Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny

• Česko Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (viac)

V druhej časti z čarodejníckej série od J.K. RowlingovejFantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa Grindelwaldove (Johnny Depp) vyhrážky naplnia a podarí sa mu z väzenia uniknúť. Začne zhromažďovať svojich nasledovníkov, ktorí nič netušia o jeho skutočnom pláne - získať čistokrvných čarodejníkov, aby ovládli všetkých nomágov. V snahe zabrániť Grindelwaldovym plánom, Albus Dumbledore (Jude Law) povolá svojho bývalého študenta M.L.O.K.-a Scamandera. Ten prisľúbi svoju pomoc, hoci netuší aké nebezpečenstvá na neho čakajú. (Continental film)

bararich8

Zklamání roku a hrozná nuda. Kde je všechna ta roztomilost, objevování světa, příjemný humor, roztodivné potvůrky (tady jsou většinou jen do počtu) a povedená akce z jedničky? Možná tak finále je celkem fajn ale jinak jedna velká šeď. Slabé 2* ()

AloeB

Pero je silnější meče a nostalgie dokáže překonat iracionální hodnocení. Druhý díl série s debilním názvem je slabší než první díl a chybí mu Colin Farell, spoustu věcí v něm šlo do kopru a zvířátka jsou tam tentokrát skutečně jen na obtíž a aby si děti mohly po shlédnutí filmu o čem povídat. A možná taky většina hlavních postav prvního dílu, které byly do děje narvány násilím a spíš mu škodí, nehledě na to že berou prostor novým a zajímavějším postavám. Nemluvě o až nechutném množství fanservisu. Za naprosté zlo se ale jeví hlavně finální odhalení ohledně Kredence. Ne, to prostě ne! Neskutečně otravná první polovina snímku, kde jsem nevěřil, že toto někdo myslí vážně. Tak proč tak nepatřičné hodnocení? Protože ze zlého snu mne probudil kouzelný Letin flashback. Protože Paříž je prostě nádherná a jedná se o nejzajímavější kouzelnickou lokalitu. Protože Grindelwald je naprosto úžasný a zábavný charakter. Protože hrabáci jsou roztomilí. Protože temná historie rodiny Lestrangových je skvělá (leč překombinovaná) zápletka. Protože Titanic. Protože Nicholas Flamel v akci. Protože ten starý Brumbál je zpátky, třebaže je mladší. Protože jsou zde zajímavé pararely (Queenie x Meropa Gaunt; zabití x nezabití dítěte hlavním zlounem; výuka s bubákem; etc.) které proplétají universum a vytváří mu vyšší spektrum. Protože finále na hřbitově bylo úžasné. Protože vize WW2. Protože vlastně celá druhá závěrečná polovina. Protože Leta, ach... Protože Větší dobro. Mnoho pocitů z filmu. Souhlasím s většinovou kritikou, film se mohl lépe vydařit, za sebe ale dávám hvězdy hned čtyři a na pokračování, až se souboj pro Větší dobro rozjede na plno, se až neskutečně těším. ()

HenryIvan

Nepokladám sa síce za nejakého obrovského fanúšika tvorby J.K. Rowling, no každý opätovný návrat do tohto sveta mi svojim spôsobom stále vyčaruje úsmev na tvári. Áno je to vlastne dosť spomalené a taká nejaká výstavba pred veľkým finále, no vo svojej podstate mi to neprekážalo. Ani prvá časť nemala najrýchlejšie tempo a dokázala baviť. Nedivím sa však ani nižším hodnoteniam, ale vážne očakávam, že nás tretia časť naozaj odrovná. ()

joker30

O chlp lepsie ako jednotka ale stale slabe. Staci si v podstate len pozriet sceny s Johnym a Judom, ktori svojou charizmou trochu tahaju hore ten uplne zbytocny zvysok filmu, kedy sa v podstate stale nic neudeje a na nikom vam nezalezi. ()

