20. apríla 2010 došlo na ropnej plošine Deepwater Horizon v Mexickom zálive k jednej z najväčších človekom spôsobených katastrof na svete. Tento film rozpráva príbeh, ktorý sa neobjavil v nijakých správach a väčšina ľudí ho nepozná. Je to príbeh 126 členov posádky, pracujúcich na palube Deepwater Horizon, ktorí tam v teň deň prežili skutočné inferno. Skúsení profesionáli, muži aj ženy, bojovali s ohňom do úplného vyčerpania v nádeji, že prežijú a čoskoro sa dostanú na breh k svojim rodinám. V jedinom okamihu sa ocitli v najhoršej nočnej more a museli pozbierať všetku svoju odvahu, aby zastavili rozpútané peklo, a vo chvíli, keď všetko vyzeralo stratené, zachránili aj jeden druhého. (Forum Film SK)

Platom

Co nového vymýšlet v katastrofickém filmovém žánru? Asi nic moc. Jeho vody byly dávno vyloveny, avšak Deepwater si alespoň ponechává realistické zpracování oné tragédie na vrtné plošině, které diváka vtáhne do děje takovým způsobem, že si při závěrečných titulkách kontroluje ohořelé obočí a z obličeje utíká ropu. Kvalitní herecké výkony i obsazení + výborná hudba jen umocňují celkový dojem z filmu. Co naplat, že je snímek natočený podle obvyklé "katastrofické šablony". 4* ()

Saur.us

Katastrofické peklo, které stříbrné plátno dlouho nevidělo. Berg se naštěstí vyvaroval větších hrdinských patosů a snažil se ukázat celou tu hrůzu v co nejvěrnějším světle, tak jak to po něm zajisté přeživší požadovali. Trailer odrazoval ale výsledek naprosto změnil názor. ()

Matli

Podle skutečné události - hvězdička navíc. Nominace na efekty? no nevím, ale asi zasloužená, je to ale jen furt oheň a výbuchy. Druhá půlka filmu je každopádně brána jako: Jedním dechem. Marek je samozřejmě mistr světa a všechny zachrání, i tu kočičku na stromě (nebo na hořící plošině, to je fuk:-) ). 69% ()

drozdy1

Po skvělém pozvolném úvodu jsem byl takřka nadšen, ale když přišla na řadu ona tragická katastrofa nechával mě snímek absolutně chladným a postrádal jsem jakékoliv obavy o hlavní hrdiny filmu. Celá katastrofa na vrtné plošině byla rychlostí blesku odbyta, působila nudně a to je špatně. Když přišel náraz lodi ve filmu Titanic a loď se potápěla tak jsem si to prostě prožíval a celá záchrana a katastrofa byla dostatečně dlouhá a řemeslně velmi dobře natočená a zajímavá, ale u filmu Deepwater Horizon: Moře v plamenech jsem ten pocit prostě postrádal. Hodnocení:65%. ()

Ombak▼Penari

Zdaleka ne tak patetické, jak by se dalo čekat a rozhodně to v pohodě strčí do kapsy celý slavný San Andreas. První polovina sice trochu drhne, protože porozumět dialogům o technických aspektech vrtné plošiny a jejích testech není vůbec jednoduché, ale to je tak asi jediný problém. Jinak se jede v mezích uvěřitelnosti a s řadou působivých katastrofických scén. Povedená katastrofa. ()

owwidius

Peter Berg toci filmy stylom, ktory sa mi paci. Realisticka kamera, realisticke dialogy, takto to mam rad. Ale zaroven toci dost rovnako a co mi vadi aj pri jeho inych filmoch, mi vadi aj tu. Trochu moc patetickosti (napr zabery na vlajku), polopatisticke zobrazenie toho, kto su the good guys a kto su bad guys.. A zobrazuje hlavne americke temy a toci tak - nekontroverzne, mozno jednostranne? Ale to by nevadilo, akurat na 5 to u mna este nebolo. Tuto tiez zaujimava tema, informacne, detailne, technicke (to vsetko klady) plus pekne pomalicky gradovane napatie. Len v druhej polke to uz bolo az moc akcne a trochu neprehladne a to zacina byt potom aj trochu unavene, ak to je hadam aj hodinu v kuse. Ale inak v skratke, rozhodne nadpriemer, dobre akcne pozeranie. [#40/2016] ()

