Hora medzi nami

• Česko Hora mezi námi (viac)

Dvaja náhodní spolucestujúci, muž a žena, sa s malým lietadlom zrútia uprostred zasnežených hôr. Po čase sa v týchto extrémnych podmienkach medzi nimi vytvorí silné puto. Keď si uvedomia, že k nim žiadna pomoc nepríde, vydajú sa na nebezpečnú a ďalekú cestu naprieč divočinou. Počas nej sa učia vzájomnej tolerancii a nájdu v sebe silu, o ktorej nemali ani tušenie. (CinemArt SK)

Forty-

Trochu okata romantika v trochu predvidatelnej drame znie ako recept na hollywoodsky prepadak, ale opak je pravdou. Nadherne horske prostredie a survival zapletka tento film rozhodne tahaju do nadpriemernych vod a herecke vykony jakbysmet, vykon Idrisa Elbu tento film vytiahol o jednu hviezdicku hore. ()

bearmeedek

Komentáře k filmu se mě snažily trochu odradit od kino-návštěvy. Ale řekl jsem si, že si udělám vlastní názor. A taky jsem chtěl zase jednou vidět Kate. Komentáře mají v podstatě pravdu a Kate mě taky nezklamala. Toto drama je více romantické, než trpitelské. Aby byl film na výbornou, zvýraznil bych víc strádání v mrazu a sněhu, vypíchnul beznaděj a ubral sladkosti vztahu ve druhé půlce filmu. Velehory v plné kráse a je na co se dívat. A ještě je tu ten konec. Opravdu klišé jako prase, přímo předvídatelné a přitom – zapůsobí tak jak má. A ještě připomenu, že filmy se z vetší části točí pro kina. Takže dojem z filmu v kině z větší části přihodí jednu hvězdu navíc. ()

Magnolia666

Jestli jste byli někdy v Rockies na přelomu prosince a ledna a víte, jak vypadají třítisícovky už na začátku září, tak nemůžete uvěřit vůbec ničemu, co vám tenhle film předkládá z hlediska boje o přežití. Kate je jedna z mých nejoblíbenějších hereček a Idris, i když je poslední dobou všude, mě ještě nenudí. Takže ty dvě hvězdičky jdou jim prostě proto, že mám pro ně slabost. Survival backgroud je v podstatě odpad. ()

Likan7

K velmi spokojeným 4 hvězdám mi tam chybí něco, co ale nedokážu pojmenovat. Možná to, že to je úplně jiná romance, než na jakou jsem zvyklý. Tím ale rozhodně nechci říct, že to je špatný film. Idris Elba je hodně fajn a Kate jde v pohodě přežít. Nemůžu ale říct, že by mě to nějakým způsobem dokázalo strhnout, což jsem ke konci opravdu čekal. Četl jsem, že lidem vadí ten cukříkatý konec, naopak mě ale přišel skvělý a při zatmívačce jsem byl s finále hodně spokojený. Jen si myslím, že Abu-Assad měl potenciál a herce na něco víc než jen "trochu jinou romantiku na horách". ()

E lan

Tak nevím, prostě ta romantika mi tam neseděla, možná ti dva se k sobě nehodí. Na druhou stranu příběh a zpracování je kvalitní, film výborně utíká. Takže dobrá podívaná, o tom není sporu. ()

Demonic189

Survival linka plná klišé, nelogických chýb (z úst nejde para, na jazere, kde mrzne cely rok je ľad hrubý 2 cm...), presladený koniec...nie, nebol som z toho veru odvarený. ()

mazic

revenant s rasově vyváženějším obsazením. opět někdo spadne do vody (jako téměř vždy v zimním hledání a tápání). puma??? really? pes nic nechytí a za odměnu ho nesežereme. závěr jsem zvracel srdíčka do kyblíku.... ()

netWoor

Žádnej velkej šlágr. Nějakého nového nápadu, který by tento snímek odlišil od jiných, jsem se nedočkal. Tedy nepočítám-li black & white ústřední dvojku, která mi k sobě absolutně neseděla ... ()

Shaddy1

Zamindrákovaná padesátiletá panička, která si ráda pohrává s city osamělých a čestných duší, v notně romantické výpravě za záchranou života a duševního poznání, v krásné přírodě Skalistých hor a se spoustou debilních rozhodnutí. Za herecký výkon Idrise a jeho čtyřnohého přítele dávám krásnou jednu hvězdu. ()