tomik99

Mezi prvním a druhým filmem je diametrální rozdíl. Zatímco ten první byl více komornější a samostatnější, druhý film se snaží vytvořit jakousi celistvou atmosféru celé série, čerpá z bohatého světa Harryho Pottera, bere nás na známá místa a ukazuje nám staré známé, aby si tvůrci mohli odškrtnout různá camea ve filmu. Přibylo ovšem i spoustu nových postav, kterých je zkrátka nějak moc, a nedostanou tím pádem dostatečně prostoru. Harry Potter byl úzce zainteresovaný do všech věcí, které se týkaly lorda Voldemorta. Jeho cíl byl jasný a nenávist a napětí se mezi postavami dalo krájet. Jenže Mlokovi je Grindelwald většinu stopáže ukradený, pouze se chce usmířit s Tinou. Vzájemné scény, které skvěle fungovaly v prvním díle, ovšem vůbec nefungují v tom druhém. Mlok je nevýrazný a jako hlavní postava těžko vedle Albuse Brumbála obstává. Představte si, kdyby v sérii o Harrym byl místo Pottera hlavní postavou ňouma Neville Longbottom. Jako vedlejší postava fajn, ale jako hlavní by nikdy neobstál. Celý děj je skákáním z místa na místo a sekvencí několika nesourodých scén, které na sebe pramálo navazují. V první hodině a půl je zkrátka nutné představit všechny nové postavy a zároveň v ději udržet ty staré, takže každý charakter dostane na plátně pramálo času. Rowlingová zkrátka jako scenáristka příliš neboduje a měla se o svou úlohu podělit s nějakým zkušenějším kolegou. I David Yates po tolika filmech z kouzelnického světa nepřináší do série nic nového a možná i zde by všichni uvítali čerstvý vítr. Yates má za sebou již šest filmů ze série, obměna je již žádoucí. Co do příště změnit? Zapomeňme na Mloka, Tinu, Jacoba a Queenie. Tyto postavy jsou zbytečné a jen těžko dokážou nahradit Harryho, Rona či Hermionu. Příští díl by se měl zcela soustředit na Albuse Brumbála a Grindelwalda, kde je opravdu co nabídnout. Zapomeňme také na zvířata, která ve druhém filmu jsou zcela zbytečná a tvůrci se nám spíš pouze snaží připomenout, že tady stále jsou, protože podle nich se přeci jmenuje film. Se scénářem by příště mohl pomoci někdo zkušenější, nový režisér by sérii osvěžil a koordinátor soubojů by se také hodil. Přeci jen umělé souboje s modrým ohněm v podobě draka jsou již poměrně ohrané "Více zde":https://www.edna.cz/harry-potter/novinky/recenze-fantasticka-zvirata-grindelwaldovy-zlociny/. ()

michald99

Já nevím, co se stalo, ale byl jsem celou dobu strašně zmatený. Spousta nových postav, které se nikam neposouvají a zároveň neposouvají ani postavy z předchozího dílu, příběh balancuje na příliš vratké lávce potrhaných nitek komplexních rodinných vztahů a já tu sedím a co deset minut povytáhnu obočí, zabručím "cože?" nebo "ale proč?" a najednou je film u konce, nic se nestalo, nic jsem se nedozvěděl a připadal jsem si, jako kdybych právě zhlédl trailer k "Brumbál vs Grindelwald". Jude Law naštěstí zapadá do role stejně tak, jako Johnny Depp nezapadá a čas od času příjemně překvapí kreativní perlička, s jakou jsou představena nová, vizuálně líbivá a extravagantní kouzla. Ztráta jakékoliv uchopitelné dějové linky je však příliš znatelná a těžko se mi věří, že se tvůrci rozhodli jít dál bez solidní kostry, o které mohou své digitálně vymazelné hračky opřít. || 40% || ()

