Diablov advokát

• Česko Ďáblův advokát (viac)

Mladý úspešný právnik Kevin Lomax (Keanu Reeves) obhajuje v rodnom Gainsville učiteľa Lloyda Gettysa (Chris Bauer), obvineného zo sexuálneho obťažovania svojej žiačky Barbary (Heather Matarazzo). Napriek tomu, že počas pojednávania zistí učiteľovu vinu, podarí sa mu napadnúť výpoveď obete a dosiahnuť oslobodzujúci rozsudok. Onedlho dostane ponuku pracovať pre významnú firmu v New Yorku, ktorú prijme. Po tom, ako presvedčí svojho nového zamestnávateľa o svojich schopnostiach, sa s manželkou Mary Ann (Charlize Theron) nasťahujú do prepychového domu, kde bývajú tí najlepší zamestnanci firmy, vrátane jeho majiteľa Johna Miltona (Al Pacino). Zdanlivé šťastie a dokorán otvorená brána k úspechu sa však veľmi rýchlo začne kaliť a manželom sa začínajú diať stále zvláštnejšie a desivejšie veci. Zatiaľ čo sa Kevin začne venovať svojmu novému prípadu černocha Phillipeho Moyeza (Delroy Lindo), obvineného z porušovania hygienických predpisov po tom, ako bol pristihnutý pri rituálnom zabíjaní zvierat, jeho žena Mary Ann postupne zariaďuje ich veľký byt. Keď sa Kevin stane svedkom toho, ako sa naplní Moyezovo prekliatie a sudca stratí hlas, Mary Ann sa začnú zjavovať nepríjemné vidiny démonov. Ich doposiaľ láskyplný a bezchybný vzťah začína dostávať trhliny... Kevinovi je pridelený prípad bohatého podnikateľa Alexandra Cullena (Craig T. Nelson), obvineného z vraždy manželky, syna a služobnej. Kevinova matka Alice (Judith Ivey), ktorá prišla do New Yorku na návštevu, tiež pochopí, že v ich manželstve to nefunguje a varuje syna pred Miltonom. Vidiny Mary Ann sú stále hrôzostrašnejšie, nepohodlní ľudia, pohybujúci sa v okolí firmy, umierajú za zvláštnych okolností. Za všetkým je najpravdepodobnejšie záhadný Milton, ktorý nie je tým, za koho sa vydáva... (TV Markíza)

Erik7595

Vynikajúci magický thriller. Hlavne vďaka Al Pacinovi, dokonalo uveriteľne a neskutočne presvedčivo stvárňujúceho vládcu pekiel, dostáva tento film skvelú diabolskú atmosféru a démonickosť. Výborné sú herecké výkony Keanu Reevsa a Charlize Theron. Tá stvárňuje spočiatku osamelú a smutnú, neskôr psychicky chorú , vidinami a halucináciami postihnutú manželku hlavnej postavy naozaj excelentne. Zvlášť scéna v psychiatrickej liečebni mi vyvolávala zimomriavky. Napriek dĺžke filmu ma dokázal film dostať a nepustiť aj vďaka skvelému a zaujímavému príbehu. Filmy s právnickeho prostredia nevyhľadávam, ale napriek tomu ma The Devil´s Advocate na prvýkrát očaril a mal som chuť si ho pozrieť znovu nasledujúci deň. ()

Steel32

Původně jsem si říkala, že je to moc přeceňované. Přišlo mi, že se to táhne a celkově je to trochu suchý. Ale ve finále musím uznat, že přeceňované to není vůbec. Al Pacino jako ďábel je brilantní a Charlize Theron je ještě lepší. Zdá se, že Reevesovi role v ďábelských filmech sednou skvěle, taktéž perfektní výkon. Opravdu dobře promyšlený konec. ()

twiks

Pěkná podívaná, krutodémonský Al. Keana nemám rád, ale tady ukázal svojí pravou tvář, role mu náramně sedla. Vynikající scénář. Musím vytknout konec, který mě lehce zklamal, proto jen **** ()

JK-Stinger

Místy trochu pokulhávají efekty a konečné vyvrcholení bylo mírným zklamáním. Nic z toho ale rozhodně neshazuje brilantního satana Al Pacina, který svým konečným monologem naprosto odrovná snad každého diváka. Keanu a Charlize sice hrají na jedničku, ale nemůžu si pomoct, pan herec je prostě Ďábel. ()

xxxvodnikxxx

Nejen kombinace herecké elity na přední role, je to, co dělá tenhle film tím, čím je. Výbornej příběh protkán pár zvraty. Prostistrany mládí a starší generace vytvářejí při styku dokonalej náboj. ()

