Diablov advokát

• Česko Ďáblův advokát (viac)

Mladý úspešný právnik Kevin Lomax (Keanu Reeves) obhajuje v rodnom Gainsville učiteľa Lloyda Gettysa (Chris Bauer), obvineného zo sexuálneho obťažovania svojej žiačky Barbary (Heather Matarazzo). Napriek tomu, že počas pojednávania zistí učiteľovu vinu, podarí sa mu napadnúť výpoveď obete a dosiahnuť oslobodzujúci rozsudok. Onedlho dostane ponuku pracovať pre významnú firmu v New Yorku, ktorú prijme. Po tom, ako presvedčí svojho nového zamestnávateľa o svojich schopnostiach, sa s manželkou Mary Ann (Charlize Theron) nasťahujú do prepychového domu, kde bývajú tí najlepší zamestnanci firmy, vrátane jeho majiteľa Johna Miltona (Al Pacino). Zdanlivé šťastie a dokorán otvorená brána k úspechu sa však veľmi rýchlo začne kaliť a manželom sa začínajú diať stále zvláštnejšie a desivejšie veci. Zatiaľ čo sa Kevin začne venovať svojmu novému prípadu černocha Phillipeho Moyeza (Delroy Lindo), obvineného z porušovania hygienických predpisov po tom, ako bol pristihnutý pri rituálnom zabíjaní zvierat, jeho žena Mary Ann postupne zariaďuje ich veľký byt. Keď sa Kevin stane svedkom toho, ako sa naplní Moyezovo prekliatie a sudca stratí hlas, Mary Ann sa začnú zjavovať nepríjemné vidiny démonov. Ich doposiaľ láskyplný a bezchybný vzťah začína dostávať trhliny... Kevinovi je pridelený prípad bohatého podnikateľa Alexandra Cullena (Craig T. Nelson), obvineného z vraždy manželky, syna a služobnej. Kevinova matka Alice (Judith Ivey), ktorá prišla do New Yorku na návštevu, tiež pochopí, že v ich manželstve to nefunguje a varuje syna pred Miltonom. Vidiny Mary Ann sú stále hrôzostrašnejšie, nepohodlní ľudia, pohybujúci sa v okolí firmy, umierajú za zvláštnych okolností. Za všetkým je najpravdepodobnejšie záhadný Milton, ktorý nie je tým, za koho sa vydáva... (TV Markíza)

MM11

Fantasticky mrazivý thriller s démonickým Al Pacinem. Ale ani ostatní se nenechali zahanbit a předvádějí vysoce nadprůměrné výkony. Filmu navíc pomáhá vynikající kamera osvědčeného Andrzeje Bartkowiaka, který ani tentokrát nezklamal. Přes dvě hodiny té nejlepší filmové zábavy, při níž se nejde nudit. A finále se povedlo taktéž na výbornou. Taylor Hackford může být se svým filmem naprosto spokojen. ()

Ivoshek

Atmosféra je ďábelsky hutná a pozvolna graduje. A to já rád. Speciálně scéna, kdy se Lomaxova žena zabydluje v novém bytě, je mimořádně "scary". Udržet tempo 144 minut, klobouk dolů. Hodně dobrý mysteriózní filmík. ()

Thomick

"Vanity. Definitely my favourite sin." --- Upřímný a trefný pohled do zákulisí právničiny. Hackford si své náčiní první hodinku, hodinku a půl pečlivě brousí, aby jím pak diváka neuvěřitelným způsobem zařezal do sedadla. Jednoduše řečeno - velkolepé finále posouvá celý snímek do jiné dimenze, té absolutně nejvyšší. Fascinuje mě, jak Keanu Reeves (je to pan herec, a ne že ne!) s Charlize Theron ustáli své role, aniž by třeba jen vteřinku přehrávali, i když je k tomu několik srdceryvných částí scénáře přímo vybízelo. Před nimi tedy v každém případě smekám, zatímco Pacinův ďábel se okamžitě zařadil mezi mé nejoblíbenější filmové postavy. Je prostě neskutečné, co tenhle pán dokáže. Konec odtáhne de facto sám, a to vskutku luxusním způsobem. "Ďáblův advokát" má zkrátka úplně všechno, co by měl správný mysteriózní thriller mít - nadpřirozenou logičnost, důmyslnou zápletku, vyhrocený závěr, nadmíru schopný herecký ansámbl, každou "odbočku" od kostry příběhu důkladně vypiplanou a to vše podložené energickou hudbou. Bravo! 95%. P.S.: Nemám moc oblíbenějších milostných scén, než je ta z tohohle filmu. :-) ()

SOLOM.

