Diablov advokát

• Česko Ďáblův advokát (viac)

Mladý úspešný právnik Kevin Lomax (Keanu Reeves) obhajuje v rodnom Gainsville učiteľa Lloyda Gettysa (Chris Bauer), obvineného zo sexuálneho obťažovania svojej žiačky Barbary (Heather Matarazzo). Napriek tomu, že počas pojednávania zistí učiteľovu vinu, podarí sa mu napadnúť výpoveď obete a dosiahnuť oslobodzujúci rozsudok. Onedlho dostane ponuku pracovať pre významnú firmu v New Yorku, ktorú prijme. Po tom, ako presvedčí svojho nového zamestnávateľa o svojich schopnostiach, sa s manželkou Mary Ann (Charlize Theron) nasťahujú do prepychového domu, kde bývajú tí najlepší zamestnanci firmy, vrátane jeho majiteľa Johna Miltona (Al Pacino). Zdanlivé šťastie a dokorán otvorená brána k úspechu sa však veľmi rýchlo začne kaliť a manželom sa začínajú diať stále zvláštnejšie a desivejšie veci. Zatiaľ čo sa Kevin začne venovať svojmu novému prípadu černocha Phillipeho Moyeza (Delroy Lindo), obvineného z porušovania hygienických predpisov po tom, ako bol pristihnutý pri rituálnom zabíjaní zvierat, jeho žena Mary Ann postupne zariaďuje ich veľký byt. Keď sa Kevin stane svedkom toho, ako sa naplní Moyezovo prekliatie a sudca stratí hlas, Mary Ann sa začnú zjavovať nepríjemné vidiny démonov. Ich doposiaľ láskyplný a bezchybný vzťah začína dostávať trhliny... Kevinovi je pridelený prípad bohatého podnikateľa Alexandra Cullena (Craig T. Nelson), obvineného z vraždy manželky, syna a služobnej. Kevinova matka Alice (Judith Ivey), ktorá prišla do New Yorku na návštevu, tiež pochopí, že v ich manželstve to nefunguje a varuje syna pred Miltonom. Vidiny Mary Ann sú stále hrôzostrašnejšie, nepohodlní ľudia, pohybujúci sa v okolí firmy, umierajú za zvláštnych okolností. Za všetkým je najpravdepodobnejšie záhadný Milton, ktorý nie je tým, za koho sa vydáva... (TV Markíza)

Cement73

Ako hrozne pravdivý film o hranicy medzi dobrom a zlom. Efekty oznamujúce príchod zla veľmi pekne stiesňujú atmosféru počas pozerania... A aby som nezabudol- Odteraz je pre mna jediny skutočný diabol Al Pacino :) ()

fastum

Mohl bych tu psát o vynikajícím Al Pacinovi, o vynikající hudbě Jamese N. Howarda, skvělému příběhu, ale to bych se jen opakoval. Poznamenám jen, že úplný závěr mě tak trochu zklamal. Čtyři a půl * ()

ekomo

Příjemně mrazivá stupnující se atmosféra až senzačnímu rozuzlení. Mistrovský Al Pacino, dobrý Keanu, ale naprosto se nehodící Charlize Theron spolu s některými "přebytečnými scénami". ()

aLPaC

Brilantní thriller, který se rozjíždí trochu pomaleji, ale do cíle pádí větší rychlostí než TGV. Řekl bych, že do té doby nejlepší výkon Keanu Reevese (hlavně úvodní scéna, kdy po krátké přestávce vyseká úchylného učitele z obžaloby je fakt dobrá). Nestačí ale ani na Charlize Theron, ale hlavně na excelujícího satana Al Pacina (nejlepší satan filmové historie - páni akademici museli být při nominacích na drogách). Ty jeho dlouhé elektrizující, plamenné monology a šibalský úsměv berou dech. Také abych nezapomněl, musím vypíchnout hudbu James Newtona Howarda. NEJLEPŠÍ HLÁŠKA - Kevin Lomax: Cos sakra udělal mé ženě? (Míří na Miltona pistolí.) John Milton: Dobře, když si vezmeš stupnici jedna až deset, desítka je ta nejzvácenější šoustačka, co lidstvo zná, a jednička průměrné páteční číslo u Lomaxů doma, řekl bych, že jsem si to s Marry Ann rozdal tak na sedmičku. ()