Klajondr

Snímek je hezky natočen a to prostředí je úžasný. Ale čekal jsem víc dobrodružnosti a potřebě přežít. Ne že by mě nebavili romantické filmy, jen zrovna tento na mě nijak nezapůsobil. Vůbec jsem neměl pocit lásky mezi těma dvěma a ani na konci mi "netekly slzy". Plus mě celkem zklamala hudba, která filmu mohla dodat tu romantičnost. Holt mi to nepřipadalo nijak výjimečné. ()

gemi

Tomu říkám vkusný romantický film říznutý survivalem. Vlastně naopak, je to survival říznutý romancí. Trošku... Ale velmi funkčně. Po dlouhé době film, ve kterém se postavy ve vypjatých situacích chovají naprosto uvěřitelně a ne jako retardi. ()

mira.l

Jako by všechen ten sníh kolem byl cukr, tak to bylo sladký....ale nějak to moc nefungovalo. A verbal to zabil, jako obvykle:)). ()

Acrobat

Sterilný príbeh v sterilnej réžii s prvoradým úmyslom zapáčiť sa americkému publiku. Áno aj psík ako odťažitý moment... Aj ten ohník tam bude vždy a stále... Romancou je pretkaný cely príbeh a pokukujú po sebe od začiatku(!!) nie počas... Príroda je k nim ešte nežná, vietor dá scenárista až neskor a len epizódne. Prostoduchý snímok bez emócie a napätia, ktorý zálesákom nedá nič iba vrásky a manažérom strach. ( videné 22.3.2020, joj archív) ()

Warhaus

2 hvězdy za výkon Elby, psa a povedené záběry. Jinak film, který nepřináší nic nového a ke konci je plný sladkých stereotypů, u kterých si řeknete, že to už jste snad někde viděli. ()

Nix

Nudil jsem se, nijak zvlášť mne ten film nechytl, neviděl jsem tam nic co by bylo převratného nebo nějak skvěle udělaný. Raději bych zmrzl než bych se měl znova do toho filmu pustit. ()

RAFT

Hora mezi námi , tak od tohoto režiséra Vidim jeho první film .A do jiste miry natočil skvěle, akorát žádnéj Everest tu nečekejte ten byl daleko lepší. Herci byli skvělý zahráli co uměly. Rezijne je to dobře natocene obzvlášť ta prenadherna krajina a jenom krásný pohled na zasnezene hory. 70 % ()

tlesk

Hora mezi námi je veskrze průměrným romantickým dramatem, na které se po většinu času celkem příjemně kouká a ničím příliš nenadchne. Navzdory zasazení jde o celkem dobrý oddychový film, který nemá vyšších ambicí a nesnaží se dostat „na dřeň“ psychiky postav. Zrovna tak v jejich útrapách spojených s přežitím v kruté divočině nejde příliš do extrémů a i přes několik nepříjemných okamžiků má divák pocit, že se z toho všeho dalo vytěžit mnohem víc. Přesto se nejedná o průšvih a snímek vyloženě nenudí, ani není kdovíjak špatný. Jde zkrátka o ten typ filmu, který zhlédnete a neurazí vás. Nicméně nebudete mít důvod se k němu už znovu vracet. Více zde: http://nafilmu.cz/?p=80613&preview_id=80613&preview_nonce=a30eb0ccc8&post_format=standard&_thumbnail_id=80648&preview=true ()

-tHESWINe-

Člověk jde do kina lačný na krev a střeva a ejhle, ona romantika. První polovina filmu je parádní příroda, hory, krajinky, druhá polovina má našlápnuto na Deerhunterovsky depresivní náladu, ale ne, prostě ne. Musel jsem se sbalit a odejít z kina, za což jsem sklidil ode všech zamilovaných hlasitý posměch. (viděno v Redwood Downtown 20) ()

hero_bk

SPOILERY: První cca tři čtvrtě hodina docela funguje, příjemný herecký výkony, krásný přírodní scenérie. ALE: Od příchodu do srubu se film zvrhne v grotesku. Hlavně to, že protagonistům asi dva týdny trvá, než jim dojde, že ke srubu nejspíš povede cesta. Závěr, který by tento film vytáhl z balastu, by bylo úmrtí Idrise Elby po scvaknutí pasti v lese (Kate Winslet by nestihla sehnat pomoc a umrzla by), nebo aspoň utnutí filmu po setkání Idrise Elby se snoubencem Kate Winslet v nemocnici. Stačily by tři dobře zahrané pohledy a vše by bylo jasné. Závěrečná čtvrthodina bylo klišéovité romantické utrpení. ()