Potkaniar Willard

Vidíme dům a v něm muže. Není to obyčejný dům ani obyčejný muž. Jmenuje se Willard Stiles (Crispin Glover), nosí černý, dvacet let starý oblek a ulízané vlasy mu rámují bledý obličej. Není divu, že nemá přátele ani dívku - celý svůj život strávil pod taktovkou dominantní, nyní již poněkud trouchnivějící matky a ulisného šéfa, co ho drží ve firmě jen proto, že jí kdysi vedl s Willardovým otcem. Jednoho večera matka přikáže Willardovi, aby ve sklepě vyhubil krysy. Willard se o to zpočátku pokouší, ale když se mu podaří první chytit, naopak jí pustí a začne si s ní hrát a povídat. Po čase se skamarádí s celou krysí koloníí obývající sklep (a že jich není málo) a než se naděje, dokáže si Willard všechny ochočit. Vzhledem k tomu, že stovky krys se prakticky prokoušou čímkoliv, jsou velice inteligentní a Willarda poslouchají na slovo, stáva se z nich velice účinná zbraň, kterou její majitel často a rád použije proti těm, kdo se mu postaví... (oficiálny text distribútora)

kingik

Tento film vůbec nemá čím zaujmout. Za čistokrevný horor se to označit nedá, protože s hororovými atributy pracuje dost nudně a spíše si z hororu jen určité prvky vypůjčuje. Nezaujme ani herecké obsazení, i když čítá herce, kteří hrát dovedou, ale tentokrát nepředvedli zhola nic. Slabý film po všech stránkách. ()

MaedhRos

Dávám sice jen tři hvězdičky, protože jsem měla pěkných pár výhrad - na druhou stranu, je to film, který si rozhodně budu pamatovat... A uvažuju o tom, že si ho seženu v originále, protože mám silné podezření, že český dabing tu a tam silně zapracoval ve Willardův neprospěch. Ovšem, zvlášť věta "Co můžeme udělat, Bene..." a s ní související pocit zlomyslného zadostiučinění mi na hodně dlouho uvízne v paměti...;-) ()

dr.horrible

Komorný psychologický horor o tom, ako z outsidera spoločnosť spravila psychopata. Výborný Glover a mrazivý, depresívny humor. Ojedinelý, ujetý zážitok. ()

hladass

Jeden z mála remaků, který je o něco lepší než originál a to především díky skvělé, lehce odlehčené, atmosféře a výbornému Crispinu Gloverovi... ()

Campbell

Výborný film. Půovdní film mě teda nějak nelákal. Ale tohle? Už od uvodních titulků jsem se nechal neuvěřitelně vtáhnout kvalitní atmosférou a hlavně parádním soundtrackem. Jak jsem zmínil atmosféra nemá chybu a graduje čím dál více. A i když příběh má sem tam díru tak to nevadí protože herec Glover tu zahrál svojí postavu výbroně. Hltal jsem mu každý slovo a Ermey byl solidní svině no a krysy? Ty působily výborně a když umírala ta hlavní bílá tak jsem uplně cítil s Willardem. Morgan natočil už Černé vánoce které mě dost bavily i když to byl obyčejný slasher a ted jsem viděl tohle a opět jsem se skvěle bavil. Takže má mojí plnou podproru. ()

eLeR

Willard, Willard ... ako jeho matka bola spomínala, mať solídnejšie meno, možno by si chudák chlapec našiel aj dievča a nejakých priateľov. Ale kdeže, museli mu stačiť potkany. Starý, dobrý Remy .. ten aspoň variť a rozprávať vedel. 2,5* lebo neumrela som pri tom od nudy. ()

honajz

Crispin Glover jako omezený Willard, kterého vyhodí z práce, on díky krysám získá novou identitu, ale ty se obrátí i proti němu. Obrazově se film snaží o výtvarné pojetí Jeunetových filmů, ale do nich to má daleko. Psychothriller, jak se vypořádat se zlým šéfem. DVD: Komentář tvůrců a herců, 13minutový film o filmu, 18minutový o milovnících a chovatelích krys a 25 minut vystřižených scén s volitelným komentářem mají pouze GB titulky, následuje hudební video s volitelným komentářem, trailer a 3 TV spoty. ()

Pítrs85

Film depresivní, v rámci možností temný, smutný, vtipný, bohužel chvílemi i docela nudný. Ale vypíchnout se tu toho dá hafo, od skvělý hudby (jak vobšlehnutá od Mr. Elfmana), přes tu krásnou pomstu losera Willarda, až po castingový majstrštyk Crispina Glovera v hlavní roli. Myslím, že si pořídím potkana :-) ()

SOLOM.

