Fantastické zvery: Tajomstvá Dumbledora

• Česko Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (viac)

Niekoľko rokov po udalostiach z Grindelwaldových zločinov profesor Albus Dumbledore (Jude Law) vie, že mocný temný čarodejník Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) sa chystá prevziať kontrolu nad čarodejníckym svetom. Keďže ho nedokáže sám zastaviť, poverí Magizoológa Newta Scamandera (Eddie Redmayne), aby viedol neohrozený tím čarodejníkov, čarodejníc a jedného statočného muklovského pekára na nebezpečnú misiu, kde sa stretávajú so starými i novými zvermi a narazia na rastúcu Grindelwaldovu légiu nasledovníkov. Ale keď sú stávky také vysoké, ako dlho môže Dumbledore zostať v pozadí? (Continental film)

majorzeman13

Popcornová jednohubka ! Fajn snímek,ale kvalit jedničky nedosahuje ! Solidní,slušný blockbuster ! Několik scén,kostýmy ,vizuální stránka je moc fajn,ale to je tak vše.......... ()

Vampiroza

Jednička byla skvělá, dvojku jsem ani na sedmý pokus neviděl dal než do půlky a tohle jsem vydržel s těžkými obtížemi. Je to dobré ale zbytečně dlouhé a hodně proti že každým zbytečným místem nudné ()

pujec

Kde začít... V první řadě se Mads Mikkelsen Johnnymu Deppovi fakt nevyrovná. Nic proti němu nemám, ale tady byl nemastný neslaný a takhle si velkého záporáka fakt nepředstavuju.  Fantastická zvířata ve Fantastických zvířatech víceméně chyběla, kouzla se prakticky nevyskytovala.  Děj nic moc, vzrušení, akce, zvraty... Všechno chybí. Většina postav se chová celkem mimo, tupě, nudně.  Nuda, nuda, šeď, šeď.  Brumbálovo tajemství asi je, jak se dokázat obklopit samými nudnými patrony a to "kouzlo" nikomu nevyzradit. ()

GoodStenly

Nevím, mám divný pocit po shlédnutí, na Rowlingovou... Ne, řeknu to na férovku! Rozpačitost jako prase, rodinný strom syna, nesyna hlavního záporáka - kurva jak to mám napsat je tak nerealistický, až jsou z toho jen 3*. ()

alienable

Jude Law a Mads Mikkelsen dohromady. Na to bych se dívala, i kdyby to byl tříhodinovej snímek o country a dechovce. Grindewald v podání Madse dostal mnohem civilnější tvář a celej film tak trochu ztratil na mystický atmosféře, kterou nahradila suše politická. (Deppův Grindewald byl mnohem šílenější a zábavnější). Ale nevadilo to, někdy se podívám znovu. ()

SLPHR

Možná se mnou spousta lidí nebude souhlasit, ale osobně si myslím, že Mads Mikkelsen se role zhostil docela dobře a důstojně nahradil Johnyho Deppa. Děj byl trošku míň záživný, ale tempo to vynahradilo a film rychle utekl. Závěr filmu vybízí k pokračování a já doufám, že se ho dočkáme. ()

Soptik_

I přes výborný výkon Madse Mikkelsena v roli Grindenwalda to prostě nějak nebyl Grindenwald, Johny je prostě Johny. Jinak co se týče příběhu i přes pár světlých míst asi nejslabší z celé série. ()

tehol

Jednoznačně nejslabší díl série, první nebyl nic extra, druhý mě bavil a docela navnadil na pokračování, ale tohle bylo prostě zoufalé. Jeden z nejhorších scénářu, jaký jsem viděl zrealizovaný s velkým budgetem, tady nedávala smysl snad ani sekunda, postavy úplně zničeny a jejich motivace jsou neexistující. velká škoda, filmové prokleté dítě. aneb jak pohřbít nejlepší universum.. ()

