Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

• Česko Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (viac)

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. RowlingovejFantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú. (Continental film)

GOTFAN

Nejvíc to tam potahal Depp, protože v podstatě nějak obsahově zajímavé scény bez nutnosti nějakého vizualu byli hlavně ty kde byl Depp. Grindelwald se začíná ukazovat jako dobrý záporák. Tenhle film už nemá tu atmosféru jako první fantastická zvířata, ale je to mnohem temnější asi jako Potter okolo 6 dílu ale dějově fakt slabé. ()

Erufael

Zbytečné natažené. Jednička byla něco nového. Druhý díl už nepřináší ten "wau moment". Na zvířata si zvyknete, na efekty taky. A zůstane co? Příběh, herecké výkony a krajina. Příběhově je vidět, jak se snažili co to jen šlo, aby to tak natáhli. Eddie Redmayne mi do hlavní postavy opravdu pasuje, záporák už nikoli. Albus Brumbál nikdy nepůsobil tak sexy a záběry, krajiny, prostředí mi sunou film subjektivně o jednu hvězdu výš. Takže sečteno a Potterženo průměr. Očekával jsem totiž víc. ()

palcanec

Upřímně jsem myslel, že to má být závěrečný díl, když jsem na něj byl vytažen do kina. První díl měl aspoň něco trochu nového, tady se opravdu nestane vůbec nic za víc jak dvě hodiny. Člověk pořád čeká na to, kdy se začne něco dít, ale konec je jen velký cliffhanger po tom, co se každá z postav zachová jako idiot (jak to nutně musí být v každém block busteru). No co, že to je nesmysl, hlavně, že to natáhneme na dalších x dílů a lidi za to vysolí prachy. Jediné, co si zaslouží hvězdu navíc, jsou efekty, které někomu musely dát hodně práce a v tom s těmi chudáky ze CGI soucítím. ()

Denzen

Neviem, ako sa to tvorcom podarilo, ale film je ešte o kus horší, než minulý a temná atmosféra, ktorú som tak chválil, sa teraz úplne vytratila. Celý ten film je zmes všetkého, čo vám môže akurát unudiť diváka: plochý nezaujímavý záporák, o ktorom sa nedozvedáme nič a nezachraňuje ho ani tvár Johnnyho Deppa (?!), strašne veľký počet nových aj starých postáv, ktoré majú medzi sebou dobré aj zlé vzťahy a vedľajšie mini-príbehy, ktoré odstrkujú výborného Redmayna a naťahujú umelo stopáž na 130 minút, neuspokojivé finále a nakoniec škaredý vizuál, kde je akcia strašne neprehľadná (hlavne úvodný únos) a keby tam nebola v pár záberoch Eiffelovka, ani by som nepoznal, že je to Paríž. Zachrániť to práve mohli tie zvieratá a vtip, lenže toho je tu tak dokopy 10 minút. P.S. Ak ani po Deppovi nevyužijete potenciál Lawa, je tu fakt niečo veľmi zle. 50% ()

Cumacbegyc

Docela nuda, první film se mi líbil, tak jsem pln očekávání vyrazil na pokračování. A co jsem dostal ? Dvě hodíny čumění na běhací maraton se spoustou vizuálních efektů (díky nim oceňuji na dvě hvězdičky). Jo a ani netuším kdo ten závod vlastně vyhrál. ()

Jandiczek

V podstatě mě to vcelku bavilo a vzhledem k moji lásce k fantasy-efektům a hlavně živým neživím paskvilům či co to je, asi nemam co vytknout a musim topovat.. Ale já nevim proč...Harry Potter je prostě Harry Potter.. ()

JC_Gucci

Zatímco první film byl především vizuálně nádherným objevováním dosud neznámých části Harry Potterovského světa, film druhý je... No já vlastně ani nevím, co to je. Občas se objeví nějaké zajímavé zvířátko, nebo vizuálně poutavá scéna, ale už to není hlavní náplní filmu. A to co to nahradilo je neuvěřitelná nuda. Film působí jako pilotní díl seriálu. Ukáže nám pár postav, které se celý film navzájem hledají. Nakonec se všichni sejdou, rozdělí se na "zlé" a "hodné" a zas se rozejdou. Chcete vědět jaké to má následky? Počkejte si na další 3 filmy. Vlastně tím, čím tento film skončil, mohl začít a divák by o nic nepřišel a byl by stále v obraze. ()

Bogariq odpad!