Tento mysteriozní thriller získal celkem slušnou diváckou základnu (podporu) především díky velice slušným hereckým výkonům a hudebnímu doprovodu, který měl na svědomí James Newton Howard. Ve mě však zanechal dosti rozporuplné pocity a to nejen díky své přepálené délce, ale především nevyrovnanosti scénáře. Neberte to nějak ve zlém, ale určité momenty mi tam přišli dost zbytečné a svým způsobem i trošku nudné. Zpočátku bylo zajímavé sledovat ambiciózního mladého právníka, který dokáže díky svému buldočímu odhodlání a intuici vyhrávat i před ztracené případy. Prvotní dramatičnost sebou přinesla svěží atmosféru a dokázal jsem překousnout i ono romantické zabarvení v pozadí. Jenomže když už to pokračovalo hodinu a půl, pomalu ale jistě mě to přestávalo bavit. Naštěstí si tvůrci vzpomněli i na temnou stránku tohoto příběhu a tak začal Al Pacino konečně vystrkovat své „růžky“. Koho zde jeho postava představuje, bylo jasné už dávno před koncem a jeho manipulování s každým kolem sebe, bylo občas i docela zábavné. Nicméně já pořád čekal, kdy že se konečně přitvrdí. No a stalo se. Ke konci se konečně rozjela slibná podívaná, která potěšila i srdce nejednoho hororového fandy. Přesto si dovolím tvrdit, že samotný závěr byl dost přepálený. Nicméně příznivci pohledných žen a nahoty si tu určitě přijdou na své. Kromě výborného Keanu Reevese a již zmíněného Al Pacina, se tu totiž objevily i dvě krásné ženy Charlize Theron a Connie Nielsen, jenž se rozhodně před kamerou nestyděly ukázat i něco víc, než jen své herecké nadání. 60% ()

Sofia

Po tomhle filmu si zařazuju Al Pacina do mé soukromé síně slávy týkající se nejlépe ztvárněného filmového ďábla, kde mu už dělá společnost Jack Nicholson (Čarodějky z Eastwicku) a Robert de Niro (Angel Heart). Charlize Theron také vynikající, co se týče Keanu Reevese - ten ať hraje Nea, Constantina nebo Kevina Lomaxe, furt se tváří stejně, takže no comment. Film odsýpá i přes poněkud dlouhou stopáž, potěší hlavně Howardova hudba a skvělé architektonické detaily (Miltonův věžní byt, dechberoucí terasa s tekoucí vodou, hýbající se freska na stěně). ()

Exkvizitor

Tento film je naprostý blábol a slátanina. Připadalo mi, že scénář psalo deset autorů a tito navzájem komunikovali pouze skrze nevýkonné poštovní holuby, protože nejen, že spolu jednotlivé scény příliš nesouvisí, ale rozhodně není patrno co chtěl básník říci. Je v každém z nás kus ďábla, protože všichni toužíme po úspěchu? Nebo jsou ďáblové jenom právníci, protože obhajují i padouchy? Nebo co? Ve filmu se neustále střídají dva žánry a motivy: 1) drama: úspěšný právník přestává mít čas na manželku, která pomalu, ale jistě propadá šílenství, 2) horor: právníkův nový šéf je zřejmě Satan a celá jeho firma je zosobněné Zlo. Tyto dva motivy (ač by se to nemuselo zdát) díky neschopnosti tvůrců absolutně nejdou dohromady a proto nakonec jeden z nich musí převážit (a postavit tak celý film na hlavu, měl-li předtím jakou). Je to motiv hororový, který bohužel působí ve finále naprostě směšně a ke všemu vyústí v pseudopointu (která je navíc ukradená z Posledního pokušení Krista). Proč tedy dávám 3 hvězdičky? Důvod je zřejmý: Pacino - geniální herec, který by dokázal udělat strhující podívanou i z reklamy na hašlerky. ()

Dharter

Mohl by, prosím, mi někdo vysvětlit, o co v závěru tohoto filmu vlastně jde? Zeptám se konkrétněji, a snad tak, abych nevyzradil spoilery, ale neručím za to, takže, jestli jste film ještě neviděli, přestaňte číst. :) Postava se zastřelí, načež zkazí plán postavě, která začne hořet. Objeví se kolem ní modrý ochranný štít, a promění se do postavy, která se zastřelila (a která hoří), načež má tato emanace křídla (nad tím ani není vhodné se pozastavit; je to prostě běžný jev, že něco, co by dle definice nemělo mít křídla, má křídla ve filmu...). Ale postava, která se zastřelila, prožívá jaksi znovu svůj život, a zvolí si... Pitomé rozhodnutí (Dáma v rudém). A tohle mě právě velmi zajímá. :) On se zastřelí, nepřijme Dámu v rudém, a pak ji pro změnu přijme... Musel vidět ještě něco, co jsme neviděli v ději, a to mu prohodilo vnímání tzv. z alfy do omegy/alef do tav. A je to tak pitomá situace - neříkám, že to z filmu nedělá geniální záležitost, ale ta pitomost, že postavě je umožněné učinit rozhodnutí, a v jiné iteraci, kde je opět pod kontrolou, aby byl dokončen zednářský projekt, který v předchozí iteraci nebyl dokončen... Já zkratka pitomosti podobného typu nemám rád (protože se ten darebák obětoval jenom pro sebe, aby dokončil svůj projekt). ✔ ()