Geon

Ach jo… zlepšení oproti předchozímu dílu se rozhodně nekoná…  Fantastická zvířata nebo spíše jen jedno je pointou celého filmu a ta je bohužel nedotažená. Vrací se staré známé postavy, které jsou ale absolutně postradatelné pro daný příběh a nemusely by zde vůbec být. Ať už se jedná o jakéhokoli kouzelníka, mudlu či hrabáka nebo větvíka (kteří zde působí jen jako ždímání značky, protože byli v prvním díle roztomilí a oblíbení, tak jsou zde zas a znova...). Brumbálovo tajemné chování postrádá tajemnost.  Příběh má asi rozvětvit a rozšířit svět HP, ale místo toho vnáší jen zmatky a nesrovnalosti. Kouzel  je zde málo a nedá se jim příliš věřit (scéna s Credencem a ,,final fight” se odehrávají v mlhovém oparu, který působí jako kdyby se tvůrci inspirovali zrcadlovou dimenzí z Doctora Strange…). Filmu se jen obtížně hledají pozitiva... To, co Yates rozjel v prvním díle zatím strmě padá… škoda, protože potenciál to mělo velký. ()

sadsammy

Jsem si vsimla, ze uz delsi dobu jsem nenechala zadnou recenzi k filmu a padlo to zrovna na Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore. Slaba snaha se podobat ostatnim filmum z Vesmiru Harryho Pottera, uz na to ze vymenili Johnny Depp na Madds Mikkelsen, pak se snazili to napodobit stejnymi barvami jako v HP, vtipy prumerny jestli na ne vubec prijde.. pribeh je sam o sobe moc slaby a chaby, dve hodiny jsem koukala na film a ani vlastne nevim co se tam delo, protoze pribeh jako takovy tam vubec neni... nevim co si z toho mam vzit.. bohuzel oni znicili vsechno co jen mohli... Davam tomu tri hvezdicky, protoze nemohu dat min necemu z Vesmiru HP.. skoda penez a sil hercu, mohlo to byt lepsi pokud by se Joan nehnala jenom za prachama. ()

yarca

Chápu, že si paní R. potřebuje vydělat na nájem. Ale možná by tři díly mohly stačit... Nějak mi uniká, co by tak asi mohlo být dál. K FZ mám ambivalentní vztah. U prvního dílu jsem si říkala, proč to proboha celé vzniklo (paní R. potřebuje na nájem, ok). U druhého se ty pocity ještě prohloubily. Respektive ve mně nezanechal téměř žádné pocity. A pak si to najednou sedlo. Ve třetím, tolik kontroverzním dílu. Jude Law hraje svého Brumbála tak, že mu věřím každé slovo. Jak už tu někdo zmínil - Mads Mikkelsen nemá moc co hrát, ale to málo hraje skvěle. A narozdíl od Deppa není těžké mu věřit ten jeho cit a slabost vůči Brumbálovi. A úžasně nám dozrál Credence. Nejenže je z něj zloun par excelence, ale hezky se mi na něj koukalo. Velký problém mám s Eddiem Redmaynem - svou Dánskou dívku zahrál tak geniálně, že už mu žádnou mužskou roli nikdy neuvěřím. A mám velkou slabost pro pana Kowalskýho. Jak toho roztomilého buclíka vidím, taju jak zmrzlina v létě. Tak si říkám, že možná přežiju i ty slibované dva další díly... ()

Barkasss

Jsem fanoušek Harryho Pottera. Líbil se mi první díl Fantastických zvířat. Tady jsem si jenom říkala: "Bože proč?" Zklamání. Mudlové, už prosím nic netočte a neberte kouzlo toho našeho světa, díky. ()

horskejvlk

Brumbálův aliasRowlingové svět a její věda o trpaslíkách, nic pro oko snad jen pro fanoušky Heryho Trotla budiž více by mě zajímal mládí Toma Radla a jeho studijní sebeuvědomění v Bradavicích. ()

vecnykritik2

Nádherné vizuály, obří rozpočet a špičkové herecké obsazení. To je ale tak bohužel všechno. Rowlingová prostě napsat scénář neumí a i když jí v tomto filmu vypomáhal Steve Kloves, na celkovém výsledku se to neprojevilo. Dějová linka nedává smysl, film se nikam neposouvá. Činy postav nemají ve výsledku žádný dopad. Chybí Tina z předchozích filmů (jen se ukáže na konci) a Credence zametli pod koberec (přitom to byla hlavní linka prvního dílu).   Film neustále staví na nostalgii postav z Harryho Pottera a Bradavic. To ale bohužel nestačí. Celá dějová linka od prvního dílu Fantastických zvířat byla podle mě odsouzena k zániku. Rowlingová se snaží spojit fantastická zvířata s politikou kouzelnického světa. Samostatně fantastická zvířata ala Indiana Jones mohla bezvadně fungovat a dokonce i samostatná politika s Grindelwaltem mohla fungovat také. Dohromady to ale nefunguje a nedává smysl.   Fakt nechápu jak můžou takhle zkazit film s takovým rozpočtem, herci a pevně stanoveným světem HP.   1* dávám za vizuály a scénu s kraby. Jsem rád, že už nebude další díl. ()

