Hora medzi nami

• Česko Hora mezi námi (viac)

Dvaja náhodní spolucestujúci, muž a žena, sa s malým lietadlom zrútia uprostred zasnežených hôr. Po čase sa v týchto extrémnych podmienkach medzi nimi vytvorí silné puto. Keď si uvedomia, že k nim žiadna pomoc nepríde, vydajú sa na nebezpečnú a ďalekú cestu naprieč divočinou. Počas nej sa učia vzájomnej tolerancii a nájdu v sebe silu, o ktorej nemali ani tušenie. (Cinemart SK)

Fiffty

Taká romantická survival dráma, ktorá ničím neprekvapí ale ani neurazí. Kate a Idris sú super, chémia medzi nimi funguje a emocionálne a romantické finále je fajn. Ak máte chuť na zaujímavú romantickú jednohubku tak je to dobrá voľba, ale nič prevratné. Príroda vo filme naozaj krásna a veľmi dobre sa na to pozerá. ()

mlachim

Manželka předtím četla knihu, která ji nadchla, tak jsme koukli na film. To byla chyba. Z knihy zachovali cca 30 % a celkově z toho udělali klasickou love story po americku. Já knihu nečetl, ale trpěl jsem podobně jako moje žena. 2,5 hvězdy a promrhaný potenciál velice dobré předlohy. ()

lineker

Hora se zhruba po půl hodině vytvořila mezi mnou a reálnosti celého příběhu. Hora, kterou jsem i přes mojí úpornou snahu v hlavě eliminovat všechno to co tito dva novodobý Meresjevové dokázali se stále veselým labradorem přetrpět nedokázal překonat. Nevím proč, ale ani vzájemná náklonost obou hlavním postav, která se během příběhu začala tvořit ve mne nic zásadního nevyvolala. Takže v ústech pachuť, která nedokázala být osvěžena ani nádhernou kanadskou přírodou. ()

Cezar209

Konecne mam za sebou obdobie kedy som vzdy akonahle som uzrel katu pocul v pozadi ... som kraaaaal sveta. a ako sa ukazalo cestovanie dopravnymi prostriedkami nie je jej silnou strankou. tak ako sa vyburala na lodicke tak to nezvladla ani na aeroplane... jo ale vzdy sa jej podarilo zachranit (asi preto su o tom filmy - inak nerozumiem :o)) ). V poradi charakteristik filmu by som ja urcite zacal ze romanticky ...az potom vsetko ostatne ... neviem preco, ale neveril som im to co hraju. PS : priznavam sa ze moj tip bolo v zavere, ze to ten kamion neubrzdi a da ju dole (to by bola supa) :o)) ()

Hanecek

Tento zbytečný, předvídatelný a již mnohokrát se kdysi opakující film slouží snad jedině k tomu, aby neustále opakoval, že vztah běloška-černoch je normální.... ()

eexDon

Für mich - 65%, - /erotická a závěrečná happyendová scéna byly vrcholně trapný, docela jsem se místy nudil/, + /příroda pěkná, relativně uvěřitelný děj, no relativně jo/, hodnocení - průměrný survival, kterej prostě nudil, nicméně aspoň byly pěkný panorámata, jinak žádná sláva, průměrný průměr ()

Caesarion

Nelibilo. Filmu sem za každou cenu chtěl dát šanci hlavně kvůli hercům v hlavní roli. Jenže to nešlo. Film byl totiž až příliš absurdní. ()

stret

Film som pozeral až do jednej v noci bez zaspatia, čo je neklamným a hlavným príznakom kvality. Užíval som si exteriér, tie hory. Elbovi by som mohol vyčítať leda tak malú hlavu. Winsletka bola síce ešte k svetu, ale jej obsesívna žiadza "inteligentne" sa promenovať po horách s chromou nohou ako aj jej exces tesne potom, ako nestihla vlastnú svadbu ju stavia do pozície tak trochu hlúpej a tak trochu povrchnej postavy. Ale kto vie, stretnutie s Idrisom Elbom mohlo urobiť svoje. Počas pozerania filmu som si živo predstavil paralelné scenáre, kde by režizér nechal umelecky zhebnúť jednu, alebo druhú postavu, a hneď by to malo vysoko umelecky o dve hvezdy viac. Oceňujem, že k tomuto trapnému klišé sa režizér neznížil. ()

tonysawer odpad!