Po otrasnej jednotke som si povedala, že tomu dám šancu a pozriem si dvojku, no celú časť som pozerala zas na ten retardovaný ksicht Eddieho Rain-mana... Nikdy viac ()

ferryrys98

Myslím si, že všechen ten hate kolem tohoto filmu je, že každý očekával Bradavice, starý nádech Harryho Pottera, ale tohle je prostě jiná doba, jiné kouzelnické místa, jiní lidé, Brumbál je takový jaký byl když byl mladší, také Grindelwald je hodně takový jaký má být, za mě krasný návrat do čarodejnického světa, jen prostě v jinou dobu, je to jako byste chtěli aby film o válce ve vietnamu byl identický s filmem z druhé světové. ()

Kubas1994

Kdo tenhle kouzelnický svět má rád, což já rád mám, tak za mě povedené Harryho rozšíření. I na tak obsáhlou ságu je nota filmu v nadprůměrné míře vedená k nejrůznějším vztahům a dalším vazbám na ságu předešlou (Pottera). Týká se to velké části účinkujících protagonistů a to může být pro někoho zatěžující element. Druhý díl si drží velmi slušný standard a obsazuje další herecký establishment. ()

Gan.s.dalf

Čekal jsem od toho po jedničce dost. Ale moc se to nevyplnilo. To co se mi na jedničce líbilo tady nebylo. Příběh nic moc, neměl čím překvapit apod. Eddie Redmayne snímek trochu zachraňuje, avšak plochost některých postav je fakt k nevydržení. Linka s Creedencem je ale super. 5/10 ()

TaToten

Na uvod musím povedať, že tento film popiera základnú mechaniku prvého filmu a robí ho tým úplne nezmyselným - kúzlo na privolanie vecí zrazu funguje aj na živé bytosti. Toto Rowlingová dodatočne ustanovila ako vysvetlenie prečo udalosti prvého filmu nešlo vyriešiť za 15 minúť. Tu to zrazu nieje žiadny problém a nikto sa nad tým nepozastaví. No to nieje hlavným problémom filmu. Je tu mnoho závažnejších. Jedným z nich je priveľa postáv. Máme tu našeho Mloka, ktorý hraje druhé husle, lebo zápletka sa točí (alebo lepšie povedané snaží točiť) okolo Dumbledora a Grindelvalda a ich romantického vzťahu, ktorý tu ako mnoho ďalších vecí nedostal veľa priestoru, lebo pokračovanie... Samozrejme sa tu musel vyskytnúť aj ten obtlstlý pekár z prvého filmu, keďže je veľmi obľúbenou postavou, no účel tu nemá žiadny. Tak isto ako jeho priateľka, ktorá ho dostane až v pokračovaní. Potom tu máme Mlokovho brata, ktorý má s Mlokom nejaké rodinné problémy. Ďalej tu máme pochopite Grindelvalda, ktorý sa snaží o nadvládu čarodejníkov, alebo niečo také. Potom tu je Kredenc, ktorý pátra po svojej rodine. Popri tom sa dá dokopy s dievčinou z ktorej sa raz stane Voldemortov had. Ďalej sa tu vyskytne samozrejme hlavná hrdinka predošlého filmu, lebo tiež po niečom pátra. Ju drží v zajatí nejaký černoch, ktorý hľadá svoju sestru či čo. Tou je Lestrangeová, ktorú si spravil so slúžkou jeden zámožný črodejník. Ďalej tu je Nicolas Flamel, lebo toho predsa poznáme z prvého filmu Harry Potter a tak ďalej... Mená väčšiny tých postáv si vôbec nepamätám lebo sú to úplne nezaujímavé postavy. Vecou, ktorú by som ešte chcel vytknúť sú už v názve spomínané zvery. Kdež to v prvom filme boli viac menej účelové a mimo to, že o sa o nich točila hlavná zápletka, tak v takých oddelenejších momentoch nám mali niečo povedať o samotnom Mlokovi. Tu sú to však len scény vytrhnuté z kontextu, ktoré pokiaľ by sa vystrhli, film o nič nepríde. Sú tu len preto, lebo názov tak káže. Tento film sa snaží robiť toľko vecí naraz a aj tak sa tam polovicu času nič nedeje. Všetko je robené takým štýlom, akoby to bol začiatok série seriálu s tým, že vyvrcholenie a rozuzlenie bude v ďalších dieloch. Prvý film síce tiež nieje vrcholom kinematografie, no ako samostatný film v mojich očiach obstál lepšie. Dokonca by som si dovolil až povedať, že sa mi páčil. ()

