouží upadnout do zapomnění. Tragický příběh mladého právníka, kterému se vlivem vlastní popularity za přispění nevysvětlitelných okolností zhroutí svět, je vyprávěn vskutku impozantně. Film brilantně manipuluje s tempem a napětím, závratné úspěchy Kevinovy právnické kariéry prokládá těžkými ranami v jeho osobním životě, perfektně pracuje s momentem překvapení a železnými emocemi. To vše se odehrává za elektrizující, ďábelské atmosféry, kterou nemá na svědomí nikdo jiný než geniální Al Pacino. Slušně sekunduje i Keanu a především bych vyzdvihl Charlize Theron, která krom své nadpozemské krásy poutá i vytříbeným herectvím, kdy perfektně uchopila (těžkou!) roli labilní, traumatizované ženy. Snový závěr opět neměl chybu a vše do sebe zapadlo. 90% PS: Ty přeludy z hlavy jen tak nedostanu, klobouk dolů :d ()

skleboun

whoa...ne ze by Reeves a Theron nehrali dobre, ale na Al Pacina nikdo nema - docela mi z nej behal mraz po zadech :) tohle je horor, u ktereho se clovek muze opravdu bat, aniz by se zde musely prolevat hektolitry krve, a pritom si z nej jeste neco odnest... ()

plagjoklas

Jeden z najlepších právnických thrillerov aké boli natočené. Keanu tu ešte hrá, pacino je skvelý, a charlize theron nadpozemsky krásna. Diabolská atmosféra, mierne nadpriemerný scenár, a veľmi dobre zvládnutá réžia. Scénky na súde kde sa preberajú kde aké zločiny nemajú chybu. ()

asentra

Vynikající film, který mě úplně dostal, jediné co mě napadlo když začaly titulky bylo: to byla ale síla. Jednak skvělý námět ale hlavně bezchybný výběr herců. Keanu Reeves jako nikdy neprohrávající právník, Charlize Theron jako jeho milující ženuška a nakonec Al Pacino jako největší humanista všech dob. Nejlepší byl ale stejně konec, čekala jsem všechno možný, jen tohle ne (taky se mi moc líbila scéna jak se Keanu usmál a prostřelil si hlavu:).Prostě úžasný, dala bych i šest hvězdiček a ať žije ješitnost! ()

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Pokrok za prachy z prodeje drog

Pokrok za prachy z prodeje drog

22.10.2008

Po Weirovi a Annaudovi, jejichž nové projekty jsme probírali v uplynulých dnech, je tady další tvůrce, jehož jméno nevidíme na plátnech kin až tak často, ale když už, tak to obvykle stojí zato.… (viac)