misik95

Od začátku měl film našlápnuto ke kvalitnímu snímku, v polovině sem si řikal, že čtyři hvězdičky budou na místě, protože se skvěle bavím, avšak konec, to celé podělal, sex s vlastní sestrou, která zároveň spí se svým otcem, se mi do tohoto filmu absolutně nehodil. Takže jsem slevil na tři hvězdičky, potom sem popřemýšlel a nakonec sem dal čtyři, kvůli hereckému výkonu Al Pacina. ()

Mikino00

Začínalo to slibně, postupně se to rozplynulo do filmu, který se chce líbit všem a skočilo to směšným hloupým koncem. Herci jsou sice dobří, ale i tak je tohle pouze průměr. ()

lareinna

Krásne zobrazené „peklo“ kde sa môže všetko bez rozdielu, ale za príliš vysokú cenu - nikdy nič nie je zadarmo.Tento film je perla... ()

Dr Lizal

Takový horrorovější Pollackův The Firm. Bláznivá Theronová, skvělý Al Pacino (přesně takhle si představuju Satana) a Keanu? Ten to odehrál jako by se nic nedělo, na závěr však ukázal charakter a vyluštil tuhle hříšnou křížovku do láskyplné tajenky. ()

LBsmoke

Kdo je lepší ďábel Al Paciono nebo Jack Nicholson s žehličkou? Rozhodnout to nedokážu. Co mi tu vadí je úplný konec. Kdyby to skončilo s trochou ohně po "Free will, right?" tak sem spokojený.. ale přeepičtěné křičení a digitální efekty (i jinde mohly být rychlejší-nenápadnější) ---- a hlavně záchodky.. zbytečně moc. pak sem totiž začal přemýšlet co všechno by se dalo přepsat a našel jsem toho překvapivě dost.. Al na konci mluví moc, někde až by se dalo považovat za "tuctově satanovsky"(bůh je šprýmař, rád se dívá..atd.) a někde v půlce filmu by si místo toho ještě pár minut mohl hrát ........... vstřícnou editaci scénáře -pár scén a vět upustit, pár natáhnout a je to bomba pro mě šitá. ()

Ollie235

,,Kevin, I'm not crazy. You have to believe me." Přiznám se, že mi trvalo poměrně dlouho, než jsem si zvykl na Reevese v podobné roli a i na konci jsem poněkud bojoval s pocitem, že to místo něj chtělo někoho jiného. Jinak ale mohu jenom chválit. Klasické právnické dilema zde bylo zvládnuto úchvatně a to především díky Al Pacinovi, který zahrál ďábla tak, jakoby jím opravdu byl (smích, gesta, mimika - paráda). Navíc celé drama nesmírně těží z toho, že graduje ke konci, tudíž divák bez problému zapomene na trochu nudnější začátek. Jednoznačných 5 to není, ale za nesmírně povedený závěr to přece jen zaokrouhlím nahoru. ()

Alien220

Fenomenální Al Pacino vévodí tomuto skvělému filmu, jež nám ukazuje další pojetí apokalypsy. Nyní jí zabrání rozhodnutí, svobodná vůle. Konfrontace náboženství, senzibility, šílenství i zla samotného neruší a není uměle naroubovaná. Film má spád i přes své dvě hodiny. Jasné 4 hvězdy s případným doplněním páté po druhém zhlédnutí. ()

Movie Gourmet

Snad nejlepší a životní Al Pacinova role aneb nejlepší filmový ďábel, co znám. Pravý herecký koncert, ve kterém Al Pacino jednoznačně dominuje a Keanu Reeves mu zde dost obstojně sekunduje. I Charlize Theron se mi zde líbí svým hereckým umem. Výborná kamera, velmi příhodná filmová hudba, která vytváří přímo pekelnou atmosféru, kde nejsou naškodu ani lehce decentní hororové prvky. Tomuhle říkám pravý majstrštik! Verdikt: 5* a 85 - 90 %. PS. Úplně nejvíc nejdrsnější je závěrečná konfrontace Kevina Lomaxe s Johnem Miltonem a Miltonovo/ďáblovo popisování boha. Za konstrukci samotných vět vzdávám scénáristům holt a k Al Pacinově ohnivému přednesu mám jen jediné: "BRAVO MISTŘE!" ()