Flammarion odpad!

Sim sala bimbala dozala bim...a nic. Nebo snad dexempo meto šutoplex? Nic? Podivně šilhající Eda je ještě blbější herec než jsme vsichni doufali. Hůlky připravit a teď si je povinně narvěte do zadele, protože jinak Brumbošuk pojde a fenix vzejde. Nádherná odpuzující podívaná, která je tak protivná, že to překonává i krále všech řitních rourek, promiňte hůlek. No a když film dojede konečně na Deppo, tak je voe konec, no chápeš to? Jen doufám, že už to nevstanete z mrtvých 3. Spi sladce, navždy a nebo nikdy. Fuj, hnuj. ()

tamip odpad!

Yates svým příchodem do původní ságy HP naprosto zničil to, co předtím bylo dobře rozjeto, díl od dílu to bylo horší a horší a tento pán vždy dokázal narazit na překvapivě ještě hlubší dno. Jestli jsem se v kině nudila už u prvního dílu fantastických zvířat a přišlo mi to jako rychlá slátanina s pokusem vytřískat z fanatických milovníků HP co nejvíce peněz, tak teda nevím jak hodnotit tento díl. Je to naprosto obskurní. Film se bude asi líbit fanouškům avengerů nebo něčeho podobného, tvůrci si totiž nelámali hlavu s dějem, jenom sázeli jeden efekt za druhým, asi se ani neptali jestli by měli, jestli už to náhodou není moc. Je to k.rva moc, vlastně celý film jsou jen tyhle efekty a teda mimochodem dost nepovedený zvířata. Kdyby měli děti ve školce nakreslit nějakého vymyšleného tvora zvládli by to lépe než ta tlupa klingonů co dělala cgi. O žádném ději se mluvit nedá, Yates nedokázal nikdy vytvořit nic pořádného v HP proto vykrádá scény režisérům co byli před ním. Je to vlastně hrozně smutný, jediný co se dá hodnotit kladně z celého filmu je Nagini, ten hroznej had z HP, tady je to taková milá slečna, která je vystavená v obludáriu, člověku by jí bylo i líto. Problém je ten, že budete už dost litovat rozhodnutí si ten film pustit a tak je chudák holka na druhý koleji (jako vlastně celej film). No a korunu tomu nasazují ty příšerný herecký výkony, to by si člověk řekl, že je tam i pár známých fajn herců ale jako Depp- Redmayne- Law si asi dali soutěž kdo do toho hodí větší vidle. Výměna Deppa přichází včas, ještě by měli vyměnit zbytek herců, režiséra a Rowlingovou a vlastně natočit i tyhle první dva filmy nějak normálně a pak by se to třeba dalo. - UŽ NIKDY ZNOVU !!!! ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (viac)