Noc Oscarov

(relácia)
  • USA The 87th Annual Academy Awards (viac)
Publicistický
USA, 2015, 176 min

Réžia:

Hamish Hamilton

Účinkujú:

Neil Patrick Harris (moderátor), Rosamund Pike, Bradley Cooper, Emma Stone, Benedict Cumberbatch, Eddie Redmayne, Keira Knightley, Felicity Jones (viac)

Sledujte naživo 87. ročník odovzdávania najprestížnejších filmových cien z Hollywoodu. (TV Doma)

Terva

Jeden z těch horších večerů. Moderátorem byl americký herec, zpěvák a režisér Neil Patrick Harris a obecně se povídá, že nic nepokazil, ale ani ničím nezaujal. ()

corpsy

Oscary začínajú byť, no neviem, asi o trápnosti, nehovorím o výsledkoch. To je iné kafe. Ale prenos samotný, ja fakt netuším, čím chcú zaujať v najbližších rokoch, ale je to všetko, jemne povedané o hovne. Recept? Pozrite si prenosy z 80. a 90. rokov. ()

SaNcHeZ_cz

Samozřejmě zde byly stále stejné nešvary jako v minulých letech, nicméně Neil nezklamal a předvedl opět další parádní hostování, které zastínilo zbytek. ()

filmsim

O třídu lepší než předešlý ročník. I přes opravdu dlouhou stopáž se spousty reklam jsem se při živém sledování skutečně bavil a to díky naprosto brilantnímu moderátorovi. Neil Patrick Harris se s tím popral se ctí a každý jeho výstup stál za to. Obzvlášť skeč ve slipech inspirovaný oscarovým snímkem Bridman či neustálé utahování jak z herců tak akademie. Bylo by sice lepší víc výstupů N.P.Harrise namísto přílišných hudebních inscenací nebo některých slabších pasáží programu, ale i tak probdělé noci vůbec nelituji a jsem jen rád, že akademie konečně ocenila i tak neobvyklé snímky jako je právě Birdman a Grandhotel Budapešť. 7.5/10 ()

GodComplex

Velmi prumerni oscari, problem byl jiz ve vyberu nominaci, kde snad krome Whiplash nebyly zadne realne pecky. Pisnicky narozdil od predchoziho skveleho roku byly tentokrat s vyjimkou Glory hodne slabe. NPH jako moderator nic extra. 5/10 ()

kaylin

Neil Patrick Harris mi nakonec jako moderátor sedl, i když jsem mu moc nevěřil. Vtipy s Travoltou, v trenkách a další, pořádně útočné, se mi zamlouvali a bavil jsem se. Skvělá vystoupení večer kořenila no a nakonec nechyběla ani přehlídka hvězd a ceny, které měl v několika případech dostat "Boyhood", ale tak člověk nemůže chtít moc. Aspoň že ten "Whiplash" si něco odnesl. ()

..Lucas..

Neila Patricka jsem se jako moderátora celkem bál, protože v poslední době se mi už nějak přejedl, navíc když uváděl Emmy, byla to docela hrůza. Ale tentokrát se mu to povedlo. Vůbec mi nevadil a bavil mě. Navíc spoustu výborných momentů - John Travolta s Idinou Menzel, hudební vystoupení, výhra Eddieho Redmayna a jeho řeč, Julianne Moore atd. Další dobrý ročník. ()

Kaluž

Harris byl bezva. Akorát s tím Hawkingem mě nasrali, zase se potvrdila ta teze z Tropické bouře („Everybody knows you never go full retard.“). Měl to dostat Keaton. Ale jinak spokojenost, Birdman je vážně pecka a ta kamera, panečku! ()

Raketka29

Během písně Awesome jsem čekala kdy na scénu vtančí i Barney, během proslovu Patricie Arquette jsem nechápala za co že to utlačovaná Meryl Streep skandovala (asi jak řekl Jared, za to že je každoročně nominovaná ze zákona). Američané se opětovně poplácali po ramenou, že jim Sniper tolik vydělává a během děkovné řeči z písně Selma si Oprah uvědomila, že je černá a celý život tím byla poznamená. Slabý podprůměr jak show tak ocenění. ()

