Diablov advokát

• Česko Ďáblův advokát (viac)

Mladý úspešný právnik Kevin Lomax (Keanu Reeves) obhajuje v rodnom Gainsville učiteľa Lloyda Gettysa (Chris Bauer), obvineného zo sexuálneho obťažovania svojej žiačky Barbary (Heather Matarazzo). Napriek tomu, že počas pojednávania zistí učiteľovu vinu, podarí sa mu napadnúť výpoveď obete a dosiahnuť oslobodzujúci rozsudok. Onedlho dostane ponuku pracovať pre významnú firmu v New Yorku, ktorú prijme. Po tom, ako presvedčí svojho nového zamestnávateľa o svojich schopnostiach, sa s manželkou Mary Ann (Charlize Theron) nasťahujú do prepychového domu, kde bývajú tí najlepší zamestnanci firmy, vrátane jeho majiteľa Johna Miltona (Al Pacino). Zdanlivé šťastie a dokorán otvorená brána k úspechu sa však veľmi rýchlo začne kaliť a manželom sa začínajú diať stále zvláštnejšie a desivejšie veci. Zatiaľ čo sa Kevin začne venovať svojmu novému prípadu černocha Phillipeho Moyeza (Delroy Lindo), obvineného z porušovania hygienických predpisov po tom, ako bol pristihnutý pri rituálnom zabíjaní zvierat, jeho žena Mary Ann postupne zariaďuje ich veľký byt. Keď sa Kevin stane svedkom toho, ako sa naplní Moyezovo prekliatie a sudca stratí hlas, Mary Ann sa začnú zjavovať nepríjemné vidiny démonov. Ich doposiaľ láskyplný a bezchybný vzťah začína dostávať trhliny... Kevinovi je pridelený prípad bohatého podnikateľa Alexandra Cullena (Craig T. Nelson), obvineného z vraždy manželky, syna a služobnej. Kevinova matka Alice (Judith Ivey), ktorá prišla do New Yorku na návštevu, tiež pochopí, že v ich manželstve to nefunguje a varuje syna pred Miltonom. Vidiny Mary Ann sú stále hrôzostrašnejšie, nepohodlní ľudia, pohybujúci sa v okolí firmy, umierajú za zvláštnych okolností. Za všetkým je najpravdepodobnejšie záhadný Milton, ktorý nie je tým, za koho sa vydáva... (TV Markíza)

tomo41

"Lawyers are the devil's ministry." Skvelý film. Neopakovateľné herecké výkony Al Pacina a Keanu Reevesa, strhujúci dej a vynikajúce dialógy. Vo výsledku tu máme diabolský dobrý film, ktorý treba vidieť. A na záver ešte môj obľúbený výrok z filmu: "Vanity, definitely my favorite sin." ()

Kjuk

Jsou filmy, který i kdyby trvaly 5 hodin, dokážu se na ně dívat jedním dechem nevnímajíc čas kolem. Možná jak už někteří z vás tuší, ANO Ďáblův advokát je jedním z nich! Al Pacino v plné polní a s takovým charizmatem, že mi kolikrát přebíhal mráz po zádech a kdyby jenom po zádech!! ()

Darth Vader

Tentokrát jsem se nijak nenechal ovlivnit recenzenty a jednoduše film stáhl a mrknul v poklidu s friskem v ruce... Velmi mě zajimalo ztělesnění samotného ďábla v lidském světě. Zasazení do právního světa mě překvapilo, ale dokonale tam pasuje! Herecký výkon "ďábelského" Al Pacina asi není třeba nějak vyzvihovat, protože jako vždy byl excelentní! Překrásná Charlize Theron byla taktéž skvělá a Keanu Reeves není můj oblíbenec, ale role ulízlého právníka ve stylu Matrixu mu celkem sedla. Děj má velmi slušnou kradaci s opravdu zajímavým koncem. Nakonec budete souhlasit se slovy Al Pacina: "Bůh je až moc velkej dobrák, to já jsem spravedlivý jako lidstvo!" ()

godycz

al pacino je popyce. i kdyz neni v hlavnim zaberu, stale hraje na plne pecky. keanu trochu prehrava, ale coz. film decentne serviruje triky. poslednich 20 min by melo byt ve filmove sini slavy. ()

Tequila

Nikdy jsem příliš nepochopil, co kdo na tomto filmu vidí. Mě připadal jako poněkud zdlouhavá variace na starší a lepší filmy s podobnou tematikou (Omen), natočená zřejmě jen proto, aby měl Pacino (kterého mám jinak rád) možnost neuvěřitelně přehrávat. Je to velký herec, ale tady se podle mě místy pitvoří až na hranici karikatury. Závěr se mi zdál předimenzovaný a patetický. ()

