Snímek je pokračováním o rok staršího filmu WILLARD. Potom, co krysy pod vedením Bena zabily svého pána Willarda, utečou do kanálů, ale mezitím stihnou učarovat těžce nemocnému chlapci Dannymu. Danny je chytrý a hudebně velice nadaný a Bena si zamiluje hned na první pohled a oblíbí si i jeho "rodinu". Mezitím Ben vede dvojí život. Chvíli je roztomilá hravá krysa, ale za okamžik už vede smečku krys na výpady, jimiž děsí město. Danny odmítá uvěřit, že by za útoky krys mohl stát Ben a do poslední chvíle jej brání před celým světem a když pak vzplane poslední bitva lidí proti krysám, pokusí se mu s nasazením vlastního života pomoct. (V4nd4l)

kaylin

Americký snímek „Ben“ e celkem povedeným pokračováním hororu „Willard“. Má trochu jinou atmosféru, odlišné pojetí, ale je to pojetí, které mi sedlo, a to jak svým retro nádechem, skoro až panickým strachem, jež může vyznívat jako karikatura, tak i výborným hlavním dětským hrdinou. Asi se nebudete bát, ale možná se ošijete, až venku uvidíte běžet krysu. Anebo více krys. A jestli bude černá... ()

majo25

Tradične slabší animal triler než jednotka. Potkany sú ešte o čosi viac inteligentnejšie než v prvom filme, dokonca prijímajú povely od šéfa (Bena) a dorozumievajú sa s hlavným hrdinom - divným malým chlapcom. Záverečný masaker v kanáloch je príliš naťahovaný a chýba mu väčšie napätie. Nie je už to také svižne, ani originálne ako prvý film, ale stále sledovateľné. ()

SOLOM.

Změna režiséra sebou měla přinést i odlišný styl natáčení, ale i tento sequel se hororového žánru dotýká jen okrajově. I zde se totiž dočkáme spíše psychologického dramatu, akorát mladého muže nahradí malý chlapec a i zde se snažili tvůrci hrát divákům na city. Dojemné kamarádství Dannyho a Bena totiž není zrovna to pravé ořechové, coby hororový fanda potřeboval ke svému štěstí. Bohužel se tomu věnuje velká část příběhu a po nějaké době to už začalo být dost otravné. Tím však nechci nějak zbytečně znehodnocovat průměrnou kvalitu, kterou tento film bezesporu má. Naštěstí se totiž scénárista i režisér odhodlali ke scénám, při kterých si krysy opět vyzkouší své ostré zoubky a drápky. Počet obětí zde oproti původnímu filmu mírně stoupl, ale ani zde to nebyla žádná sláva. Chuť nám totiž měla spravit finální bitka ve stokách, ale na můj vkus byla až moc zdlouhavá. Dokonce se tu objevilo i několik opakovacích záběrů – což mě vytočilo asi nejvíc. Konečně jsem však opět pocítil onu ponurost, která se objevila i v poslední třetině u Willarda. Jak Willard tak ani Ben však nedokázali překročit práh průměrnosti, což zamrzí asi nejvíce. Zvláště když se tak dlouho snažíte filmy získat a jdete do nich s velkým očekáváním. 50% ()

J.Mayen

Tenhle film mi smrdel na flashce nejakych 15 let a ted po jeho shlednuti jsem zjistil, ze mi tam nesmrdel tak dlouho bezduvodne. Divnej kluk, kterej se porad mazli se smradlavou krysou, umirajici hasici, kdyz na ne nekdo hodi z dalky jednu krysu. Tohle fakt ne, odpad nedavam jenom za finalni skladbu od Michaela Jacksona. Hroznej film a musel byt hroznej i na svoji dobu. ()

JesterKruger

Tento komentář je jeden velký spoiler k filmu. Já bych si nikdy nepomyslel, že se u toho filmu rozbrečím. Pokračování filmu Willard (Který byl sice fajn, ale ne tak jak toto pokračování) je asi o polovinu lepší než první díl, protože tohle má silnější a ještě originálnější příběh. Dobré herecké výkony, postavy potkana Bena, a Klučiny Dannyho nemají původ jednoduchý, a Bena bych rozhodně neoznačil za zápornou postavu, jelikož on chrání pouze svoji potkání rodinu, a Dannyho společně s jeho sestrou, i když z počátku měla Dannyho sestra k potkanům odpor a hrůzu. Ben kouše ty, kteří ostatním ubližují, a zabíjí ty, kteří jsou zlí a sobečtí. Danny byl ale v ději nemocný. Operovali mu srdce. Ben z počátku děje kousal každého, kdo na něj a na jeho rodinu zaútočil, což je rozumný krok, ale měl i obavy, že všichni lidé jsou stejně zlí. Pak si Ben uvědomil, že všichni lidé nejsou tak zlí, jako byl jeho předchozí majitel, co ho chtěl usmrtit. Na konci ale Ben svou rodinu neochrání, a ta zahyne. Ben s těžkým zraněním dochází do domu Dannyho, kde zazní píseň Michaela Jacksona, Ben. ()

• Krysa, která ztvárnila postavu Bena v tomto filmu, dostala v roce 1972 cenu PATSY, která oceňuje zvířecí umělce. (JesterKruger)
  • V roce 1973 mělo být natočeno pokračování filmu, ale od toho nápadu se nakonec upustilo. (JesterKruger)