Historická dráma o legendárnej snajperke ZSSR Ljudmile Pavličenkovej, prezývanej „pani smrť", ktorá počas 2.svetovej vojny zabila pri obrane Odesy a Sevastopoľa 309 nepriateľov. Vo filme sú zachytené nielen reálne udalosti, ale aj osobný život Ljudmily: podceňovanie otcom, láska k trom mužom, silný patriotizmus, odvaha, tvrdosť, ale tiež strach a skrývaná ženskosť. Tieto charakteristiky hrdinky prispeli tiež k tomu, že sa stala vo svojej dobe, veľmi obdivovanou a populárnou. Bola pozvaná i do Bieleho domu, kde sa spriatelila s Eleanorou, manželkou prezidenta Roosvelta. Vystúpila na konferencii a prispela tak k rýchlejšiemu víťazstvu spojencov nad hitlerovským Nemeckom... (Continental film)

Baroque

Skvelý film, so vskutku krásnou, až historicky dezinterpretujúcou Julijou Pjeresild. Má iba jednu veľkú chybu. Zbytočný romantický balast. No mnoho divákov to očakáva a keby bola táto snímka o daný rozmer okresaná, značne by ho to, min. časovo, ochudobnilo. Skrátka, melodramatickosť. Nevadí. Na druhej strane to dokazuje, že i na poliach pokrytých krvou a bahnom sa môže v človeku prebudiť to najčistejšie a najúprimnejšie. Po ostatnej stránke je to, vskutku, výborný film. Jeden z takých, ktoré si môžete pozrieť na viacX a nenudí. Kto váha, nech nezaváha. Verbal, mr. všadesombolvšetkosomvidel, samozrejme trepe svoje chujoviny, ale jeho komentáre v (nie) poslednej dobe majú asi taký obsah, ako formu. Škoda, že som ho nestretol osobne. Ak by sa teda nebál. Tieklo by mu toľko krvi po hube, ako Nemcom z prestrelených hláv. Verím, že každý racionálne mysliaci jedinec buď jeho "kritiky" preskočí, alebo ich bude brať s nadhľadom. Nemať babu a nevedeť si ani vyhoniť... Nezávidím mu. Skrátka, červené hodnotenie hovorí samo za seba. Jeho výsosť sa môže ísť bodnúť. Čudujem sa adminovi, že tu ešte takého chrapúňa strpí. ()

Prusovka

Tak tenhle film mě nedostal, i když válečné filmy miluju. Bylo zbytečně dlouhé, nudné. A já jsem přitom ze začátku Rusům tolik věřila. Ale za mě prostě ne. Snaha napodobit "Nepřítel před branami" byla opravdu hodně chabá. Bez jakékoli pořádné akce, pak snad nějaká další snaha....tentokrát o milostnou zápletku.... Kdepak. U mě nezajímavé. ()

Krupe

Ujde to, je to jiné, prostě ruské. Ta jejich mentalita je přeci jen v těch filmech vidět, ale s tím se musí počítat. Jinak výprava a triky na velmi dobré úrovni, vůbec si nezadají s Hollywoodem. ()

Sa.sa

JJ válka je svině, není v ní čas na sentiment a budoucnost :/ Jde jen o toho zda vás jen semele a vyvrhne či pouze změní.. O její výjimečnosti svědčí nejenom počet potvrzených zásahů; či že, jako první osoba SSSR vstoupila do Bílého domu nebo že, byla nakonec pohřbena se všemi poctami...! 5hvězd a pokud si to chcete "užít" koukněte na stejnojmenný 4dílný seriál ;) ()

draxxi

Tak tohle pro me vazne bylo prekvapeni. Rusaky nesnasim a valecny filmy nemusim. Zapl jsem to nahodou a kupodivu nejenze jsem neusnul, ale musim rict, ze se mi to libilo. A desivost toho, ze je to podle skutecnosti ten pocit jeste nasobi... 26/10/2019 82% ()

MIKETUK

Dobrý, hlavní hrdinka trochu šílený mix Jolie-vovič, akorát toho Sevastopolu se to nějakmoc nedotýkalo (až konec bojových scén). Podle mě trošku limoška, myslím, že Rudá armáda fungovala podstatně drsněji, tohle byl chvílema zamilovaný pionýrský tábor. Jasně, je to film, nějaká ljubov tam být musí. Určitě jeden z nej ruských válečných filmů. Doporučuji 70% ()