Spoilery a sprostá slova: Ten posranej pes to přežil! Kdyby alespoň sežrali toho psa nebo ten pes sežral je, dal bych jim možná hvězdičku. Ví vůbec někdo, co celou dobu žral ten pes? ()

PanIncognito

Idea přiblížení se dvou neznámých lidí v krajních podmínkách je zdárná. Skvělé je však především obsazení rolí. Kate Winsletová je opravdu půvabná. Efekt ovšem kazí vzorné profily postav, jenž nemají smysl pro skutečnost. A ze samotného závěru jsem rovněž rozčarován. Ale je nutné zmínit, že filmařské zachycení nedotknuté přírody a pohoří je báječné, mrazivé a příjemné. :) (viděno s dabingem) ()

Trucker

Zpočátku nadějně vypadající dobrodružný film, ale pak se to přehoupne v romantické nesmysly, přibudou sekvence zbytečných prázdných keců a je s tím konec. Poslední půlhodina je přímo utrpení. ()

mikulin

Tahle slušně zpracovaná romantika, s kvalitním obsazením, mohla dostat pěkný průměr, slovy: ,,za tři". Jsou z toho ale nakonec jen dvě rudé hvězdy. Sorryjako! Krvežíznivá, bestiální, útočící a vrak letadla ohlodávající puma? To je kampáň proti přírodě! Už se skoro nedivím, že lidé, kteří se nechají vtáhnout do děje u takových filmů, mají druhý den strach jít na Šumavě na houby, když se v Krkonoších po letech objeví medvědice s medvídětem ... Teď ještě tu o Karkulce a zlém vlkovi. ()

JerryPilsen

To co se jevilo zpočátku jako survivor story nakonec prokouklo v romantiku jako stehno.Neotřelé prostředí plusem,ale konečné vyznění lepší průměr. ()

Generi

A zase jednou jsem divná, protože pro mě byla tahle romance daleko uvěřitelnější než romantický příběh na Titanicu. Na rozdíl od Titanicu je zde příběh 2 dávno dospělých, kteří se ocitnou ve vypěté situaci, musí se rozhodnout, zda se pustí hledat záchranu, anebo zůstanou čekat na pomoc. Odhlédnouc od mnohých nelogičností - co žral pes celý měsíc, že byl tak čiperný, když oni umírali vyčerpáním? Kde se na vrcholu zamrzlé hory vzala puma, když pak celou dobu při sestupu nenarazili na žádné zvíře kromě zajíce? atd. Odhlédnouc od absolutně diletantské milostné scény, kde se dva nemytí a asi ne zrovna voňaví lidi vyměňují tekutiny jako v romantické telenovele od Rosamundy Pilcherové, přesto všechno jsem nakonec uvěřila síle jejich vztahu. Prosttě, když s někým dokážete přežít měsíc v divočině mimo civilizace, nemůže to už smazat žádný běžný obyčejný vztah. A jsem ráda, že film skončil jako správný americký happyend. ()

sun.eagle

Dva skvělí herci nezachrání utahanou klisovitou survivor lovestory. Utahanost se projevi hlavně v poslední třetině, třeba u sceny kdy hrdinové už už sahají po záchraně se zase něco musí stát jakoby si přežití vykoupili nedostatkem utrpeni. A konec kde se cukrem nešetřilo mozna kdekoho dojme, mě nechal úplně chladným a celé to vlastně asi rychle zapomenu. ()