Dont

Neil Patrick Harris to nijak nepokazil, odvedl dobrou práci a snažil se. Mohl být určitě ještě vtipnější, jenže ono není lehké moderovat více než tříhodinový večer rozmělněný četnými reklamními přestávkami. Navíc očekávání byla tentokrát vysoká... Nejvtipnější scénka ve slipech se mu povedla, i když v podstatě jen vykradl Birdmana a Whiplash. V moderátorské úloze byl o něco lepší než loni Ellen DeGeneres. Očekával jsem však zdařilejší a originálnější hudební vystoupení, v tomto ohledu některá videa z Tony Awards slibovala víc. Organizátorům se toho jinak nedá moc vytknout, po organizační, technické nebo grafické stránce to bylo dobře zvládnuté. Proto čtyřhvězdičkové hodnocení. Jiná věc je přidaná hodnota od hostů a oceněných tvůrců. Proslovy pamatuji rozhodně lepší, suverénně nejhorší má na svědomí Patricia Arquette, to si mohla fakt nechat na jindy. Nebyla tam tentokrát žádná děkovná řeč, která by se mi natrvalo vryla do paměti. Největší radost měl Eddie Redmayne, nejlepší poděkování pronesl Alejandro González Iñárritu (hercům Birdmana), dobrou message vzkázal J. K. Simmons. Ceny jsou povětšinou ve správných rukou, jsem rád, že vyhrál Birdman, Jullianne Moore si sošku zasloužila jako málokdo jiný, u opačného pohlaví bych upřednostnil Michaela Keatona. Také je škoda, že více nominací neproměnil Interstellar a zcela opomenuta zůstala výborná Fincherova Zmizelá. Celkově to ale byl povedený večer, resp. tady v našich končinách spíše noc. :-) ()

kajas

Byla jsem smířená s tím, že mi v půl třetí ráno středoevropského času zazvoní budík, já se převalím na bok a moje snažení podívat se poprvé v životě na Oscary bude o rok odloženo (stejně jako loni). Budík opravdu zazvonil, já jsem naladila slovenský televizní kanál... a vydržela jsem do poslední minuty. Nemohu srovnávat s minulými ročníky, ale s Neilovým moderováním jsem byla spokojená, ač jeho úvodní muzikálové vystoupení zůstalo nepřekonáno. Hudební vložky mě až na píseň ze "Selmy" (záběry na plačící publikum si mohli odpustit) velmi bavily, z výkonu Lady Gaga mi až naskočila příjemná husí kůže. Přiznám se také, že po vyhlášení nejlepšího animovaného filmu jsem trochu ztratila koncentraci a přehled o dění na pódiu (chápejte, všechny tikety v háji). Jinak jsem ale byla z celého toho každoročního humbuku nadšená, sošky putovaly do těch správných rukou. P.S. Michaelovo žvýkání během celého přenosu působilo docela dost buransky, ale přesto je škoda, že nezavršil birdmanovskou jízdu. A Reese to slušelo nejvíc! ()

Streeper

Úvodní číslo Neila Patricka mě bavilo a bylo mi jasné, že do toho zakomponuje svůj talent na zpěv a tanec. Se zbytkem moderování problém nemám, pár skvělých vtipů, ale mohlo to být lepší. Co se vítězů týká jsem šokovaná, hlavně hlavním filmem. Vypadalo to, že hlavní film získá Boyhood ale když Oscary začal sbírat Birdman, tak jsem si říkala, že zde není něco v pořádku. Birdman se mi ze všech filmů líbil nejméně, ale nezazlívám, že vyhrál, někomu se líbí a někomu zase ne. Jinak jsem spokojená, že píseň vyhrála Glory a také jsem ráda za zpěv Lady Gaga, která mě překvapila a za následnou přítomnost Julie Andrews, která mě dojala. Jsem zvědavá na další ročník, na další filmy a na následujícího moderátora. ()

campix

Letošním filmový rok zakončený, tak nějak symbolicky předáváním slavného plešouna jde hodnotit veskrze pozitivně pokud odhlédneme od celkem rutinní a ničím nepřekvapujícím ceremoniálem, a bude nás zajímat především kvalita nominovaných filmů, jelikož v tomto aspektu letos akademie výrazně potěšila a i většina filmů z oskarového období překonala kvalitou díla posledních let z tohoto období. Nejvíce cen si rozdělili Grand Hotel Budapest a Birdman a můžeme říci, že celkem zaslouženě, stejně jako ostatní výherci jednotlivých oceněních. Bez větších překvapení, ale o to zaslouženější ocenění. Co se týče ceremoniálu, tak Neil Patrick Harris je výborná volba, bohužel po výborném nástupu jde kvalita a atraktivnost show výrazně dolů. Objevilo se sice pár zajímavých momentů ( ukecaný tvůrce Idy, Travolta vs Idina Menzel nebo Iňarritovo poselství), ale celkově monumentální 3 hodinová podívaná docela nudila. ()

Nyck

Je to předávání cen, nelze z toho udělat estrádu o třech vtipech. Myslím, že v rámci možností to byl pohodový večer, Barney pobavil několika vtipy a narážkami, grafika byla pěkně připravená. Že někdo odříká trapný proslov, za to přeci nemůžou organizátoři akce, to je věc vítěze, takže nechápu, že to někde zahrnuje do hodnocení. Celí Oscaři mohli být mnohem, mnohem horší. Ale naštěstí nebyli. ()

Henk123

Letošní předávání oscarů bylo příliš mdlé ve srovnání s minulým rokem a to nelze Neilovi nic vytknout. Takže nic moc show, ale s výsledky jsem víceméně spokojen. A měli by se vysrat na kecy typu Patricie, Selma a podobně. A ještě žádám satisfakci za nedoceněnou Gone Girl. ()