cincala

Velké očekávání, ještě větší zklamání. Tak tohle se soudruhům z Moskvy, ještě za pomoci Ukáček a pod deštníčkem Hollywoodu, moc nepovedlo. Patosu tam bylo více než v Příběhu opravdového člověka, Pavličenková působila dojmem robota, kterého někdo naprogramoval a zapomněl vypnout. Děj postrádal gradaci, bloudil v často šedivých slepých uličkách. Některé dobré herecké výkony nedokázaly z tohoto zmatlaného zpracování vytěžit nic víc než vlekoucí se nudu. Nevím, co znamená ukrajinsky Nezlamna, předpokládám Nezlomná..., ale určitě jde o výstižnější název než ruský Bitva za Sevastopol. A ještě drobnost: ten, kdo překládal název filmu do češtiny by se měl vrátit na ZŠ a promrskat si gramatiku. V češtině se bojuje o něco a nikoliv za něco...správně je Bitva o Sevastopol. Bez ohledu na to, že o dnes už zase ruské město na poloostrově Krym, se ve filmu samém jednalo jen velmi okrajově. ()

maxi_tom

Priemerná vojnová dráma, v ktorej možno oceniť akurát historickú presnosť a výkon hlavnej predstaviteľky sovietskej snajperky Ljudmily Pavličenkovej . Škoda, že snímku chýbala tak potrebná gradácia emócii, vyhrotených situácii a hlbšieho ponorenia sa do psychologie postáv. Snajperskú tématiku mám rád, ale toto bolo o triedu horšie ako Nepriateľ pred bránami. 3* (6/10) ()

renener

Dobry film, nevtieravy, minimum patosu, ziadne videoherne vsuvky. Na vojnovy film tam nie je tolko mrtvol kolko by mozno odchovanci komixov a pod potrebovali, zato kazdy kto tam pride o zivot sa vas nejak dotkne. Oplati sa pozriet. ()

Dajman

Myslím že Rusi zas a raz dokázali že vedia robiť úžasne vojnové filmy. Cez úžasné vojnové zábery, krásnu Juliju Peresild, až po fantastickú atmosféru 2. sv. vojny. Avšak, chcel som vidieť ako Major Pavličenko s guľometom postrieľala skupinku nemcov ktorý na nich útočili no nedočkal som sa. No na romantiku počas vojny sa nezabudlo a to je fajn. Ale kto má rád vojnové filmy tak sa v tomto určite nájde. Odporúčam pozrieť v ruskom jazyku pre maximálny zážitok. ()

onevoice

Rusi opäť ukázali, že vedia točiť kvalitné vojnové filmy. Konečne som mal možnosť vidieť neuveriteľný príbeh najznámejšej snajperky 2 svetovej vojny. Skvelý herecký výkon hlavnej protagonistky. Bojové scény zvládnuté na jedničku aj keď ich na môj vkus mohlo byť viac. Podstata bola pravdaže o živote samotnej snajperky, takže prelínanie života na fronte a návštevy v amerike zafungovalo veľmi dobre. Romantické pasáže tiež vkusne a nenútene vtiahli viac do deja. ()

fifotron

Pre mňa osobne veľmi silný zážitok. Skvelý herecký výkon hlavnej postavy. Prekvapený z kvality ruskej produkcie. Reálne pôsobiace zábery z frontu a skvelo zachytené dojemné momenty. Nemám čo viac dodať. ()

potok.009

"Je mi 25 let a zabila jsem 309 německých fašistů. Pánové, nemyslíte si, že jste se za mými zády schovávali až příliš dlouho." ()

JS11

Válečné filmy moc nemusím. Ale příběh sniperky s 309 zářezy na pažbě jsem si nechtěl nechat ujít. A nelituji. Žádný patos, žádná politická objednávka, jen obrovská lidská odvaha pramenící z nutnosti. Pro veřejnoprávní ČT je film obsahově nepřijatelný asi stejně, jako před lety mnohé filmy z americké produkce. Julija Paresild zosobňující skutečnou Mjr.Pavličenkovou našla asi svoji životní roli a zvládla ji na výbornou ()

eexDon

Für mich - 65%, - /celé takové nemastné, neslané, s dlouhým rozjezdem a ty sladkobolné pasáže s Eleanor byly docela dost trapný/, + /Julija byla hezká a scény přímo z fronty, moc jich teda nebylo, byly docela dobrý/, hodnocení - takový jakýsi průměrný válečný oslavný film, co nebyl zas tak moc oslavný, ale nebyl ani nijak zvlášť povedený, na Rusy nic moc, čekal jsem trochu víc, docela průměr ()

Ronik91

Musím sa priznať že som to nebol schopný dopozerať. Vypol som to asi v 3/4 filmu pretože ma už bolela hlava. Zlé herecké výkony, chaoticky scenár, jediné plus boli akčné scény ale aj tie boli nerealistické. Za mňa 2* kvôli tomu, že mám rád tému 2 sv. vojny a za niektoré vydarene scény :) ()