Kochanski

Al Pacino je opravdu M-A-CH-R!!! Satan v jeho podání vůbec není záporná figura... Já bych to utla tou sebevraždou ( podle mne velmi silný moment filmu), ta dodatečná scéna na záchodcích a ten "polohepáč" by tam už skoro ani nemusely být .... ()

Darkslayer

Nenápadný rozjazd s dobrou grádáciou a skvelým finále. Film si neustále drží temnú atmosféru, ktorá neustále hutnie. Dokonalý herecký výkon, najme zo strany Al Pacina. Uprimne, neviem si predstavit lepsieho Satana, či už typovo alebo herecky stvárneného. Celkovo casting filmu bol veľmi šťastný. Postúpné zvádzanie Lomaxa a nápaditý koniec je dobre spracovaný , avšak koniec scény v kancelárii mi prišel trošku preefektovaný. Nie je to plných 5* ale 90% určite. ()

robo7773

celkom dobre spracovaní film, dobre obsadenie, a dej film je pútavy a zaujme. Samozrejme nikomu asi neunikne krasne obnazene telo charlie theron, uz len kôli tej scene sa to oplati pozriet :) ()

Hopkins

Vynikající herecký výkon Keanu a Ala. Al jako dokonalej Ďábel a Keanuv alias "Kevinuv" otec a boss. Pochopitelně celé herecké obsazení snad jen herečka co hrála Reevsovu matku mě tam malinko nesedla. Rozjezd je nic moc ale jakmile přijedou do New Yorku začíná film nabírat na obrátkách od poloviny filmu jsem s očekáváním čekal co se bude dít dál ale konec filmu no spíše závěr posledních několik minut mě tak trochu dostaol. To jak se Keanu zastřelil se mě líbilo říkal jsem si konečně nečekanej NE hollywodskej konec ovšem zklamání se dostavilo v dalším okamžiku on ten happy end se tam nakonec dostavil a ten mě trošku dost dožral :) takže konec byl no zajímavej :o) ()

Natix

Přestože Al Pacino v roli ďábla doslova čaruje, byl tento film pro mě spíše zklamáním. Zajímavý námět zabíjí nudný scénář a průměrná režie. Jsem tvůj otec, Luku! ...vlastně Kevine. :) ()

sierane

Asi nejlepší film mě blízkého § prostředí. Ďábelský Al Pacino a Keanu Reeves odvádí neskutečný herecký výkon a mně nezbývá než hledět s otevřenou hubou. Film o moci, touze být nejlepší za každou cenu a o neskutečnému vábení všeho vzrušujícího. ()

hazaba

Neuvěřitelný výkon Al Pacina a Charlize Theron, vynikající finále, vše podtrženo odpovídající hudbou... Jeden z nejlepších filmů, co jsem viděla. ()

Rokle

Ďábelský Al Pacino, který se snad pro tenhle výkon musel upsat ďáblu :) Vynikající režie Hackforda, který vás bude držet stále v šachu a nedovolí vám vydechnout. Tenhle snímek se tiše a pomalu zahryzává pod kůži. ()

DHDV

Jeden z nejlepších filmů o ďáblovi. Scénář není až tak dokonalý (docela předvídatelný) ale to lehce přehlednéte díky dobrému obsazení herců. Pokud by film nezískla tak dobré herce byl to klasický průměr, ale herci tento film dostaly na další úrověň. Krásná Theron, charismatický Reeves a intelignetní Al Pacino! ()

J. T. Kirk

Jednoduše skvělé. Zajimavý příběh, který ani chvíli nenudil. Ďábelský Pacino, kterému jsem žral každé slovo. Užíval jsem si každou minutu a Keanu se do titulní role opravdu hodil. Charlize Theron je bez problémů. „Kdo jsi?“ „Mám tolik jmen..“ „Satan?“ „Říkej mi tati.“ - To je prostě nejlpší :) Jediná věc, co mě na tom docela slušně štvalo byl hodně debilní dabing Pacina, ale to zase posraly u nás.. ()

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Pokrok za prachy z prodeje drog

Pokrok za prachy z prodeje drog

22.10.2008

Po Weirovi a Annaudovi, jejichž nové projekty jsme probírali v uplynulých dnech, je tady další tvůrce, jehož jméno nevidíme na plátnech kin až tak často, ale když už, tak to obvykle stojí zato.… (viac)