Špičkového pilota Toppera Harleya (Charlie Sheen) prezývaného Macher požiada jeho veliteľ Block (Kevin Dunn), aby sa vrátil do služby, ktorú opustil pre fóbiu spôsobenú zlyhaním jeho otca pred mnohými rokmi. Bez neho sa totiž rozhodne nepodarí úspešne uskutočniť tajnú vojenskú operáciu Spiaca lasička, čo je krycí názov plánovanej akcie na zničenie atómových základní irackého diktátora Saddama Husseina. Topper sa na základni zoznámi so svojimi spolubojovníkmi, ale aj s krásnou psychologičkou Ramadou (Valeria Golinoová). V situácii najvyššieho ohrozenia sa zdá, že svoju fóbiu Topper neprekoná, ale napokon zvíťazí nielen nad ňou, ale aj nad nepriateľskými stíhačkami a dokonca aj Husseinom... (TV JOJ)

BLADER

Klasika medzi paródiami, film, ktorý je zábavný aj po dlhých rokoch od toho, čo bol uvedený. Jednoducho paráda, rovnako ako aj dvojka. A zaujímavé je, v koľkých filmoch hral Cary Elwes a ja som ho vôbec v SAW nespoznal. 100% ()

wolfkodlak

NEjlepší parodie na světě :-) Zasmějí se ovšem hlavně pánové, protože je to humor spíše pro pány, ale některé ženy také sdílejí náš hůmor :-) ()

Kingjiri

Právoplatná legenda mezi parodiema. Dokonalej scénář, kterej snad nemá jediný hluchý místo a já jsem se musel smát doslova od začátku do konce. Nejde jenom o dialogy mezi postavama, ale i to, co se děje kolem nich v pozadí, občas jsou k vidění pořádný blbiny :) Příznám se, že jsem neviděl všechny filmy, který Žhavé výstřely parodujou, ale jejich přednost je hlavně taky v tom, že jsou vtipný sami o sobě, aniž by člověk viděl jedenej film, kterej je parodovanej. Neni prakticky co vytknout, takže dám zaslouženejch pět hvězd. ()

Rudyamon

Žhavé výstřely jsou nesporně tou nejlepší paródií jaké jsem měl možnost shlédnout. Mám pocit, že už prakticky nezbylo nic, co by se po tomto filmu ještě dalo parodovat a co by mohlo tento film překonat. S jakou vážností mluví postavy o vážných věcech a jak dokonale zesměšňují všechny ty rádoby silácké akční a i méně akční filmy! Už první scéna, kdy velitel vyhledá v prérii Machra Harleye, který mezitím změnil, jelikož žije s Indiány, své jméno na Měkká Tlapička, a nabídne mu návrat k armádě, je prostě neuvěřitelná. Zvonek na típí a odemykání, to jsou přitom jen jakoby vedlejší myšlenky, které nasměrují pozornost k první chlapácké a vážné scéně filmu. Já z tohoto filmu prostě nikdy nemůžu popadnout dech. Prakticky každý záběr paroduje něco, co jsme už kdesi viděli, nebo co prostě známe i ze života. Jako když třeba jde Mrtvola na svůj poslední let a jak cestou k letadlu mluví se svou nastávající - vidíme v podstatě všechna znamení neštěstí: černá kočka, rozbité zrcátko a tak dál. Ve filmu samozřejmě nechybí ani láska, taky ovšem postavená na ruby. Žhavé výstřely nejsou výstřely do tmy, jak tolik slavných akčňáků, ale opravdovou peckou a lahůdkou pro ctitely tohoto žánru ... ()

Hermanka

Naprosto, ale naprosto perfektní komedie. Jako dítě jsem viděla film snad milionkrát, a to jsem si nezapřeháněla moc. Poprvé jsem viděla tady hrát Charlieho Sheena. Říkala jsem si, že perfektně hraje tupé a divící se pohledy. K mému zděšení jsem později zjistila, že se nejednalo o projev hodící se k parodii, ale že se tak normálně projevuje/hraje. ()

Doski

Jak se může stát, že parodie na Top Gun je lepší než samotný Top Gun? Kvalitu filmu vyjádřím takhle. Původní Top Gun je super, ale Žhavé výstřely jsou asi tak 3x lepší. Nepřetržítá sranda díky každé blbosti. Doporučuju. 85% ()

Matt007

Zábava od začátku do konce nejlepší parodie všech dob /jednička i dvojka/ proste to beru jako serii žhavých výstřelů. Škoda, že se už podobné zábavy asi nedočkáme. ()

Armin82

Už když na začátku zazvonil borec na zvonek u toho indiánskýho teepee, věděl jsem,že si zase smíchem o trošku prodloužim život :) Parádní parodie na akční filmy,které nechybí nic a už vůbec ne vtip--->100% ()

Kejdyna

Jsem antifanda parodií, protože většinou (viz. Scarry Movie apod.) se to moc nepovede. Vlastně jsem tenkrát ty filmy, které Žhavé výstřely parodují ani neznala, ale je to film mého dětství a i s rostoucím věkem a snad i rozumem se tomu směju pořád stejně. Za mě plná palba! ()

Ceberus

Původní parodovaný Top Gun jsem viděl až léta po tomhle skvostu, který společně s Bláznivou střelou tvořil zlaté komediální duo mých dětských let - bratři Zuckerovi a Abrahams jsou už od dob Připoutejte se, prosím prostě legendy parodie. A i dnes patří tito pánové k mým nejoblíbenějším tvůrcům. Pochvalu mimochodem zaslouží také kvalitní pop-rockový soundtrack. ()

danny_21

Společně s druhým dílem nejlepší parodie, která kdy byla natočená. Jim Abrahams a scénáristé vyplundrovali především Top Gun a vymysleli takovou spoustu komických situací a slovních nárážek i na další snímky, že se jeden může potrhat smíchy. Charlie Sheen byl výbornou volbou, ten jeho vědoucí pohled se zdviženým obočím do kamery je k popukání - tohle nezklame ani po letech - 85 % ()

Acrobat

Šermovanie vo filozoficko-metafyzickej často používanej rovine, či Boh dokáže stvoriť kameň, ktorý nedokáže zdvihnúť, sa vo fantastickom svete humoru Abrahamsa s Zuckerom premieta do premisy: Dokáže sa niekto na tomto vôbec nezasmiať? ()

rublik05

Geniálně natočená komedie, která si bere na paškál hned několik slavných snímků, zároveň film vnímám takovou pomyslnou definici pojmu parodie, respektive přesně takhle si představuji kvalitně natočenou parodii. Film má prakticky vše, co od dobré parodie očekáváte. Výborné herce, skvělý humor, který nepůsobí trapně či nevkusně, nespočet naprosto šílených a ztřeštěných nápadů, povedené gagy a hlášky. Pro Charlieho Sheena je Topper Harley naprosto stěžejní a nezapomenutelná role. Stejně tak se předvedl Lloyd Bridges, jehož dialogy patří jednoznačně k tomu nejlepšímu, co snímek nabízí. Perfektní nadčasová podívaná, která svým jednoduchým a naprosto nekorektním humorem dokáže i po letech diváka neuvěřitelně pobavit. Spolu s Bláznivou střelou patří Žhavé výstřely mezi ty nejlepší parodie, které kdy byly natočeny. 10/10. ()

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (viac)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (viac)