Kingjiri

Přehlídka ztracenýho času z jedničky bohužel pokračuje. Sice se už vypráví nějakej příběh, ale tempo vyprávění je šíleně pomalý. Na začátku uprchne Grindelwald z vězení, Mlok chytí a ochočí další (jenom jednu) příšeru, vyřeší se telenovelácká zápletka (něco klišoidnějšího by nebylo?) a v závěru to trochu rozjede Grindelwald, nicméně se všechno zajímavý (doufám!) evidentně šetří na finále. To je fakt všechno, co se za dvě hodiny stane, takže zajímavejch scén bylo razantně míň než mejch zoufalejch pohledů na hodiny. Jo a Grindelwaldovy zločiny zustáváj jenom v názvu na plakátech, žádný jeho zběsilý řádění fakt nečekejte. Chválit lze jenom hudbu, vizuál a vyprávu (což je však standardem celý série, včetně Harryho Pottera). Myslim, že by nebyl vůbec žádnej problém spojit první dva díly do jednoho, je však evidentní, proč se tak nestalo. Sorry, ale tohle bylo sakra drahý (200 mega) mlácení prázdný slámy, který si opět můžou užít jenom skalní fanoušci Potterovskýho univerza, dvě silný hvězdy. ()

FanKalEl

Pre mňa určite lepšie než prvý diel, rozhodne som sa viac bavil i ked miestami guilty pleasure. Príbeh je tu ale veľmi slabý, Rowlingovej došla kúzelná iskra jednu dekádu dozadu, čo je veľká škoda pretože som sa veľmi dobre cítil byť späť v čarodejníckom svete. (60%) ()

Vabr odpad!

V pátek jsme měli spojený dvě hodiny ajny po sobě a učitelka řekla, že si pustíme film, ale ať jde najít na internetu. Tak jsem chtěl Únikovou hru nebo Všechno Nejhorší, ale nějak jsem to online nesehnal, tak jsem se na to vykašlal. Nakonec jsme si pustili tenhle ,,film'', i když skoro většina říkala, že ne. Úča v ten den, řekla, že jsme to mohli mít i stažený na flešce. Ten ,,film'' jsme si pustili jenom kvůli tomu, že má úča z druhý skupiny své oblíbence, kteří tento ,,film'' chtěli. Byl jsem naštvanej, protože bych to jinak sehnal, abysme viděli pořádnej film bez uvozovek! Řekl jsem si, že to bude něco jak Harry Potter, akorát trochu horší. Harry Potter mi přišel koukatelnej, není to můj styl, ale jde to. Děcka i o tom minulej rok mluvili, jak to bylo hrozně dobrý. Snažil jsem se na to dívat, ale hned ta první scéna mě úplně úplně vymrdla z lavice. Takovou pí*ovinu jsem dlouho neviděl. Celej tenhle ,,film'' byl nekoukatelnej. Samej efekt, nic reálnýho, asi 6 nebo 5 dějových linek, které nikam neústí, nikoho nezájímají a ani nechápu jak je mohli utnout (nekoukal jsem se moc na ,,film''), postavy nepříjemné jak učitelka na matiku s písemkama, dialogy strašné (takhle se nikdo nebaví), úplně trapácký vtipy, o kterých ani nemá cenu mluvit, efekty jsou použity přehnaně moc (snažil jsem se počítat každou nenaefektovanou scénu, výsledek vás překvapí - blížil se k nule jako moje IQ při sledování tohoto ,,filmu'', děj hodně postrádal, nepochopil jsem o čem to vlastně bylo, mělo to být o Grindelwaldových zločinech a nic superpadoušskýho se nedělo, až na nějaký lítajicího černý látky ve vzduchu, který pustila Anička, protože si myslela, že z tohoto udělá aspoň něco hezkého, ten dům, kterej se několikrát vypukne nebo co, nechápu, Grindelwald je ten nejtrapnější zločinec všech dob, jsou na něj záběry, ale o ničem, ,,film'' se podle něho jmenuje a on si tam válí šunky, konec s modrým ohněm či co nechápu, myslel jsem, že ta zrzka je lesba, ale až mi to můj spolužák přede mnou vyvrátil, byl jsem překvapen, mele tam nesmyly, že od něho odchází k někomu jinýmu, to jméno zní jak holčičí, ty trapný modrý plameny dělaly jako bzum bzum nebo jako co?, na rok 2018 odporné a dosti chabé vším, co jen jde pokazit, efekty nevypadaly špatně, ale přehnané,byl zde efekt, který mi utkvěl v paměti - hořící stan, ten stan hoří tak, že máte prostě látku a oni v ní hoří díry, nějak takhle to vypadalo, *hahaha* , netuším, jestli se mi tento film nelíbil, jen protože tyhle žánry jako je sci-fi a fantasy nemám rád, ale myslím že i opravdovému fandovi těchle žánrů to musí přijít aspoň trochu špatné, jsem rozzloben z tohohle výtvoru, kdyby jsem měl děti a vyrobily v keramickém kroužku malého Grindelwalda, neváhal bych a na místě ji zničil, Voldemort je mnohem zlobivější padouch, doufám, že nebude pokračování, pokud jo, tak se na to určitě nepodívám, jo teď mě napadlo, že se mi to nelíbilo, protože jsem neviděl první díl, ale hned teď jsem si uvědomil, že můj mozek napadly zlí neuroni, vím, že je tohle psaný gramaticky špatně, ale trhni si Grindelwalde, ty si ani nezasloužíš správně napsaný komentář. VYHODNOCENÍ: BOJTE SE JSEM GRINDELWALD () (menej) (viac)