Mgb21

Tenhle film mě opravdu dostal. Šel jsem do kina aniž bych věděl co mě čeká a byl jsem pohlcen od samého začátku až do neúprosného konce. Pokud se někdy dostanu do pekla, tak věřím, že ďábel bude mít obličej Al Pacina a mě nebudou vadit věčná muka. Výborný scénář a hlavně skvělé herecké výkony, to jsou hlavní přednosti tohoto hnímku. ()

Richie666

Kdyby to šlo, dal bych čtyři a půl hvězdičky. Bohužel mám smůlu, a tak za těch posledních dvacet minut dávám pět, protože tohle byl opravdu masakr. Ale pravdou je, že film se rozjíždí poněkud pomalu a ačkoli jsem tušil, že konec bude "peklo", sám sebe jsem se musel zhruba v polovině ptát, jestli by se už nemělo dít něco víc... Možná by tomu neuškodila malinko kratší stopáž. Hudba mě nějak nezaujala, ale jinak bych neměl co vytknout. Al Pacino geniální, Charlize Theron výborná a Keanu Reeves má taky něco do sebe. Zkrátka super film k odpolednímu šálku kávy pro nevěřící :) ()

Ai.ma

Al Pacino i nadále nepřekonal nejlepší momenty své kariéry i když jeho kouzlo opět působí, triky si mohl režisér odpustit a film měl skončit o pět minut dřív. To jsou asi tak důvody, proč jen čtyři hvězdičky. ()

PROROK14

Al Pacino zahral tohto "diabla" fakt skvele. Príbeh je napínavý (aspoň podľa mňa) a koniec nemá chybu. Prvy krát som to videl v telke a jediné čo ma sralo boli tie reklamy. ()

BoPo

Dobrý scenár, ktorý herci posunuli ešte ďalej. Al Pacino vo forme, Reeves ešte nebol Neo a Theron bola pekná aj bez Oskara. Najlepší film z právnického prostredia. ()

Tommassi3

"Vina, to je jak pytel cihel.. Stačí ho pustit.." Jsem si jist, že když prohlásím za dva nejúchvatnější filmové představitele Ďábla mého milovaného Ala Pacina, byť ta jeho kreace z toho satanáše činí mnohem víc, famózní herectví, jaké se skutečně často nevidí, a výtečného Karla Heřmánka, okamžitě se najde tisíc uživatelů se svými nesouhlasnými připomínkami.. Budiž.. Každý máme vlastní koně a vlastní vkus.. Ale stejně mi nikdo nevymluví, že to dabingové spojení, které mě nesmírně pobavilo, právě těchto dvou herců, bylo v duchu výše zmíněného záměrné a promyšlené.. A já tak mám jasno, že totiž za jednoznačně nejlepšího filmového Ďábla všech dob platí právě ten Pacinův v dabované verzi s hlasem Karla Heřmánka..;) Samozřejmě originální audio stopa je originální audio stopa, nicméně tady se dabing nesmírně podařil a já se ho neštítím nazvat velice inspirativním.. Skutečně velký výtečně zahraný film s prostými myšlenkami, které by se daly tesat do kamene, vpravdě geniální hudbou Jamese Newtona Howarda a jako kladivo úderným závěrem, který jen dokazuje sílu scénáře, pod nímž je zcela zřetelně podepsán Tony Gilroy.. Hackfordův poměrně nečekaný majstrštyk !! [ Dabing 8/10 ] Až na tu Sabinu Laurinovou zřejmě vrchol tvorby AVF Studia Zero.. ()

bouncer

Atmosférický film, krásný zážitek, na který jen tak nezapomenete. Vynikající trio hlavních herců, nejvíc mě opět potěšil Al Pacina v roli charismatického ďábla...ale pssst, nikomu to neříkejte. Chytí a nepustí... ()

JohnCZ

Pekelně dlouhé, ale i pekelně napínavé a po celou stopáž vtahující, což je tak trochu oxymóron k mému názoru na soudní dramata. On totiž ale Ďáblův advokát není obyčejné soudní drama. Jednu složku bych nerad spoiloval, ale hlavní síla filmu tkví především v obsazení. Al Pacino je vyloženě ďábelský a kdo říká, že Keanu Reeves neumí hrát, tak ať se koukne právě na tenhle film. ()

m.krudenc

Mistrovské dílo, Al Pacino se snad jako Ďábel narodil. Tady Al Pacino a Keanu Reeves předvedli dokonalí herecký koncert. Tento film nemá chybu přesně vystihuje lidskou povahu. V žánru Mysteriózní filmů jsem zatím nic lepšího neviděl. Bravo. ()

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (viac)

Pokrok za prachy z prodeje drog

Pokrok za prachy z prodeje drog

22.10.2008

Po Weirovi a Annaudovi, jejichž nové projekty jsme probírali v uplynulých dnech, je tady další tvůrce, jehož jméno nevidíme na plátnech kin až tak často, ale když už, tak to obvykle stojí zato.… (viac)