Jaroslaf

tendle film je ZBYTEČNĚ ZBYTEČNĚ ZBYTEČNĚ natahovanej a to mě naproprvé strašně odradilo, protože sem ho neviděl v originále. Pak jsem ale až dnes koukl na originál, prokousal se tou tunou zbytečný vaty a nudy a závěrečná 20-timinutovka MĚ ZVEDLA ZE ŽIDLE!!!!! Al Pacino hraje jako ďábel .) A keanu mu k tomu zdatně sekunduje se svými strojovými pohyby a chováním. S tím, co Keanu Reevese proslavilo.....Tento film je tedy hlavně Další důkaz, že na filmy se má koukat POUZE A JEDINĚ v originále, přátelé .) ()

betyn

„A veliký Drak, ten dávný had, zvaný Ďábel a Satan, který sváděl celý svět, byl svržen na zem a s ním i jeho andělé.“ - Zjevení Janovo, Bible. Přesně tak! A vzal na sebe podobu Al Pacina. A dobrá rada před projekcí. „Zanechte vší naděje, kdo vstupujete.“ - Peklo, Božská komedie, Dante Alighieri. ()

M1k9

Vrcholný půvab Charlize, vrcholný elán Al Pacina, vrcholný šarm Keanu. Zajímavý námět a hlavně společensky přínosný. Přesto mě film nikterak neoslnil. Thrillerová atmosféra je dostačující tak akorát na dobu kdy byl film točen. Stejně tak finále filmu. Něco mi na závěru vadilo. 6.5/10 ()

petikacka

Tak tenhle film mě dokonale dostal...To, že je Al Pacino sqělý herec, to je snad všem jasné...To, že je Keanu Reeves sympaťák je taký jasné...A tady se spojily dvě herecké legendy v šíleně dobrém scénáři a vytvořily z něj něco naprosto neuvěřitelného...Já si dokážu vzít cokoliv z každého, dobrého filmu a z tohohle jsem si vzala mnohé...Pro mě je to geniální film o moci... o ctižádosti...o lásce...o nenávisti...a pochopení o čem ten život, vlastně je...Za mě 100% ()

Pawlisman

Začátek slušněj no a pak se to snaží vytunit, vygradovat a vylepšit, ale opak je pravdou. Film má svoje leta a dobu nepřežil. V 90. letech asi ok. ()

kaze

Pre Keanu Reevesa to bola taká predzvesť Matrixu. Spolu s Al Pacinom vytvorili skvelú dvojicu. Nádherný film, ktorý si nabudúce znova nenechám ujsť. ()

Berry

Už jenom samotné obsazení typu Pacino, Reeves, Theronová a Nielsenová zaručuje zajímavou podívanou. Pacino je opravdu ďábel, Reevesovi i Nielsenové to taky jde a Theronová je prostě ,,perfect". K tomu skvělá hudba a dobrý thriller je na světě! ()

Honza dAve

Velmi nadprůměrná a originální kombinace šedého anglosaského právnického thrilleru a satanského hororu s vynikajícím Al Pacinem a "po čertech dobrým" Keanu Reevesem. Pro právníky poučná okultní studie :-), která ukazuje důsledky vyhrávání soudních sporů per fas et nefas. ()

Elgin

TOP 10 film mojho rebricku, kde nenapodobytelny Al tu predvadza doslova one man show i ked Charlize a Jeffrey mu zdatne sekunduju no i tak to nestaci. Keanov vykon trosku nemastny a trosku neslany tak vobec neubera na sile celku. Znamenite dialogy, lubiva hudba, vhodne vybrane kulisy (vetsinou sa natacalo v Kanade) a svizne tempo udava tomuto mysterioznemu filmu smrnc. Je to presne ten typ filmu, ktory vo Vas zanecha pocit neistoty kedy si polozite otazku ci ten diabol existuje a kde a v kom sa prave nachadza. Vieme len to, ze je vsadepritomny a v podani Pacina je tato uloha diabla neskutocny skvost kedy sa mierumilovneho sefa stava sialeny otec. Ako uz i sam diabol naznacil marnivost je jeho oblubeny hriech. Nemozem inak ako dat plny pocet. ()

P-puma-

Ten film mě dostal! Z Al Pacina mě v některých scénách šel až mráz po zádech, ale má takový charizma, že by jste mu nic neodmítli! ()

El-Barto

Skvělý thriller, kterému naprosto vládne ďábelský Al Pacino (to se nedá popsat, to se musí vidět tolikrát dokud se toho nenabažíte). Al tak trochu vrhá stín na výkony ostatních herců, především scvokávající se manželka Charlize Theron byla naprosto uvěřitelná. Musím zmínit výbornou hudbu a určitě také scénář, v kterém má každý dialog něco do sebe. A moje nejoblíbenější hláška na závěr: "Satan?", "Oh, call me daddy." ()

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Pokrok za prachy z prodeje drog

Pokrok za prachy z prodeje drog

22.10.2008

Po Weirovi a Annaudovi, jejichž nové projekty jsme probírali v uplynulých dnech, je tady další tvůrce, jehož jméno nevidíme na plátnech kin až tak často, ale když už, tak to obvykle stojí zato.… (viac)