Docela úsměvná hororová komedie, která má v sobě místy i docela depresivní pasáže. Největší doménou je slizoun Crispin Glover, kterého sice moc v oblibě jako herce nemám, ale musím uznat, že ten jeho ksicht prostě dodává filmům šťávu. Pro mě je tohle asi jeden z nejlepších filmů v němž figurují krysy jako poslové smrti. ()

JASON_X

Tenhle film z poloviny dělá pan Kryšpín, famózní zjev. A asi nejvýraznější role, ve které jsem ho zatím viděl. Škoda, že jeho postava mi postupně přestala být sympatická, protože to, co ke konci provedl ubohým myškám a chudákovi Benovi, bylo moc moc ošklivé a zbabělé. Jinak skvělá výprava, hudba, nadmíru pohledný retro vizuál, prostě celkově skvělá filmařina (už třeba jen ty úvodní titulky), a taky perfektně obsazené vedlejší role. ()

corpsy

Prepis sedemdesiatkového, čudesného, žánrovo ťažko zaraditeľného snímku WILLARD, sa pre nové tisícročie dostal až do ´´burtonovského´´ módu ( hudba, výprava, samotná postava Willarda, ktorá je oproti originálu zjavne viac psycho ). A pomohlo to. Je to strhujúcejšie a hlavne príťažlivejšie, ako verzia 71 a ponúka aj odlišný, menej tragický, zato ale viac znepokojujúcejší záver. ()

Andersis

To konečné likvidování krys si mohli autoři dpustit, protože já mám krysy rád. Crispin Glover hraje svou životní roli je vní depresivní a chladný, zároven taky věčně posmutnělý. ()

fcreading

Vynikajúca temná až atmosferická komédia so štipkou hororu a životom Willarda ktorý v dome chová potkany a sám si ich vycvičí aby ho poslúchali na slovo. Autori tochto filmu mali čo robiť aby všetkých potkanov naučili poslúchať, hlavne ten Sokrates nemal chybu. Ben naopak sa Willardovi podlizoval aby ho mal rád lenže Willard mal vždy rád Sokratesa ktorý ho vedel pochopiť a tým si získal aj cekú armádu potkanov ktorý ho poslúchali. Film v niektorých líniach trpí hluchými miestami kde vyznieva nuda ale ani to mi nevadilo pretože od začiatku až do konca som sa skvelo bavil 80 percent. ()

mustafa

Toto je velmi depresivní dílko. Celý film je založen na temné atmosféře, které dodává na síle především vynikající hudební doprovod. Při scéně, kdy se krysy snaží sežrat nebohou kočku (nakonec se jim to povede), jsem měl opravdu husí kůži - to se mi už dlouho nestalo. Ulízaný Crispin Glover vypadá opravdu jako nějaký nadržený uchylák, kterému je třeba se stranit a kterého je třeba léčit. Jeho výkon je obdivuhodný. Celý film mi připomíná Cronenbergova Pavouka. Jenže Willard je o poznání lepší a depresivnější. Pro mě byl tento snímek opravdu překvapením a po jeho shlédnutí beru nohy na ramena, kdykoli uvidím poblíž nějakou krysu, která se bude (byť jen malounko) tvářit agresivně. ()

radektejkal

K filmu mě přivedl Gilles Deleuze, který jej požil pro ilustraci pojmu "stávání se zvířetem" (devenir animal / becoming animal). Přestože komentuje starší verzi (Daniel Mann, 1971), je to pro tento účel asi jedno. Willard je subdominantní osobnost (ve vztahu k matce, nadřízenému, později se ukáže, že i k ženám a k Benovi). Veškeré jeho libé pocity se soustřeďují na Sokrata (ve filmu bílý potkan). Když si uvědomí průraznou sílu krys/potkanů, zatouží, a na určitou dobu se stává, alfa samcem, velitelem hlodavců, a pomocí nich vykoná svůj akt spravedlnosti. Poté, co udělá několik chyb (především je využívá pro svoje účely), se ale střetne s přirozeným vůdcem, obrovským potkanem Benem. Willard definitivně mění myšlení a podobu. Stává se potkanem. - Takže pozor, jak říká autor knižní předlohy Stephen Gilbert (The Ratman's Notebook.): "I když spatříte jen jednu (krysu), může jich tu být víc, které nevidíte." ()

Martin741

Chce to byt hororom, ale je to hodne nepodareny mix, ten dom udajne nie je obycajny, ani muz v dome nie je obycajny ....... navyse to v kinach komplet zhorelo, pri hodnoteni tohoto budem nemilosrdny : 4 % ()

Wormboy

V celku zaujimavy film, ktory nad sedostou priemeru vycnieva predovsetkym vdaka vybornemu hlavnemu hrdinovi a tone skutocne odpornych podkanov :) 3,5/5* ()