NiaWolf

Z Fantastických zvířat zbylo ve druhém díle jen hnijící torzo. Nejenomže si tu „zvířat“ prakticky vůbec neužijete, protože se tu mihnou tak čtyři potvory, ale navíc se to změnilo v Rowlingovské Stmívání. Probíhá tam tolik on-miluje-ji ona-miluje-jiného on-miluje-jeho, že je až s údivem, že na konci nebyla odhaleno „spielen gruppe“ mezi Brumbálem, Mlokem a hrabákem. Střih je přímo katastrofický – je zde úplně normální, že postavy se baví uprostřed ulice –šmik- a najednou jsou v domě – šmik- a najednou si všichni dali spicha na hřbitově. Na nějaké vysvětlování se kašle, prostě tady máte tři p*dele postav, které by v klidu zastoupily i papírové kulisy a do toho tu jednou za čas vystoupí Deppelwald, aby zdůraznil, že on si tu vede takovou malou politickou agitku a že teda je špatnej, a pak zase tak moc ne, a nakonec asi jo. Dvě hodiny představují dokonalou ztrátu času, proto se fanouškům potterovského světa pokusím zkrátit utrpení – pusťte si prvních 10 minut a posledních 5 minut filmu a budete vědět to podstatné, vše ostatní je jen vycpávka, aby to vůbec mohli pustit do kin. Závěrečný „souboj“ bych to snad mohla nazvat volby do europarlamentu, které se po vzoru správné multikulty zúčastnily všichni zástupci menšin. Zřejmě měl snažil ukázat, proč ve filmu chybělo více zvířat. No protože když Aquaman vyžral slevu na vodní efekty, tak na Fantastická zvířata zbyl už jen kupon na ohnivé efekty! Takže finále vám nabídne nepřeberné množství plamínků všechno možných barev, síly a znuděný výraz Deppa, jak v tom digibordelu musí stát a předstírat, že je ultramocný megabongo kouzelník, který lusknutím prstu mění kouzelník na popel (#ThanosRules) a pak stačí, aby do něj jedna průměrná kouzelnice ťukla hůlkou a celý jeho plán byl v tahu. Nakonec vyjde najevo, že vlastně to celé byla honba za Brumbálovou viagrou (#NoHomo) a že tamten není synovec, nýbrž bratranec, či otec, nebo syn...kdovíkoho, ale to už mě vážně po těch pronuděných dvou hodinách nechávalo naprosto chladnou. Rowlingová by se na nějaký scénář měla vykašlat, protože filmy očividně nezvládá a měla by šoupat nohama, nebo si ještě někdo začne myslet, že ty knížky za ni psal někdo jiný... ()