Tom84

Zatiaľ posledná časť série Fantastické zvery bola pre mňa ako fanúšika HP sveta veľkým sklamaním. Podarilo sa v nej len veľmi málo, a to napríklad preobsadenie v podobe Madsa Mikkelsena ako Grindelwalda (no nenahradil úžasného Johnnyho), Juda Lawa ako Dumbledora alebo akčné scény. No vizuálne triky zobrazujúce čary boli slabé a dovolím si povedať, že v sérii HP boli kvalitnejšie, lepšie a krajšie/farebnejšie. Snímke sa podarilo rozšíriť magický svet v Európe, no príbeh bol plný klišé a dosť nelogických vecí. Nehovoriac o pretiahnutom úvode, ktorý trval viac ako pol hodiny. Celá táto séria je v rukách slabších scenáristov a priemerného režiséra Davida Yatesa, z ktorého už cítiť únavu z režírovania potterovských filmov aj zúfalstvo priniesť niečo nové, čarovné. ()

tuhok

4/10 Jedná se o jednoznačně nejslabší film z kouzelnického světa, kde si studio podkopalo nohy už jen přeobsazením Johnnyho Deppa po kontroverzních událostech. Mads se mi do role Grindelwalda vůbec nehodí a ztratil tím veškeré kouzlo. Film mě ani po stránce efektů a děje nijak nezaujal, bylo tam málo fantastických zvířat. Na filmu vnímám jediné světlé okamžiky a to v postavách pana Kowalskiho a Dumbledora. ()

tXtX odpad!

Tak ale toto už bolo naozaj neuveriteľne úbohé. Prvé dve žalostne slabé časti som ešte ako tak pretrpel, ale toto už odmietam akokoľvek akceptovať, aj keď sa považujem za fanúšika Harryho Pottera. Bez mihnutia oka najzbytočnejšia filmová séria všetkých čias parazitujúca na slávnej knižnej predlohe, ktorej sa nikdy v živote nemôže rovnať, ani z tisíciny. Odporne predigitalizované s nechutnými hereckými výkonmi a trápnymi dialógmi. Strašná hanba.. odpad ako vyšitý. ()

Rene.Artois

Producenti filmu projevili odkopnutím Johnnyho Deppa značnou dávku zbabělosti, Mads Mikkelsen převzetím jeho role ukázal, že má pořádně silný žaludek, odměnou je předčasný konec série. Nejsou to samozřejmě jediné důvody, ale tohle tomu opravdu nepomohlo. A přiřadit k prvoplánově fašounsko- zlounskému Mikkelsenově ksichtu člověka, který vypadá jako jeho dvojče, se kterým byli zplozeni na sjezdu NSDAP (Vogel), to je úplný castingový majstrštyk. Škoda, celkem jsem si ten svět oblíbil, třeba Kowalski je pro mě jedna z nejsympatičtějších filmových postav posledních let. No, co už. ()

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

Oživí Hogwarts Legacy zájem o Harryho Pottera?

23.02.2023

Pakliže jste posledních pár týdnů netrávili na opuštěném ostrově, nejspíš jste slyšeli o nové videohře Hogwarts Legacy ze světa Harryho Pottera, odehrávající se v Bradavicích a na blízkých pozemcích… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Dvojice z Hannibala opět spolu

Dvojice z Hannibala opět spolu

02.11.2022

Celovečerní režijní debut Bryana Fullera je konečně na spadnutí. Tvůrce Hannibala nebo Amerických bohů si za svůj projekt zvolil snímek Dust Bunny, a jako hlavní hvězdu do něj pak obsadil svého… (viac)

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení

07.07.2022

Sérii Fantastická zvířata, spin-offu populární potterovské franšízy, se nedaří ani trochu tak dobře, jak asi studio i tvůrci doufali. Na nové díly tudíž nikdo nespěchá, což naopak uvolnilo ruce… (viac)