Santino7

Rozjazd to má síce mierne pomalší, no akonáhle sa to rozbehne, tak tá celková gradácia je skutočne bezchybná. Ono naozaj aj teraz, po druhýkrát sa mi potvrdilo, že stačí prečkať úvodnú trochu vlažnejšiu dajme tomu polhodinku (nazvime ju akousi zahrievačkou), a potom to začne stúpať do priam grandióznych rozmerov, pričom samotné finále je vynikajúcou čerešničkou na torte. Film ako taký disponuje pozoruhodným (a najmä dosiaľ neokukaným, respektíve odlišne podaným) scenárom, skvelou mysterióznou atmosférou (takéto temné záležitosti zbožňujem), pútavou vizuálnou stránkou doplnenou o skvelo zvládnuté snové preľudy (?)... keď sa to tak vezme, už len tieto faktory by sami o sebe stačili na vysoké hodnotenie, avšak asi nie to úplne najvyššie, to má na svedomí až "pridaná hodnota", ktorou nemyslím nič iné než vskutku brilantné herecké obsadenie. Keanu Reeves v jednej z jeho najlepších rolí v živote (v "koži" ambiciózneho advokáta sa vážne našiel, no stále u mňa v pomyselnom rebríčku tejto profesie nedosahuje levelu Pacinovho stvárnenia v And Justice for All), pre Charlize Theron mám síce slabosť, no tentokrát očarila aj svojim výkonom, no a Al Pacino? Božský Al. Alebo diabolský? Tak či onak, jeho výkon bol vskutku fantastický, užíval som si prakticky každú scénu s ním, hlavne tie dychberúce monológy (tie ostatne suverénne považujem za vrcholy celého tohto filmu, ktorý v mojich očiach nadobudol kultový status len a len kvôli nemu). Správne temná a démonická snímka, ktorá nám približuje advokátsku profesiu a vlastne celkovo právo ako také z odlišného uhla pohľadu, než na aký sme prostredníctvom svetovej kinematografie zvyknutí a aký nám servírujú v podstate každým rokom, toto je čosi jedinečné. A démonické. 5/5 ()

bobstock

Jak se blíží milénium přibývá depresivní nálady, lidé náhle umírají, ženy potrácejí, vinní jsou osvobození, nevinní zatraceni a ďábel s vyzáží Al Pacina se tomu všemu pěkně směje. 80% ()

mira007

Pro mne nejlepší horor všech dob ( možná je to tím, že klasické horory nemusím ), ale tady pokušení a ambice vs. správná cesta je špičkový hodnotový souboj mezi dobrem a zlem. Dle mého nejlepší herecké výkony jaké v životě podali pánové Reeves a Pacino a dáma, která se ukáže i nahá Charlize Theron ()

geimz

Atmosférická lahôdka s démonickým Pacinom a mladučkou Charlize Theron, ktorá podáva svoj druhý najlepší herecký výkon (prvý Monster). Pacino je však ako z iného sveta a každú dvojzmyselnú repliku si dokonale vychutnáva. Diablov advokát má napínavý, aj keď mierne predvídateľný príbeh, no je plný nezabudnuteľných scén (prvé zobrazenie démona v obchode pri skúšaní oblečenia) a má skvelý, hravý záver. Je jedným z mojích najmilejších filmov vôbec, ktoré si vždy raz za čas rád pustím. ()

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Pokrok za prachy z prodeje drog

Pokrok za prachy z prodeje drog

22.10.2008

Po Weirovi a Annaudovi, jejichž nové projekty jsme probírali v uplynulých dnech, je tady další tvůrce, jehož jméno nevidíme na plátnech kin až tak často, ale když už, tak to obvykle stojí zato.… (viac)