Torgal

Prvý diel bol celkom fajn darček pre fanúšikov sveta Harryho Pottera, o dvojke to však povedať nemôžem. Viním z toho hlavne Rowlingovú, ktorá spísala scenár, lebo namiesto rozprávania zaujímavého príbehu len prešľapuje na mieste a sústredí sa na nezáživné rýpanie sa v tom, kto je koho príbuzný. A toto absolútne nefunguje, lebo k postavám, okolo ktorých sa to točí nemám vybudovaný žiadny vzťah. Okrem úvodnej scény Grindelwaldovho úteku tu tiež nie je nič čo by zaujalo vizuálne, Yates produkuje len generický trikový koktejl do ktorého sú roztodivné bytosti nasilu nastrkané asi len preto, že film sa stále volá “Fantastické zvery”. Na “Grindelwaldove zločiny” sa ale nedostane - ak sa za ne teda nepovažuje jeho úmysel zabrániť druhej svetovej vojne. Celý tento “produkt” na mňa pôsobí dojmom snahy vyvariť čo najviac peňazí na značke, tým že sa natiahne séria o zbytočný prírastok ktorý celkový dej nikam neposunie a len príde s informáciou, ktorá sa dá povedať jednou vetou. 4+/10 PS: Na YouTube je pekné zhrnutie: https://www.youtube.com/watch?v=U0qBi1ptPhQ ()

pepa3rd

Po přečtení některých komentářů jsem to tedy čekal mnohem horší. Chybí tu finále, na které si musíme počkat, ale nemůžu říci, že bych usínal a nudil se. Stále je tu na co se koukat, takže za ten fungující živoucí svět, 60 % ()

geek.ondra

Brilantně natočené fantasy! Johnny Depp je jako Gellert Grindelwald naprosto fenomenální a oživuje tu jednoho z nejlepších záporáků kteří kdy byli na filmovém plátně představeni. Jude Law jako Albus Brumbál nezklamal a tu roli jsem mu sežral. Postavy z jedničky v čele s Mlokem Scamanderem Eddieho Redmayna jsou stále sympatičtí a zajímavý. Perfektně gradovaný děj který respektuje vše co už jsme viděli a zároveň nám ukazuje že se ještě máme na co těšit. Celý tento epos navíc zakončí naprosto geniální Grindelwaldův proslov který je snad nejlepším záporáckým proslovem jaký jsem měl možnost vidět a Depp si tím tento film oficiálně ukradl pro sebe. Grindelwaldovy zločiny jsou unikátní příklad toho že elegantní, pomalý a komorní blockbuster může být epický a ve finále strhující. 9/10 ()

Dimo

Zííííííííííííííííív! Kdepak ty kvality prvního dílu jsou... Na něj se dalo pohodově dívat i bez pokročilých znalostí, užívat si vtípků a dobrého vizuálu se skvělým 3D. Na tohle všechno u druhého dílu zapomeňte. Takže? Nuda. Řekne mi někdo, o čem to vlastně bylo? Vlastně, není třeba, páč nezájem. ()

JamesConnorG

(Zatím) nejslabší díl tehle série. Grindelwald okay, ale příběh se prostě táhne a nic moc mi nedal. Ovšem tu hudba a samotný Mlok a Jacob válí a zbožňuju je. Vizuál, hudba a akce jsou skvělé, jen to tahá dolu nezajímavý a nudný příběh s pár mínusy. 65% ()

papaguy

Fantastická zvířata mě ani u prvního dílu nebavila. Je to celé takové podivné, samoúčelně roztomilé. Není tomu jinak ani u dvojky. Byť je to vlastně  Lord Voldemort II. Ale vzledem k aktuální aktuálnosti filmu (a epické scéně s modrým ohněm), mírně nadhodnocuji. ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (viac)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (viac)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (viac)