strikeman

V rámci americké bezduché sterilní akční produkce posledních let se nejedná o špatný snímek možná právě proto, že svým způsobem se snaží vzít si to dobré ze staré školy, a to je vytváření vztahu mezi divákem a hrdiny příběhu - tedy alespoň se o to snaží. Z moderní filmařiny si ovšem bere to špatné - překotný střih, zmatečnost akčních sekvencí, roztřesenou kameru. Ne všude se hodí styl "a la Bourne" a když už, tak ne každý si jej umí osvojit tak, aby divák neztrácel prostorovou orientaci. Petr Berg potvrdil svou průměrnost a jeho snímek se pohybuje v červených vodách ČSFD, troufnu si říci, zejména díky obsazení vcelku sympatických a oblíbených herců a také díky zpracování silného a poměrně aktuálního tématu ... ()

Evander

Deepwater Horizon je pro mne příjemným překvapením a řadím ho k těm lepším z katastrofických filmů. Body k dobru si připisuje i inspirací ve skutečných událostech. To, že filmové zpracování je až příliš hollywoodsky americké a s realitou až tolik společného nemá, samozřejmě vnímám, stejně jako to, že film rozhodně není bez chyby. Celkově ale film považuji za příjemně strávený čas a mohu jej ke zhlédnutí doporučit. 75% ()

pilarius

Nepodařilo se mi z toho pochopit kdo, co a proč dělá nebo nedělá. Nedovedu si moc představit, co všechno bych měl o těžbě ropy na moři vědět, aby se mi to pochopit podařilo. Nedotlačilo mě to s kýmkoliv sympatizovat nebo se na kohokoliv mračit. Chápu, že akční sekvence matoucí být měly, ale není to můj šálek kávy. Pár posledních filmů podle skutečných událostí, které jsem viděl, bylo prostě mnohem povedenějších a tenhle mě zklamal. ()

Qeo

Deepwater Horizon nijak neurazil, ale určitě nijak nepřekvapil. Drámo na pozadí ekologické katastrofy vyšumělo do ztracena. Co se mělo stát se také stalo v přesně nalajnovaném scénáři. Že by z toho výrazně stříkali emoce se říct nedá, ale zajímavé bylo pozorovat jak se snaží určit, kdo je ten špatný a kdo se to snažil celé zachránit. No BP situaci nezávidím ani po tak dlouhé době... ()

Rockerman

Dobře, ale zcela standardně natočený snímek. Toto schéma je použitelné na jakýkoliv katastrofický film, bez ohledu na to, odkud hrozí nebezpečí. Skupina těch "rozumných" varuje před nebezpečím katastrofy, ale ti o ničem nerozhodují. Druhá skupina těch "nerozumných" a ziskuchtivých všechno bagatelizuje až do té doby, než skutečně k pohromě dojde. Dobří herci a drama do samého konce. Líbilo se mi to lehce nadprůměrně. ()

agassi68

Päťhviezdičková jazda zabitá zbytočným objímacím fuckamerickým záverom. Urobené je to tak dokonale, že sa cítite ako priamy účastník a z tohto dôvodu si tiež asi nedám repete.Takisto som za vystrihnutie skutočných fotiek vypasených ropákov na konci, ktorí mi vzali tú krásnu ilúziu o amerických hrdinoch v podaní Kurta, Marka a Kate.. ()

Fujara777

ÁNO: Strhujúce. Fakt to dokáže držať napätie a tým aj pozornosť. Začiatok je správne príjemný, aby mohlo prísť poriadne inferno. NIE: Lenže dosť útrpne som znášal tú dieru, ktorá bola medzi začiatkom a tým bengálom, čo sa tam rozpútal neskôr. Kecanie o ničom. Nejaký cement a lovenie rýb rukami, či čo. A ešte ten môj komplikovaný vzťah k menu Mark Wahlberg. Pre mňa nie je áčkovým hercom, ale možno som ho len nevidel v tom správnom filme. ()

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014

Čtyřka Transformers sice neposbírala moc nadšených reakcí, protože se ale jedná o nejvýdělečnější film roku, pokračování nás nemine. V minulých měsících se hojně spekulovalo o tom, jestli ságu… (viac)